آرایشآرایش لب

10 اشتباه رایج در آرایش لب که باعث افزایش سن می‌شود

در کیف لوازم آرایش تمامی خانم‌ها دست کم، یک رنگ رژ لب همیشه وجود دارد تا پس از صرف غذا، انجام فعالیت‌های روزمره و… آن را تمدید کنند. بانوان از معجزه رژ لب به خوبی آگاه هستند و با استفاده از آن روی لب‌های خود در عرض چند ثانیه چهره‌شان را با نشاط و شیک می‌کنند، به همین دلیل رژ لب به منزله‌ی یک ابزار آرایشی قدرتمند برای افزایش اعتماد به نفس خانم‌ها به حساب می‌رود. تاثیرگذاری این محصول به قدری زیاد است که به تنهایی می‌تواند در هنگام خستگی و کسالت چهره تان را شاداب جلوه دهد. متاسفانه برخی از بانوان مهارت و دانش کافی برای انجام آرایش لب ندارند به همین دلیل ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوند که نه تنها باعث زیباییشان نمی‌شود، بلکه چهرشان را رنجور، از مد افتاده و مسن نشان دهد.

در اینجا لازم است ابتدا با 10 اشتباه رایج در آرایش لب آشنا شوید و سپس تکنیک‌های طلایی آرایش لب را بیاموزید تا بتوانید در مدت زمان کوتاهی لب های خود را به بهترین نحو آرایش کنید.

اشتباه اول: عدم استفاده از خط لب در آرایش لب

حتما در آیینه به خط بی رنگ اطراف لب هایتان توجه کرده اید، این خط بی رنگ لب‌هایتان را رنگ پریده و بدون فرم نشان می‌دهد. از آنجا که استفاده از رژ لب به تنهایی نمی‌تواند این خطوط بی رنگ را پر کند و به لب فرم و حالت ببخشد، بنابراین همواره از خط لب استفاده کنید.

اشتباه دوم: انتخاب رنگ نامناسب خط لب

خط لب شما باید یک درجه تیره تر از رنگ طبیعی لب هایتان باشد. اگر قصد دارید از رژ لب استفاده کنید، خط لب منتخبتان باید یک درجه از رنگ رژ تان تیره تر باشد. در صورتی که تفاوت رنگ بین رژ لب و خط لب زیاد باشد سبب کوچک نشان دادن لب های شما و همچنین آرایش لب ناهماهنگ می‌شود. حتی اگر قصد داشتید از خط لب تیره استفاده کنید سعی کنید، رنگ آن را با رژ لبتان ترکیب کنید و یا به تدریج آن را محو کنید تا آرایش لب زیبایی داشته باشید.

اشتباه سوم: خطوط تیز اطراف لب

حتی اگر تاج لب هایتان تیز است بهتر است به وسیله خط لب آن را اصلاح کنید و شیب ملایم برای آن ایجاد کنید تا لب هایتان ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشد. برای جلوگیری از خطوط تیز بهتر است سعی کنید خط لب را قبل از استفاده روی لب چندین بار روی دستتان عقب و جلو بکشید تا سر آن نرم شود و سپس از استفاده کنید.

اشتباه چهارم: خط لب خارج از خط طبیعی لب

استفاده نادرست از خط لب بدتر از غفلت از آن است. در حالی که خط لب می‌تواند فرم لب های ما را با ظرافت مشخص کند، استفاده نادرست و خارج از محدوده لب این محصول آرایشی شما را شبیه به جوکر می‌کند. اگر می‌خواهید به وسیله آرایش لب، لب هایتان را حجیم تر جلوه دهید، کافیست چند نقطه کانسیلر را در لبه‌های بیرونی لب قرار دهید و با کمک یک براش آرایشی آن را پخش کنید، سپس خط لب را تا حد کمی بیرون از لب های طبیعی خود بکشید. سعی کنید بعد از رژ لب زدن مقداری سایه برجسته یا هایلایتر به مرکز لب پایین خود بمالید تا حجیم تر بنظر برسد.

اشتباه پنجم: استفاده بیش از حد برق لب

استفاده از برق لب یکی از راه های حجیم تر نشان دادن لب به وسیله لوازم آرایشی است اما اگر در استفاده از آن زیاده روی کنید انگار لب های خود را در شربت افرا فرو کرده اید. با استفاده بیش از یک لایه برق لب، لب هایتان حالت چسبناک پیدا می‌کند بنابراین بهتر است به میزان برق لب خود توجه کنید. اگر چه مدت زیادی است در صنعت آرایش و مد برق لب جای خود را به هایلایتر داده است اما در صورتی که تمایل دارید از آن استفاده کنید یک لایه نازک از برق لب برای حجیم نشان دادن لب‌ها کافی می‌باشد.

اشتباه ششم: آرایش لب روی لب‌های خشک و پوسته پوسته

اگر می‌خواهید آرایش لب شما ظاهری یکدست و صیقلی داشته باشد از این اشتباه آرایشی به شدت بپرهیزید. لب‌های خشک و پوسته پوسته ماندگاری رژ لب را کاهش می‌دهد و باعث افتان چین‌های مستمر در طی روز بر روی رژ لب می‌شود. از آنجا که رژ لب ممکن است سبب خشکی بیشتر لب‌هایتان شود بهتر است حتما قبل از شروع آرایش لب، لب هایتان را لایه برداری کنید.

اشتباه هفتم: استفاده بیش از حد رژ لب مات

رژ لب های مات و همچنین رژ لب‌هایی که رطوبت لب‌های شما را کاهش می‌دهد سبب زخم شدن و خونریزی پوسته بیرونی لب می‌شوند. همیشه پیش از استفاده رژ لب‌هایی که دارای خواص مرطوب کنندگی و نرم کنندگی نیستند، لب هایتان را هیدراتاسیون کنید تا در طول روز لب هایتان زخم نشود. البته بهتر است از رژ لب های مغذی که دارای موادی مانند روغن های طبیعی، موم، ویتامین ها و عصاره شی باتر، هیالورونیک اسید و… هستند، استفاده کنید تا پوست لبتان همیشه شاداب باشد.

اشتباه هشتم: آرایش لب بلافاصله بعد از مصرف بالم لب

بر خلاف تصور عموم استفاده از رژ لب بلافاصله پس از مصرف بالم لب ایده جالبی نیست، زیرا به صورت ناخواسته باهم ترکیب می‌شوند و سبب شل شدن رژ لب می‌شود. بهتر است هنگام شروع آرایش از بالم لب در مرحله اول استفاده کنید و پس از اتمام تمامی مراحل آرایش از رژ لب استفاده کنید، به این ترتیب حداقل ۱۰ الی ۲۰ دقیقه بین آن فاصله افتاده است. در صورتی که پس از گذشت زمان معین هنوز لب هایتان چرب به نظر می‌رسد به کمک یک پد آن را پاک کرده و بعد از رژ لب استفاده کنید.

اشتباه نهم: از رنگ رژ لب نامناسب برای پوست خود استفاده نکنید

رژ لب‌ها دارای ته رنگ هستند به همین دلیل قابل تطبیق و مقایسه با رنگ پایه پوست است. اگر دقیق نمی‌دانید رنگ رژ لب شما با رنگ پوستتان متناسب است یا نه، حتما روی پوست ناحیه ای از صورت خود تست کنید زیرا اگر رژ لب به پوست صورتتان نیاید ظاهرتان را خسته و بیحال نشان می‌دهد. همچنین سعی کنید از رژ لب‌های خیلی تیره استفاده نکنید زیرا هم لبهایتان را کوچک نشان می‌دهد و هم شما را مسن تر می‌کند.

اشتباه دهم: عدم آزمایش لکه

هیچ چیز شرم آور تر از آن نیست که پس از چند ساعت در آینه نگاه کنید و دندان‌های خود را آغشته به رژ لب ببینید. بدیهی است که ما می‌خواهیم رژ لب روی لب هایمان قرار بگیرد نه سفیدی دندان هایمان. برای حل این مشکل پس از اتمام آرایش لب، باید انگشت اشاره خود بین لب های فشرده بچسبانید و در حالی که آن را خارج می‌کنید لب های خود را ببندید به این ترتیب هرگونه مواد اضافی باید روی انگشت شما قرار گیرد و به دندان هایتان برخورد نکند. توجه داشته باشید حتما قبل از انجام این آزمایش دست هایتان را بشویید تا عاری از هر گونه آلودگی باشد.

رعایت این نکات سبب می‌شود تا آرایش لب شما بی نقص و ظاهری خیره کننده داشته باشید.

کدامیک از نکات مذکور را نمی‌دانستید؟ آیا هنوز این اشتباهات را تکرار میکنید؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا