آرایشآرایش چشم

قصد خرید پالت سایه چشم دارید؟ این نکات را از دست ندهید

محال است برای خرید لوازم آرایش به فروشگاه محصولات زیبایی مراجعه کنید باشید و مجذوب تنوع پالت سایه چشم نشوید. حداقل هر کدام از ما تایم زیادی را صرف بررسی و مشاهده پالت سایه چشم کرده ایم حتی اگر قصد خرید آن را نداشته باشیم. سایه چشم مانند جادویی است برای آرایش چشم.

چرا از سایه چشم استفاده می‌کنیم؟

در حالی که خط چشم و ریمل فرم چشم و ابعاد آن را مشخص می کند، سایه چشم شخصیت را به ارمغان می آورد. پالت سایه چشم ‌، یکی از لوازم آرایشی است که به منظو زیباتر کردن، درشت نشان دادن و…بر روی پلک اعمال می‌شود. هدف اصلی این است که چشمان جذاب به نظر برسد. استفاده از سایه چشم سبب برجسته شدن آن‌ها و رنگ آمیزی چشم‌ها می‌شود و به چشم‌ها رنگ و نشاط دوباره میبخشد. سایه چشم بر عمق و ابعاد چشم تاثیر گذار است ومی تواند در فرم دهی چشمان نقش مهمی را ایفا کند. بنابراین باید پالت سایه منتخب ما ویژگی‌های مهمی داشته باشد.

آرایش چشم رنگی

سایه چشم برای چیست؟

استفاده از لوازم آرایشی از گذشته تا کنون بسیار مرسوم بوده است و تنها تکنیک‌های آرایش تغییر می‌کند. از زمان‌های قدیم در مصر، مردم از سرمه برای رنگ آمیزی صورت خود استفاده می کردند. شاید برای شما دلیل اصلی انجام این کار جالب باشد در واقع استفاده از سایه چشم و سایر لوازم‌ آرایشی در گذشته، اهداف زیبایی نبوده است. آنها خطوط تیره‌ای را در امتداد چشم‌هایشان می‌کشیدند تا به نوعی از خود را از نگاه بد و شوم بپوشانند و این عمل را نوعی محافظت از خود میدانستند. اعتقاد بر این بود که استفاده از لوازم آرایش به خصوص در ناحیه چشم‌ها آنها را در برابر “چشم زخم” محافظت می کند.

امروزه افراد برای بهبود ظاهرشان از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند و پالت سایه چشم یکی از محبوب ترین محصولات آرایشی به حساب می‌اید.

بانوانی که در زمینه میکاپ تخصص دارند خوب میدانند استفاده از یک سایه چشم کافی نیست و برای آنکه آرایش چشم حرفه ای داشته باشیم به چندین رنگ سایه برای انتخاب نیاز داریم. همانطور که گفتیم ، سایه چشم سبب هویت بخشیدن به چشم می‌شود و سبب انتقال بهتر احساسات ما از طریق ارتباط چشمی می‌شوند.به عنوان یک زن در دنیای مدرن نیاز به تغییر همیشه در ما وجود دارد. ما می توانیم یک روز شیرین و محتاط باشیم و روز دیگر جسور و پرهیاهو و تمامی این احساسات را از طریق استایل خاص، نحوه آرایش مو و میکاپ صورت نشان می دهیم. بنابراین همینطور که ما به تنوع لباسی، کفش و اکسسوری مو نیازداریم برای آرایش چشم هایمان نیز به یک پالت سایه چشم حرفه‌ای نیاز داریم.

پالت سایه چشم رنگی رنگی

هنگام خرید پالت سایه چشم چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

بدون ترتیب خاصی، ما برخی از مواردی را که باید در نظر بگیرید به شما ارائه می دهیم تا هنگام خرید پالت سایه چشم خود به آنها فکر کنید.

شما چه شکلی از سایه چشم را ترجیح می دهید؟

سایه چشم ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد. ما در مورد انواع کلی اطلاعات جمع آوری کرده ایم تا بتوانید با آنها آشنا شوید. با این حال ، به یاد داشته باشید که هیچ نوع درست یا غلطی برای شما وجود ندارد. مدتی طول می کشد تا بتوانید پالت سایه چشم مناسب خود را پیدا کنید. فقط باید دریابید که با کدام نوع سایه چشم بیشتر راحت و سازگار هستید.

سایه چشم پودری

سایه چشم پودری متداول ترین نوع سایه چشم در بازار است. آنها در اشکال فشرده، معمولاً به صورت قلع موجود هستند. آنها محبوب ترین نوع سایه چشم در بین مبتدیان آرایش هستند زیرا استفاده از آن ها راحت تر است. برای استفاده از آنها می‌توانید از براش آرایشی یا اسفنج استفاده کنید.ترکیب این نوع سایه بسیار راحت است و کاربرد گسترده ای دارد.

سایه چشم

سایه چشم پودری معدنی

فرمولاسیون پالت سایه چشم پودری معدنی به صورت رنگدانه‌ای شل است. برای استفاده از آنها بهتر است از یک براش کابوکی یا هر براش کاربردی غیر استاتیک کمک بگیرید. پودرهای معدنی ممکن است برای برجسته سازی یا پوشش جامد استفاده شوند. مانند سایه چشم های پودری، برای همه نوع کاربرد، در هر زمان از شبانه روز ایده آل هستند.

سایه چشم کرمی

پالت سایه چشم کرمی بافت بسیار ضخیمی دارد. این نوع سایه چشم‌ها به دلیل فرمولاسیون سنگین معمولاً دارای پوشش طولانی مدت هستند. اگرچه این بدان معناست که شما نیاز به پاک کننده آرایش خاصی دارید تا آنها را کاملاً از روی صورت خود پاک کنید. سایه چشم کرمی را می توان با انگشت تمیز‌، اسفنج یا برس اپلیکاتور استفاده کرد. آنها معمولاً در مقایسه با سایه چشم معمولی پودری شما دارای رنگ های جسورتر و محکم تری هستند.

سایه چشم کرمی

سایه چشم مایع

سایه چشم مایع یک لوازم آرایشی مخصوص متخصصان صنعت زیبایی است زیرا استفاده از آن به مهارت و تکنیک خاصی نیاز دارد. آنها با استفاده از یک براش اپلیکاتور اعمال می شوند طراحی آن‌ها به نحوی است که انگار کسی نقاشی می کند و پلک را به عنوان یک بوم در نظر می‌گیرد. کاربرد اصلی سایه چشم مایع برجسته کردن لبه پلک ها با رنگ های قوی است. آنها همچنین برای رنگ آمیزی بر روی رنگهای پایه استفاده می شوند. عموما سایه چشم مایع به صورت تکرنگ است و بسته بندی در قالب پالت ندارد.

سایه چشم با مداد

سایه چشم مدادی فرمولاسیون رنگدانه ای دارد که در یک قلم چوبی قرار گرفته است، درست مانند مداد چشم معمولی و تنها تفاوت آن این است که سایه چشم مدادی نوک ضخیم تری دارد. مزیت استفاده از سایه چشم مدادی سهولت حمل آن و استفاده راحت از آن است. همچنین شما معمولاً به اسفنج یا برس اپلیکاتور احتیاج ندارید مگر در مواقعی که می خواهید آنها را لکه دار کنید. سایه چشم مدادی نیز همانند سایه چشم های کرمی پوشش طولانی مدت را ارائه می دهند.

سایه چشم مدادی

شما چه نوع سایه را ترجیح می دهید؟

یک پالت سایه چشم خوب باید انواع رنگ‌های مختلف را به شما ارائه دهد تا نیازی به استفاده از چندین پالت سایه و یا حمل آن نداشته باشید. اگرچه این امر به عنوان یک امتیاز شناخته می شود ، اما واقعاً. تکمیل های مختلف برای حالات مختلف شما در دسترس است. یک پالت سایه مناسب باید رنگ های مات و خنثی برای استفاده روزمره در محیط کار و رنگ‌های جذاب و پر زرق و برق برای میکاپ مناسب میهمانی داشته باشد.

آیا به ماندگاری پالت سایه چشم برای شما مهم است؟

با انتخاب برندهای اورجینال و پرداخت هزینه بیشتر می‌توانید مجموعه ای از سایه های چشم  ماندگار داشته باشید و این امر به ویژه در طول مراسم های طولانی مدت یا مهمانی‌های شبانه مفید است. اگر به دنبال سایه چشم با ماندگاری بالا برای کارهای روزمره خود به ویژه در محیط کار نیاز دارید و یا شما یک میکاپ آرتیست هستید حتما از اورجینال بودن برند پالت سایه خود مطمئن شوید.

آیا به یک پالت سایه چشم جمع و جور نیاز دارید؟

ابعاد پالت سایه چشم شما به ویژه هنگامی که از یک کیف کوچک استفاده می کنید و قصد مسافرت و یا تفریح دارید بسیار مهم است. برخی از پالت‌ها می توانند تا 20 سایه مختلف داشته باشند و در عین حال بسیار کوچک باشند. انتخاب یک پالت سایه چشم جمع و جورتر سبب سهولت حمل می‌شود.

پالت سایه کوچک

پالت سایه چشم مقرون به صرفه

همه ما می‌دانیم که لوازم آرایشی بسیار گران هستند و تهیه آن‌ها بسیار دشوار می‌باشد. بودجه ای را تعیین کنید که بتوانید با آن پالت سایه چشم مناسب تهیه کنید. می‌توانید از برندهای با کیفیتی که لوازم آرایشی مقرون به صرفه دارند استفاده کنید. اگر قصد خرید پالت سایه اورجینال و مقرون بصرفه ای دارید اما نتوانستید گزینه مناسب خود را پیدا کنید حتما مقاله با ۵ برند آرایشی معتبر آشنا شو را مطالعه نمایید.

موارد دیگری که باید هنگام استفاده پالت سایه چشم نظر داشته باشید

  • استفاده از پرایمر را فراموش نکنید، از پرایمرها برای آماده سازی پلک ها برای ترکیب بهتر استفاده می شود و همچنین از چین خوردگی و محو شدن سایه چشم جلوگیری می کنند.
  • به خاطر داشته باشید که سایه هایی که بصورت آنلاین یا حتی روی بسته بندی می بینید ممکن است پس از اعمال متفاوت به نظر برسند. در صورت امکان سعی کنید برخی از تسترهای آن‌ها را در قسمت داخلی مچ دست خود قرار دهید. این به شما کمک می کند رنگ واقعی سایه را تشخیص دهید.
  • اگر چشم‌های حساسی دارید، از سایه چشم معطر خودداری کنید و به دنبال محصولاتی باشید که دارای فرمولاسیون ضد حساسیت هستند.
  • به یاد داشته باشید که سایه چشم خود را در پایان روز کاملاً بشویید. چشمان ما به طور طبیعی حساس تر از بقیه صورت است.

برند پالت سایه چشم شما چیست و چه امتیازی به کیفیت آن می‌دهید؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا