برند ها و محصولات

معرفی و نقد ضدآفتاب‌های الی ژن

در بین محصولات مراقبت از پوست، ضدآفتاب یکی از پر طرفدار‌ترین آن‌هاست. در مطالب پیشین، نکات بسیار مهمی در “هر آنچه که باید درباره آفتاب و ضدآفتاب بدانید” بیان کردیم. پرسشنامه‌ها نشان داده‌اند که اگر افراد بتوانند فقط یک محصول مراقبت از پوست بخرند، انتخاب بیش از 80 درصد آن‌ها ضدآفتاب است و این خبر خوبی است که سطح آگاهی مردم از مضرات آفتاب به حدی رسیده است که اکثر افراد ضدآفتاب را ضروری می‌دانند. در این مطلب ضدآفتاب‌های الی ژن را بررسی می‌کنیم.

خرید ضدآفتاب مناسب 

اگر می‌خواهید ضدآفتاب بخرید، اول “انواع ضدآفتاب‌ها“ را بشناسید، سپس با آگاهی خرید کنید. قبل از مصرف ضدآفتاب به نکاتی که در مقاله ” روش مصرف صحیح ضدآفتاب چگونه است؟” توجه کنید. بسیاری از افراد دنبال یک ضدآفتاب خوب می‌گردند. به این نکته توجه کنید که ضدآفتاب خوب برای افراد مختلف، متفاوت است چرا که نوع پوست، سلیقه، عادت‌های رفتاری، سبک زندگی و خصوصیات فردی در افراد مختلف، متفاوت است.

در وبلاگ خانومی، ضدآفتاب برندهای مختلف، معرفی و نقد می‌شود تا با محصولات مختلف انواع برندها آشنا شوید و بتوانید انتخاب صحیحی برای خرید داشته باشید. در این مطلب گروه ضدآفتاب‌های برند ایرانی الی ژن را به شما معرفی می‌کنیم.

ضد آفتاب پوست چرب الی ژن-خانومی

انواع ضدآفتاب‌های برند الی ژن

الی ژن یک برند ایرانی است که تمرکز ضدآفتاب‌های آن علاوه بر محافظت از آفتاب، با ترکیبات ضدچروکی که در آن وجود دارد، بر روی پیشگیری از پیری پوست است. الی ژن دو نوه ضدآفتاب برای پوست‌های نرمال تا خشک و پوست‌های چرب دارد که هر کدام در دو مدل بدون رنگ و رنگی عرضه شده است. در این‌جا انواع ضدآفتاب‌های الی ژن را معرفی و بررسی می‌کنیم.

ضدآفتاب ضدچروک پوست چرب الی ژن

این ضدآفتاب سبک و غیرچرب است. بعد از مصرف بلافاصله جذب می‌شود و اثر مات‌کنندگی بر روی پوت دارد. بعد از جذب، اثر چربی ندارد. احساس خفگی به پوست نمی‌دهد. این ضدآفتاب ضدتعریق نیست و با عرق کردن زیاد، از روی صورت پاک می‌شود. 

ضدآفتاب ضدچروک پوست چرب الی ژن SPF30 دارد و در آن از ویتامین E و کلاژن هیدرولیز شده استفاده شده است. این دو ماده، ترکیبات ضدچروک هستند که اثر نرمی بر روی پوست به‌جا می‌گذارد. کلاژن یک پروتئین است که در پوست وجود دارد و با عواملی مانند افزایش سن و استرس کاهش می‌یابد و به خودی خود دارای مولکول‌های درشتی است که به‌راحتی جذب پوست نمی‌شود. اما کلاژن هیدرولیز شده، طوری فرموله شده است که سایز مولکولی آن قابل جذب از طریق پوست است.

ضدآفتاب ضدچروک پوست نرمال تا خشک الی ژن

این کرم بافت سبک و نسبتا چربی دارد. بعد از مصرف تا دو سه دقیقه کمی برق روی پوست می‌اندازد. پس از مدت کوتاهی اثر برق از روی پوست محو می‌شود و نرمی آن باقی می‌ماند. جذب و پخش مناسبی دارد و رد سفیدی به‌جا می‌گذارد. 

در این محصول نیز مانند نوع پوست چرب آن از ویتامین E که یک آنتی اکسیدان است و از کلاژن هیدرولیز شده که نوعی پروتئین است استفاده شده. SPF30 دارد و حجم آن 50 میل است.

ضدآفتاب‌های رنگی الی ژن

الی ژن در دو نوع پوست چرب و پوست خشک ضدآفتاب رنگی دارد که تنها در یک رنگ ارائه شده است. پوشش رنگی آن ملایم است و کرم‌پودری نیست و برای استفاده روزانه مفید است. تمامی خصوصیات گفته شده در ضدآفتاب‌های بدون رنگ الی را داراست با این تفاوت که دارای رنگدانه‌هایی است که کاور ملایمی برای پوست ایجاد می‌کند.

اگر شما از ضدآفتاب‌های الی ژن استفاده کرده اید، در بخش نظرات همین مطلب، تجربه خودتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا