آرایش صورت

تکنیک های میکاپ و آرایش صورت گرد

فرم صورت‌ گرد معمولاً تپل‌ و پهن‌تر از دیگر فرم‌های صورت به نظر می‌رسد اما با استفاده از اصول آرایش درست، می‌توانید ظاهر خود را به گونه‌ای بسازید که بهترین ویژگی‌های چهره شما برجسته شود و در عین حال تمرکز را از روی بعضی از بخش‌های صورت خود بردارید. به عنوان مثال، می‌توانید از آرایش برای کشیده‌تر نشان دادن صورت خود استفاده کنید. برای آشنایی با ویژگی‌ها این فرم صورت و اصول آرایش صورت گرد همراه ما باشید.

ویژگی‌ های فرم صورت گرد

فرم صورت گرد، یکی از شناخته‌شده‌ترین شکل‌های صورت است که در آن طول و عرض صورت تقریباً یکسان است. افرادی که صورت گرد دارند معمولاً زاویه فک‌های تیز ندارند و به‌خاطر گونه‌های پر، جوان به نظر می‌رسند. به‌طور‌کلی گونه‌ها یکی از بخش‌های مهم صورت گرد هستند. پیشانی در این فرم صورت پهن و خط رشد مو با گردی صورت هماهنگ است.

با ویژگی‌های تمام فرم‌های صورت در مقاله فرم‌های صورت و آرایش مناسب هر یک بیشتر آشنا شوید.

اصول میکاپ صورت گرد

درست است که ویژگی‌های فرم صورت گرد باعث می‌شود تا ظاهرتان جوان‌تر به‌نظر برسد اما گاهی ممکن است صورت را بیش‌از حد تپل نشان دهد. اگر می‌خواهید از گردی و تپلی چهره کم کنید، نحوه آرایش خود را به سمت کشیده‌تر نشان دادن صورت ببرید که با استفاده از کرم پودر و کانسیلرهای تیره‌تر امکان پذیر است. اصول آرایش صورت گرد که در ادامه آمده، به معرفی نوع لوازم آرایشی و بهداشتی و نحوه استفاده از آنها برای صورت گرد و تپل شما می‌پردازد.

اصول آرایش صورت گرد و تپل

‌آرایش چشم برای صورت گرد

انتخاب درست آرایش و خط چشم برای صورت گرد می‌تواند به شما کمک کند تا حجم گونه‌های خود را کمتر کنید و تمرکز را روی چشم‌های خود بیاورید. بهترین مدل‌ خط چشم برای صورت گرد خط چشم گربه‌ ای یا کشیده هستند. استفاده از ریمل، سرمه یا خط چشم‌های رنگی باعث می‌شود چشم‌های شما مرکز توجه صورت باشند. یک نوع آرایش چشم ساده برای صورت گرد و سفید را در تصویر زیر ببینید.

خط چشم برای صورت گرد

مدل ابرو برای صورت گرد

مدل ابرو‌های شما می‌تواند تاثیر زیادی روی گردی یا کشیدگی صورت داشته باشد. به همین خاطر اگر می‌خواهید از عریض و گرد بودن صورت خود کم کنید به سراغ مدل‌های ابروی S‌ مانند با قوس متوسط بروید. این مدل‌ ابرو، چشم‌های شما را به سمت بالا می‌کشند و تمرکز را از روی عرض صورتتان بر می‌دارند. درحالی‌که ابروهای صاف یا گرد باعث می‌شوند صورت شما کوتاه‌‌تر به نظر برسد.

مدل ابرو در میکاپ صورت گرد

کانتورینگ صورت گرد و تپل

کانتور کردن یکی از مهم‌ترین ترفند‌هایی است که می‌تواند در آرایش صورت گرد و تپل استفاده شود تا آن را لاغر‌تر و زاویه دار نشان دهد. به کمک کانتور اصولی، زوایای بیشتری در صورت خود ایجاد کنید و از گردی صورت خود بکاهید.

بهتر است رنگ کانتوری که انتخاب می‌کنید دو تا سه درجه از رنگ پوست شما تیره‌تر و مات باشد. برای کشیده‌تر نشان دادن صورت گرد، زیر استخوان گونه، استخوان شقیقه و امتداد خط رویش مو را کانتور کنید.

کانتور کردن صورت گرد و تپل

هایلایت صورت گرد

برای تکمیل کانتور در آرایش صورت گرد نیاز به استفاده از هایلایتر دارید. هایلایتر کمک می‌کند تا تمرکز میکاپ به جای عرض صورت، روی بخش‌های مرکزی آن و قسمت‌هایی که نیاز دارید، برجسته‌تر نشان داده شود. برای صورت گرد هایلایتر را روی مرکز پیشانی، مرکز چانه و پل بینی خود بزنید. همچنین استفاده از هایلایتر روی قسمت بالای سیب گونه باعث می‌شود ساختار استخوانی صورت برجسته‌تر شود.

هایلایت زدن در میکاپ صورت گرد

نحوه زدن رژ گونه برای صورت گرد

بیشتر افراد فکر می‌کنند استفاده از هایلایتر در میکاپ صورت گرد باعث تپل‌تر شدن صورت می‌شود اما در واقع این مهم است که شما رژ گونه را به کدام بخش صورت خود و چگونه می‌زنید. برای مثال استفاده از این محصول روی سیب گونه باعث تپل‌تر شدن صورت می‌شود اما اگر آن را روی استخوان گونه و به‌صورت مورب‌ رو به بالا بزنید، می‌توانید زاویه‌های جدیدی روی صورت خود ایجاد کنید.

رژ گونه در مدل میکاپ صورت گرد

انتخاب رژ لب برای صورت گرد

بهتر است پیش از رژ ابتدا با یک مداد لب، مرز لب‌های خود را پررنگ کنید. این کار به برجسته‌تر شدن لب‌های شما کمک می‌کند. می‌توانید با همان مداد لب یا انواع رژ لب مدادی، لب‌های خود را پررنگ کنید یا در کنار مداد لب از رژ‌های مدادی با همان طیف رنگی استفاده کنید.

مدل آرایش برای صورت گرد

انتخاب مدل مو برای صورت گرد

یکی از مهم‌ترین مراحل کشیده‌ نشان دادن صورت‌های گرد، انتخاب مدل موی مناسب است. مردانی که صورت‌های گرد دارند باید مدل مویی را انتخاب کنند که حجم مو روی سر و اطراف صورت آن‌ها زیاد باشد.

خانم‌ها نیز باید به سراغ انتخاب مدل مو‌هایی بروند که بلندی آن‌ حداقل تا چانه باشد. چتری زدن موها می‌تواند یکی از بهترین استایل‌ها برای خانم‌هایی با صورت گرد باشد؛ چراکه با فرم گرد صورت آن‌ها هماهنگ می‌شود. همچنین از دیگر مدل موهای زنانه برای صورت گرد و تپل شامل موارد زیر است:

  • دم اسبی با چتری کوتاه
  • لایه‌ای پرپشت با چتری یک طرفه
  • گوجه‌ای
  • کوتاه پسرانه
  • صاف با فرق وسط

مدل آرایش برای صورت گرد

مراحل تصویری آرایش صورت گرد

با استفاده از نکات بخش قبل، می‌توانید یک آرایش ساده صورت گرد را به ترتیب زیر انجام دهید:

۱- آرایش خود را به کمک پرایمر و بعد کرم پودر زیر‌سازی کنید.

۲- اگر از کرم‌ پودر مایع استفاده کردید، روی آن پنکک بزنید. اگر پوست چربی دارید بهتر است از کرم پودر مات برای تمام بخش‌های صورت خود استفاده کنید.

مراحل آرایش صورت گرد

۳- پایین فک، زیر استخوان شقیقه و امتداد خط رویش مو را کانتور کنید. به جای کانتور می‌توانید از برنزر هم استفاده کنید.

مراحل تصویری آرایش صورت گرد

۴- در بخش بالایی سیب گونه، از رژ گونه مات استفاده کنید.

آرایش ساده صورت گرد

۵- مرکز پیشانی، مرکز چانه و پل بینی را هایلایت کنید.

هایلایتر در میکاپ صورت گرد

۶- چشم‌های خود را به کمک خط چشم، ریمل و سایه آرایش کنید.

نحوه کشیدن خط چشم در آرایش صورت گرد

۷- ابرو‌های خود را به کمک ژل ابرو مرتب کنید. لازم نیست ابرو‌ها را به سمت بالا لیفت کنید. همین که زاویه ابروی شما مشخص شود، کافی است.

۸- با مداد و رژ لب، لب‌های خود را برجسته کنید.

۹- به کمک پودر فیکس آرایش خود را ثابت و ماندگار کنید.

نکات آرایش صورت گرد

مدل‌های میکاپ صورت گرد

نحوه آرایش کردن صورت گرد به رنگ پوست، تپل یا لاغر بودن صورت بستگی دارد. در ادامه چند مدل میکاپ صورت گرد را بنابر این پارامتر‌ها بررسی می‌کنیم.

آرایش صورت گرد و سفید

ممکن است رنگ سفید پوست برای افرادی که صورت گرد دارند یک چالش محسوب شود؛ چراکه باعث می‌شود تپل بودن صورت آن‌ها بیشتر به چشم بیاید. برای حل کردن این چالش می‌توان از کرم پودر و کانسیلر‌های یک تا دو درجه تیره‌تر از پوست خود استفاده کنید.

بهتر است در آرایش صورت گرد و سفید از رژ گونه‌های روشن‌تر و رژ‌ لب‌های طیف نارنجی و هلویی استفاده کنید تا پوست شما گرم‌تر به نظر برسد.

آرایش‌ صورت گرد و گندمی

در این مدل از آرایش صورت گرد و گندمی بهتر است از رنگ‌های کمی‌ تیره از تناژ پوست برای رژگونه استفاده شود تا گردی گونه‌ها متعادل‌تر شود. به‌علاوه بهتر است از کانسیلر هم‌رنگ پوست، زیر چشم‌ها استفاده شود تا گودی آن‌ها را بپوشاند. رژ‌های قرمز روشن تمرکز را به سمت لب‌های شما می‌آورند.

آرایش صورت گرد و تپل

برای اینکه صورت خود را لاغر‌تر نشان دهید، لازم است تا از هایلایتر و کانتور به‌خوبی استفاده کنید: کانتور برای زاویه سازی و هایلایت برای بلند‌تر نشان دادن. هم‌چنین بهتر است به سراغ رژ‌ لب‌های طبیعی‌ و نزدیک به رنگ لب خود بروید؛ چراکه رژ لب‌های تیره صورت را پهن‌تر نشان می‌دهند.

نبایدهای آرایش صورت گرد

– سراغ کانتور و هایلایت‌های براق نروید. بهتر است از محصولاتی با حالت مات استفاده کنید تا صورت شما را لاغر و کشیده‌تر نشان دهند.

– رژ گونه خود را روی به‌سمت بینی یا داخل گونه‌های خود نزنید. این کار باعث می‌شود صورت شما تپل‌تر به‌ نظر بیاید.

– بهتر است از انتخاب مدل موهای کوتاه دوری کنید. بهترین اندازه مو برای صورت گرد تا سر شانه است. به علاوه موهای خود را بیش از اندازه حجم ندهید. این کار صورت شما را گردتر نشان می‌دهد.

کلام آخر

صورت گرد یکی از معمول‌ترین فرم‌های چهره است که ویژگی‌های خاص خودش را دارد. گونه‌های برجسته (معمولا بدون خط گونه)، چانه گرد و صورت عریض از جمله این ویژگی‌ها هستند. در آرایش صورت گرد، سعی کنید تمرکز خود را روی نقاط قوت بخش‌های دیگر صورت خود، مثل چشم‌ها و لب‌ها بگذارید و با استفاده از کانتور کردن و هایلایت اصولی، زاویه‌های صورت خود را نمایان‌تر کنید.

سوالات متداول آرایش صورت گرد

نحوه زدن رژ گونه در آرایش صورت گرد چگونه است؟

رنگ رژ گونه خود را متناسب با رنگ رژ لب خود انتخاب کنید. سپس از ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه را به‌صورت مورب رژ گونه بزنید. زدن رژ گونه صرفا روی سیب گونه باعث گردتر نشان دادن صورت می‌شود.

بهترین مدل مو برای صورت گرد چیست؟

مدل موی چتری کوتاه، بلند یا همراه با دم اسبی، گوجه‌ای و مدل مو کوتاه صاف یا تاب دار با فرق وسط بسیار مناسب صورت گرد است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا