آرایش صورت

همه چیز درباره آرایش صورت کشیده

داستان این است که ویدیوهای آموزش میکاپ معمولا روی چهره‌هایی که نیاز به کانتور یا ظاهری تراشیده‌تر دارند، انجام می‌شود و این ویدیوها لزوما مناسب صورت های کشیده و لاغر نیستند. در واقع ممکن است افرادی که دارای صورت کشیده هستند، به لوازم آرایشی و تکنیک‌های آرایشی دیگری نیاز داشته باشند. بنابراین برای آشنایی با اصول و مراحل آرایش صورت کشیده همراه با نکات مهمی که باید برای این فرم صورت بدانید، همراه ما باشید.

ویژگی‌های فرم صورت کشیده

همانطور که می‌دانید، چهره هر فرد فرم مخصوص به خود را دارد. تأثیر فرم چهره در نوع آرایش را نمی‌توان نادیده گرفت. برای آنکه بدانید آرایش مخصوص انواع فرم چهره چه اصولی دارد، باید با ویژگی‌های برجسته نوع چهره خود آشنا شوید. فرم صورت کشیده هم ویژگی‌هایی دارد که آن را از سایر چهره‌ها متمایز می‌کند. از خصوصیات بارز چهره کشیده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بلند و باریک: بارزترین ویژگی فرم صورت کشیده، ظاهر بلند و باریک آن است. طول صورت این افراد از پهنای آن بیشتر است و استخوان گونه، پیشانی و خط فک همگی تقریباً به یک عرض هستند.

پیشانی بلند: افراد با صورت کشیده معمولاً دارای پیشانی بلندی هستند که به نسبت سایر فرم‌های صورت بزرگ‌تر است. همچنین ممکن است خط رویش مو این افراد بالاتر و دارای عقب نشینی باشد که باعث می‌شود چهره، کشیده‌تر به‌نظر برسد.

چانه برجسته: فرم صورت کشیده اغلب چانه برجسته‌تری دارد و ممکن است باریک و کشیده به نظر برسد که باز این موضوع روی طول صورت تاثیرگذار است.

گونه‌های باریک: گونه‌های صورت‌های کشیده معمولاً باریک هستند و ممکن است فرورفته یا بدون برجستگی به نظر برسند.

صورت لاغر: صورت کشیده به دلیل پر نبودن گونه‌ها و نسبت‌های کشیده اغلب ظاهری نازک و زاویه‌دار دارند.

خط فک نوک تیز: خط فک صورت کشیده معمولاً نوک تیزتر و باریک‌تر از سایر فرم‌های صورت است.

به طور کلی، صورت‌های بلند و کشیده ظاهری متمایز دارند که می‌تواند هم ظریف و هم چشمگیر باشد. درک ویژگی‌های منحصر به‌فرد فرم صورت کشیده می‌تواند به شما کمک کند که جذاب‌ترین مدل مو و مدل میکاپ را برای افزایش زیبایی طبیعی خود انتخاب کنید.

میکاپ صورت کشیده

اصول میکاپ صورت کشیده

رعایت چند نکته مهم برای اصول آرایش صورت کشیده و لاغر باعث می‌شود تعادل بهتری بین اعضایی صورتتان برقرار شود. به‌طور مثال اگر مایلید کشیدگی صورتتان کمتر به‌چشم آید، از پنکک یا کرم‌ پودرهای تیره رنگ استفاده نکنید یا ابروها را تا حد امکان پر و پهن نگه دارید، ابروهای نازک صورت را کشیده‌تر نشان می‌دهد. در ادامه نکات دیگر درباره میکاپ صورت کشیده را با هم بررسی می‌کنیم:

آرایش مو صورت کشیده

مدل و آرایش موهای شما در کشیدگی صورت نقش پررنگی دارد. اگر می‌خواهید کشیدگی صورت خود را کمتر کنید، بهتر است سراغ رنگ موهای روشن بروید. رنگ مو روشن چهره شما را بازتر می‌کند. همچنین کوتاه کردن موهایتان تا چانه یا چتری زدن هم به گرد شدن صورتتان کمک می‌کند.

علاوه بر تمام این موارد، حالتی که به موهایتان می‌دهید هم در ظاهر فرم صورت شما تأثیرگذار است. هرچه موهایتان صاف‌تر باشد، چهره شما کشیده و لاغر و هر چه موهایتان حالت دار و فر باشد، صورت گرد و پرتر به نظر می‌رسد.

 آرایش صورت کشیده و چاق

آرایش چشم‌ صورت کشیده

برای میکاپ چشم صورت کشیده، اگر چشم‌های گرد و درشتی دارید، بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده کنید. اگر می‌خواهید از گردی چشمانتان کم کنید، می‌توانید با کمک خط چشم مدل دم کوتاه در گوشه چشم، آن را کشیده‌تر نشان دهید. همچنین اگر مژه‌هایتان کم‌پشت است با استفاده از مژه مصنوعی یا ریمل حجم دهنده، به چشمانتان جلوه‌ای برجسته بدهید.

اگر چشمان ریزی دارید، بهتر است از سایه‌های رنگ روشن استفاده کنید. توجه داشته باشید که به جای استفاده از مداد چشم سیاه یا سرمه داخل چشم، برای برجسته نشان دادن چشمانتان می‌توانید از مداد چشم سفید استفاده کنید. مژه‌هایتان را با کمک ژل مژه یا فرکننده مژه به سمت بالا حالت دهید.

آرایش چشم‌ صورت کشیده

مدل ابرو در صورت‌ کشیده

نکته‌ای که در حالت دادن ابرو برای آرایش صورت کشیده باید به آن دقت کنید، ضخامت ابروهایتان است. اگر می‌خواهید صورتتان کشیده‌تر از آنچه که است، نمایان کند، ابروهایتان را نازک و کمانی حالت دهید. اما اگر می‌خواهید صورت شما گردتر و توپر به نظر برسد، بهتر است ابروهایتان ضخیم باشند و به سمت بالا شانه ‌زده شوند. همچنین با صاف کردن انحنای ابرو، صورت شما بیضی‌تر جلوه می‌کند و فاصله بین چشمانتان کمتر به نظر خواهد رسید.

مدل ابرو در صورت‌ کشیده

رژلب برای آرایش صورت کشیده

برای آن که صورت کشیده و لاغر شما جلوه‌ای بیضی‌شکل یا گردتر داشته باشد، بهتر است که لب‌هایتان را به‌گونه‌ای آرایش کنید تا درشت‌تر شوند. شما می‌توانید با کمک کانتور لب، کشیدن سایه و مداد لب و استفاده از برق لب، به لب‌هایتان ظاهری پر و برجسته بدهید. ترجیحاً در انتخاب رژ لب به سراغ رنگ‌های روشن و جیغ بروید و از رژلب‌های تیره خودداری کنید.

آرایش لب صورت کشیده

مدل رژ گونه برای صورت کشیده

در استفاده از رژگونه برای میکاپ صورت کشیده باید چاقی و لاغری صورت را در نظر بگیرید. برای آرایش صورت کشیده و چاق، بهتر است از رژگونه‌های تیره رنگ برنز یا قهوه‌ای استفاده کنید تا به گونه‌هایتان زاویه بدهید. برای آرایش صورت کشیده و لاغر، بهتر است از رژگونه‌های رنگ روشن مانند صورتی و هلویی استفاده کنید تا گونه‌های خود را برجسته‌تر نشان دهید.

برای آرایش صورت کشیده و چاق، رژگونه را زاویه‌دار بزنید. در آرایش صورت کشیده و لاغر، رژگونه باید بدون زاویه، به صورت افقی کشیده شود.

رژ گونه برای صورت کشیده

مراحل تصویری آرایش صورت کشیده 

برای اینکه چهره خود را به جذاب‌ترین شکل ممکن آرایش کنید، با توجه به نکاتی که در بخش قبل اشاره کردیم، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. صورت خود را تمیز کنید و با استفاده از کرم‌های مرطوب کننده مخصوص پوست خود، آن را آبرسانی کنید.

مراحل آرایش صورت کشیده

2. برای ماندگاری بیشتر آرایش خود، از پرایمر استفاده کنید.

مراحل میکاپ صورت کشیده

3. با توجه به نوع و رنگ پوستتان، کرم پودر مناسبی انتخاب کرده و آن را روی صورت خود به طور یکنواخت پخش کنید.

کرم پودر مناسب برای آرایش صورت کشیده

4. از یک پودر یا کرم کانتورینگ برای ایجاد سایه در طرفین پیشانی، شقیقه‌ها و خط فک خود استفاده کنید تا صورت خود را کوتاه‌تر نشان دهید. برای این کار از یک براش آرایشی نرم استفاده کنید تا کانتورینگ محو و یکدست شود.

5. رژگونه را با توجه به نکاتی که در بخش قبل اشاره کردیم، به آرامی و به شکلی محو روی گونه‌های خود بمالید.

6. از هایلایتر در نقاط برجسته صورت مانند بالای استخوان گونه، پل بینی و زیر کمان ابرو خود استفاده کنید.

اصول آرایش صورت کشیده

7. ابروهای خود را با استفاده از مداد یا پودر ابرو پر کنید و حالت دهید.

مدل های میکاپ صورت کشیده

8. سایه چشم با رنگی خنثی را روی تمام پلک خود و یک سایه تیره‌تر روی چین بزنید تا کمی عمق ایجاد کنید.

آرایش صورت های کشیده

9. خط چشم را روی خط مژه بالایی خود بزنید تا چشمانتان بزرگ‌تر به نظر برسد. همچنین می‌توانید مقدار کمی خط چشم را روی گوشه‌های بیرونی خط مژه پایینی خود بزنید.

10. مژه‌های خود را فر کنید و به مژه‌های بالا و پایین ریمل بزنید تا چشمانتان برجسته‌تر نمایان کنند.

11. برای کمک به ماندگاری آرایش در تمام طول روز، آن را با یک اسپری یا پودر فیکساتور تثبیت کنید.

میکاپ فرم صورت کشیده

بایدها و نبایدهای آرایش صورت کشیده

اشتباهات رایج در آرایش صورت باعث می‌شود آن‌گونه که توقع دارید نتوانید زیبایی‌های صورت خود را برجسته کنید و از آرایش صورت خود راضی نباشید. مدل میکاپ صورت کشیده باید و نبایدهایی دارد که توجه به آنها به هرچه بهتر شدن آرایش صورت شما کمک می‌کند.

  • اگر صورت کشیده و لاغری دارید، کانتور گونه خود را به شکل تیز و اریب نکشید. این کار باعث می‌شود چهره شما لاغرتر و کشیده‌تر به نظر برسد.
  • در زیرسازی آرایش خود، ناحیه پیشانی و خط فک را کمی تیره‌تر کنید تا از طول صورت شما کاسته شود.
  • در ناحیه قوس بینی، وسط پیشانی و برجستگی گونه‌ها از هایلایتر استفاده کنید تا تمرکز اصلی روی مرکز چهره شما باشد.
  • ابروهای نازک و هلالی باعث کشیده‌تر شدن چهره شما می‌شود، بنابراین، قوس ابروهایتان را کم کنید و به آن حالتی صاف و پهن بدهید.
  • از رژلب تیره استفاده نکنید. لب بالایی شما باید روشن‌تر از لب پایینی باشد. می‌توانید با تیره کردن اطراف لب پایین و روشن کردن وسط آن، به لب‌هایتان حجم دهید.
  • داخل چشمانتان مداد تیره یا سرمه نکشید. برای کشیدگی و برجستگی چشم‌هایتان، در داخل چشم و نزدیک به بینی از سایه‌های روشن و در ناحیه گوشه خارجی چشم از سایه‌های تیره استفاده کنید.
  • از صاف کردن موهای خود خودداری کنید. اگر به مو فر علاقه ندارید، به موهایتان کمی حالت دهید.

کلام آخر

در این مقاله ویژگی‌های خاص فرم صورت کشیده را معرفی کردیم و سپس اصول و تکنیک‌های آرایش صورت کشیده را آموزش دادیم. رعایت تمامی نکات این مقاله به شما کمک می‌کند آرایشی بی‌نقص و زیبا داشته باشید. اما در آخر این خود شما هستید که نوع آرایشتان را انتخاب می‌کنید. سعی کنید آرایش شما کم و طبیعی باشد و خود را همان گونه که هستید دوست داشته باشید.

سؤالات متداول آرایش صورت کشیده

چگونه صورت لاغر و کشیده را با آرایش پرتر نشان دهیم؟

استفاده درست از هایلایتر و کانتور به شما کمک می‌کند تا کشیدگی چهره کمتر به‌چشم بیاید. هنگام زیرسازی آرایش، اطراف پیشانی، ناحیه گیجگاه و وسط چانه را کانتور کنید و روی نواحی وسط پیشانی، قوس زیر کمان ابرو، گوشه داخلی چشم‌ها، بالای لب و نوک بینی را هایلایتر بزنید.

چه مدل خط چشمی برای صورت کشیده مناسب است؟

برای برجسته نشان دادن چشم‌ها خط چشم را پشت پلک بالایی بکشید و برای کشیده‌تر شدن چشم‌ها، دنباله خط چشم را به گوشه خارجی و به سمت بالا ادامه دهید. خط چشم گربه‌ای یکی از بهترین مدل‌های خط چشم برای آرایش صورت کشیده است. هرگز داخل چشم را مداد تیره یا سرمه نکشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا