آرایشآرایش صورتآرایش لب

تکنیک‌های طلایی آرایش لب

یکی از مهم‌ترین معیارهای زیبایی چهره انسان داشتن لب‌های زیبا و خوشرنگ و فرم است که جدای تاثیر مهم آن در زیبایی ، برای سلامتی انسان نیز اهمیت دارد. آرایش لب عالی می‌تواند یک استایل فوق‌العاده برایتان ایجاد کند، اما برای ایجاد یک آرایش لب عالی باید از چه لوازمی استفاده کنیم؟ برای داشتن لب‌های زیبا چند باید و نباید وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم

از دیرباز تا کنون حتی در شناخته شده ترین فیلم های تاریخی اهمیت توجه به زیبایی چشم و لب مشاهده می‌شود. لب مرکز توجه در مناظرات و یکی از المان های زیبایی به شمار می‌رود. از دیگر ویژگی های میکاپ لب سهولت و سرعت  انجام آن است. یک رژلب زیبا سلاح یک زن در میهمانی و مجالس است  و در واقع یکی از ضروری ترین اکسسوری‌های مد است که اکثر زنان بدون آن نمی‌توانند زندگی کنند. من مطمئن هستم که تمامی خانم‌ها دست کم یک رژ لب را همیشه همراه خود دارند، خواه اگر این رژ لب از نوع مدادی، مایع و یا جامد باشد با این حال هنوز بسیاری از خانم‌ها نمی‌دانند چگونه باید از آن استفاده کنند.البته تنها استعمال رژ لب مهم نیست بلکه چگونگی استفاده از آن برای ایجاد بهترین آرایش لب مهم است. این یک هنر و یک مهارت برای کسانی است که با یک رژ لب ساده لب‌هایی خوش فرم، خوش رنگ و هماهنگ ایجاد می‌کنند. اگر تا کنون این مهارت و تکنیک‌های طلایی آرایش لب را نمی‌دانستید بهتر است این مقاله را از دست ندهید.

رژ لب

تا به حال برایتان پیش آمده است که تنها پس از گذشت مدت کمی استفاده رژ لب متوجه شوید در حال کمرنگ شدن است یا هنگامی که دهانتان را باز می‌کنید احساس کنید رژ لب به دندان‌هایتان کشیده شده است؟ اگر این مشکلات برای شما آشنا به نظر می‌رسد باید بدانید شما تنها فردی نیستید که از این مشکلات رنج می‌برید. در واقع مشکل از رژ لب شما نیست و صورتتان نیز مشکلی ندارد، شما تنها تکنیک‌های آرایش لب را به خوبی بلد نیستید.

چگونه به صورت حرفه ای از رژ لب استفاده کنم؟

برای بدست آوردن لب‌های حجیم و اطمینان از ماندگاری آن، این نکات ساده و تکنیک های آرایش لب را به یاد داشته باشید. برای شروع لازم است ابتدا این محصولات را داشته باشیم:

  • بالم لب نرم کننده
  • خط لب
  • کانسیلر
  • پودر فیکس
  • رژ لب مورد علاقه شما

لوازم آرایش لب

مرحله اول: آموزش گام به گام برای زدن رژ لب منظم

این اولین و اصلی ترین قدم برای یک آرایش لب حرفه ای است. نکته بسیار مهم در این آموزش که به آن بسیار تاکید می‌شود آماده سازی لب است. آماده سازی لب به قدری مهم است که نمی‌توان آن را نادید گرفت. نکته مهم در این مرحله از بین بردن خشکی و ترک‌های لب است. استعمال رژ لب روی لب‌های خشک، ترک خورده و پوسته پوسته یک اشتباه رایج آرایشی است پس به کمک یک مسواک نرم و مرطوب کننده لایه برداری کنید و با استفاده از یک بالم لب مغذی آن را مرطوب کنید تا لب هایتان نرم، لطیف و سالم به نظر برسد. استفاده از پرایمر لب به شما کمک می‌کند تا ماندگاری رژ لبتان افزایش بیابد و از پخش شدن آن جلوگیری شود.

مرحله دوم: برای لب هایتان یک بیس ایجاد کنید

اگر نگران هستید تا در طول زمان رنگ رژتان تغییر کند، بهتر است از یک رژ لب پایه استفاده کنید. استفاده از بیس رژ لب به شما کمک می‌کند تا رنگ رژتان درست همان چیزی شود که انتظار داشته اید. برای ایجاد یک بیس لب مناسب نیاز به ابزار خاصی ندارید، تنها کافیست یک رنگ روشن و هماهنگ با پوست صورتتان از کانسیلر را انتخاب کنید و با کمک یک براش آرایشی به آرامی روی لب هایتان بمالید. علاوه بر اینکه رنگ رژتان را تصحیح می‌کند به ماندگاری آن نیز کمک می‌کند.

مرحله سوم: استفاده از خط لب

برای آنکه آرایش لب حرفه‌ای داشته باشید و بتوانید محدوده رژ لبتان را مشخص کنید بهتر است از یک خط لب استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید رنگ خط لب شما متناسب با رژ لبتان باشد. از خط لب برای جلوگیری از بهم ریختن آرایش لب، تغییر شکل لب و خطوط اطراف لب استفاده کنید. به این ترتیب رژ لبتان را دقیق تر، منظم تر و هماهنگ تر خواهید زد. برای این کار کافیست خط لب طبیعی خود را از گوشه‌ای به گوشه‌ی دیگر با خطی که پررنگ تر از لب شما است و سایه عمیق برای لبتان ایجاد می‌کند بهم وصل کنید. برای برجسته تر شدن لب بالا کافیست خطی به صورت X در زیر کمان کوپید لب ایجاد کنید.

اگر خطوط داخلی کمی ناقص است نگران نباشید زیرا با رژ لب روی آن‌ها پوشیده می‌شود اما خطوط بیرون لب بسیار مهم است.

مرحله چهارم: رژ لب بزنید

رژ لب ماندگار

پس از آنکه مراحل بالا تمام شد، رژ لب مورد علاقتان را انتخاب کنید و  براش آرایشی لب را به آن آغشته کنید و آن را به طور یکنواخت روی لب‌های خود بمالید. حواستان به گوشه‌های داخلی لب باشد و مطمئن شوید که کاملا به رژ لب آغشته شدند. اگر دلتان خواست مجددا یک لایه دیگر از رژ روی لب هایتان بمالید. اگر لب‌های شما باریک هستند بهتر است از رنگ‌های تیره خودداری نمایید زیرا باعث می‌شود لب‌های شما کوچک تر به نظر برسد.

تا این جا تکنیک هایی برای یک آرایش لب حرفه ای به شما آموزش داده شد. اما اکنون به سراغ ترفند و تکنیک‌های طلایی آرایش لب می‌رویم. این تکنیک ها به شما یاد می‌دهد چگونه با کمترین وسایل و در محدودیت‌ها مانند یک حرفه‌ای آرایش کنیم.

تکنیک طلایی شماره ۱: برای تعیین محدوده رژ لب از انگشت خود استفاده کنید

در صورتی که در لوازم آرایش خود خط لب ندارید نگران نباشید زیرا یک راز بسیار مهم در مورد آرایش لب بدون استفاده از خط لب وجود دارد.  انگشت حلقه خود را به رنگ رژ لب دلخواهتان بمالید و این انگشت را مستقیما روی لب‌های خود که در امتداد خط طبیعی لب حرکت می‌کنند، فشار دهید. به این ترتیب بدون نیاز به خط لب برای لب هایتان محدوده مشخص کرده اید.

تکنیک طلایی شماره۲: رژ لبتان را لایه لایه بزنید

در صورتی که می‌خواهید رژ لبتان دوام بیشتری داشته باشد، رژ لب خود را به صورت لایه لایه بمالید. حتی می‌توانید از رژ لب مات نیز استفاده کنید زیرا این رژ لب‌ها نسبت به رژ لب‌های کرمی و یا براق ماندگاری بیشتری دارد.

تکنیک طلایی شماره ۳: نحوه حجیم کردن لب ها

آرایش لب

اگر شما فردی هستید که می‌خواهید با کمک رژ لب، لب هایتان را حجیم‌تر نشان دهید میانبرهای زیادی برایتان وجود دارد که می‌تواند شما را به خواسته تان برساند. همچنین محصولاتی برای تقویت برآمدگی و حجیم تر نشان دادن لب در بازار وجود دارد مانند رژلب های حجم دهنده و…

یکی از تکنیک های آرایش لب استفاده از هایلایتر روی رژ لب است که می‌تواند به حجیم تر نشان دادن لب های شما کمک کند. کمی هایلایتر به انگشت اشاره خود بزنید و سپس وسط لب پایین و بالا را به آن آغشته نمایید، برجسته سازی باعث می شود لب های شما پرتر به نظر برسد.

می‌توانید از برق لب نیز استفاده کنید. برق لب یک معجزه برای لب‌های نازک یا کوچک است. استفاده از برق لب بروی رژ می‌توانید لب هایتان را حجیم تر نشان دهید.

تکنیک طلایی شماره۴: استفاده از دستمال پس از اتمام کار

همیشه پس از اتمام آرایش لب از یک دستمال اضافی برای از بین بردن محصول اضافی و ایجاد حالت یکنواخت روی لب ها استفاده کنید. یک لایه نازک دستمال کاغذی را بین لب‌های خود قرار دهید و مانند ماهی لب هایتان را چند بار به آرامی به هم بزنید.

تکنیک طلایی شماره ۵: تبدیل رژ لب براق به مات

برای تبدیل رژ لب براق به مات کاقی است مقداری پودر فیکس را روی لب ها به صورت غبار اضافه کنید و اجازه دهید چند ثانیه باقی بماند. سپس آن ها را با استفاده از یک براش آرایشی نرم صاف بمالید تا پودر یکدست شود. توجه داشته باشید هنگام رژ لب زدن استفاده از براش زاویه دار برایتان بهتر است.

فیکس کردن رژ لب

تکنیک طلایی شماره ۶: رژ لب پاستیلی بسازید

اگر می‌خواهید رنگ های پاستیلی رژ لب را امتحان کنید اما نمیخواهید برای آن‌ها پولی صرف کنید، این تکنیک طلایی به شما کمک می‌کند تا خودتان آن‌ها را بسازید. از مداد سفید لب استفاده کنید و تمامی لب هایتان را به آن آغشته کنید، سپس هر رنگ لب مورد علاقه خود را روی لب‌ها بکشید. اینجوری خودتون می‌تونید رژ لب پاستیلی درست کنید.

تمامی این تکنیک ها برای تسلط داشتن بر هنر آرایش لب است. امیدواریم این ترفندها بتواند به شما کمک کند.

کدام یک از این ترفندها برای شما مفید بود؟ سوالاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا