آرایش ابرو

ژل ابرو چیست؟ آموزش استفاده از ژل لیفت ابرو

برای آنکه بتوانید به خوبی از ابروهای خود مراقبت کنید و به آن‌ها ظاهری آراسته بدهید، می‌توانید از انواع مختلف ابزارها و محصولات آرایش ابرو استفاده کنید که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها، ژل ابرو یا همان ژل لیفت ابرو است.

انواع ژل ابرو در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای آرایش ابروهای خود استفاده کنید. ولی آیا با نحوه استفاده از ژل ابرو آشنایی دارید؟ تمایل دارید بر اساس استایل خود، از ژل ابرو بی رنگ استفاده کنید یا ترجیح‌تان استفاده از ژل ابرو رنگی است؟ میانگین قیمت ژل ابرو را می‌دانید؟ آیا تفاوت ژل ابرو و ریمل ابرو را می‌دانید یا این دو را با یکدیگر اشتباه می‌گیرید؟

در این مقاله از مجموعه مقالات مجله خانومی، قصد داریم به طور کامل در خصوص ژل لیفت ابرو صحبت کنیم و ضمن معرفی بهترین ژل ابرو به شما عزیزان، آموزش استفاده از ژل ابرو را نیز به شما ارائه دهیم تا بتوانید مثل همیشه چهره‌ای جذاب داشته باشید.

محصولات آرایش ابرو

ژل لیفت ابرو چیست؟

ژل لیفت ابرو، در حقیقت نوعی از لوازم آرایش مخصوص ابروها محسوب می‌شود. شما با استفاده از این ژل، بدون نیاز به مراجعه به آرایشگاه‌ها، می‌توانید مدل ابروهای خود را عوض کنید. این محصول برای افرادی که ابروهایی نامرتب دارند، حکم یک معجزه را دارد.

همچنین می‌توان گفت که این محصول هم برای افرادی که ابروهایی با موهای ضخیم دارند و هم برای آنان که موی ابرو نازک دارند، مناسب است؛ افرادی که ابروهای ضخیم‌تر دارند، معمولاً این مشکل برایشان پیش می‌آید که موهای ابرویشان فر می‌خورد و به راحتی مرتب نمی‌شود.

با استفاده از این محصول، این افراد می‌توانند با لیفت ابرو در خانه، تمام روز با خیال راحت ابروهایی آراسته و مرتب داشته باشند. همچنین بسیاری از بانوان ابروهایی با موهای فوق‌العاده نازک دارند که با استفاده از ژل ابرو رنگی، می‌توانند علاوه بر مرتب کردن ابروهای خود، آن‌ها را پر پشت تر به نمایش بگذارند. چرا که ژل ابروی حاوی رنگ‌دانه، به پر پشت تر نشان دادن ابروها کمک می‌کند.

کاربرد ژل ابرو

انواع ژل ابرو

ژل های ابرو بر اساس کاربردی که دارند در سه دسته قرار می‌گیرند:

 • ژل ابرو بدون رنگ: این نوع از ژل، تنها به ابروهای شما فرم می‌دهد و فاقد رنگدانه است.
 • ژل ابرو رنگی: ژل ابرو رنگی، مناسب ابروهای کم پشت است. این نوع ژل، نواحی خالی ابروهای شما را پر ‌‌می‌کند  و به ابروهای شما ظاهری پر رنگ می‌دهد. توجه داشته باشید که به هنگام خرید ژل ابرو رنگی، رنگ آن را نزدیک به رنگ ابروهای خود انتخاب کنید.
 • ژل ابرو تقویتی: این ژل ابرو حاوی مواد مقوی برای رشد ابروها و تقویت آن ها است که در استفاده طولانی مدت، باعث پر‌پشتی ابروهای شما می‌شود.

انواع ژل ابرو

تفاوت ژل ابرو و ریمل ابرو

بسیاری از بانوان ژل لیفت ابرو را با ریمل ابرو اشتباه می‌گیرند ولی باید بدانید که این دو محصول زیبایی، تفاوت‌های اساسی با هم دارند. ژل ابرو در اصل، بدون رنگ است (البته انواع ژل ابرو رنگی هم در بازار وجود دارد)، اما تفاوت ژل ابرو و ریمل ابرو فقط در رنگ نیست؛ ژل لیفت ابرو، بافتی سبک‌تر از ریمل ابرو دارد و همین مسئله باعث می‌شود تا مصرف‌کنندگان به هنگام استفاده از ژل ابرو، احساس راحتی بیشتری کنند.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، برخی از انواع ژل ابرو، تقویت کننده ابروها هم هستند و این در حالی است که اگر از ریمل ابرو بیش از حد استفاده کنید، پس از مدتی می‌تواند باعث ریزش موهای ابروی شما شود.

با کمک ژل مناسب ابرو، شما می‌توانید به سادگی ابروهای خود را مرتب کنید و باید بدانید اثر آن نیز تا زمانی که صورت خود را نشسته‌اید، باقی می‌ماند.

ژل ابرو خوبه؟

انواع کاربرد ژل ابرو

پیش از این با انواع ژل ابرو آشنا شدید، ولی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که تنها کاربرد ژل لیفت ابرو، مرتب کردن ابروهای شما نیست. بسیاری از خانم‌ها سؤال می‌پرسند که ژل ابرو خوبه یا نه؟ در ادامه برخی دیگر از کاربردهای این محصول را برای شما شرح می‌دهیم تا متوجه شوید که استفاده از آن چقدر می‌تواند به ساخت ظاهری جذاب‌تر به شما کمک کند.

 • شما می‌توانید از نمونه‌های حاوی رنگدانه‌ این محصول آرایشی برای پرپشت تر نشان دادن ابروهای خود استفاده کنید. همچنین با استفاده از ژل ابرو، لازم نیست زمان و هزینه زیادی را در سالن‌های آرایشی صرف لیفت دائم یا موقت کنید (که باید بدانید آسیب‌های زیادی را به ابروهای شما وارد می‌کند).
 • با استفاده از این محصول، شما می‌توانید بدون نیاز به تمیز کردن ابروهای خود، مدل آن‌ها را عوض کرده و شکل دلخواه و مناسب با استایل روزتان را به آن‌ها بدهید.
 • یکی دیگر از مزایای ژل ابرو این است که به مداد و سایه ابرو دیگر نیاز پیدا نمی‌کنید. این محصول ضمن آرایش ابروهای شما، ظاهری طبیعی به آن‌ها می‌بخشد و مانند محصولات دیگر مخصوص آرایش ابروها، واضح و مشخص نیست و در آخر نیز باید بدانید که یکی از مهم‌ترین کاربردهای ژل ابرو، تقویت ابروها است. در صورتی که از ژل ابروی با کیفیتی استفاده کنید، می‌توانید شاهد تقویت ابروهای خود در بلند مدت باشید.

عوارض ژل ابرو

عوارض ژل ابرو

در بخش‌های قبلی این مقاله، با ژل ابرو و کاربردهای مختلف آن آشنا شدید. ولی ممکن است بپرسید که هیچ محصول آرایشی وجود ندارد که عوارضی را در پی نداشته باشد؛ به همین دلیل نگاهی می‌اندازیم به عوارض ژل ابرو.

در صورتی که ژل ابروی خود را با توجه به تاریخ انقضای آن، از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید، هیچ عوارضی برای شما به دنبال نخواهد داشت. در واقع، نه فقط ژل ابرو، بلکه هیچ یک از محصولات آرایشی و بهداشتی که استفاده می‌کنید نباید منقضی شده باشند وگرنه برای شما خطرات و عوارضی را به همراه دارند.

اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا ژل ابرو باعث ریزش ابروها می‌شود؟

 در پاسخ به این سؤال باید گفت اگر ژل ابروی باکیفیت، از برندی مرغوب و از فروشگاهی معتبر خریداری کرده باشید که از تاریخ انقضای آن هم نگذشته باشد، نه تنها ریزش ابرو را تجربه نخواهید کرد، بلکه بر عکس، موجب تقویت موی ابرو شما می‌شود. پس از این نظر، برای استفاده از ژل لیفت ابرو خیالتان راحت باشد.

نکته مهم: کسانی که ابروهای پرپشت با موهای ضخیم‌تر دارند و ممکن است ابروهایشان به دلیل ضخامت بالا با ژل ابرو به‌خوبی فیکس نشود؛ بهتر است از صابون ابرو استفاده کنند. به‌علاوه، صابون‌هایی که PH بالاتری دارند، می‌تواند برای لیفت ابروهایتان مناسب‌تر باشد.

طرز استفاده از ژل ابرو

در صورتی که از ژل ابرو درست استفاده نکنید، ابروهای شما ممکن است زیبا به نظر نرسند و از خرید ژل ابرو، پشیمان شوید؛ پس مهم است که نحوه استفاده از ژل ابرو را هم یاد بگیرید. در ابتدا، باید بدانید که فرقی ندارد شما از ژل ابرو بی رنگ استفاده می‌کنید یا رنگی؛ نحوه استفاده از هر دوی این محصولات، به یک شکل است.

 1. پیش از هر چیز باید بدانید که ابروها هنگام استفاده از ژل ابرو نباید قیچی شوند.
 2. برای شروع، کافی است از تمیز بودن ابروهای خود اطمینان حاصل کنید. اگر پس از آرایش صورت خود قصد دارید از این محصول استفاده کنید، حتماً ابتدا با استفاده از پد پنبه‌ای و میسلار واتر، ابروهای خود را کاملاً تمیز کنید.
 3. پس از آن، می‌توانید از محصولات دیگری برای رنگ یا حالت دهی به ابروهای خود استفاده کنید و بعد از آن، زمان زدن ژل روی ابروها است. (در نظر داشته باشید که اگر از ژل ابروی رنگی استفاده می‌کنید، لازم نیست از ریمل، سایه یا مداد ابرو استفاده کنید.)
 4. به وسیله یک برس ابرو، موها را در راستای رشد مو که معمولا در راستای قوس ابرو و به سمت پایین است، شانه بزنید.
 5. توجه داشته باشید که مقدار کمی از ژل را برداشته و روی ابروهای خود بکشید چرا که زدن مقدار زیادی از ژل روی ابروها، ظاهری نامناسب به آن‌ها می‌دهد. تا جای ممکن، بهتر است از محصولات آرایشی به مقدار مناسب استفاده کنید.

طرز استفاده از ژل ابرو

ساخت ژل ابرو خانگی

بسیاری از افراد، تمایل دارند که از محصولات آرایشی و بهداشتی خانگی استفاده کنند. خبر خوب این است که ژل  ابرو هم جزو محصولاتی است که می‌توانید نمونه آن را در خانه با دستان خودتان بسازید و از مزایای بسیار آن، بهره‌مند شوید.

ساخت ژل ابرو خانگی

– ژل ابرو خانگی با ژلاتین و روغن اسطوخودوس

درست کردن این ژل به صورت خانگی، بسیار ساده است. فقط کافی است مواد زیر را آماده کرده و طبق دستورالعمل پیش بروید.

مواد لازم:

 • یک عدد تیوپ خالی ریمل
 • روغن اسطوخودوس
 • کاسه ضد حرارت
 • نصف قاشق غذا خوری ژلاتین
 • نصف فنجان آب گرم
 • یک عدد قاشق چوبی
 • قیف پلاستیکی

طرز تهیه:

 • در ابتدا، نصف قاشق ژلاتین را به آب گرم اضافه کنید و آن را به هم بزنید تا در آب گرم، حل شود.
 • پس از آن که ژلاتین در آب گرم حل شد، می‌توانید روغن اسطوخودوس را به آن اضافه کنید.
 • پس از آن قیف را دخل تیوپ خالی ریمل قرار داده و ژل را از ظرف، داخل تیوپ بریزید. پس از آن، درب تیوپ را بسته و آن را در یخچال قرار دهید.
 • پس از چند ساعت، ژل ابرو خانگی شما آماده استفاده است.

نحوه درست کردن ژل ابرو خانگی

– ژل لیفت ابرو خانگی با قهوه و کاکائو

در صورتی که تمایل دارید از ژل ابرو رنگی برای فرم دهی به ابروها و پر پشت تر نشان دادن آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید با استفاده از قهوه و کاکائو ژل مخصوص خود را تهیه کنید.

مواد لازم:

 • 2 قاشق غذا خوری لِرد (تفاله) قهوه
 • یک قاشق چای خوری پودر کاکائو (برای رنگ روشن‌تر، نصف قاشق استفاده شود)
 • 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
 • نصف قاشق چای خوری عسل خام
 • 2 قطره ژل آلوئه‌ورا

طرز تهیه:

 • برای شروع، لرد قهوه و پودر کاکائو را داخل یک ظرف بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط کنید. پس از آن، باقی مواد را به ظرف اضافه کرده و آن‌ها را به خوبی به هم بزنید تا مواد، یکدست شود.
 • بعد از آن، باید بگذارید تا مخلوط به دست آمده، به مدت چند دقیقه استراحت کند.
 • پس از گذشتن چند دقیقه، ژل ابرو رنگی و خانگی شما، آماده استفاده است.

ژل لیفت ابرو رنگی

– ژل ابرو خانگی با وازلین

این ژل نیز یکی از ساده‌ترین روش‌های تهیه را دارد. برای ساخت ژل ابرو خانگی با استفاده از وازلین، مراحل زیر را دنبال کنید.

مواد لازم:

 • یک قاشق چای خوری وازلین
 • چند قطره روغن کرچک یا روغن نارگیل
 • یک برس ریمل تمیز
 • مقداری پودر سایه چشم

طرز تهیه:

ابتدا وازلین را داخل یک ظرف بریزید و سپس مقداری سایه چشم را پودر کرده و آن را به وازلین در ظرف اضافه کنید. پس از آن، چند قطره روغن کرچک یا نارگیل را به مخلوط اضافه کنید و کل مواد را آن قدر به هم بزنید تا مخلوطی خمیری شکل و یکدست حاصل شود.

شما می‌توانید با استفاده از برس ریمل تمیز، این مواد را به مقدار کافی بر روی ابروهای خود مالیده و باقی آن را در یک ظرف درب بسته محکم، نگهداری کنید.

همچنین خرید تمامی مواد لازم برای ساخت ژل ابرو خانگی در وبسایت اینترنتی خانومی برای خرید موجود است و شما می‌توانید این محصولات را با خیالی آسوده و به صورت آنلاین خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.

ژل کرم مرطوب کننده حاوی آلوئه ورا 100میل وازلین

دیدن این محصول در خانومی

3 ژل ابرو پرفروش بازار

1. شما می‌توانید از ژل حالت دهنده ابرو و مژه اسنس استفاده کنید که بافتی شفاف دارد و فاقد پارابن و مواد نگهدارنده است. ژل ابرو اسنس برای استفاده روزانه بسیار مناسب است و جلوه‌ای طبیعی به مژه و ابرو شما می‌بخشد.

ژل حالت دهنده ابرو و مژه اسنس

دیدن این محصول در خانومی

2. ژل لیفت ابرو بایوت، بافتی شفاف و ژله‌ای دارد و بدون رنگ است. این ژل، بدون آنکه رد سفید بر روی ابرو ایجاد کند به آن حالت می‌دهد و از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است.

ژل لیفت ابرو بایوت

دیدن این محصول در خانومی

3. ژل فیکساتور ابرو فلورمار، حاوی عصاره روغن بادام شیرین، آلوئه‌ورا و پانتول است و علاوه بر حالت بخشیدن به ابروهای شما موجب تغذیه ابرو و تقویت رشد آن می‌شود. ژل ابرو فلورمار با تامین رطوبت پوست زیر ابرو موجب می‌شود تا ابرو حالت طبیعی خود را حفظ کند.

ژل فیکساتور ابرو فلورمار

دیدن این محصول در خانومی

کلام آخر

به یاد داشته باشید که از مقدار کافی و درست این محصول برای زیباتر کردن ظاهر ابروهای خود استفاده کنید؛ اگر مقدار زیادی از ژل ابرو را بر روی ابروهای خود بمالید، ظاهری بدشکل به موی ابروی شما می‌دهد و اگر به اندازه کافی نیز از آن استفاده نکنید، ممکن است پس از چند ساعت حالت ابروهای شما دوباره به هم بریزد. پس مهم است که همیشه حد اعتدال را نگه دارید. امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد.

اگر در خصوص ژل ابرو سؤالی دارید، آن را در قسمت نظرات زیر همین مقاله مطرح کنید تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، راهنمای شما باشیم.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 4 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا