برند ها و محصولات

کرم ضد چروک ایرانی ؛ اعتماد کنیم یا نه؟

تمام افرادی که به زیبایی شان اهمیت میدهند، هر چند وقت یک بار با دقت صورتشان را در آیینه نگاه میکنند و چروک های صورتشان را رصد می کنند. در روتین مراقبت از پوست بالای 30 سال، ضد چروک نقش مهمی دارد. به همین دلیل انتخاب ضد چروک صورت، که اثربخش و متناسب با پوست باشد، بسیار مهم است. اگر شما هم نمیدانید کرم ضد چروک ایرانی بخرید یا خارجی این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

کرم ضد چروک ایرانی خوبه؟

این روزها به دلیل افزایش قیمت کرمهای خارجی، بسیاری از افرادی که تا به حال کرم خارجی مصرف میکردند، به کرمهای ایرانی رو آوردند. اما آیا کرم های ایرانی آن هم کرم ضدچروک ایرانی که از آن توقع برطرف کردن چروک پوست را داریم، واقعا اثربخش است؟ در این مطلب بیان می کنیم که کرم ضدچروک خوب ، به چه جور کرمی می گویند و چه ترکیباتی باید در آن باشد تا واقعا تاثیرگذار باشد. چه انتظاری باید از یک کرم ضدچروک داشته باشیم تا به آن بگوییم “کرم ضد چروک خوب” ؟ سپس با بررسی چند کرم ضد چروک ایرانی، می تون فهمید آیا آنها واقعا خوب و تاثیر گذار هستند یا فقط ادعای کاذب دارند؟

 

اثربخشی کرم ضد چروک ایرانی

معمولا افراد، زمانی به یاد استفاده از کرم ضدچروک می افتند که چند وقتی است شمع سی سالگی را فوت کرده اند و یواش یواش خطوط چروک ظریفی بر چهره شان ماندگار شده است. این گروه از افراد به سرعت وارد سایت خانومی می شوند و در بین کرم های ضدچروک به دنبال یک کرم ضد چروک خوب می گردند. اما کدام را انتخاب کنند؟ اگر بخواهند یک کرم ضد چروک ایرانی بخرند، کدام یک از آنها خوب و قابل اعتماد هستند؟

در بین ترکیباتی که در صنعت آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد، برخی از آنها بعنوان ضد چروک پوست عمل میکنند. این مواد علاوه بر رطوبت رسانی به سلول پوست، خاصیت از هم جدا کردن سلولهای بهم چسبیده پوست که سبب پیدایش چروک روی پوست شده اند را بعهده دارند. از جمله این مواد می توان به ماتریکسیل، درماکسیل، جنیستئین (پروتئین سویا) ، آرجیرلاین، پانتنول (پرو ویتامین B5)، لیفت اسنس، هیالورونیک اسید، عصاره خاویار، ویتامین سی، روغن جوانه گندم، امگا 3 و 6، آملیوکس، ویتامین E ، رسوراتروكس (عصاره انگور) و … اشاره کرد.

در برخی از محصولات ضدچروک، اسیدهای میوه یا همان AHA نیز وجود دارد. اسید میوه از این جهت در محصولات ضدچروک استفاده می شود که اولا نقش آبرسانی به پوست را دارد، ثانیا با لایه برداری از سلولهای مرده پوست، جذب دیگر مواد موثره ی کرم را بیشتر میکند. اما نکته اینجاست که افرادی که پوست حساس و نازک دارند و پوست مستعد قرمزی دارند، نباید از کرمهای ضدچروک حاوی AHA استفاده کنند. این افراد از کرمهای ضدچروک بدون اسید میوه باید استفاده کنند.

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره کرمهای ضد چروک

 

کرم ضد چروک خاویار الی ژن

برند الی ژن مدتی است که کرم ضد چروک خاویار به بازار عرضه کرده است که مورد استقبال قرار گرفته است. با نگاهی به لیست ترکیبات آن  ترکیبات آبرسان و عصاره خاویار مشاهده می شود. اخیرا در مقالات علمی خواص ضد چروکی خاویار برای پوست مورد بررسی دانشجویان و پزشکان و داروسازان قرار گرفته است و نتایج خوبی از آن منتشر شده است. این کرم بافت نسبتا سبک و کم چربی دارد و هر نوع پوستی حتی پوستهای چرب نیز قابل استفاده است. فرمول این محصول نانکمدوژن است به این معنی که به هیچ وجه باعث ایجاد جوش نمی شود. این محصول به افراد بالای 30 سال توصیه می شود.

 

axe m

 

کرم ضد چروک مای

شاید بپرسید «کرم ضد چروک مای چطوره؟» این کرم بافتی بسیار نرم و لطیف و نسبتا چربی دارد. در لیست ترکیبات آن علاوه بر مواد آبرسان پوست مانند ، عصاره پروتئین سویا (جنیستئین) دیده می شود که جزو مواد ضدچروک است. این محصول برای افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند مناسب است. اگر پوست چربی دارید، این کرم مناسب شما نیست. عصاره پروتئین و مواد آبرسان پوست که در این کرم بکار رفته، قادر است چروک های پوست را کم عمق کند و از ایجاد چروکهای جدید را به تعویق بیندازد. با توجه به قرارگیری ترکیبات ضد چروک در لیست ترکیبات، معلوم می شود که قدرت ضد چروکی بالایی دارد و برای افراد بالاتر از 35 سال توصیه می شود.

 

axe m

 

کرم ضد چروک آردن

کرم ضد چروک ایرانی آردن جزو آن دسته از محصولات ضدچروک است که حاوی اسید میوه است. این محصول علاوه بر ترکیبات ضدچروک مانند ویتامین سی ، روغن جوانه گندم و روغن گل گاو زبان و اسکالن، حاوی 11% اسید میوه AHA نیز می باشد. وجود AHA در این محصول اثربخشی آن را بالا می برد. لذا باعث می شود، ترکیبات جذب بهتری بر روی لایه های عمیق تر پوست داشته باشند. اما نکته اینجاست که افرادی که پوست حساس یا نازکی دارند، نباید از این نوع کرم ضد چروک استفاده کنند.

 

axe m

 

کرم ضد چروک دکتر ژیلا

نقطه قوت کرم ضد چروک ایرانی دکتر ژیلا، وجود آمیلیوکس و کمپلکس لیپوزومال است. عناصر لیپوزومال نفوذ پوستی بیشتری نسبت انواع دیگر مواد دارند. چون این ترکیبات در گویچه هایی وارد و سپس وارد پوست می شوند که مستقیم به سلولهای هدف می رسند. علاوه بر این کمپلکس، ترکیباتی مانند عناصر گیاهی از جمله برگ زیتون، چای سبز و آلوئه ورا در آن وجود دارد که جزو آبرسان های قوی محسوب می شوند نیز در آن وجود دارد.

 

axe m

 

کرم ضد چروک نئودرم

کرم ضد چروک نئودرم، علاوه بر ترکیبات مرطوب کننده، 3 ماده ضد چروک دارد که میتوان به این کرم بعنوان یک کرم ضد چروک اعتماد کرد. مهمترین ماده ضدچروک آن هیالورونیک اسید است که قبلا در مقاله “معجزه آبرسانی پوست” راجع به آن و کاری که برای پوست می کند، مفصل صحب کردیم. علاوه بر هیالورونیک اسید، دو ماده رسوراتروكس (عصاره انگور) و سينكل نیز در آن وجود دارد که جزو آنتی اکسیدانها محسوب می شود. این کرم بافتی نسبتا چرب دارد و برای بالای 30 سال مناسب است.

 

axe m

 

اینکه میگویند کرم ضد چروک ایرانی همان مرطوب کننده است، حقیقت دارد؟

کرم های ضد چروک آبرسان و مرطوب کننده پوست هستند. اما همه کرمهای مرطوب کننده، یک کرم ضد چروک نیستند. کرم ضد چروک، علاوه بر ترکیبات آبرسان پوست، ترکیبات ضدچروک (مانند موادی که در بالا ذکر شد) نیز دارد. بنابراین هر کرم مرطوب کننده ای کرم ضدچروک نیست. اگر بالای سی سال سن دارید، لازم است کرم انتخابی مراقبت از پوست شما، از نوع کرم ضدچروک باشد.

زمان شروع مصرف کرم ضد چروک

بنظر شما اگر یک دانش آموز کنکوری، در طول سالهای دبیرستان، بطور عمیق و اصولی درس نخواند و تنها یک ماه مانده به کنکور شروع به خواندن درس کند، در امتحان موفق می شود؟ مسلم است که نه. مقابله با چروک پوست هم همینطور است. نمیتوان انتظار داشت که سالهای جوانی توجهی به پوست نکنیم و بعد از پدید آمدن چروک بر روی پوست صورت، انتظار داشته باشیم با مصرف یک کرم ضدچروک همه چروکها محو شود!

از حدود 25 سالگی به بعد پوست به آرامی سرعت و قدرت کلاژن سازی خود را از دست میدهد. این به این معنی است که پوست برای جوان ماندن و چروک نشدن نیاز به کمک دارد. این کمک هم با رساندن مواد غذایی مناسب مانند خوردن میوه ها و سبزیجات باید انجام شود هم با مصرف کرم های ضدچروک بطور منظم. بنابراین مبارزه با چروک پوست باید از 25 سالگی شروع شود. از 25 سالگی تا حدود 30 سالگی میتوان بجای ضدچروک از کرمهای آبرسان عمقی پوست استفاده کرد. در روتین مراقبت پوستی، از 30 سالگی به بعد کرمهای آبرسان جای خود را به کرمهای ضدچروک می دهند. چنین پوستی که تحت روتین مراقبت پوستی باشد، فرایند پیر شدن پوست را کندتر طی میکند و دیرتر چروک می شود.

 

بافت کرم ضد چروک

از آنجاییکه کرم ضدچروک معمولا برای افراد 30 سال به بالا فرموله می شود و از این سن پوست به سمت خشک شدن پیش می رود، معمولا کرمهای ضدچروک در بافتی نسبتا چرب فرموله می شوند. از طرفی ترکیبات استفاده شده و مواد ضدچروک، اغلب عصاره های روغنی هستند. به همین دلیل اکثر کرمهای ضدچروک، بافتی سنگین و کمی چرب دارند. افرادی که پوست مختلط دارند، میتوانند کرم ضدچروک را به نقاطی غیر از منطقه T-Zone صورت بزنند.

 

درست است که میگویند اگر مصرف ضد چروک را زود شروع کنیم، پوست به آن عادت میکند؟

این موضوع یک باور غلط است. پوست برای حفظ جوانی و شادابی به ترکیبات ضدچروک و آبرسان عمقی نیاز دارد. هر چه زودتر این روتین را آغاز کنیم، دیرتر شاهد پیدایش خطوط چروک روی پوست خواهیم بود. بخصوص افرادی که بصورت ژنتیکی، مستعد پوست آسیب پذیر و مستند چروکی دارند. این گروه از افراد باید در دهه 20 تا 30 سالگی، مصرف کرمهای آبرسان عمقی و ضدچروک را شروع کنند.

مطلب پیشنهادی: چه چیزهایی پوست را پیر میکند؟

 

بهترین زمان مصرف کرم ضد چروک ایرانی چه وقتی است؟

ترکیبات ضدچروک به آرامی جذب پوست می شوند و بهتر است پوست در این فاصله آرام و ریلکس باشد. بنابراین بهترین زمان مصرف کرم ضدچروک شبها قبل از خواب، بعد از تمیط کردن صورت است. برای اثربخشی کامل، یک بار هم صبح بر روی پوست تمیز کرم ضدچروک مصرف کنید.
کرم ضدچروک را از پایین به بالا ماساژ دهید و روی صورت پخش کنید.

 

چه کسانی نباید کرم ضد چروک بزنند؟

  • از آنجاییکه افراد در دهه 20 تا 30 سالگی پوست چربی دارند و کرمهای ضدچروک نیز اکثرا بافت چربی دارند، افرادی که پسوت چرب دارند، می بایست از سرمهای ضدچروک استفاده کنند و ممکن است چرب بودن کرم های ضدچروک، منافذ پوستی آنها را مسدود کند و منجر به ایجاد جوش شود.
  • افرادی که پوست حساس، نازک و مستعد قرمزی دارند، نباید از کرمهای ضدچروک حاوی AHA استفاده کنند. این افراد می بایست از کرمهای ضد چروک بدون اسید میوه استفاده کنند.
  • افراد زیر 25 سال نیاز به استفاده از کرم ضد چروک ندارند مگر آنکه بصورت ژنتیکی پوست آسیب پذیر و مستعد چروکی داشته باشند. به این گروه از افراد توصیه می شود مصرف کرم ضدچروک را کمی زودتر از دیگران آغاز کنند.

 

آیا کرم ضد چروک ایرانی را می‌توان دور چشم هم زد؟

درست است که هم کرم دور چشم و هم کرم ضد چروک ترکیبات نسبتا مشابهی از ضدچروک و آبرسان دارند، ولی از آنجاییکه پوست دورچشم بسیار نازکتر و حساس تر از پوست دیگر نقاط صورت است، باید در مصرف کرم های معمولی که مخصوص دور چشم نیستند، احتیاط کرد. بنابراین پیشنهاد نمی شود که کرم ضد چروک را دور چشم بزنید مگر آنکه بر روی آن نوشته شده باشد مجاز به استفاده در دورچشم می باشد.
کرمهای ضدچروک گاهی حاوی اسانس می باشند. که نباید برای دورچشم استفاده شود.

کرمهای ضد چروکی که حاوی AHA هستند به هیچ وجه نباید برای دورچشم مصرف شود. لطفا قبل از مصرف کرم ضد چروک، به ترکیبات آن توجه کنید. توضیحات محصول را بخوانید سپس اقدام به خرید کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا