آرایش ابرو

آمبره ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو؛ تفاوت در چیست؟

روش‌های جدید آرایش ابرو مانند آمبره ابرو و میکروبلیدینگ برای افرادی که فرصت کافی برای آرایش روزانه ندارند یا از کم‌پشتی ابروهای خود شاکی هستند اما نمی‌خواهند از روش تتو ابرو استفاده کنند، بسیار مناسب است. مزایایی مانند رسیدن به یک ظاهر جذاب و صرفه جویی در زمان و هزینه، باعث شده که روز به روز به طرفداران آرایش دائمی و نیمه دائمی ابرو افزوده شود. بیایید ببینیم تفاوت آمبره ابرو با میکروبلیدینگ ابرو چیست و کدام روش برای فرم ابرو و چهره شما مناسب است.

آمبره ابرو چیست؟

آمبره ابرو یا مدل ابرو پودری که به آن میکروشیدینگ ابرو هم گفته می‌شود، یک روش نیمه دائمی برای خوش حالت کردن و پرپشت کردن ابروها است. در این تکنیک به‌جای ایجاد خطوط، از نقطه زنی سریع و واردکردن رنگ دائمی ابرو در لایه اپیدرمی پوست استفاده می‌شود.

هاشور ابرو با سایه آمبره، حالتی پودری و طبیعی به ابرو می‌دهد، به این صورت که تراکم رنگدانه‌ها در قسمت تاج ابرو کم است، ظاهری محو دارد و هرچه به دم ابرو نزدیک می‌شود، تراکم رنگ بیشتر و ابرو پررنگ‌تر می‌شود. طراحی مدل ابرو پودری یا مدل ابروی آمبره بسیار شبیه به روش سایه زدن یا میکروشیدینگ ابرو است که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده و هدف آن اصلاح نواقص ابرو است.

آمبره ابرو چیست؟

همچنین شما می‌توانید برای آرایش ابرو موقت، با استفاده از سایه ابرو و ژل یا مداد ابرو، ابروهای خود را به روش آمبره طراحی کنید. به همین منظور در انتهای مقاله برای شما عزیزان آموزش آمبره ابرو در خانه را به‌طور کامل توضیح دادیم.

– ماندگاری آمبره ابرو چقدر است؟

روش آمبره ابرو، حدود 1 تا 3 سال ماندگاری دارد. مانند تمامی روش‌های آرایش ابرو، مدت زمان ماندگاری آمبره ابرو به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست، روتین مراقبت از پوست و میزان پیروی از توصیه‌های مراقبتی بعد از آمبره بستگی دارد.

برای اینکه ابروی شما با مدل آمبره، ماندگاری بیشتری داشته باشد می‌توانید روش هاشور ابرو با سایه آمبره را انتخاب کنید که به‌دلیل نفوذ سوزن‌ها در لایه‌های عمیق پوستی، از انواع آمبره ابرو دوام بیشتری دارد.

در روش میکروشیدینگ یا سایه زدن ابرو که معمولاً برای رفع نواقص محدوده‌ای از ابرو استفاده می‌شود، سایه‌ای رنگی پشت ابرو ایجاد می‌شود. میکروشیدینگ ابرو بسیار شبیه به روش آمبره ابرو است با این تفاوت که ظاهری طبیعی‌تر دارد و نسبت به آمبره ابرو کمرنگ‌تر جلوه می‌کند.

– دوران نقاهت آمبره ابرو چند روز است؟

کمتر از 6 هفته طول می‌کشد تا ابروهای آمبره شده حالت طبیعی پیدا کنند. 3 تا 4 روز بعد از جلسه آمبره ابرو، رنگ ابرو بسیار تیره خواهد بود و پس از آن شروع به پوسته پوسته شدن می‌کند که بخش طبیعی روند بهبود است.

تفاوت آمبره ابرو و میکروبلیدینگ ابرو در این است که، پوسته پوسته شدن رنگ ابرو در روزهای اول، در روش میکروبلیدینگ بسیار جزئی و کوچک است اما در روش آمبره ابرو، بخش بزرگ‌تری از رنگ پوسته پوسته می‌شود. توصیه می‌کنیم به‌هیچ عنوان پوسته‌ها را دستکاری نکنید تا به‌طور طبیعی بریزند و رنگ اصلی پدیدار شود.

دوران نقاهت آمبره ابرو

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو شناخته شده‌ترین تکنیک‌‌ها برای آرایش نیمه دائمی ابرو است و می‌توان با استفاده از این روش، ابرو را به مدل‌های مختلف طراحی کرد، اما در اکثر موارد از میکرو بلیدینگ ابرو برای رفع نواقص کلی ابرو استفاده می‌شود. در روش میکروبلیدینگ ابرو، از یک دستگاه تاتو دستی استفاده می‌شود که روی قلم آن، سوزن‌های ریز و متراکم تعبیه شده است.

این سوزن‌ها رنگدانه‌های همرنگ با ابرو شما را به پوست منتقل می‌کنند که با ایجاد خراش و نسبت به فشاری که تاتوکار وارد می‌کند، خطوطی ظریف به شکل تار مو ابرو ایجاد می‌شود. این خطوط به‌گونه‌ای ماهرانه ایجاد می‌شوند که ظاهری سه‌بعدی، پرپشت و طبیعی به ابروها می‌دهد.

توجه داشته باشید که تنها فردی ماهر و باتجربه می‌تواند میکرو بلیدینگ ابرو حرفه‌ای را اجرا کند. اگر تکنسین ابرو شما از مهارت کافی برخوردار نباشد، این روش ماندگاری زیادی نخواهد داشت و حتی ممکن است ابروهایتان نافرم شود.

برای ماندگاری بیشتر رنگدانه‌های ابرو، سوزن‌های دستگاه میکروبلیدینگ عمیق‌تر از آمبره در پوست ابرو نفوذ می‌کنند.

– انواع میکروبلیدینگ ابرو

انواع متفاوتی از میکروبلیدینگ ابرو وجود دارد که هرکدام برای ایجاد ظاهری خاص برای ابرو به‌کار می‌رود. ممکن است در هر روش از سوزن‌هایی با اندازه‌های مختلف استفاده شود و انواع میکروبلیدینگ سبک خاص خود را ایجاد می‌کنند.

شاید بعضی‌ها ندانند که تفاوت میکروبلیدینگ و تاتو هاشور ابرو چیست و روش تاتو هاشور ابرو را با تکنیک میکروبلیدینگ اشتباه بگیرند. در هر دو روش تقریباً از دستگاه یکسانی استفاده می‌شود اما روش هاشور ابرو بسیار عمیق‌تر است و ماندگاری بیشتری نسبت به میکرو بلیدینگ دارد.

ناگفته نماند که روش میکروبلیدینگ ابرو و هاشور با درد و سوزش پوست همراه است. از طرفی توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع هاشور ابرو یا میکروبلیدینگ روی پوست چرب جواب نمی‌دهد یا نیازمند چندین بار ترمیم است.

انواع میکروبلیدینگ ابرو

– میکروبلیدینگ ابرو چقدر طول می‌کشد؟

میکروبلیدینگ ابرو معمولاً دو جلسه زمان می‌برد. جلسه اول میکروبلیدینگ حدوداً 2 تا 3 ساعت است که شامل مشاوره اولیه برای شروع فرایند طراحی ابرو است تا تاتوکار کاملاً بداند که مشکل ابرو شما چیست و شما دقیقاً چه نوع طراحی برای ابرو خود انتظار دارید.

دوره بهبودی بعد از جلسه اول برای رفع التهابات و قرمزی پوست اطراف ابرو معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می‌کشد. جلسه دوم هم بیشتر به منظور ترمیم ابرو و پر رنگ کردن خطوط ابرو است که حدوداً 2 ساعت زمان می‌برد.

میکروبلیدینگ ابرو

– دوران نقاهت میکروبلیدینگ ابرو چند روز است؟

بهبودی کامل میکروبلیدینگ می‌تواند تا 6 هفته طول بکشد. در ابتدا، رنگ ابرو تیره‌تر از آنچه انتظار دارید، به نظر می‌رسد، اما نگران نباشید! ظرف 3 تا 4 روز، رنگ تیره شروع به محو شدن می‌کند. شما باید مراقبت‌هایی که آرایشگر توصیه کرده را بادقت دنبال کنید.

البته کاملاً طبیعی است که بعضی از نواحی پوست شما نتواند به‌خوبی رنگ ابرو را نگه دارد، بنابراین لازم است جلسه‌ای دیگر برای ترمیم این قسمت‌ها مراجعه کنید.

– آیا می‌توان در دوران بارداری میکروبلیدینگ ابرو انجام داد؟

میکروبلیدینگ ابرو، روشی بی‌خطر محسوب می‌شود اما به‌دلیل احتمال ایجاد عفونت ناشی از عدم رعایت بهداشت و درد و خونریزی، برای زنان باردار آن را توصیه نمی‌کنیم.

تفاوت آمبره ابرو با میکروبلیدینگ ابرو؛ کدام روش مناسب‌تر است؟

در روش میکروبلیدینگ ابرو از دستگاه تاتو دستی استفاده می‌شود و خطوط نازک و ظریفی را روی پوست ایجاد می‌کند که بسیار طبیعی و هم شکل تارهای مو ابرو هستند، به‌گونه‌ای که تشخیص خطوط آن از تار مو ابرو بسیار دشوار است. به همین دلیل است که اغلب از روش میکرو بلیدینگ ابرو برای ایجاد ابرو با ظاهری یکدست، کرکی و طبیعی استفاده می‌شود.

از طرف دیگر، روش آمبره ابرو معمولاً ظاهر مشخص‌تری به ابرو می‌دهد، انگار که ابروهایتان را با مداد ابرو پرکرده باشید. هر دو روش میکروبلیدینگ و آمبره ابرو، جهت آرایش دائمی ابرو به‌کار می‌روند، اما نتایج متفاوتی دارند.

از آنجایی‌که روش میکروبلیدینگ، ظاهری طبیعی‌تر به ابروهای شما می‌دهد، بسیار مناسب افرادی است که می‌خواهند علاوه بر رفع نقص ابرو و پرکردن نواحی خالی شده، ابرو ظاهر طبیعی‌اش را حفظ کند.

روش آمبره ابرو هم برای پرپشت نشان‌دادن ابرو استفاده می‌شود اما از آنجایی که ظاهری واضح‌تر و پررنگ‌تر نسبت به میکروبلیدینگ دارد، ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد.

ترکیب آمبره ابرو با میکروبلیدینگ

پیشنهاد ما ترکیب آمبره ابرو و میکروبلیدینگ ابرو است که علاوه بر واضح‌تر شدن شکل ابرو و رفع نواقص ابرو، جلوه طبیعی ابرو هم حفظ خواهد شد. البته ترکیب این دو روش نیاز به مهارت خاص و تجربه کافی دارد و هر تاتو کاری نمی‌تواند به‌خوبی مدل ابروی ترکیبی را اجرا کند.

ترکیب میکروبلیدینگ ابرو و آمبره ابرو

ماندگاری آمبره ابرو بیشتر است یا میکروبلیدینگ؟

به‌طور متوسط، میکروبلیدینگ تا یک سال دوام دارد و آمبره ابرو تا سه سال دوام می‌آورد، اگرچه این مدت زمان می‌تواند بر اساس نوع پوست، روتین مراقبت از پوست و رعایت توصیه‌های دوران بهبودی ابرو متفاوت باشد.

از معایب میکروبلیدینگ ابرو می‌توان به این مورد اشاره کرد که میکروبلدینگ روی پوست چرب دوام زیادی نخواهد داشت و به افراد با پوست بسیار چرب توصیه می‌شود که از روش آمبره ابرو استفاده کنند.

به‌طور کلی، هم روش میکروبلیدینگ و هم روش آمبره ابرو به‌مرور زمان محو می‌شوند. روند بهبودی هر دو مشابه است، در هر دو روش لازم است که فرد حدودا 6 هفته پس از جلسه اول، جهت ترمیم ابرو مراجعه کند.

آموزش آمبره ابرو در خانه

طراحی مدل آمبره ابرو ممکن است برای تازه‌کاران کمی دشوار باشد بنابراین بهتر است پیش از اینکه این تکنیک را امتحان کنید دانش و تجربه خود را در زمینه انواع آرایش ابرو افزایش دهید.

  1. برای اینکه آمبره ابرو تمیزی داشته باشید بهتر است که قبل از شروع، ابروهایتان را مرتب کنید. علاوه بر اصلاح ابرو لازم است بدانید که چه رنگ ابرویی مناسب پوست شما و هماهنگ با رنگ موی شماست.
  2. سپس با استفاده از صابون ابرو و یک شانه ابرو مناسب، ابروهایتان را به سمت بالا ثابت نگه دارید تا ظاهری زیبا داشته باشد. اگر با تکنیک لیفت ابرو آشنا نیستید پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش لیفت ابرو در خانه را حتما مطالعه کنید.
  3. در این مرحله، با یک مداد ابرو نزدیک به رنگ ابرو خود، به‌صورت محو، فرم دلخواه ابرویتان را مشخص کنید.
  4. سایه ابرو مطابق با رنگ ابرو خود انتخاب کنید، قلم مخصوص طراحی ابرو را به سایه آغشته کرده و با زدن چند ضربه به قلمو، پودر اضافی سایه را از آن جدا کنید.
  5. از تاج ابرو شروع کنید و از ناحیه ریشه ابرو به سمت بالا و چپ در جهت دم ابرو، با ضربه‌هایی آرام، روی تارهای ابرو، سایه بزنید.
  6. هرچه به دم ابرو نزدیک می‌شوید ضربات را با فشار بیشتری وارد کنید تا ابرو پررنگ‌تر شود.
  7. در انتها با استفاده از مداد ابرو تراشیده شده و نوک‌تیز، دنباله ابرو را، با طراحی خطوطی نازک و ظریف بکشید.
  8. در نهایت هر دو ابروهایتان را با هم مقایسه کنید که قرینه باشند و اگر احساس کردید ایرادی وجود دارد، با استفاده از مداد ابرو آن را رفع کنید.

کلام آخر

آمبره ابرو و میکروبلیدینگ، به‌روزترین روش آرایش نیمه دائمی ابرو محسوب می‌شوند که به دلیل ماندگاری مناسب و ظاهر طبیعی نسبت به تاتو ابرو، از محبوبیت بالایی در میان خانم‌ها و حتی آقایان برخوردار هستند.

در این مقاله به‌طور کامل توضیح دادیم که تفاوت آمبره ابرو و میکروبلیدینگ چیست، تا شما بتوانید با شناخت کامل هر دو تکنیک، روشی را انتخاب کنید که به سلیقه و حالت چهره شما نزدیکتر باشد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا