آرایش ناخن

جدیدترین مدل ناخن 1403 با مینیمال های جذاب

سال نو، فرصت خوبی برای ایجاد تنوع و امتحان کردن انواع مدل‌ ناخن شیک و خاص در دنیای مد و فشن است. پس از جدیدترین ترندهای طرح ناخن 2022 شروع کنید و با مینیمال‌های کوچک در سال 1403 قصری از زیبایی برای خودتان بسازید.

مدت زیادی تا عید نمانده و معمولاً خانم‌های خوش‌ ذوق این وقت از سال که می‌شود، به‌دنبال رنگ سال جدید هستند تا از آن در مدل مو، آرایش صورت، لباس و به‌ویژه رنگ لاک و طرح ناخن‌ خود استفاده کنند.  البته این موضوع کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد اما اگر به‌دنبال جدیدترین مدل کاشت ناخن 1403 می‌گردید، بهتر است به طرح‌های ساده‌تری فکر کنید چون در سال جدید جایی برای طرح‌ها و رنگ‌های شلوغ نیست.

طرح‌ ناخن مینیمال یا همان ساده، به‌تازگی طرفداران بسیاری پیدا کرده و ثابت کرده‌ است که ناخن‌های کوتاه هم می‌توانند ظاهری شیک داشته باشند و جلب‌ توجه کنند. از همه مهم‌تر، خود شما هم می‌توانید بدون رفتن به آرایشگاه، دادن هزینه‌های بالا و با وجود دست‌های لرزان، این طرح‌ها را برای عید امسال روی ناخن‌هایتان پیاده کنید.

برای این کار، به 3 چیز احتیاج دارید: لاک ناخن، قلم موی طراحی ناخن و کمی اعتماد به نفس!

جدیدترین مدل ناخن مینیمال برای سال جدید

جدیدترین مدل های طراحی ناخن 2022

تعداد و تنوع رنگ‌های لاک ناخن آن‌قدر بالا است که هنگام خرید، شما را سر ذوق می‌آورد و اگر برای خرید یک رنگ به بازار رفته باشید، احتمالاً با حداقل سه رنگ به خانه برمی‌گردید. بنابراین در بسیاری از مواقع، کافی است طرح مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و برای تنوع دادن به آن، صرفاً رنگ‌های مورد استفاده در آن را تغییر دهید.

برای انتخاب طرح دلخواه خودتان می‌توانید از  جدیدترین مدل ناخن 1403 کمک بگیرید؛ چراکه عید امسال قرار است دستان شما زیبایی هدیه دهند.

برای شروع ابتدا بهتر است ناخن‌های خود را آماده کنید. مقاله روتین ناخن در خانه با چند ابزار ساده نحوه تمیز کردن و آماده سازی ناخن‌ها را برای لاک زدن و طراحی بدون نیاز به ابزار حرفه‌ای آموزش می‌دهد.

1. طرح آبستره

طرحی که روی ناخن می‌زنید، می‌تواند نشان‌دهنده حس و حال روحی شما باشد؛ شاید به همین خاطر است که وقتی خوشحال هستید معمولاً به سراغ رنگ‌های شادتر می‌روید. اگر می‌خواهید احساستان را آزادانه و بدون محدود شدن به قرینگی یا یک الگوی خاص به نمایش درآورید، بهتر است از طرح های آبستره یا ابسترکت (Abstract) به معنای انتزاعی استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز: سه رنگ مختلف لاک ناخن، قلم مو نازک طراحی ناخن، خلال دندان و تاپ کت (topcoat)

طرح آبستره ناخن برای سال 1401

– چطور مدل آبستره را روی ناخنم طراحی کنم؟

 • ابتدا مطمئن شوید به سه رنگ از لاک ناخن و قلم موی نازک طراحی ناخن دسترسی دارید.
 • اگر طرحی که در ذهن دارید به رنگی به‌عنوان پایه یا بیس کت نیاز دارد، از آن شروع کنید و یک لایه ضخیم از رنگ دلخواهتان را روی ناخن بزنید و بگذارید خشک شود. اگر طرحتان احتیاجی به رنگ پایه ندارد و رنگ طبیعی ناخن برای آن کافی است، این مرحله را نادیده بگیرید.
 • سپس قلم‌ مو را به روشن‌ترین رنگ مدنظرتان آغشته کنید و روی تمامی ناخن‌ها یا فقط چندتا از آن‌ها، طرح‌های خال خالی یا نقطه نقطه بکشید یا به‌صورت کشیدن خط روی آن، طرح را خیلی روان ایجاد کنید. برای این کار می‌توانید از انتهای قسمت نوک‌ تیز خلال دندان نیز کمک بگیرید تا کنترل بیشتری روی طرح‌ها داشته باشید.
 • همین کار را با دو رنگ انتخابی دیگرتان نیز ادامه دهید اما توجه داشته باشید که رنگ‌ها باید کم‌کم به سمت رنگ‌های تیره‌تر پیش بروند. زیبایی طرح ابسترکت در این است که حتی اگر در طراحی اشتباه کنید و نقطه یا خطی که مدنظرتان نبوده به طرح اضافه شود نیز این‌طور به‌نظر می‌رسد که از ابتدا هدفتان همان بوده و آن نقطه اضافی نیز بخشی از طرح اولیه بوده است. بنابراین از خراب شدن نترسید و تا جایی‌که می‌توانید با اعتماد به نفس پیش بروید، فقط شلوغش نکنید!
 • در انتها، لایه‌ای ضخیم تاپ کات شفاف را روی ناخن‌ها بزنید.

2. نقاشی روی ناخن

به کودک درونتان اجازه فعالیت بدهید و طرح‌هایی مانند شخصیت کارتونی موردعلاقه‌تان، روح‌های بانمک، پیتزاهای لذیذ و طرح‌های مشابه آن را روی ناخن‌هایتان بیاورید تا با هر بار نگاه کردن به آن، روحیه‌تان عوض شود.

وسایل مورد نیاز: مداد، لاک ناخن، تاپ کت، قلم مو طراحی ناخن نازک، متوسط و پهن

طراحی ناخن در خانه برای سال جدید

– چطور ناخنم را نقاشی کنم؟

 • طرح و رنگ‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید از طرحی آماده کپی کنید، آن را جلوی چشم بگذارید و اگر طرح، زاییده ذهن خودتان است، ابتدا آن را با جزئیات روی کاغذ بکشید و روبه‌رویتان قرار دهید.
 • می‌توانید با یک رنگ پایه یا لاک بی‌رنگ روی ناخن شروع کنید و اجازه دهید خشک شود یا به رنگ طبیعی ناخن بسنده کنید.
 • با استفاده از مداد، طرح پیش رویتان را روی ناخن‌ها بکشید.
 • لرزش دستتان را به حداقل برسانید و قلم مو نازک را روی طرح مدادی بکشید. قلم‌موی ضخیم‌تری بردارید و به خطوط ایجاد شده، حجم و رنگ بدهید. اگر می‌خواهید بعضی قسمت‌ها را پررنگ یا برجسته‌تر کنید، این کار را پس از خشک شدن کامل طرح انجام دهید.
 • تاپ کت شفاف را روی ناخن‌ها بزنید تا لاک، دوام بیشتری داشته باشد.

ابزار مانیکور و پدیکور مورد نیازت رو انتخاب کن!

3. اشکال هندسی

بازگشت به اصول اولیه، به‌خودی‌خود حرکت جسورانه‌ای به‌حساب می‌آید و نباید آن را دست‌کم گرفت. گاهی فقط یک نقطه، یک خط تیره یا خط مورب می‌تواند به طرحتان جلوه بدهد و به معنای واقعی کلمه، سادگی اما شیک بودن را به نمایش بگذارد.

وسایل مورد نیاز: چسب نواری، نوار راه‌راه، خلال دندان، لاک ناخن و تاپ کت

طرح های مینیمال روی ناخن در ترندهای آرایشی سال جدید

– چطور روی ناخنم اشکال هندسی بکشم؟

 • می‌توانید روی تمامی ناخن‌ها از یک طرح هندسی یکسان استفاده کنید یا فقط روی تعدادی از آن‌ها اَشکال هندسی بکشید. پس از انتخاب طرح هر ناخن، کار را شروع کنید.
 • برای ایجاد نقطه روی ناخن، می‌توانید از انتهای خلال دندان یا قلم مو طراحی ناخن داتینگ (نقطه کوبی) استفاده کنید و از نوار راه‌راه برای ایجاد خطوط صاف یا مورب و از نوار چسب برای پر کردن شکل‌ها مانند مستطیل، مثلث و مربع کمک بگیرید. بدون استفاده از این ابزار، طرحتان ظاهری آشفته و نامنظم به خود خواهد گرفت.
 • اگر می‌خواهید داخل شکل‌ها را پر کنید، برای دقت بیشتر می‌توانید از لاک ناخن استفاده نمایید.
 • تا زمانی که مطمئن نشده‌اید رنگ قبلی کاملاً خشک‌شده است، رنگ یا طرح جدیدی را روی آن شروع نکنید. در غیر این صورت، تمامی رنگ‌ها با یکدیگر تداخل پیدا می‌کنند و هدف اولیه طرح که تقارن بود را از بین می‌برند.
 • طرح را با زدن تاپ کت شفاف روی ناخن‌ها تمام کنید.

4. مانیکور فرانسوی معکوس

مانیکور فرانسوی یا همان مدل فرنچ، مدت‌های طولانی است که در هنر آرایش ناخن استفاده می‌شود و هنوز هم طرفداران بسیاری دارد؛ زیرا کسی منکر کلاس و ظاهر شیک و تمیز آن نمی‌شود. امروزه مانیکور فرانسوی معکوس به یکی از پرطرفدارترین مدل های کاشت ناخن تبدیل‌ شده است.

اگر طرحی، شما را به یاد مانیکور فرانسوی انداخت درحالی‌که به‌جای نوک ناخن‌ها، قسمت انتهایی آن‌ها (معکوس روش سنتی فرنچ) یا گوشه‌های ناخن نیز حاشیه‌دار شده، یعنی طرح ناخن به‌صورت مانیکور فرانسوی معکوس انجام شده است.

وسایل مورد نیاز: نوار چسب، قیچی، خلال دندان، لاک ناخن و تاپ کت

جدیدترین مدل فرنچ ناخن برای سال 1401

– چطور ناخنم را در خانه فرنچ کنم؟

 • برای هلالی کردن کوتیکول: تمامی ناخن‌ها را لاک بزنید، سپس نوار چسب را به شکل قوس بیرونی ببُرید و نزدیک کوتیکول (پوست محل رویش ناخن) قرار دهید. رنگ دیگری از لاک را انتخاب کنید و روی ناخن بزنید و بعد از خشک شدن، نوار چسب را بکَنید.
 • برای حاشیه دار کردن ناخن: ناخن‌ها را لاک بزنید و پس از خشک شدن، با قلم مو طراحی ناخن یا انتهای نوک‌ تیز خلال دندان، روی گوشه ناخن‌ها کشیده و یک قاب ایجاد کنید. برای حجم دادن به این خطوط می‌توانید از همان لاک ناخن استفاده کنید اما افراد تازه‌کار با دست‌های لرزان بهتر است از خیر این قسمت از کار بگذرند و به همان قاب اولیه بسنده کنند.
 • طرح ترکیبی: برای تنوع دادن به طرحتان می‌توانید مانیکور فرانسوی معمولی را با مانیکور فرانسوی معکوس ترکیب کنید یا با استفاده از انتهای خلال دندان، یک نقطه وسط ناخن اضافه کنید. از هر طرح کوچک دیگری نیز می‌توانید در روش ترکیبی کمک بگیرید.
 • هر کدام از روش های مانیکور فرانسوی معکوس را که انتخاب می‌کنید، یادتان باشد حتماً بعد از خشک شدن کامل لایه قبلی به سراغ مرحله بعدی بروید و در انتها، تاپ کوت شفاف را روی ناخن‌ها بزنید.

5. طرح مارک روی ناخن

آیا به برند خاصی علاقه دارید؟ احتیاجی نیست از این موضوع خجالت بکشید. می‌توانید برند موردعلاقه‌تان را روی ناخن طراحی کنید و این‌گونه، علاقه‌تان به آن را ابراز کنید.

وسایل مورد نیاز: لاک ناخن، قلم مو طراحی ناخن، تاپ کت و بیس کت (لاک پایه)

طراحی مارک روی ناخن در کاشت ناخن امسال

– چطور مارک مورد علاقه‌ام را روی ناخنم طراحی کنم؟

 • می‌توانید تمامی ناخن‌ها یا فقط بعضی از آن‌ها را لاک رنگی یا بیس کت شفاف بزنید. راز شیک بودن ناخن در این روش، این است که تا می‌توانید از طرح لیبل‌های کوچک استفاده کنید.
 • بلافاصله بعد از زدن لاک، قلم‌ مو را برداشته و طراحی را شروع کنید. می‌توانید با رنگ‌ها و بافت آن‌ها بازی کرده و نهایت هنرمندی خود را به نمایش بگذارید.
 • در انتها روی ناخن‌ها تاپ کت بزنید.

6. طرح گل

چه کلیشه‌ای باشد چه نه، علاقه ما به گل پایان‌ناپذیر است. اگر نقاشی از همان مقطع دبستان نیز نقطه قوت شما به حساب نمی‌آمد، شاید کشیدن طرح اولیه گل، کمی شما را بترساند اما کافی است تا یک طرح را خوب تمرین کنید و زیبایی ناخن‌هایتان را به کمک آن به نمایش بگذارید.

وسایل مورد نیاز: مداد، قلم مو طراحی ناخن، لاک ناخن، بیس کت و تاپ کت

جدیدترین مدل کاشت ناخن با طرح گل

– چطور روی ناخنم گل کاری کنم؟

 • یک یا چند رنگ لاک ناخن را انتخاب کنید و باریک‌ترین قلم مو طراحی ناخن را بردارید. معمولاً طرح گل‌های کوچک، روی رنگ طبیعی ناخن‌ها زیباتر نشان داده می‌شوند. بنابراین ابتدا ناخن‌ها را با بیس کت شفاف لاک بزنید و بگذارید خشک شود.
 • طرح گل مورد نظرتان را با مداد روی ناخن‌ها بکشید سپس با رنگی تیره‌تر، قلم‌مو باریک را روی طرح حرکت دهید. پس از خشک شدن طرح، کم‌کم به سراغ رنگ‌های روشن‌تر بروید و ترجیحاً از رنگ‌های متفاوت برای برگ‌ها، گلبرگ‌ها و ساقه استفاده کنید. اگر مهارت کافی ندارید، خودتان را برای ترسیم طرح‌های پیچیده و درنتیجه، خراب شدن لایه‌های قبلی به دردسر نیندازید. مگر گل‌های ساده چه اِشکالی دارند؟

در مقاله 45 طرح ناخن پاییزی 2022 چندین مدل طراحی ناخن گل را آموزش داده‌ایم که می‌توانید از این طرح‌های دیدنی و جذاب هم ایده بگیرید.

7. طراحی آمبره

در روش آمبره (Ombré)، دو رنگ مختلف با یکدیگر ترکیب می‌شوند که ترتیب آن معمولاً از رنگ روشن به سمت تیره‌تر است. اگر نحوه آمبره را به‌خوبی یاد بگیرید و یک‌بار آن را امتحان کنید، احتمالاً به یکی از روش های طراحی ناخن موردعلاقه‌تان تبدیل خواهد شد.

وسایل مورد نیاز: لاک ناخن، اسفنج، لاک پاک‌ کن و تاپ کت

طراحی آمبره روی ناخن ترند ناخن 1401

– چطور روی ناخنم طراحی آمبره کنم؟

 • دو رنگ لاک را انتخاب کنید و رنگی که به‌عنوان رنگ پایه انتخاب کرده‌اید را به‌صورت دو لایه ضخیم روی ناخن بزنید.
 • سپس مقداری از رنگ دوم را روی یک سطح صاف بریزید و قبل از خشک شدن، تکه کوچکی از اسفنج را روی آن بزنید تا به لاک آغشته شود.
 • بلافاصله، اسفنج را روی نوک ناخن بزنید و قبل از اینکه کاملاً خشک شود، تاپ کت شفاف را روی ناخن بزنید. لاک‌های اضافه دور ناخن را با استفاده از لاک پاک‌کن تمیز کنید. می‌توانید برای تنوع، از تاپ کت مات کننده کمک بگیرید که عمق بیشتری به لاک می‌دهد و رنگ‌ها به‌طور یکپارچه با یکدیگر مخلوط می‌شوند.
 • این کار را برای تمامی ناخن‌ها انجام دهید اما یادتان باشد قبل از زدن تاپ کت، به سراغ ناخن بعدی نروید.

کلام آخر

لاک زدن و طراحی ناخن می‌تواند ظاهری زیبا به ناخن‌ها بدهد و در عین حال، با دیدن دست‌هایی رنگارنگ و شیک تغییر روحیه‌ای هم در ما ایجاد کند. اگر بخواهید برای طراحی ناخن‌هایتان به آرایشگاه بروید، بهتر است چند مدل کاشت ناخن را از قبل انتخاب کنید تا از تنوع کارها سردرگم نشوید.

اگر هم جزو افرادی هستید که طراحی ناخن در خانه را ترجیح می‌دهید، می‌توانید به‌محض خسته شدن از یک مدل و بدون صرف هزینه‌های گزاف، طرح دیگری را روی ناخن‌هایتان بزنید و خلاقیتتان را به نمایش بگذارید.

حالا که با جدیدترین طرح‌های ناخن سال 2024 آشنا شدید، برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی می‌توانید لوازم طراحی ناخن از فروشگاه خانومی با هزینه‌ای پایین‌تر و با کمی حوصله این طرح‌ها و مدل‌ها را روی ناخن‌هایتان اجرا کنید و برای عید امسال، شیک‌تر از هروقت دیگری ظاهر شوید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا