آرایش مو

لیست رنگ مو بدون دکلره که خانم‌ها به دنبال آن هستند!

در روزهای کرونایی، بارها پیش آمده که قصد داشته‌ایم موهای‌مان را در خانه رنگ کنیم و به دلیل دکلره نبودن موهای‌مان، از رنگ کردن موها در خانه دست کشیده‌ایم. غیر از این، چون دکلره کردن مو باعث تضعیف ریشه‌های مو می‌شود؛ تا جایی که امکان دارد، بهتر است از رنگ موهایی که به دکلره کردن نیاز دارند استفاده نکنیم. اما در برخی از مواقع همانند میکاپ آرایش عروس می‌بایست موها در حالت دکلره باشند تا رنگ نهایی موها به طور طبیعی و نچرال از آب در بیاید. ضرورت استفاده از رنگ مو بدون دکلره در جهان آشکار است و به همین خاطر، می‌خواهیم که در این مقاله درباره لیست رنگ مو بدون دکلره کردن، صحبت کنیم.

رنگ مو بدون دکلره جدید-خانومی

چرا رنگ مو بدون نیاز به دکلره را انتخاب کنیم؟

دکلره کردن مو تنها آن چیزی نیست که باعث بشود رنگ موهای طبیعی ما به رنگ پلاتینی در بیاید. ماده‌ سمی نظیر هیپوکلریت کلسیم سبب می‌شود تا فعالیت سلول‌های تولیدکننده رنگ موی طبیعی به طور کلی متوقف شود. همین اثر منفی مواد سمی دکلره‌کننده موها می‌تواند موهای شما را به صورت مادام العمر سفید رنگ کند و دیگر نتوانید رنگ طبیعی موهای خودتان را در آینه مشاهده کنید. علاوه بر این، افرادی که پوست حساسی دارند، رنگ کردن مو برای آن‌ها به مثابه‌ حساس‌تر کردن پوست‌شان است. بروز شوره‌ سر و چرب شدن تارهای مو از عوارض ناگوار دکلره کردن موها هستند که شما را مجبور می‌کنند تا  لوازم بهداشتی مراقبت از پوست استفاده کنید. راستش را بخواهید، دکلره کردن مکرر موها همانند این است که خنجر بردارید و سلامت موهای‌تان را خدشه‌دار کنید.

فرمول رنگ مو بدون دکلره-خانومی

برای استفاده از چه نوع رنگ مو می‌توانیم موهای‌مان را دکلره نکنیم؟

بگذارید یک قاعده کلی را بگوییم و تا انتهای مقاله براساس همان پیش برویم. اگر موهای تیره دارید، برای رنگ کردن مو با رنگ‌های تیره نیازی نیست که موهای خود را به مواد شیمیایی دکلره بسپارید. در صورتی که موهای روشن دارید و می‌خواهید از رنگ مو فانتزی استفاده کنید، باز هم نیازی ندارید تا به سراغ دکلره کردن موهای‌تان بروید. حال اگر موهای شما روشن است و می‌خواهید که از رنگ مو روشن‌تری استفاده کنید، نیاز جدی به دکلره کردن دارید. در لیست زیر، شاهد رنگ موهایی خواهید بود که بدون نیاز به دکلره می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید.

به هنگام رنگ کردن موها بدون دکلره می‌بایست از اکسیدان استفاده کنید. اکسیدان‌ها براساس درجه بندی که دارند، اثرات متفاوتی را نیز از خود برجای می‌گذارند. اکسیدان شماره 1 می‌تواند رنگ موهای شما را تا 1 درجه روشن‌تر کند. اکسیدان شماره 2 می‌تواند رنگ‌ موهای شما را تا 3 درجه تغییر بدهد. اکسیدان شماره 3 برای روشن‌‌تر کردن موها تا 4 و 5 درجه بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که این خصوصیت از اکسیدان‌ها با توجه به حجم موها متفاوت می‌باشد. برای نمونه، موهای ضخیم و پرپشت تنها با اکسیدان شماره 3 به رنگ پلاتینی تغییر می‌یابد و اکسیدان شماره 2 نمی‌تواند تغییرات چندانی در رنگ موهای این دست از افراد باشد.

رنگ مو بدون دکلره روشن-خانومی

لیست رنگ مو بدون دکلره

 • رنگ موی عسلی بدون دکلره
  برای داشتن رنگ مو عسلی بدون دکلره باید از رنگ موی شماره 9 استفاده کنید. 1/3 از رنگ موی عسلی شماره 9 را با ¼ از رنگ موی دودی شماره 9.2 و 000 ترکیب کنید. مخلوط بدست آمده را با اکسیدان 2 و 3 تلفیق کنید و ماده حاصل از ترکیب آن‌ها را به موهای خود بکشید.
 • رنگ موی شکلاتی و عسلی بدون دکلره
  اگر می‌خواهید که در مدت کمتری، رنگ موهای خود را تغییر بدهید؛ رنگ موی شکلاتی و عسلی را استفاده نکنید. چون برای ظاهر شدن رنگ موی شکلاتی و عسلی نیاز است تا یکبار تمامی موهای‌تان را با رنگ مو 000 رنگ کنید. آنچه از رنگ موی شکلاتی و عسلی بدون دکلره مد نظر داریم، رنگ موی شکلاتی است که روی موها براق و درخشنده به نظر می‌رسد. پس از اتمام رنگ، رنگ موی شکلاتی و عسلی را به ترتیب به نسبت 7 به 3 ترکیب کنید و در نهایت، به اندازه 130 میل اکسیدان شماره 2 را به آن‌‌ها بیافزایید.
 • رنگ موی زیتونی بدون دکلره
  رنگ موی زیتونی جزو آن دست از رنگ موهایی است که اکثر خانم‌ها از بودن آن بر روی موهای‌شان لذت می‌برند. این رنگ مو در دو حالت تیره و روشن وجود دارد. اگر می‌خواهید که بدون دکلره کردن موهای‌تان از رنگ موی زیتونی استفاده کنید، به رنگ طبیعی موهای خود نگاه کنید. اگر موهای شما تیره است، بهتر است رنگ موی زیتونی تیره را انتخاب کنید. در صورتی هم که رنگ طبیعی موهای شما روشن است، اجازه دارید تا رنگ موی زیتونی یک درجه روشن‌تر از موهای خودتان را انتخاب کنید. در غیر این‌صورت باید به سراغ مواد دکلره بروید و موهای خود را کاملا روشن کنید.
  با توجه به انواع رنگ موی زیتونی که در بازار وجود دارد، شما می‌توانید یکی از شماره‌های 90.01، 5 و 10 را انتخاب کنید. سپس 2 برابر اندازه‌ای که رنگ مو را مصرف می‌کنید، اکسیدان شماره 2 را هم ترکیب کنید.
 • رنگ موی نسکافه‌ای بدون دکلره
  برای داشتن رنگ موی نسکافه‌ای بدون تیره حتما باید از اکسیدان شماره 3 استفاده کنید. چون تجربه نشان داده که رنگ موی نسکافه‌ای بدون دکلره با اکسیدان‌های کمتر یعنی اکسیدان 1 و 2، اصلا زیبایی و دوام ندارد. مثل این می‌ماند که شما هیچ تغییری بر روی رنگ موهای طبیعی خود ایجاد نکرده‌‎اید. رنگ مو بلوند نسکافه‌ای شماره 6 برای رنگ کردن موها بدون دکلره بسیار خوب است و خیال شما را از بابت رنگ نشدن موها راحت می‌کند.
 • رنگ موی شکلاتی بدون دکلره
  رنگ مو شکلاتی بدون دکلره جزو آن دسته از رنگ‌های مو است که در سال 2020، طرفداران بسیاری داشته است. خوبی انتخاب رنگ مو شکلاتی این است که دیگر مجبور نیستید از اکسیدان‌های بالا استفاده کنید. اکسیدان شماره 1 برای داشتن رنگ مو شکلاتی کافی است. برای داشتن رنگ‌ مویی به رنگ شکلات خوش‌رنگ، لازم است تا رنگ موی شکلاتی متوسط را برگزینید و به همراه رنگ موی دودی شماره 5 ترکیب نمایید. در مرحله بعد، باید به اندازه‌ 10 سانتی‌متر از اکسیدان شماره 1 استفاده کنید تا مایع رنگ مو به رنگ شکلاتی روشن در بیاید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا