آرایش صورتاخبار سلامتی و زیباییبهداشت و سلامتمراقبت از پوست

7 ضد آفتاب ارزان و اقتصادی برای محافظت از پوست

لباس پوشیدن اولین کاری که هنگام خروج از خانه انجام می‌دهیم. لباس پوشیدن فراتر از یک عادت که یک قانون است. قوانین هر کشور نوع پوشش را تعیین می‌کند اما در همۀ کشورها افراد هنگام خروج از خانه و انجام فعالیت‌های روزمره ملزم هستند که لباس مناسبی را به تن کنند. اما چرا از لباس پوشیدن گفتیم؟ چون می‌خواهیم به زبان ساده بگوییم که استفاده از کرم ضد آفتاب مثل لباس پوشیدن، لازم و ضروری است و شما هر روز باید کرم ضد آفتاب بپوشید. برای خرید کرم ضد آفتاب به اندازه خرید لباس برای یک مهمانی وسواس به خرج دهید، بارها گفتیم که پوست شما با ارزش‌ترین لباس شما است پس باید به‌خوبی از این لباس مراقبت کنید. بعضی افراد به علت قیمت بالای ضد آفتاب خارجی از این محصول مراقبتی مهم استفاده نمی‌کنند. اگر شما هم قیمت ضد آفتاب را برای عدم استفاده از این محصول بهانه کرده‌اید، از امروز هیچ بهانه‌ای پذیرفته نیست. در این مطلب 7 ضد آفتاب ایرانی خوب و ارزان را معرفی کنیم. مطمئن باشید در بین انواع ضد آفتاب ایرانی نیز می‌توانید انتخاب مناسبی را داشته باشید. در انتهای مطلب می‌توانید بهترین ضد آفتاب ایرانی را برای محافظت پوست خود انتخاب کنید.

چرا از ضد آفتاب ایرانی استفاده نمی‌کنیم؟

در مطالب گذشته از لزوم استفاده از ضد آفتاب و بلایی که اشعه فرابنفش بر سر پوست می‌آورد، گفتیم و فاکتورهای مهم برای انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب برای محافظت از پوست را بررسی کردیم. نحوه استفاده از ضدآفتاب را نوضیح دادیم و گفتیم که بخش مهمی از محافظت از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید به نحوه استفاده از ضد آفتاب وابسته است.

اما همیشه افراد هنگام خرید کرم ضد آفتاب و انتخاب بین ضد آفتاب ایرانی و خارجی بر سر دوراهی هستند. عده‌ای از افراد ضد آفتاب ایرانی را فاقد کیفیت لازم می‌دانند و از طرف دیگر به دلیل تحریم و وضعیت دلار بعضی از برندهای ضد آفتاب خارجی کمیاب شده‌اند و یا اصلا وارد نمی‌شوند. افزایش قیمت دلار در چند سال اخیر باعث افزایش چشمگیر قیمت کرم ضد آفتاب خارجی شده است.

در این شرایط چاره چیست؟

به بهانه گرانی و عدم دسترسی راحت به ضد آفتاب خارجی، استفاده از این محصول مراقبتی مهم پوست را ترک کنیم؟ پاسخ قطعاً خیر است، استفاده از ضد آفتاب باید روتین برنامه روزانه، به‌خصوص هنگام خروج از خانه باشد. بنابراین عدم استفاده از ضد آفتاب را به هر دلیلی فراموش کنید و به دنبال یک راه حل مناسب باشید.

راه‌حل چیست؟

استفاده از کرم ضد آفتاب ایرانی خوب. کرم ضد آفتاب ایرانی نیز مانند کرم ضد آفتاب خارجی از پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت می‌کند. یکی از شایعاتی که که کیفیت کرم ضد آفتاب ایرانی را زیر سوال می‌برد، عدم اندازه‌گیری دقیق SPF آن است، مسئله‌ای که هیچگاه ثابت نشد. این ادعا سال‌هاست که مطرح شده و یکی از دلایل عمده افراد برای عدم استفاده از انواع ضد آفتاب ایرانی است.

چرا این ادعا نادرست است؟

در سال‌های اخیر شرکت‌های زیادی در ایران در حوزه تولید محصولات آرایشی شروع به فعالیت کرده‌اند و تعداد برندهای ایرانی لوازم آرایشی و بهداشتی افزایش یافته و در نتیجه بین برندها برای فروش بیشتر و سهم بیشتر بازار رقابت جدی شکل گرفته و همه برندهای آرایشی و بهداشتی ایرانی سعی می‌کنند محصولات با کیفیت که مطابق با استاندارد و کیفیت جهانی است تولید و به بازار عرضه کنند.

از طرف دیگر سازمان استاندارد و وزارت بهداشت و درمان برای تایید یک محصول بهداشتی سخت‌‌گیری و وسواس زیادی به خرج می‌دهند. همچنین اکثر اوقات پزشکان و متخصصان پوست استفاده از محصولات مراقبت از پوست و موی ایرانی را پیشنهاد می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه: استفاده از ضد آفتاب را جدی بگیرید

چرا استفاده از ضد آفتاب ایرانی خوب را توصیه می‌شود؟

احتمالاً شنیده‌اید که استفاده از انواع ضد آفتاب ایرانی خوب را به دلیل سازگاری با آب و هوای پیشنهاد می‌دهند، این ادعا را نیز متخصصان زیادی رد کرده‌اند، چرا که فرمولاسیون ضد آفتاب ایرانی و خارجی تا حد زیادی شبیه به هم است. بنابراین می‌توان گفت این نظر تا حد زیادی غیر کارشناسی است.

متخصصان حوزه پوست استفاده از  ضد آفتاب ایرانی خوب و با کیفیت را به دلیل قیمت مناسب و دسترسی راحت پیشنهاد می‌کنند. قیمت ضد آفتاب خارجی ارتباط مستقیم با نرخ قیمت دلار دارد و طبیعتاً افزایش نرخ دلاز باعث افزایش قیمت ضد آفتاب خارج می‌شود. در این شرایط خرید و استفاده از ضد آفتاب خارجی برای بسیاری از افراد به‌صرفه نیست. از طرف دیگر در صورت خرید کرم ضد آفتاب خارجی با قیمت بالاتر نسبت به ضد آفتاب ایرانی باعث می‌شود که افراد در استفاده از آن اقتصادی عمل کنند.

قبل‌تر در مورد نحوه استفاده از ضد آفتاب صحبت و تاکید کردیم که بعد از انتخاب و خرید کرم ضد آفتاب مناسب، نحوه استفاده از آن مانند مقدار مناسب ضد آفتاب و تمدید هر دو ساعت یک‌بار است که محافظت پوست را در برابر اشعه مضر خورشید تضمین می‌کند.

زمانی که افراد ضد آفتاب خارج را با قیمت بالاتری نسبت به ضد آفتاب ایرانی خریداری می‌کنند، احتمال دارد برای صرفه‌جویی مقدار و یا تعداد دفعات تمدید ضد آفتاب را کاهش دهند. قیمت ضد آفتاب ایرانی در مقایسه با نمونه‌های خارجی کمتر است و در نتیجه در نحوه استفاده صحیح از ضد آفتاب تاثیر مسقیم دارد و افراد با دست و دلبازی بیشتری از کرم ضد آفتاب ایرانی نسبت به خارجی استفاده می‌کنند.

به نظر می‌رسد برای عدم استفاده از انواع ضد آفتاب ایرانی خوب دلیل قانع‌کننده‌ای نداشته باشید. پس با همراه باشید تا در ادامه به معرفی 7 کرم ضد آفتاب ایرانی خوب و ارزان بپردازیم.

پیشنهاد مطالعه: چرا باید از فیس واش برای شستشوی صورت استفاده کنیم؟

سینره، یک ضد آفتاب ارزان و با کیفیت

سینره یکی از برندهای با کیفیت ایرانی در حوزه تولید محصولات مراقبت از پوست و مو است. شرکت دانش بنیان طبیعت زنده، محصولات مراقبت از پوست و مو را تحت عنوان برند سینره به بازار عرضه می‌کند. این برند تا به امروز توانسته رضایت بخش عمده‌ای از مصرف‌کنندگان را به دست آورد.

محصولات مراقبت از پوست و موی سینره پیشنهاد اکثر پزشکان و متخصصان پوست و  مو است. محصولات این برند مورد تایید آکادمی پوست و مو لندن است. کرم ضد آفتاب یکی از محصولات با کیفیت این برند است که در راستای سلامت پوست تولید و عرضه شده است. اگر بخواهیم 10 ضد آفتاب ایرانی خوب را نام ببریم، ضد آفتاب سینره در این لیست قرار خواهد داشت. بنابراین اگر می‌خواهید از بهترین ضد آفتاب ایرانی استفاده کنید، ضد آفتاب سینره می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

سینره ضد آفتاب ایرانی ارزان و خوب برای مصرف روزانه است. این شرکت انواع ضد آفتاب مناسب برای پوست‌های چرب، خشک، نرمال و حساس را تولید کرده است. سینره سعی کرده است که نیاز همۀ افراد را برای استفاده از ضد آفتاب پاسخ دهد. به همین دلیل انواع ضد آفتاب رنگی، بی‌رنگ و مناسب با پوست آقایان تولید کرده است.

قیمت ضد آفتاب سینره به نسبت برندهای خارجی ارزان و کمتر از صد هزار تومان و بین بهترین ضد آفتاب ایرانی برای مصرف روزمره و محافظت از پوست است.

انواع ضد آفتاب سینره شامل:

 • کرم ضد آفتاب رنگی SPF 60 (در دو رنگ مختلف با جلوه مات و مناسب پوست‌های چرب)
 • کرم ضد آفتاب با SPF 50 بدون رنگ (مناسب پوست‌های چرب و جوش‌دار)
 • کرم ضد آفتاب SPF 30 بدون رنگ (مناسب پوست‌های حساس، نازک و کودکان)
 • کرم ضد آفتاب SPF 60 بدون رنگ (مناسب پوست‌های نرمال و خشک)
 • کرم ضد آفتاب رنگی SPF 30 (پوشانندگی بالا مانند BB کرم‌ها)
 • کرم ضد آفتاب رنگی SPF 50 (در دو رنگ مختلف مناسب انواع پوست)
 • کرم ضد آفتاب SPF45 مخصوص آقایان (بدون رنگ، دارای خاصیت ضد آلودگی هوا)

پریم یک ضد آفتاب ارزان و مناسب برای انواع پوست‌ها

پریم نیز یکی از برندهای معتبر و نوپای ایرانی در زمینه تولید محصولات مراقبت پوست و مو است. اگرچه مدت زیادی از تولید محصولات پریم نمی‌گذرد اما توانسته یک برند قابل اعتماد ایرانی در بین مصرف کنندگان باشد. ضد آفتاب از محصولات تخصصی این برند است. فرمولاسیون کرم‌های ضد آفتاب پریم به‌گونه‌ای است که علاوه‌بر محافظت از پوست در برابر آفتاب از خاصیت جوانسازی پوست را نیز دارند که به عنوان یک ضد آفتاب ایرانی ارزان ویژگی بسیار خوبی است.

پریم محصول لابراتوار دکتر اخوی است که قبل از آن محصولات با کیفیت سی‌گل را به بازار عرضه کرده است.

محصولات مراقبت از پوست پریم در برابر آفتاب شامل:

 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی کرم‌پودری SPF 60
 • کرم ضد آفتاب بدون رنگ جوان کننده SPF 50
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی با رنگ برنز SPF 60
 • لوسیون ضد آفتاب رولی SPF 50

آردن یک کرم ضد آفتاب ایرانی قدیمی

یکی از برندهای قدیمی و خوشنام ایران که به صورت تخصصی در حوزه تولید محصولات بهداشتی و مراقبت پوست فعالیت دارد، آردن است. آردن در سال 1370 تاسیس شد و از همان ابتدا توانست نیازهای جامعه به محصولات بهداشتی و مراقبت پوست را پاسخ دهد. محصولات آردن شامل انواع ضد آفتاب، مراقبت از پوست، مراقبت از کودکان و مراقبت از آقایان است.

کرم ضد آفتاب آردن در بین افراد محبوبیت دارد که یکی از دلالیل آن کیفیت خوب و تنوع بالایی است که دارد. کرم ضد آفتاب آردن یک پیشنهاد اقتصادی خوب است. قیمت ضد آفتاب آردن کمتر از 70 هزار تومان است و به همین دلیل یک ضد آفتاب ایرانی خوب و اقتصادی است.

آردن بهترین ضد آفتاب ایرانی است و همراه همیشگی نسل قدیمی ایران از دیروز تا امروز بوده است. این ضد آفتاب ارزان سعی کرده نیاز برای هر طیف پوست ضد آفتاب ارزان و با کیفیت جهانی ارئه دهد. هر نوع پوستی که دارید، پوست خشک یا چرب آردن برای شما یک ضد آفتاب ارزان و اقتصادی دارد.

آردن در فرمولاسیون ضد آفتاب‌هایی که تولید می‌کند ویتامین لازم برای پوست را نیز به کار می‌برد. اگر پوست حساسی دارد و به محض قرار گرفت در مقابل خورشید پوست شما واکنش می‌دهد، ضد آفتاب آردن با حداکثر حفاظت که SPF 100 دارد یک انتخاب مناسب خواهد بود.

انواع ضد آفتاب ارزان و اقتصادی آردن شامل:

 • كرم ضد آفتاب پوست خشک و معمولی SPF 25
 • كرم ضد آفتاب رنگی SPF 60
 • كرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی SPF 50
 • كرم ضد آفتاب رنگی SPF 30 فاقد جاذب های شیمیایی
 • كرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی 30 SPF
 • كرم ضد آفتاب فاقد چربی 25 SPF
 • كرم ضد آفتاب رنگی 90 SPF
 • كرم ضد آفتاب فاقد چربی 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب رنگی فاقد جاذب‌های شیمیایی 46 SPF
 • لوسیون ضد آفتاب فاقد چربی 30 SPF
 • كرم ضد آفتاب رنگی ویتامینه 30 SPF
 • كرم ضد آفتاب و مرطوب‌کننده 30 SPF
 • کرم ضد آفتاب بی‌رنگ فاقد چربی، مات‌کننده، آکنه‌ سل پلاس 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب رنگی با حداکثر حفاظت (UVمکس)، 100 SPF
 • کرم ضد آفتاب رنگی ضد چروک، رجوسل، 90 SPF
 • کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی رطوبت‌رسان، آکنه سل، 30 SPF
 • کرم ضدآفتاب رنگی فاقد چربی، مات‌‌کننده، آکنه سل پلاس، 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب رنگی، مینرال (فیزیکال)، سنسی سل، 60 SPF
 • كرم ضدآفتاب روشن‌كننده و ضدچروك، اكسپرتيج، SPF 35
 • کرم ضد آفتاب هرباسنس 30 SPF

شون یک ضد آفتاب ارزان اما با کیفیت جهانی

شون یک برند ایرانی موفق در زمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است. این برند معتقد اسا زیبایی طبیعی و ماندگار در دل طبیعت است و به همین دلیل تمامی محصولات این برند گیاهی و در فرمولاسیون آنها عصاره گیاهان و میوه‌ها به کار رفته است. محصولات شون محصول مشترک ایران و آلمان است، فرمولاسیون و مواد اولیه را شرکت کریس اند کارل آلمان تهیه و شرکت آریان کیمیا تک در کشور تولید می‌کند.

بنابراین با اطمینان می‌توان گفت محصولات شون کیفیت جهانی دارند و ضد آفتاب ایرانی شون هیچ تفاوتی با ضد آفتاب خارجی ندارد، پس با خاطره آسوده محصولات این برند از جمله ضد آفتاب ارزان و با کیفیت شون را خریداری کنید. این برند در تولید ضد آفتاب ارزان خوب عملکرد خوبی داشته است و توانسته رضایت تعداد زیادی مصرف‌کنندگان را جلب کنند، متخصصان حوزه پوست و زیبایی نیز شون را به عنوان یک تولید‌کننده ضد آفتاب ایرانی خوب می‌‌شناسند.

ضد آفتاب‌‌های شون علی‌رغم کیفیت بالایی که دارد، قیمت آن مناسب است. قیمت ضد آفتاب ایرانی شون کمتر از 50 هزار تومان است و شما با دست و دلبازی می‌توانید این محصول هنگام قرار گرفتن در مقابل نور خورشید استفاده کنید. SPF ضد آفتاب شون 50 است و می‌تواند عملکرد خوبی برای محافظت از پوست در مقابل اشعه‌های مضر خورشید داشته باشد.

انواع ضد آفتاب ایرانی شون:

 • ضد آفتاب بدون رنگ فاقد چربی 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب رنگی فاقد چربی 50  SPF
 • ضد آفتاب رنگی طبیعی 50  SPF
 • ضد آفتاب بدون رنگ 50  SPF
 • ضد آفتاب رنگی 50  SPF

مای ضد آفتاب ایرانی و محبوب

وقتی صحبت از برند لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی می‌شود، از محصولات این برند به عنوان یک برند ایرانی خوب نام برده می‌‌شود. مای در سال 2003 در ایران با هدف تولید محصولات آرایشی و بهداشتی و پاسخ به نیاز‌های جامعه در ایران متولد شد و در حال حاضر یک برند محبوب در بین مصرف‌کنندگان است.

فرمولاسیون و تهیه محصولات مای توسط شرکت کال اند کو آلمان پیشنهاد شده و در کارخانه آریان کیمیا تک که از کارخانه‌های مدرن تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در خاورمیانه است، تولید می‌شود. مای رسالت خود را حفظ سلامت و محافظت از پوست و موی مصرف‌کنندگان می‌داند و به همین دلیل تلاش می‌کند محصولات متنوع و با کیفیت بالا که پاسخگوی نیاز همۀ مصرف‌کنندگان باشد را تولید و به بازار عرضه کند.

مای برای هر نوع پوست یک کرم ضد آفتاب خوب و ارزان دارد. ضد آفتاب ایرانی مای به چهار دسته اصلی تقسیم می‌شود:

 • مای
 • کودکان
 • مردانه
 • مای فارما

انواع محصولات ضد آفتاب ایرانی مای شامل:

 • کرم ضد آفتاب رنگی
 • کرم ضد آفتاب بدون رنگ
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی
 • کرم ضد آفتاب ضد چروک
 • کرم ضد آفتاب آکنه لاین
 • کرم ضد آفتاب فیزیکال
 • کرم ضد آفتاب مای فارما
 • ژل ضد آفتاب
 • کرم ضد آفتاب مردانه
 • کرم ضد آفتاب کودک

پیشنهاد مطالعه: نکات مهم در انتخاب یک کرم ضد آفتاب مناسب

فروشگاه خانومی یکی از نمایندگی‌های رسمی برند مای است و شما تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی این برند از جمله انواع ضد آفتاب مای را از این فروشگاه تخصصی لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه کنید. اگر به دنبال بهترین ضد آفتاب ایرانی و البته اقتصادی و ارزان هستید، ضدآفتاب ایرانی مای یک انتخاب خوب خواهد بود. قیمت ضد آفتاب مای نیز کمتر از 50 هزار تومان است اما کیفیت آن مناسب است. مای علاوه‌بر تولید ضد آفتاب صورت، ضد آفتاب دور چشم نیز تولید و عرضه کرده است که استفاده از آن برای محافظت بیشتر پوست دور چشم در برابر آفتاب پیشنهاد می‌شود.

انواع ضد آفتاب مای

انواع ضد آفتاب مای که می‌توانید از خانومی خریداری کنید، شامل:

 • کرم ضد آفتاب و ضد چروک، فاقد چربی با رنگ طبیعی 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب کودک
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی 30SPF
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی، رنگ طبیعی مات 60 SPF
 • کرم ضد آفتاب فیزیکال 30 SPF
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی و ضد چروک 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب آکنه لاین 30 SPF
 • کرم ضد آفتاب و ضد پیری 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی و ضد چروک 50 SPF
 • کرم ضد آفتاب بدون رنگ 60 SPF
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی و رنگ مات طبیعی 60 SPF
 • کرم ضد آفتاب فاقد چربی آقایان SPF 50

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 2.5 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا