آرایش ناخن

راهنمای انتخاب و خرید بهترین لاک ناخن

یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و جذاب‌ترین آرایشی که می‌توانیم انجام دهیم، رسیدگی و آرایش ناخن‌های دست و پایمان است. در عین حال همه ما در یک مورد هم‌نظریم که سخت‌ترین کار در حین خرید لاک ناخن انتخاب رنگ لاک مناسب پوست و استایل ماست.

تصمیم‌گیری در مورد انتخاب و خرید بهترین لاک، حتی فراتر از برگزیدن رنگ کلی آن است. در این پروسه بافت، درخشندگی و کنتراست هم باید درنظر گرفته شود. در سال‌های اخیر شاهد افزایش سبک‌های مانیکور، دیزاین‌های جذاب و ژلیش ناخن بوده‌ایم. از رنگ کِرِم کلاسیک تا رنگ‌های عجیب و هولوگرامی، همه و همه، خبر از افزایش تنوع و ارتقای سلایق مختلف به ما می‌دهند. بنابراین لازم است انواع لاک ناخن و روش‌های به کارگیری آن را بهتر بشناسیم تا بتوانیم بهترین تصمیمِ ممکن را بگیریم.

ناخن‌هاتو با یه لاک خوشرنگ آرایش کن

راهنمای خرید لاک ناخن مناسب رنگ پوست

فهرست مطالب

لاک ناخن؛ گستره‌ای از رنگ‌های بی پایان

لاک ناخن یک مایع نسبتاً غلیظ رنگی است که در شیشه‌های کوچک فروخته می‌شود. این محصول پس از استفاده روی ناخن دست یا پا، طی تماس با هوا یا در برخی موارد اشعه‌ UV، خشک می‌شود و جلوه‌ای زیبا به ناخن‌های ما می‌دهد. اگر بخواهیم از تاریخچه مصرف این محصول آرایشی بهداشتی بگوییم باید سراغ بشر اولیه برویم، آن زمان که طی مراسمات آئینی به آرایش رنگی چهره، بدن و ناخن‌های خود می‌پرداخت.

مهم نیست دلیل این کار چه بوده و قرار بوده نظر چه ارواحی را با آرایش‌های عجیب و غریبش به سمت خود جلب کند، بلکه مهم این شکل زیباشناسی انسان اولیه بوده است! شکلی که هزاران سال بعد به شکل گذاشتن حنا و گیاهان رنگی و درمانی دیگر روی دست و ناخن هنوز هم ادامه داشت.

حالا در هزاره دوم میلادی آن رنگ‌های گیاهی که با نیتی به‌جز صرفاً زیباشناسی بر ناخن‌ها نقش می‌بست، جایش را به کلکسیونی از لاک‌ ناخن رنگی با جلوه‌هایی خاص و منحصربه‌فرد داده است؛ گستره‌ای از رنگ‌هایی که می‌تواند ناخن‌های ما را زیباتر از هر زمان نشان دهد و با انواع لباس‌ها و فشن، آرایش صورت و… ست شود. برخی اوقات نقایص ناخن‌ها و دست‌ها را بپوشاند و با استیکرهای چسبانده شده کوچک بر ناخن‌ها، نماینده‌ علایق و تاکید بر پیام‌هایی از جانب ما باشد.

✨ پیشنهاد مطالعه: یک برنامه 30 روزه برای رسیدگی و مراقبت از ناخن‌ها

لاک ناخن از ابتدا تا به امروز

ژلیش ناخن چیست؟

احتمالاً اگر به یکی از مراکز کاشت ناخن مراجعه کرده باشید، چیزی در مورد ژلیش ناخن شنیده‌اید. اما آیا می‌دانید ژلیش ناخن چیست؟ آیا حتما باید برای استفاده از این تکنیک به آرایشگاه‌ها و مراکز ناخن سر بزنیم؟

یکی از تکنیک‌های پرطرفدار و ساده در بین افراد، روش ژلیش ناخن است. این روش، ترکیبی از لاک کلاسیکی بوده که با نوعی ژل اکرولیک شکل مخلوط شده است. این لاک ژل به عنوان لاک موقت به شمار رفته اما دوام و کارایی آن بیش از لاک‌های معمولی است.  ماندگاری طولانی این تکنیک بر روی ناخن‌ها باعث شده تا طرفداران بسیاری پیدا کند، زیرا به سادگی پاک نمی‌شود و ترک نمی‌خورد.

ژلیش ناخن

ژلیش ناخن مناسب افرادی است که می‌خواهند همیشه ناخن‌های طبیعی و آراسته داشته باشند و چندان برایشان تغییر رنگ لاک ناخن در یک بازه زمانی الویت نیست. همان‌طور که گفتیم لاک‌های تکنیک ژلیش ناخن، نوعی لاک مخصوص به نام لاک ژل است. معمولاً ژلیش ناخن از سه بار زدن لایه ژل ناخن روی هم پدید می‌آید. این لاک ژل‌ها عبارتند از:

  • ژل بیس یا پایه که به صورت بی‌رنگ است
  • ژل رنگی با رنگ‌ها و بافت‌های متفاوت
  • تاپ ژل که در دو نوع مات یا برای ارائه می‌شود

برای ژلیش ناخنت به چه ابزاری نیاز داری؟

خشک شدن لاک ژل‌ها در طی تکنیک ژلیش ناخن به شیوه رایجِ در معرض هوا بودن صرف انجام نمی‌گیرد. بلکه به دستگاه کوچکی نیاز است که مجهز به لامپ مخصوص LED یا UV است. خشک شدن لاک ژل‌ها روی ناخن‌ها با این تکنیک، باعث می‌شود تا حدود 21 روز لاک بدون پریدگی و بی‌رنگ شدن روی ناخن‌ها بماند و در آخرین روزهای ماه می‌توانید مجدداً ژلیش ناخن جدیدی روی ناخن‌های خود با رنگی متفاوت ایجاد کنید.

روش پاک کردن یا به اصطلاح ریمو لاک ژل از روی ناخن‌ها از طریق استون 100 درصد و پیچیدن انگشتها در فویل آلومینیومی صورت می‌گیرد.

اگر وسایل لازم برای ژلیش ناخن که شامل یک دستگاه UV و یا LED، لاک ژل‌های نام برده شده و وسایل و ابزار پدیکور و سوهان‌کشی ساده و ابتدایی را در خانه مهیا کنید، می‌توانید به جای مراجعه به مراکز ناخن در اقدامی مقرون به‌صرفه ژلیش ناخن را در خانه انجام دهید. برای این کار ویدیوهای آموزشی کمکتان خواهد کرد.

✨ پیشنهاد مطالعه: جدیدترین طرح و مدل ناخن برای سال 1403 با چند مینیمال ساده

ژل بیس برای ژلیش ناخن

– بعد از پاک کردن ژلیش ناخن چه اقداماتی باید انجام داد؟

پس از پاکسازی ژلیش ناخن، بخاطر مجاورت انگشتان دست و ناخن با الکل قوی 100% حتماً باید دست‌ها را با یک مرطوب‌ کننده، روغن نارگیل یا زیتون مرغوب چرب کنید. کمی ماساژ دهید تا چربی وارد پوست شود و هیچ خشکی یا واکنش آلرژیکی سلامت پوست دست و ناخن‌های شما را تهدید نکند.

✨ پیشنهاد مطالعه: 10 روش جادویی برای مراقبت و تقویت ناخن 

طریقه تشخیص لاک اصل از لاک تقلبی

یک سوال اغلب با این مضمون پرسیده می‌شود: چطور لاک مرغوب را از لاک ناخن تقلبی و نامرغوب تشخیص دهیم؟

پاسخ به این سوال ساده است. چند ویژگی وجود دارد که هنگام خرید لاک ناخن باید در نظر بگیرید.

  1. لاک ناخن شما چقدر طول می‌کشد تا خشک شود؟ مطمئناً لاک‌هایی که زمان زیادی برای خشک شدن نیاز دارند، لاک‌های ناخن مرغوب و باکیفیتی نیستند.
  2. لاک ناخن چند روز روی ناخن شما می‌ماند؟ آیا در طی چند روز لاک روی لبه ناخن می‌پرد یا قلفتی از روی ناخن کنده می‌شود؟ پاسخ واضح است! لاک ناخن مرغوب و اورجینال مدت زیادی بدون زدگی و مشکلات روی ناخن شما دوام خواهد آورد.
  3. لاک شما مات است یا براق؟ روی برچسب شیشه لاک ناخن حتماً نوشته شده است. هنگام زدن لاک روی ناخن چطور؟ آنچه پس از زدن لاک روی ناخن روی می‌دهد، چقدر به آنچه روی برچسب نوشته شده نزدیک است؟
  4. برخی از لاک‌ها پس از استفاده، ناخن‌های ما را تیره کرده و به صدف ناخن آسیب می‌رسانند. همچنین واکنش‌های پوستی و آلرژیک از دیگر معایب این لاک‌های تقلبی و نامرغوب است. بعد از چند بار مصرف مطمئناً خواهید فهمید لاک ناخنتان تا چه حدی مرغوب است؟

تشخیص لاک اصل از لاک تقلبی

بین ده‌ها رنگ لاک کدام را انتخاب کنم؟

در یک واژه می‌توانیم بگوییم «سلیقه»! اما اگر واقعاً برای رفتن به یک مهمانی مانده‌اید که چه لاکی را استفاده کنید، شاید بهتر باشد به بقیه عناصر و جزئیات تیپ خود توجه کنید.

رنگ رژ لب شما چه رنگی است؟ کلیت لباس‌هایتان چطور؟ می‌خواهید از ترکیب مونوکروماتیک (تک رنگی) یا از شباهت رنگ‌ها در ظاهر خود استفاده کنید؟ شاید می‌خواهید با یک رنگ متضاد توجه همه را به خود جلب کنید؟ رنگ لاک ناخن می‌تواند یکه باشد یا تکمیل کننده باقی اجزای ظاهرتان!

✨ پیشنهاد مطالعه: بهترین رنگ لک برای پوست گندمی

انتخاب و خرید انواع لاک ناخن

– لاک ناخن کلاسیک

وقتی صحبت از خرید لاک ناخن کلاسیک می‌شود، منظور لاک استاندارد Crème است. Crème یک لاک پایه با رنگ‌های مات بوده که معمولاً دارای مواد غنی شده، نرم‌کننده و تقویت‌کننده ضروری برای زیبایی ناخن است. این لاک ناخن در واقع یک پولیش ساده و استاندارد به‌شمار می‌رود.

هنگامی که از زرق و برق و نقاشی روی ناخن‌هایتان خسته می‌شوید، لاک Crème با رنگ‌های ثابت و استانداردش که معمولاً جلوه‌ای مات دارند، می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند. رنگ‌های این نوع لاک، کلاسیک‌ترین رنگ‌ها شامل رنگ کِرِم، صورتی روشن، انواع بنفش و یاسی، قهوه‌ای و … هستند.

این رنگ‌ها ماندگاری بالایی دارند و جدا از رنگ می‌توانند بیس و ابتدای بسیاری از طراحی‌های شلوغ و خاص ناخن نیز باشند. همچنین نگهداری نسبتاً کمی نیاز دارند و رایج‌ترین شکل پولیش ناخن هستند.

– لاک ناخن کروم یا متالیک

برای کمی زرق و برق اضافه، لاک ناخن کروم یا متالیک راه‌حل مناسبی است. این استایل لاک ناخن فوق‌‌العاده براق با جلوه‌ای آینه‌ای در رنگ‌بندی مختلف است. در واقع ناخن‌های شما با لاک کروم یا متالیک بیش از همیشه مورد توجه قرار می‌گیرند.

نسل جدید دیزاین‌های ناخن شامل ناخن‌هایی با جلوه آینه‌ای یا فلز براق است. شما می‌توانید این مدل لاک ناخن را با رنگ لباستان ست کنید. خیالتان از دوام و ماندگاری این نوع لاک راحت باشد.

اما نکته‌ای که باید در هنگام استفاده از لاک ناخن کروم یا فلزی به آن توجه کنید این است که هر نوع سهل‌انگاری و شتاب در زدن لاک باعث ایجاد رگه‌های زشت و آزاردهنده در ظاهر آن می‌شود.

– انواع لاک ناخن مات

برخلاف تصور رایج، لاک ناخن مات در تمام طول سال عالی و شیک به نظر می‌رسد. این سبک لاک ناخن همیشه ترند است. شما می‌توانید یکی از این دو راه را انتخاب کنید: لاک ناخن مات یا روکش مات. این بدین معنا است که شما پس از زدن لاک دلخواه که می‌تواند مات یا براق باشد، یک لای تاپ کوت (Top Coat) مات روی آن بزنید. این کار ظاهری صاف و مدرن به مانیکور می‌بخشد.

تاپ کوت یک لایه مات بی‌رنگ است که با همان شمایل لاک ناخن به فروش می‌رسد. این محصول علاوه بر ایجاد ماتی ( یا براقی) به لاک ناخن، از پریدگی رنگ لبه آن نیز جلوگیری می‌کند و باعث استحکام لاک ناخن می‌شود.

البته فراموش نکنید که لاک ناخن مات برای خشک شدن زمان بیشتری می‌برد. بنابراین در هنگام مانیکور مات، صبر و حوصله بیشتری داشته باشید.

نمونه‌ای از پرفروش‌ترین لاک‌های مات بازار، لاک ناخن مات شیشه گرد مای است که در رنگ‌های بسیار متنوعی به بازار ارائه شده و تمامی سلایق را ارضا می‌کند. این لاک در رنگ‌های ساده براق، طرح‌دار و تاپ کت بی رنگ مات کننده و براق موجود است.

لاک ناخن مات مای

خرید لاک ناخن مای

– لاک ناخن درخشان با تراشه‌های براق

لاک‌هایی که در نور می‌درخشند، بسیار جذاب و زیبا هستند و برای فصل تابستان بهترین آرایش ناخن محسوب می‌شوند. اغلب این نوع لاک‌‌ها دارای تکه‌هایی براق و درخشان درون شیشه خود بوده و این قطعات کوچک براق، همچون تراشه‌هایی از طلا و نقره با جلوه‌های کروماتیک و رنگین کمانی، در یک محلول پایه شفاف معلق هستند.

تنها ایراد این لاک‌ها، نحوه پاک کردن آن‌ها است. زیرا نسبت به لاک ناخن معمولی کمی سخت‌تر پاک می‌شوند اما این محصولات در میان انواع لاک ناخن از جذابیت فراوانی برخوردار هستند و معمولاً در قفسه آرایش هر خانم شیک پوشی یکی از این لاک‌ها پیدا می‌شود.

می‌توانید این لاک را همچون برق ناخن، روی لاک‌هایی با رنگ‌های متضاد استفاده کنید و به لاک‌های قدیمی خود جلوه‌ای زیبا ببخشید. این لاک ناخن همچنین وقتی به تنهایی استفاده می‌شود به دو شکل متراکم و پراکنده است. تراشه‌های درون این نوع لاک معمولاً به شکل اشکال هندسی و شش ضلعی، میله‌ای، دایره، ستاره، ماه و… است.

– لاک هولوگرامی در بین انواع لاک ناخن

این لاک مدرن و جدید ظاهری پر زرق و برق دارد. پاک کردن آن آسان‌تر از نمونه‌های دیگر است و ما را به یاد پشت برچسب‌های هولوگرافیک می‌اندازد. مخصوصاً وقتی زیر نور آفتاب قرار می‌گیرد، همچون رنگین کمانی از آتش می‌درخشد؛ آنچنان که از دیدنش سیر نمی‌شویم!

– لاک ناخن دوکروم

پولیش دوکروم (duochrome) لاکی است که بسته به نور به‌طور جادویی تغییر رنگ می‌دهد. این لاک ناخن جذاب می‌تواند به‌طور همزمان سبز، بنفش و صورتی به نظر برسد؛ جلوه‌ای همچون سایه دارد که تابش شعاع‌های نوری بر سطح آن رنگ‌هایی جذاب ساطع می‌کند.

بیشتر دوکروم یا دو رنگه‌ها تمایل به رنگ صورتی، سبز، بنفش یا آبی دارند که در زوایای مختلف دیده می‌شوند. آنها را روی یک پایه مشکی جفت کنید تا نمایی جذاب‌تر به ناخن‌ها شما بدهد. همچنین قبل از زدن این نوع لاک شاید بهتر باشد نمونه‌های استفاده از این لاک محبوب را در یوتیوب مشاهده کنید. زیرا درآوردن جلوه‌ای درست و اصولی از این لاک ناخن نیازمند کمی حوصله است.

– ژلیش ناخن با لاک ناخن بافت‌دار

ناخن‌های شما زمانی‌که از لاک ناخن Textured یا بافت‌دار استفاده می‌کنید همچون ناخن‌های شکرین با خرده‌های شیشه ریزه به چشم می‌آیند. بافت این لاک ناخن به‌صورت شکر و دانه دانه است و درخشش زیادی دارد.

این روکش فوق‌العاده سریع خشک می‌شود و برای کسانی‌که از انجام یک مرحله اضافی روکش تاپ کوت متنفر هستند، عالی است. اما اگر یک یا دو لایه درخشندگی تاپ کوت براق را روی این پولیش بافت‌دار اضافه کنید، یک سایه زیبا روی آن را فرا خواهد گرفت. به‌هرحال هر دو روش زیبایی چشم‌گیری به ناخن‌های شما می‌دهند و با هر سلیقه‌ای جور هستند.

– لاک ناخن نئونی

لاک‌های ناخن نئونی همان طور که از نامش برمی‌آید، رنگ‌های درخشان و خیره‌کننده‌ای نسبت به انواع ساده و مات دارند. شما با خرید لاک ناخن نئون با رنگ جیغ شامل نارنجی، صورتی، آبی یا سبز فسفری و ست کردن آن با لباس‌های با رنگ‌های فسفری تبدیل به یک آدم فضایی خواهید شد!

این لاک‌ها با رنگ تند معمولاً در بین تین ایجرها طرفدار بسیار دارد. همچنین در پارتی‌ها و مهمانی‌ها جلوه خاص و منحصربه‌فرد به ناخن‌های شما خواهد داد. در هنگامی که این لاک‌های ناخن را خریداری می‌کنید درون شیشه ظاهری شبیه به بقیه لاک‌ها دارند. اما پس از استفاده و خشک شدن رنگ‎‌هایی جذاب و عجیب اما با طیفی مات پیدا می‌کنند.

برخی از انواع لاک ناخن در این کتگوری در تاریکی شب می‌درخشند و نور گرفته شده در روشنایی را ساطع می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده از این لاک‌ها ابتدا از یک رنگ پایه سفید رنگ شروع کنید و سپس به سمت رنگ‌های تند لاک ناخن‌های نئونی پیش بروید.

– لاک ژله‌ای یا صدفی در میان انواع لاک ناخن

پولیش‌های ژله‌ای معمولاً جلوه‌ای شفاف و ژله مانند دارند. ظاهر آن‌ها شبیه به رنگ‌های ملیح آبرنگی است و معمولاً روی بیس‌های روشن و سفید زده می‌شوند. کار با انواع لاک ناخن ژله‌ای می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد! شما همچنین می‌توانید از تاپ کت‌های براق یا مات روی این نوع لاک ناخن‌ها استفاده کنید. بازی با رنگ‌های ژله‌ای و صدفی همیشه لذت‌بخش و خلاقانه است.

– لاک ناخن درخشان

لاک‌های درخشان یا Shimmer در میان انواع دیگر، ظاهری درخشان دارند. آن‌چنان که گویی یک لایه جلادهنده روی آن‌ها را پوشانده است. این لاک‌ها از هزاران دانه ریز درخشان و پر زرق و برق تشکیل شده که انگار روی یک لایه لاک ناخن کروم پاشیده شده‌اند. رنگ‌هایی مانند زرشکی، هفت رنگ، مشکی و سبز یشمیِ این لاک‌ها بسیار معروفند و بسیاری از افراد تمایل دارند از این نوع لاک‌های دلفریب استفاده کنند.

– لاک ناخن مرواریدی

پولیش مرواریدی معمولاً دارای یک پایه سفید شفاف است که با نوعی درخشش با رنگ آبی جفت شده است. این لاک به بهترین وجه روی یک پولیش تیره‌تر جفت می‌شود، اما با این‌حال افراد کمی این شکل طراحی و دیزاین ناخن را می‌پسندند. شاید چون آنچنان روی ناخن پیدا نیست و به درد آنهایی می‎‌خورد که در یک جلسه رسمی قصد شوآف با ناخن‌هایشان را ندارند.

– لاک به شکل پارچه جیر

همان طور که احتمالاً دیده‌اید پارچه جیر یا suede بافت خاصی دارد. این بافت و جنس الهام‌بخش ساخت یک لاک ناخن مشابه با بافت پارچه جیر شده است. روکش جیر در این نوع لاک ناخن را باید به‌عنوان یک جلادهنده فوق‌العاده درخشان، اما مات در نظر گرفت. اما از سوی دیگر، به‌دلیل درخشندگی نقره‌ای بافت آن، کمی فلزی شکل نیز به نظر می‌رسد.

– لاک ناخن حیرت‌انگیز مغناطیسی

لاک‌های مغناطیسی، یکی از تِرَندترین انواع لاک ناخن در بین جوانان است. پس از استفاده از لاک، یک آهنربای کوچک (که معمولاً در درب بطری لاک ناخن موجود است) روی ذرات فلزی ریز موجود در لاک کشیده می‌شود تا نوارها، امواج یا طرح‌های خلاقانه دیگری ایجاد شود. استفاده از لاک مغناطیسی بسیار هیجان‌انگیز است! زیرا به نظر می‌رسد یک حقه جادویی درست روی ناخن‌های شما در حال اجرا است!

سه روش جذاب برای دیزاین ناخن

علاوه بر لاک زدن به‌صورت ساده، شما می‌توانید از روش‌های متفاوت و جذاب دیزاین نیز بهره ببرید. این روش‌ها، ناخن‌های شما را منحصر به فرد و تک خواهد کرد.

1. لاک زدن با استفاده از فویل

لایه‌های فویل، لایه‌هایی از فویل‌های رنگی آلومینیومی و مشابه با فلز است. این لایه‌ها دارای طرح‌های درهم یا با فرمی مشخص هستند. معمولاً ناخن‌ها را با لاک، مشکی می‌کنند و سپس طی این تکنیک این فویل‌ها را به صورت منظم یا نامنظم روی ناخن‌ها با چسب مخصول فویل می‌چسبانند. سپس یک لایه شاین یا تاپ کت براق روی آن میزنند تا جلوه‌ای خیره کننده به ناخن‌ها بدهد.

این ابزار روی ژلیش ناخن و لاک ژل نیز زده می‌شود و طرفداران به‌خصوص خود را دارد. لاک ناخن فویلی، یکی از اعضای خانواده متالیک/کروم با ظاهری براق و بافت خاص است. در اصل، اصطلاح فویل از روشی گرفته شده است که پولیش می‌خواهد نور را جذب و بازتاب کند. این سایه‌های فلزی شبیه آلومینیوم هستند.

استفاده از فویل در لاک ناخن

2. لاک زدن با استفاده از لنز یا استیکر

استیکرها و برچسب‌هایی با اصطلاح لنز در بازار ابزار و وسایل ناخن وجود دارد که می‌توانید آنها را خریداری کنید. این استیکرهای کوچک و ظریف هر کدام بسته به سلیقه افراد دارای شکل‌ها و فرم‌هایی جذاب و زیبا هستند.

از انیمشن‌های مطرح تا انواع گل، قلب، چهره‌ها، ایموجی‌ها و… . روش استفاده بدین صورت است که روی ناخن‌ها پس از سوهان‌کشی یک لاک پایه تک رنگ و ساده زده می‌شود. این رنگ معمولاً رنگی روشن مثل سفید و یا بسته به طرح و رنگ برچسب مدنظر است.

سپس استیکر مورد نظر در یک ظرف کوچک آب شناور می‌شود و با استفاده از یک پنس یا نظیر آن، آرام روی صدف ناخن جا می‌گیرد. سپس یک لایه تاپ کت یا برق ناخن مات یا براق روی طرح زده می‌شود.

استفاده از لنز یا استیکر در لاک ناخن

3. طراحی و دیزاین ناخن به‌صورت دستی و با قلم مخصوص

برای طراحی روی ناخن‌ها می‌توانید از پانچ، نوار چسب‌های درخشان، شابلون‌های کوچک یا قلم‌های باریک طراحی ناخن استفاده کنید. برخی لاک‌ها درون خود یک قلموی بسیار ظریف و باریک دارند که مخصوص ترسیم خطوط روی ناخن‌های لاک زده است.

در این روش باید تمرکز کنید تا بدون لرزش دست، طرح دلخواه خود را روی ناخن رسم کنید. پس از انجام این کار یک لایه شاین یا تاپ کت مات یا براق روی ناخن بزنید و بگذراید کاملاً خشک شود.

طراحی ناخن با قلمو

محصولات پیشنهادی ما

محصولات لاک ناخن بی‌نظیری در لوازم آرایشی بهداشتی خانومی موجود است که می‌توانید همین حالا اقدام به خرید آنها کنید. خرید این محصولات علاوه بر زیبایی و جذابیتی که به ناخن‌های شما می‌بخشد، از بروز مشکلات و حساسیت‎‌هایی که اغلب ناشی از محصولات فیک و نامرغوب می‌شود، جلوگیری می‌کند.

– لاک ناخن بادوام این لی

لاک‌های با دوام این لی با پوشش‌دهی صاف و بی‌نقص خود، جلوه‌ای زیبا و کامل به ناخن‌های شما می‌بخشد. این لاک‌ها با تنوع بالای رنگی، ماندگاری بالایی دشاته و در معرض هوا بلافاصله خشک خواهند شد. همچنین برس درون شیشه لاک بسیار با ظرفت طراحی شده و این سبب می‌شود تا در زمان زدن لاک، لاک به لبه‌های ناخن و انگشت مالیده نشود.

لاک ناخن بادوام این لی

خرید لاک ناخن این لی

– لاک ناخن مای

لاک‌های ناخن مای با رنگ‌بندی فوق‌العاده و متفاوت تقریباً از پس راضی کردن تمام سلایق برمی‌آیند. تنها یک بار زدن این لاک روی ناخن، باعث می‌شود تا جلوه‌ای درخشان و صاف و مرتب به ناخن‌ها داده شود و نیازی به تکرار زدن لاک وجود ندارد. این لاک‌های مقرون به صرفه نیز پس از مصرف، بلافاصله در معرض هوا خشک می‌شوند. همچنین ماندگاری بالایی بر روی ناخن دارند و به راحتی از روی ناخن‌ها لب پر یا کنده نمی‌شوند.

لاک ناخن مای

خرید لاک ناخن مای

– لاک ناخن استایکس

لاک ناخن استایکس یکی از بهترین لاک‌های در بازار است. این لاک با مقاومت و ماندگاری بسیار بالا و در تنوع رنگی گسترده به یکی از پرفروش‌ترین لاک‌های ناخن تبدیل شده است. یکدستی بی‌مثال این لاک بر سطح ناخن و در مقایسه با انواع لاک ناخن مثال‌زدنی است.

لاک ناخن استایکس

خرید لاک ناخن استایکس

– لاک ناخن تروکاور

مواد به‌کار رفته در این لاک کره‌ای به‌شدت مرغوب و باکیفیت است. به‌جز مواد تشکیل دهنده لاک، شیشه و برس لاک ناخن تروکاور نیز از بهترین متریال و با ظرافتی مثال‌زدنی ساخته شده‌اند. این ناخن پس از استفاده بلافاصله خشک شده و ماندگاری بسیار بالایی روی ناخن‌ها دارد.

لاک ناخن تروکاور

خرید لاک ناخن تروکاور

نکته مهم در نگهداری از لاک ناخن

اگر قرار نیست مدت زمان زیادی از لاک ناخن استفاده کنید، آن را در جایی سرد و خنک مانند یخچال قرار دهید. سرما به لاک کمک می‌کند تا دیرتر سفت و خشک شود. همچنین ریختن چند قطره استون و تکان دادن لاک باعث می‌شود لاک دوباره به همان شکل قبلی برگردد. مورد بعدی سفت و محکم بستن در لاک ناخن است. زیرا هوا دشمن اصلی خشک شدن لاک‌های ناخن است.

سوالات متداول انتخاب و خرید لاک ناخن

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا