آرایش مو

انواع رنگ مو و ترکیب آن

رنگ مو و رنگساژ مو برای تغییر رنگ موهای طبیعی در سالن‌های آرایش به کار می‌روند. دوام رنگ موها و رنگساژهای مو به درخواست افراد بستگی دارد. یعنی اگر خواسته باشید موهایی با رنگ‌های فانتزی برای مدت طولانی داشته باشید، لازم است رنگ مو دائمی را انتخاب کنید. در غیر این‌صورت، شما می‌توانید از رنگ موی موقت و غیر دائمی استفاده کنید. رنگساژ مو هم برای رنگ کردن موهای آسیب دیده، فوق‌العاده است. چون ترکیبات شیمیایی آن، صدمه‌ی زیادی به فولیکول‌ها و ساقه‌ی موها نمی‌رساند. بحث رنگ مو و رنگساژ مو برای زیبایی موها، گسترده است. به طوری که هزاران رنگ مو با ترکیبات متعدد وجود دارند. این موضوع، باعث شده تا خانم‌های درباره‌ی انتخاب رنگ مو، دغدغه‌ی بیشتری داشته باشند.

معرفی انواع رنگ مو

رنگ مو عسلی، رنگ مو زیتونی و رنگ مو کاراملی تنها سه مورد از رنگ موها هستند. رنگ مو عسلی، یک رنگ موی خنثی است. رنگ مو زیتونی یک رنگ موی سرد است. رنگ مو کاراملی هم یک رنگ مو گرم است. پس می‌توان دریافت که رنگ موها براساس ته رنگ به سه دسته‌ی کلی تقسیم بندی می‌شوند. علاوه براین، برای هر کدام از انواع رنگ موها نیز می‌توان این سه دسته بندی را در نظر گرفت. برای مثال، رنگ مو عسلی سرد، یک رنگ مویی است که پایه‌ی آن آبی است. 

رنگ مو-خانومی

رنگ موی سرد برای چه کسانی مناسب است؟

دلیل دسته بندی کردن رنگ موها به خصوصیات و رنگ پوست هر شخص باز می‌گردد. مسلم است که ترکیبات متعدد رنگ مو با چهره‌ی همه‌ی افراد سازگاری ندارد. رنگ موی سرد با چهره‌ی افرادی که پوست تیره و یا سبزه دارند، سازگاری کامل دارد. به صورتی که افراد با پوست تیره یا سبز به آرایش و میکاپ، نیاز جدی ندارند. رنگ موی سرد، چهره‌ی این افراد را بازتر نشان می‌دهد. اما این نکته در انتخاب رنگ موی سرد، یک قاعده کلی است و همواره برقرار نیست. اگر فکر می‌کنید که رنگ موی سرد به رنگ پوست‌تان می‌آید، کافی است یکبار رنگ موی سرد را روی تعداد کمی از موهای‌تان امتحان کنید.

رنگ مو-خانومی

رنگ موی گرم با چهره‌ی چه کسانی سازگار است؟

عموما رنگ موی گرم برای فصل پاییز، گزینه‌ی مناسب‌تری هستند. رنگ موی گرم برای افرادی که مناسب است که پوست سفید مهتابی یا کاملا سفید دارند. این رنگ مو، چهره‌ی افراد را شاداب‌تر و کمی گرم‌تر نشان می‌دهد. البته اگر رنگ موهای سرد را هم انتخاب کنید، چهره شما همان جلوه همیشگی را خواهد داشت. برای برجسته کردن موهای خود در این حالت باید آرایشی مخالف با رنگ موی انتخابی خود داشته باشید. 

ترکیب رنگ موهای عسلی، زیتونی و کاراملی

اگر پوست تیره دارید و می‌خواهید که رنگ موی گرم هم استفاده کنید، جای نگرانی نیست. ترکیب‌های متعدد رنگ موی گرم برای خصوصیات چهره شما فوق العاده هستند. همچنین، اگر پوست روشن دارید و می‌خواهید که رنگ موی سرد استفاده کنید، می‌توانید این کار را انجام دهید. به شرطی که بتوانید ترکیب درستی از رنگ موی سرد را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی 3 نمونه از رنگ موی مختلف و ترکیب‌های متعدد آن‌ها پرداخته‌ایم. بی‌شک این اطلاعات می‌تواند زیبایی شما را چندین برابر کند.

ترکیب رنگ موی عسلی

همان‌طور که گفتیم، رنگ موی عسلی جزو رنگ موهای خنثی است. هر فردی می‌تواند ترکیب‌های رنگ موی عسلی را استفاده کند. به همین دلیل، رنگ موی عسلی جزو رنگ موهای محبوب در بین خانم‌ها شناخته می‌شود.

رنگ موی عسلی تیره

رنگ مو عسلی تیره روی چهره افرادی که پوست سبزه دارند، تاثیرات محشری دارد. این رنگ مو هم درخشان است و هم می‌تواند با متناسب با خواسته‌ی این دست از افراد باشد. برای این‌که از رنگ موی عسلی تیره استفاده کنید، باید به رنگ موهای پایه خود توجه داشته باشید. اگر موهای تیره دارید، نیازی نیست که دکلره کنید. اگر موهای روشن و خیلی روشن دارید، می‌بایست از موها را دکلره کنید. دلیل دکلره کردن مو آن است که رنگ مو روی موهای طبیعی شما، جلوه‌ی خوبی داشته باشد. در صورتی که می‌خواهید موهای خود را دکلره کنید، باید به تاثیرات منفی آن هم توجه کنید. چون دکلره کردن مو سبب می‌شود تا ریشه موها به کل تضعیف شوند. ماسک مو و سرم تقویتی مو را در این دوران باید هر چند وقت یک بار مصرف کنید.  

فرمولاسیون رنگ مو عسلی تیره با دکلره

 • سوپر پلاتینه دودی
 • سوپر پلاتینه زیتونی
 • واریاسیون نقره‌ای
 • اکسیدان شماره دو

واریاسیون نقره‌ای به کلی می‌تواند زردی موها را از بین ببرد. به طوری که ته رنگ هیچ تار مویی، زرد نخواهد بود. زمانی که زردی موها برطرف شود، با استفاده از رنگ موی عسلی تیره، موها براق نشان داده می‌شوند. استفاده از اکسیدان شماره دو هم موجب می‌شود تا رنگ پایه متوسط مو، حالت براق و درخشنده داشته باشند. از اکسیدان شماره دو هم، اکسیدان 3% یاد می‌شود. 

رنگ موی عسلی متوسط

پیشنهاد استفاده از رنگ مو عسلی متوسط در سالن‌های زیبایی، یک فوت کوزه‌گری است! چرا که رنگ موی عسلی متوسط برای افرادی که پوست نه چندان سبزه و نه چندان روشن دارند، ایده‌آل است. افراد برای داشتن رنگ مو عسلی متوسط می‌توانند دکلره کنند. البته ضرورت چندان زیادی برای دکلره کردن مو، قبل از استفاده از رنگ موی عسلی وجود ندارد. در صورتی که موهای مشکی کلاغی دارید، دکلره کردن مو ضرورت دارد. 

فرمولاسیون رنگ مو عسلی متوسط با دکلره

 • سوپر پلاتینه دودی
 • واریاسیون آبی و بنفش
 • اکسیدان شماره 2

برای چشم نواز شدن رنگ مو عسلی متوسط، باید رنگ موهای پایه، شفاف باشد. لذا لازم است تا از سوپر پلاتینه دودی استفاده کنید. چون سوپر پلاتینه دودی، موها را شفاف می‌کند. حضور اکسیدان شماره 2 در فرمولاسیون رنگ مو عسلی متوسط می‌تواند رنگ مو را روشن‌تر جلوه بدهد. در فرمولاسیون رنگ مو عسلی متوسط بدون دکلره، استفاده از سوپر پلاتینه دودی ضروری نیست. 

رنگ موی عسلی روشن

رنگ مو عسلی دودی و رنگ مو مسی عسلی، جزو رنگ موهای روشن و لایت ترکیب رنگ مو عسلی روشن به شمار می‌رود. در حالت عادی، استفاده از اکسیدان قوی برای انتخاب رنگ مو عسلی روشن، الزامی است. چون باید رنگ موی عسلی روشن روی موهای طبیعی شما بگیرد. 

فرمولاسیون رنگ مو عسلی روشن با دکلره

 • سوپر پلاتینه طلایی
 • واریاسیون بنفش
 • اکسیدان شماره 3

اکسیدان شماره 3، جزو قوی‌ترین اکسیدان‌ها در ترکیب رنگ موی عسلی روشن است. در صورتی که از این اکسیدان استفاده می‌کنید، لازم است تا به طور مداوم به تقویت موهای خود بپردازید. واریاسیون بنفش هم برای جلای بیشتر رنگ‌های گرم و شفاف باید استفاده شود. 

ترکیب رنگ موی کاراملی

رنگ موی کاراملی جزو رنگ موهای گرم است. اکثر خانم‌های جوان و خوش‌سلیقه از رنگ مو کاراملی استفاده می‌کنند. چون رنگ موی کاراملی می‌تواند موها را طبیعی‌تر از آن‌چه که هستند، جلوه بدهد.

رنگ موی کاراملی تیره

رنگ مو کاراملی تیره برای صاف و یکدست نشان دادن موهای شاداب و پرپشت، منحصربه‌فرد است. چرا که برای رنگ گرفتن این رنگ مو، حتما نیازی نیست تا موها را دکلره کنید. به همین خاطر، ریشه‌ و ساقه‌ی رنگ موی طبیعی فرد، سالم خواهد ماند. اگر به دنبال ایجاد تغییرات ملایمی در ظاهر موهای خود هستید، رنگ مو کاراملی بهترین گزینه است. 

این رنگ مو دقیقا همان رنگ مویی است که سلبریتی‌ها و ستاره‌های سینما از آن استفاده می‌کنند. درجه گرمی رنگ مو کاراملی تیره نسبت به سایر ترکیب رنگ موهای کاراملی، بیشتر است. رنگ مو کاراملی تیره مناسب آن دسته از افرادی که پوست سفید و شفافی دارند. پس از استفاده از رنگ مو کاراملی تیره، موها به رنگ کارامل خوراکی در خواهند آمد. اگر موهای تیره و قهوه‌ای دارید، نیازی نیست تا حتما به دکلره کردن موهای خود بپردازید. در صورتی که رنگ موهای‌تان عسلی یا دودی است، نیاز دارید تا زردی موها را به طور کامل برطرف کنید. پس از دکلره کردن هم، استفاده از رنگساژ موی کاراملی، لازم و ضروری است. 

فرمولاسیون رنگ مو کاراملی تیره 

 • سوپر پلاتینه زیتونی
 • واریاسیون آبی و بنفش
 • اکسیدان شماره 1

به طور معمول، برای داشتن رنگ موی تیره تنها از اکسیدان شماره 1 استفاده می‌شود. اگر رنگ موهای روشن‌تری را مد نظر دارید، لازم است از اکسیدان شماره 2 و شماره 3 استفاده نمایید. در رنگ مو کاراملی تیره، سوپر پلاتینه زیتونی جهت رنگدهی بیشتر رنگ مو لازم است. در غیر این‌صورت، موها به تیرگی رنگ کاراملی در نخواهند آمد. 

رنگ موی کاراملی شکلاتی

تقریبا می‌توان گفت که رنگ مو کاراملی شکلاتی با تمامی انواع رنگ‌های پوست، سازگار است. به صورتی که موها جلوه‌ی طبیعی و حالت همیشگی خود را خواهند داشت. انی رنگ مو خیلی روشن نیست. مزیتی که پس از استفاده از رنگ موی کاراملی شکلاتی بهره‌مند می‌شوید، محو شدن رنگ موی طلایی است. 

فرمولاسیون رنگ مو کاراملی شکلاتی

 • سوپر پلاتینه دودی
 • واریاسیون آبی و بنفش
 • اکسیدان شماره 3

در  فرمولاسیون رنگ مو شکلاتی، باید از اکسیدان‌های قوی استفاده کرد. چون این رنگ مو باید حالت فانتزی بر روی موها داشته باشد. در غیر این‌صورت، جذاب و دلربا نخواهد بود. واریاسیون آبی و بنفش هم موجب شفاف‌تر شدن رنگ موی کاراملی می‌شود. در واقع، دلیل اصلی شکلاتی بودن این رنگ مو، استفاده از واریاسیون آبی و بنفش می‌باشد. 

رنگ موی کاراملی روشن

رنگ‌های لایت، سن فرد را کوچک‌تر نشان می‌دهند. رنگ موی کاراملی روشن هم جزو همین دسته از رنگ موها است. به همین دلیل است که رنگ مو کاراملی، مورد توجه اکثر خانم‌های میانسال قرار دارد. زمانی هم که از مدل موی باز استفاده می‌کنید، زیبایی این رنگ موی لایت، دو چندان می‌شود. اگر نمی‌خواهید که تمامی موهای خود را دکلره کنید، بهتر است در روش رنگ کردن بالیاژ از رنگ موی کاراملی روشن کمک بگیرید. 

فرمولاسیون رنگ مو کاراملی روشن

 • سوپر پلاتینه دودی
 • واریاسیون آبی و بنفش و نقره‌ای
 • اکسیدان شماره 3

واریاسیون نقره‌ای می‌تواند موها را بسیار شفاف نشان دهد. این دقیقا همان چیزی است که در ترکیب رنگ مو کاراملی روشن به آن نیاز است. به طوری که پس از مصرف رنگ مو، رنگ موهای شما از مسافت‌های دور هم همین جلوه را خواهند داشت. 

ترکیب رنگ مو زیتونی

تنوع زیادی در ترکیبات رنگ موی زیتونی خواهید دید. رنگ مو زیتونی نسبت به دو رنگ موی قبلی، سردتر است. علاوه براین، بهترین رنگ مو برای ماه‌های سرد زمستانی، همین رنگ موی سرد می‌باشد. اگر می‌خواهید که رنگ موی فانتزی داشته باشید، رنگ مو زیتونی سبز را انتخاب کنید. در این حالت، صورت شما بیبی فیس نشان داده خواهد شد. سبک آرایش‌تان را هم باید با رنگ موی زیتونی سبز، هماهنگ کنید. ابتدا سبک آرایش ایتالیایی را کنار بگذارید و به دنبال لایت‌ترین سبک‌های آرایش باشید. چون آرایش متضاد با رنگ مو زیتونی سبز می‌تواند موهای شما را حجیم‌تر نشان دهد. 

رنگ موی زیتونی تیره

عموما خانم‌های میانسال از رنگ موی زیتونی تیره استفاده می‌کنند تا موهای آن‌ها جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد. همچنین، رنگ موی زیتونی تیره برای صاف و یکدست نشان دادن موهای فر و مجعد، عالی است. با این حال، اگر هیچ کدام از شرایط فوق را ندارید، می‌توانید برای یکبار هم که شده، رنگ موی زیتونی تیره را روی یک دسته از موهای‌تان تست کنید. 

فرمولاسیون رنگ مو زیتونی تیره

 • سوپر پلاتینه صدفی
 • واریاسیون سبز
 • اکسیدان شماره 3

برای آن‌که رنگ مو زیتونی تیره در موهای شما به وضوح دیده شود، لازم است تا موها را دکلره کنید. البته این امر برای خانم‌های میانسال، چندان سخت نیست. چون موهای رنگ روشن به راحتی می‌توانند رنگ سرد زیتونی را جذب کنند. 

رنگ مو زیتونی عسلی

رنگ مو زیتونی عسلی در میان ترکیبات رنگ موی زیتونی، خاص‌تر و زیباتر است. به طوری که این رنگ مو جزو محبوب‌ترین رنگ موها برای شنیون و میکاپ عروس می‌باشد. حتی دخترهای جوان نیز می‌توانند از زیبایی دلفریب و اغوا کننده رنگ مو زیتونی عسلی بهره‌مند شوند. چرا که این رنگ مو، خیلی روشن یا خیلی تیره نیست و با همه‌ی پوست‌ها سازگار است. 

فرمولاسیون رنگ مو زیتونی عسلی

 • سوپر پلاتینه طلایی
 • واریاسیون بنفش
 • اکسیدان شماره 2 

دلیل زیباتر بودن رنگ مو زیتونی عسلی نسبت به سایر ترکیب رنگ‌های زیتونی، طلایی بودن آن است.

رنگ مو زیتونی استخوانی

رنگ مو زیتونی استخوانی برای خانم‎‌های خاص پسند به نوبه خود، ایده‌آل است. چرا که تعداد کمی از خانم‌ها این رنگ مو را می‌پسندند. ناگفته نماند که این رنگ مو، رنگ صورت را تا چندین درجه روشن‌تر نشان می‌دهد. 

فرمولاسیون رنگ مو زیتونی استخوانی

 • سوپر پلاتینه دودی
 • واریاسیون طلایی
 • اکسیدان شماره 3

با توجه به فرمولاسیون این رنگ مو، هاله‌ای از رنگ زیتونی در لابه‌لای موها دیده می‌شود. این هاله‌ها می‌توانند افسونگری و جذابیت موها را چندین برابر کنند.

رنگ مو-خانومی

انواع رنگ فانتزی

رنگ موهای فانتزی جزو رنگ‌های لایت و روشن محسوب می‌شوند. اما چون طیف زیادی از رنگ موها را شامل می‌شوند، می‌توان آن‌ها را در یک دسته جداگانه قرار داد. این رنگ موها، سن فرد را کوچک‌تر نشان می‌دهند. به همین خاطر، رنگ موهای فانتزی، جزو رنگ موها محبوب و مورد پسند اکثر خانم‌های جوان است. رنگ موی هلویی، رنگ موی یخی آبی و رنگ موی فشن قرمز، جزو متداول‌ترین رنگ موهای فانتزی به شمار می‌روند. به طوری که  این رنگ موها در استایل ظاهری شخصیت‌های برنامه‌های کودک هم دیده می‌شود. 

فرمولاسیون رنگ موی فانتزی هلویی

 • رنگ مو شماره ۸.۸
 • اکسیدان شماره 3
 • واریاسیون بنفش

 

فرمولاسیون رنگ موی یخی آبی

 • سوپر پلاتینه بلوند
 • واریاسیون نقره‌ای و خاکستری
 • اکسیدان شماره 1

 

فرمولاسیون رنگ موی فشن قرمز

 • سوپر پلاتینه بژ
 • واریاسون قرمز
 • اکسیدان شماره 3

 

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”p” question-0=”بهترین رنگ مو برای افرادی که اولین بار موهای‌شان را رنگ می‌کنند، چیست؟” answer-0=”رنگ مو عسلی، مناسب‌ترین رنگ مو برای این دسته از افراد است. برای این‌که رنگ عسلی به موها رنگ بدهدف باید موها دکلره شوند. زمانی هم که موها دکلره شوند، به راحتی می‌توانید از انواع رنگ موهای دیگر استفاده کنید. ” image-0=”” headline-1=”p” question-1=”بهترین ترکیب رنگ مو برای افرادی که موهای کم‌پشتی دارند، چیست؟” answer-1=”رنگ موها روشن می‌توانند پوست سر را به کلی محو کنند. رنگ‌های لایت و روشن، مثل رنگ‌های فانتزی، پوست سر را می‌پوشانند. علاوه بارین، موها را حجیم و پرپشت نشان می‌دهند. ” image-1=”” headline-2=”p” question-2=”بهترین رنگ مو برای افرادی که موهای پرپشتی دارند، چیست؟” answer-2=”آرزوی همیشگی افرادی که موهای پرپشتی دارند، این است که موهای‌شان صاف و یکدست شود. رنگ موهای گرم و تیره می‌توانند موها را کم‌حجم و صاف نشان دهند. ” image-2=”” headline-3=”p” question-3=”بهترین رنگ مو برای عروس چیست؟” answer-3=”انتخاب رنگ مو عروس به آسانی نیست. پیش از برگزاری عروسی لازم است تا رنگ موها را امتحان کنید. محبوب‌ترین رنگ موها برای عروس، رنگ‌های لایت و روشن هستند. رنگ مو زیتونی استخوانی، رنگ مو کاراملی شکلاتی و رنگ مو عسلی دودی، برترین رنگ موها برای عروس هستند. ” image-3=”” headline-4=”p” question-4=”برای استفاده از چه رنگ موهایی نیاز به دکلره کردن مو نیست؟” answer-4=”برای استفاده از رنگ موهایی به رنگ موی طبیعی شما نزدیک‌تر هستند، نیازی به دکلره نیست. رنگ‌هایی مثل رنگ مو کاراملی نیازی به دکلره کردن مو ندارند. اما رنگ‌های روشن و فانتزی مانند رنگ موی شرابی و رنگ موی سبز زیتونی به دکلره کردن، نیاز دارند. ” image-4=”” count=”5″ html=”true” css_class=””]

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا