مراقبت از مو

با این 5 ماسک مو در زمستان از موهای خود مراقبت کنید

ماسک مو مناسب فصل زمستان یک مرهم تمام‌عیار برای طیف وسیعی از درگیری‌ها و مشکلات موی سر در فصل سرما است؛ جایی‌که رطوبت‌رسانی و تغذیه عمیق مو، نتایج خیره‌کننده‌ای خصوصاً برای موهای خشک، آسیب‌دیده و وز به ارمغان می‌آورد. ماسک مو با ایجاد استحکام حتی می‌تواند در کنترل و جلوگیری از ریزش مو هم مؤثر باشد. واقعیت این است که موی سر، بازیچه دست‌ عوامل گسترده‌ای می‌شود و متأسفانه اغلب در مقابل تخریب، نازک‌طبع و ناتوان است. در بین تمام ناملایماتی‌هایی که موی سر با آن‌‌ها درگیر است، گاهی تأثیرات آب و هوایی در بین مهم‌ترین مخرب‌ها قرار می‌گیرد؛ علی‌رغم اینکه نقش آب و هوای سرد و خشک در شکنندگی و آسیب‌پذیری موها، کمتر جدی گرفته می‌شود.

آشنایی با بهترین ماسک مو برای زمستان، هم کلید پیشگیری از تأثیرات سرما است و هم بیش از هر چیز به التیام آسیب‌های آب و هوایی بر مو کمک می‌کند. در ادامه به معرفی چند ماسک مو که از پرفروش‌ترین نمونه‌های بازار هستند، می‌پردازیم و نگاهی هم به اثربخش‌ترین ماسک‌ موهای خانگی مناسب فصل زمستان خواهیم انداخت. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ماسک موهایی که باید در زمستان استفاده کنید

چرا باید از ماسک مو در فصل زمستان استفاده کنیم؟

سرما به‌خودی خود می‌تواند موی سر را خشک و وز کند. کاهش رطوبت هوا به این موضوع دامن می‌زند و موی سر را شکننده‌تر می‌کند. از طرفی در زمستان‌ها دوش آب داغ پرطرفدارتر است و همین موضوع هم در کنار استفاده مداوم از وسایل حرارتی، به وزی، خشکی و نازکی مو ختم می‌شود. نتیجه این تغییرات ابتدا در ظاهر موها نمایان می‌شود؛ جایی‌که موی سر با درخشندگی و طراوت کاملاً بیگانه می‌شود و البته به‌سمت خرد شدن و شکستگی می‌رود.

موخوره یا دوشاخه شدن، یکی دیگر از عوارض این نوع آسیب‌ها است که ساقه مو را نازک و خرد می‌کند. به‌علاوه سرما و خشکی ممکن است به پوست سر هم نفوذ کند و به شوره و خارش کف سر منتهی شود.

✨ پیشنهاد مطالعه: 10 ماسک موی خانگی که تاثیری شگفت انگیز دارند!

آسیب‌هایی که اشاره شد، در ابتدا تنها ساقه مو را درگیر می‌کنند؛ اما نهایتاً کاهش استحکام و مقاومت مو، به ریزش بیشتر هم منجر می‌شود. همین ریزش و البته نازک شدن تارها در مدت‌زمانی نه چندان طولانی، ظاهر کم‌تراکمی به موهای شما می‌بخشد. حال به همه این موارد موهای رنگ شده یا دکلره شده را هم اضافه کنید. احتمالا می‌توانید خشکی و زبری این موها را در فصل زمستان متصور شوید

استفاده از ماسک مو مناسب فصل زمستان نه تنها با آسیب‌های اساسی در می‌افتد، بلکه حالت‌دهی به موهایی که حالا درخشان و پرطراوت هستند، راحت‌تر هم می‌شود. ماسک مو سرشار از مواد مغذی برای تقویت مو و روغن‌های آبرسان و نرم کننده‌های قوی برای لطافت موهای شما است.

بنابراین تفاوتی که بینروتین مراقبت از مو در زمستان قرار دهید.

علت استفاده از ماسک مو در زمستان

انواع ماسک مو برای فصل زمستان

همان‌طور که گفته شد، اولین نشانه سرمای زمستان در موی سر با خشکی پدیدار می‌شود. به این ترتیب برای مراقبت از مو در زمستان، به ماسک‌های آبرسان و نرم‌کننده نیاز داریم. برای انتخاب بهترین گزینه‌ها، حتماً به میزان مغذی بودن، اثر ترمیم و احیا‌کنندگی، اثر ضد وزی و میزان طراوت‌بخشی ماسک‌ها دقت کنید. توجه داشته باشید که بهترین انتخاب شخص دیگری، لزوماً برای شما هم بهترین نیست.

شرایط فعلی موهایتان را در نظر بگیرید و هر گزینه‌ای که با نیازهایتان هماهنگ‌تر است را انتخاب کنید. اگر موهای رنگ شده دارید، ماسک موی ترمیم کننده موهای رنگ شده، هم تثبیت‌کننده رنگ است و هم آسیب‌های مواد شیمیایی را تا حدی جبران می‌کند. از طرفی برای رسیدن به موهای صاف در زمستان، بیشتر دنبال ماسک مو برای موهای خشک و وز باشید.

انواع ماسک مو برای فصل زمستان

خرید بهترین ماسک موهای مناسب زمستان

ماسک موهای مناسب زمستان علی‌رغم این‌که در ویژگی‌هایی مثل رطوبت‌رسانی، محافظت از ساقه و غذارسانی شبیه هستند، هر یک با ویژگی‌های خاصی همراه شده‌اند. با 5 نمونه از بهترین و پرفروش‌ترین ماسک موهای مناسب فصل زمستان، آشنا شوید.

1. ماسک مو آرگان نوتریسل نئودرم

روغن آرگان امروز نامی آشنا و حضوری محبوب دارد. ماسک مو آرگان نوتریسل هم با اتکا به همین ماده، رطوبت و درخشندگی مو را تضمین می‌کند. این محصول هم خاصیت آب‌رسانی دارد و هم باعث حفظ رطوبت کوتیکول (لایه خارجی ساقه موها) می‌شود. اگر به‌دنبال ماسک موی تقویت کننده هستید، آرگان نوتریسل با انبوهی از ویتامین‌های C، E و A در کنار امگا 6 و امگا 9 در رساندن مواد مغذی به موها کاملاً تواناست. قابلیت ویژه در بازسازی و احیای موهای آسیب دیده، ماسک مو آرگان نوتریسل 150 میل را به یکی از پرطرفدارترین گزینه‌های بازار تبدیل کرده است.

ماسک مو نئودرم برای تقویت موها در فصل زمستان

خرید ماسک مو آرگان نئودرم

2. ماسک و نرم کننده مو هیر واتر بیوتین و زینک کامان

واضح است که نقطه قوت این محصول کامان، حضور بیوتین و زینک است. برای انتخاب ماسک مو برای ریزش مو، این گزینه می‌تواند بسیار مناسب باشد. بیوتین و زینک به‌ترتیب در احیای موهای آسیب دیده و جلوگیری از ریزش موها، نقش بسیار مؤثری دارند.  طبیعتاً برای انتخاب ماسک و نرم‌کننده مو هیر واتر کامان به‌عنوان یک محصول زمستانی، میزان رطوبت‌بخشی را هم در نظر گرفته‌ایم.

روغن آرگان، روغن عصاره گندم و روغن آفتاب‌گردان، طراوت، درخشندگی و حالت‌پذیری موهای شما را تضمین می‌کنند. علاوه بر این حضور ویتامین‌های B2، B5 و E عاملی برای مقاومت بیشتر موها است. ماسک و نرم کننده مو هیرواتر بیوتین و زینک 400 میل کامان به‌عنوان محصولی با رطوبت‌بخشی قوی، بازسازی کننده و افزایش‌دهنده رشد موها، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مراقبت از مو در زمستان است.

ماسک و نرم کننده موی کامان

خرید ماسک و نرم کننده مو کامان

3. ماسک مو موهای خشک لافارر

ماسک مخصوص موهای خشک لافارر مثل تمام محصولات مناسب زمستانی، توان ویژه‌ای در رطوبت‌بخشی دارد. به سبب همین ویژگی می‌توان به لطافت، نرمی، درخشش و براقی موها امیدوار بود. از طرفی روغن‌های گیاهی جوجوبا، زیتون و آووکادو، خاصیت لطیف کردن را تقویت می‌کند و همراه با کراتین و ویتامین F استحکام بیشتری به موها می‌بخشد. ماسک موهای خشک لافارر با یک ویژگی متمایز معرفی شده؛ با استفاده از این ماسک می‌توانید از موهایتان در برابر وسایل حرارتی، محافظت کنید. به این ترتیب این ماسک نه تنها یک رطوبت‌رسان فوق‌العاده است و موها را از شکنندگی و وزی دور می‌کند، بلکه محافظی جدی برای موهای خشک و آسیب‌دیده به‌شمار می‌رود.

ماسک مو موهای خشک لافارر برای زمستان

خرید ماسک مو لافارر

4. ماسک مو آرگان با آبکشی آدرا

همان‌طور که پیش از این هم گفته شد، روغن آرگان موها را از شر وزی و خشکی رها می‌کند و نهایتاً ظاهری درخشنده و براق به ارمغان می‌آورد. اگر موهای دکلره شده یا رنگ شده دارید و برای زمستان به‌دنبال ماسک مناسب هستید، ماسک مو آرگان با آبکشی آدرا را توصیه می‌کنیم که در تثبیت رنگ مو هم عملکرد مؤثری دارد. ماسک آدرا با پروویتامین B5، ویتامین E، امگا 6 و امگا 9 در تغذیه موها توانمند است.

با این محصول می‌توانید به رطوبت‌بخشی، نرم‌کنندگی، محافظت بسیار قوی از ساقه مو در برابر خشکی، شکنندگی، جلوگیری از ایجاد موخوره، تقویت ریشه، ترمیم ساقه و البته حالت‌پذیری عالی موها، امیدوار باشید؛ ویژگی‌هایی که ماسک مو آرگان با آبکشی 400 میل آدرا را به یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای پیشگیری از خشکی مو در زمستان، تبدیل کرده است.

ماسک موی حاوی آرگان مناسب فصل زمستان

خرید ماسک مو با آبکشی آدرا

5. ماسک مو مناسب موهای خشک و آسیب دیده سریتا

ماسک مناسب موهای خشک سریتا هم ویژگی‌هایی مشابه با باقی محصولات معرفی شده، دارد. در واقع نقطه قوت این محصول هم رطوبت‌بخشی قوی است و حضور روغن آرگان، نارگیل و آووکادو، لطافت و درخشش بالایی برای موها در پی دارد. ماسک موهای خشک و آسیب دیده سریتا از کراتین هم بهره برده و در احیای موهای خشک و آسیب دیده، فعال است. ماسک مو مناسب موهای خشک و آسیب دیده 150 گرم سریتا با جلوگیری از ایجاد موخوره و شکنندگی مو، خاصیت درخشان‌کنندگی و حالت‌پذیری و البته احیای موهای بیمار، انتخابی خوش‌قیمت برای مراقبت از مو در روزهای زمستانی است.

ماسک مو برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده

خرید ماسک مو سریتا

تهیه ماسک موی خانگی در فصل زمستان

ساخت انواع ماسک موی خانگی برای فصل زمستان، می‌تواند لذتی متفاوت داشته باشد و البته امکان امتحان کردن موارد بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. البته که گرد هم آوردن تمام مواد مغذی و تقویت کننده موجود در ماسک موهای آماده، کار چندان راحتی نیست؛ با این‌حال شاید درست کردن یکی از این 5 ماسک موی طبیعی برای شما نتیجه‌بخش باشد.

طرز تهیه انواع ماسک خانگی برای زمستان

1. ماسک موی موز، عسل و ماست

موز علاوه بر داشتن مواد مغذی فراوان، خاصیت براق‌کنندگی دارد و می‌تواند وزی موها را از بین ببرد و علاوه بر آن، درخشندگی و لطافت به دنبال داشته باشد. برای تهیه این ماسک موی خانگی، یک موز له شده را همراه با دو قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری عسل، ترکیب کنید. این مخلوط را حدود 30 دقیقه روی موهای نم‌دار قرار دهید و بعد آبکشی کنید.

2. ماسک موی روغن نارگیل و عسل

در معرفی ماسک موهای پرفروش مناسب برای زمستان به نقش روغن‌های گیاهی در رطوبت‌بخشی، ایجاد لطافت و درخشان‌کنندگی، اشاره کردیم. روغن نارگیل یکی از بهترین مواد گیاهی برای التیام بخشیدن به ساقه‌های خشک و آسیب دیده است. دو قاشق غذاخوری عسل را با مقداری روغن نارگیل ترکیب کنید و مدتی قبل از شستشو، روی موهایتان بمالید.

3. ماسک موی روغن نارگیل و آلوئه‌ ورا

برای درست کردن این ماسک موی خانگی، مقداری مساوی از ژل آلوئه‌ورا را با روغن نارگیل ترکیب کنید. مخلوط را آن‌قدر هم بزنید تا کاملاً یک‌دست شود. برای گرفتن بهترین نتیجه، مخلوط را از ریشه تا انتهای ساقه موها بمالید و حدأقل 30 دقیقه به آن فرصت دهید. بعد از شتستشوی این ماسک خانگی می‌توانید از درخشندگی، رطوبت و لطافت موهایتان، لذت ببرید.

4. ماسک موی آووکادو و روغن زیتون

آووکادو یک منبع سرشار از بیوتین است که تأثیرات خیره‌کننده‌ای بر رطوبت، درخشندگی و سلامت موهای شما دارد. انتخاب آووکادو در ترکیبات ماسک موی خانگی برای زمستان، نتیجه رضایت‌بخشی در بازسازی موهای شکننده دارد؛ این میوه یکی از بهترین منابع مغذی برای موهای شماست. 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با آووکادوی له شده ترکیب کنید؛ طبق معمول، ترکیب را روی موهایتان بمالید و بعد از حدود 20 تا 30 دقیقه، شستشو دهید.

5. ماسک موی کشک و روغن

می‌دانستید که کشک می‌تواند عملکرد ضد شوره داشته باشد؟ یکی از عواقب سرما و خشکی هوا در زمستان، شوره سر است که دردسرهای زیادی به دنبال دارد. کشک مایع را با روغن ترکیب کنید (روغن آفتابگردان یا زیتون) و محصول را از ریشه تا انتهای ساقه بمالید. این ترکیب علاوه بر اثر ضد شوره، موها را مرطوب و درخشان نشان می‌دهد. بعد از 15 تا 30 دقیقه، ترکیب کشک و روغن را از موهایتان بشویید و نتیجه را مشاهده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا