آرایشآرایش مو

7 مرحله برای یک براشینگ ماندگار و حرفه‌ای

صدای سشوار همیشه در سالن‌های زیبایی به گوش می‌خورد، آرایشگر با مهارت برس پیچ و سشوار را روی موها می‌کشد و موها را حالت می‌دهد، این همان براشینگ مو است. این روزها براشینگ مو نسبت به شینیون طرفدار بیشتری دارد. بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند که برای شرکت در مراسم‌های مختلف موهای خود را براشینگ کنند. ابزار اصلی براشینگ مو سشوار است، آرایشگران حرفه‌ای برای حالت دادن به موهای افراد از سشوار و برس پیچ حرفه‌ای  استفاده می‌کنند، گاهی هم ممکن است از بابلیس و اتوی مو کمک بگیرند. هنگامی که افراد به سالن‌های آرایشی پا می‌گذارند با دقت به دست آرایشگر در حال براشینگ مو چشم می‌دوزند و سعی می‌کنند از این طریق نحوۀ براشینگ کردن موها را یاد بگیرند تا بتوانند موهای خود را در خانه به صورت حرفه‌ای براشینگ کنند. جلوی آینه می‌نشینند و سشوار و برس پیچ را به دست می‌گیرند تا موهای خود را براشینگ کنند، اما اغلب شکست می‌خورند و به نظرشان براشینگ آرایشگاه حرفه‌ای و ماندگارتر است.

در این مطلب فوت و فن‌های براشینگ حرفه‌ای مو را جمع کردیم تا این بار در براشینگ موها حرفه‌ای باشید. اگر به نظر شما براشینگ مو توسط آرایشگران حرفه‌ای و ماندگارتر است، مطمئن باشید که مطالعه این مطلب برای شما سودمند خواهد بود. همچنین راز ماندگاری براشینگ مو را با شما در میان می‌گذاریم.

براشینگ مو-خانومی

نحوۀ براشینگ حرفه‌ای مو

چند سالی است که اصطلاح براشینگ کردن موها بر سر زبان‌ها افتاده است، براشینگ یعنی حالت دادن به موها با ابزار حرارتی مانند سشوار. قبل از ورود کلمۀ براشینگ در اصطلاحات آرایشگران و بعد مشتریان، از کلمۀ سشوار کشیدن موها استفاده می‌کردند؛ چراکه ابزار اصلی برای حالت دادن به موها سشوار بود. قدیمی‌ترها همچنان از اصطلاح سشوار کردن استفاده می‌کنند. البته براشینگی که روی موها انجام می‌شود، حرفه‌ای‌تر است و از ابزارهای حرارتی دیگری مانند بابلیس و اتوی مو کمک می‌گیرند و برای عدم آسیب به موها سرم و ماسک‌ها مختلف استفاده می‌کنند.

به هر حال سشوار یکی از ابزارهای مهم در براشینگ مو است. در سالن‌های زیبایی از سشوارهای با قدرت بالا استفاده می‌کنند. هر چه توان سشوار بیشتر باشد براشینگ و حالت دادن به موها راحت‌تر خواهد بود. برای براشینگ مو در خانه و افراد مبتدی، سشوار با قدرت 1600 تا 2000 کافی است. دماغۀ سشوار بلند باشد و در صورت لزوم بتوان روی آن دیفیوزر یا دیسپانسر نصب کرد. اگر موهای فری دارید، سشوار باید حتماً دیفیوزر داشته باشد.

ابزار بعدی که برای یک براشینگ ماندگار و حرفه‌ای لازم دارید، برس پیچ است. برس پیچ با قطر متوسط برای براشینگ مو در خانه مناسب است. علاوه ‌بر این دو ابزار مهم، بهتر است از سرم ضد وز، آبرسان، اسپری تثبیت‌کننده و ضد حرارت مو نیز برای براشینگ موهای خود داشته باشید.

مراحل براشینگ مو-خانومی

مرحلۀ اول

قبل از براشینگ مو، باید موهای خود را با شامپو مناسب بشویید و نرم‌کننده بزنید. آب اضافی موها را با فشار دست بگیرید و با یک حوله یا پارچه نخی موها را ببندید تا رطوبت اضافی موها گرفته و خشک شود. با حوله روی موها سایش ایجاد نکنید، چون باعث وز شدن موها می‌شود. وقتی 80 درصد رطوبت موها از بین رفت، می‌توانید قدم دوم را بردارید. هرگز روی موهای چرب و کثیف براشینگ نکنید، اگر باید سریع آماده شوید و فرصت شستن و خشک کردن موها را ندارید، از شامپوی خشک برای تمیز کردن موها استفاده کنید. شامپوی خشک چربی و آلودگی را جذب می‌کند و باعث می‌شود که موها تمیز به نظر برسند.

آموزش براشینگ مو-خانومی

مرحلۀ دوم

اگر به سلامت موهای خود اهمیت می‌دهید، پیشنهاد ما این است که قبل از سشوار کشیدن حتماً اسپری ضد حرارت به موها بزنید تا آسیب کمتری به موها وارد شود.

نکات براشینگ مو-خانومی

مرحلۀ سوم

شانه کردن موها بخش مهمی در براشینگ حرفه‌ای موها است. هرگز بدون شانه کردن موها را سشوار نکشید. موها را شانه و گره‌های مو را باز کنید. حالا با یک شانه دم باریک (تقسیم) موها را تقسیم‌بندی کنید، برای تقسیم‌بندی از بین 2 ابرو فرق را باز کرده و تا گودی گردن ادامه دهید تا موها به 2 بخش شوند. یکی از دسته‌ها را انتخاب و از میانه گوش تا وسط فرق به 2 بخش تقسیم کنید. دستۀ دیگر موها را نیز به همین صورت تقسیم‌بندی و هر دسته را با کلیپس روی سر ثابت کنید، به این ترتیب موها به 4 بخش تقسیم می‌شوند. اگر حجم موها زیاد بود، می‌توانید موها را 6 دسته کنید تا براشینگ راحت‌تر باشد.

براشینگ حرفه‌ای مو-خانومی

مرحلۀ چهارم

بهتر است براشینگ را از دسته‌های پشت مو شروع کنید، جلوی موها زودتر خشک می‌شوند. برس پیچ را بردارید و یک دسته از موهای پشت سر را انتخاب کنید. موها را دور برس بپیچید و هم‌زمان با حرکت برس روی موها، سشوار را نیز حرکت دهید. سشوار با فاصله از موها نگه دارید تا آسیب کمتری به موها برسد.

برس پیچ-خانومی

مرحلۀ پنجم

بعد از سشوار کشیدن قسمت‌های پشت مو، نوبت به جلوی موها می‌رسد. قسمت‌های جلوی مو را نیز مانند موهای قسمت‌های پشتی سشوار بکشید. بیشتر آرایشگران برای براشینگ قسمت‌های جلوی مو زمان بیشتری می‌گذارند، این یکی از فوت‌های کوزه‌گری است. انتهای موها را با برس پیچ حالت دهید.

براشینگ چیست-خانومی

مرحلۀ ششم

بعد از سشوار کشیدن و خشک شدن موها، نوبت به حالت دادن آن‌ها می‌رسد. برای حالت دادن به پایین موها می‌توانید از برس پیچ یا بابلیس کمک بگیرید. بابلیس برای فر کردن انتهای مو کاربرد دارد، برای حالت دادن برس پیچ و سشوار کافی است. لایه‌های مو را با استفاده از برس پیچ و سشوار به داخل یا خارج سشوار بکشید.

سشوار کشیدن مو-خانومی

مرحلۀ هفتم

بعد از اتمام براشینگ، برای ماندگاری باید از اسپری تثبیت‌کننده برای ماندگاری براشینگ استفاده کنید. اسپری را با فاصله 30 سانتی‌متری روی موهای براشینگ شده بزنید. در استفاده از اسپری تثبیت‌کننده افراط نکنید، چون نه تنها باعث ماندگاری بیشتر نمی‌شود، به موها و براشینگ آسیب می‌رساند.

چند نکتۀ مهم

جنس موهای خشک باید قبل از سشوار کشیدن با ماسک مو مناسب تغذیه شود.

هرگز موهایی که بیش از اندازه خیس هستند را سشوار نکنید، هم براشینگ زمان‌بر می‌شود و هم موها وز خواهد شد.

ابتدا با حرارت متوسط موها سشوار شروع به براشینگ کنید و به مرور حرارت را افزایش دهید. حرارت بالا در ابتدای براشینگ باعث آسیب به موها می‌شود.

موها را از بالای سر (ریشه) به سمت پایین سشوار کنید، زاویه سشوار روی موها باید 90 درجه باشد.

بعد از اتمام براشینگ، سشوار را روی درجۀ خنک تنظیم کنید و روی موها بگیرید تا خنک شوند. باد خنک باعث کاهش وز شدن و افزایش درخشندگی موها می‌شود.

بعد از براشینگ از روسری یا شال سبک با جنس ابریشمی یا ساتن استفاده کنید، تا حالت موها خراب نشود.

 

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 4 / 5. مجموع آرا: 3

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا