آرایشآرایش چشم

آموزش سایه چشم زدن برای افراد مبتدی

آرایش چشم یکی از مهمترین بخش آرایش صورت است. در آرایش ، سایه چشم زدن نقش مهمی دارد. سایه زدن با آنکه بسیار ساده است، اما مهارت و دانش می خواهد. اگر دانش ترکیب رنگهای سایه زدن و اصول آن را بدانید، از آن پس سایه زدن جزو آسان ترین مرحله آرایش چشمتان خواهد بود. ابتدا باید انواع سایه چشم ها بشناسیم و فرمول سایه زدن را بدانیم.

خط های فرضی مهم در پلک برای آرایش چشم

وقتی تصمیم به سایه چشم زدن گرفتید، جلوی آیینه بایستید و پلک های خود را در حالت فرضی به 5 قسمت تقسیم کنید. 3 خط اصلی برای چشم مهم است. ابتدا این سه خط را بشناسید تا بعد به سراغ تقسیم بندی پلک برویم.

1- خط بن مژه

خط 1 خط بن مژه خطی که مژه ها از آنجا رشد کرده اند. مژه ها در خط بن مژه یکی درمیان در می آیند. اگر هم پشت هم در بیاید بالا و پایین هستند. در گریم های سینمایی این نقاط یکی درمیان پر میشود و بدون آنکه آرایشی به چشم بیاید، چشمها زیبا می شود.

2- خط چشم

خط 2 خط چشم است. اگر بین خط بن مژه و خط چشم خالی باشد، حالت نامناسبی بوجود می آید که زیبایی چشمها را خدشه دار میکند. بنابراین در هنگام خط چشم زدن باید خط چشم خوب انتخاب کنید و در هنگام خط چشم کشیدن دقت کرد خط چشم کاملا پر باشد.

3- خط پلک

خط 3 یا همان خط پلک است. این خط همان خطی است که وقتی چشم را می بندیم، حدقه چشم زیر این خط است. این خط، مهمترین خط در سایه زدن است. این خط تقسیم بندی سایه زدن را نشان می دهد.

تقسیم بندی 5 گانه پلک برای سایه زدن

برای سایه زدن بطور فرضی پلک به 5 قسمت تقسیم می شود. 3 قسمت زیر خط پلک و 2 قسمت بالای خط پلک است.

قسمت 1 : از قیگاه شروع می شود.  و رنگ روشن استفاده می شود.

قسمت 2 : رنگ قالب را میگیرد. یعنی رنگی که میخواهیم دیده شود. مثلا اگر لباس رنگ طلایی داریم، قسمت قالب را باید طلایی بزنیم.

قسمت 3 : قسمت 3 را معمولا تیره میزنیم.

قسمت 4 : قسمت 4 و 2 یک رنگ است.

قسمت 5 : رنگ 5 معمولا بژ استفاده می شود. هیچوقت قسمت 5 را رنگ سفید نزنید. رنگ سفید 74 درصد انعکاس نور دارد. اگر قسمت 3 را تیره و 5 را سفید بزنید، چهره اخمو بنظر میرسد. بهترین رنگ برای قسمت 5 بژ است.

فید کردن سایه در قسمتهای مختلف برای سایه چشم زدن

سایه های بخشهای 1 تا 5 باید در همدیگر محو شود. باید در هم فید شود. این کار میتواند هم با فرچه های نازک و هم با انگشت انجام شود. با چند حرکت رفت و برگشتی، سایه ها در هم فید می شود. برای فید شدن، سایه چشم ها باید همه از یک جنس باشد. مثلا همه پودری یا همه کرمی باشد.

اکلیلی کردن سایه ها

بعد از تمام کردن سایه زدن، اگر تمایل داشتید از اکلیل یا کاموفلاژ استفاده کنید، کمی با انگشت اکلیل با چسب (کاموفلاژ) اکلیل را پشت پلک بزنید.

فرمول انتخاب رنگ سایه برای حالتهای مختلف پلک و چشم

1- رنگ سایه برای پلک داخل رفته

افرادی که پلک داخل رفته ای دارند، بهتر است بخش 1 و 2 را روشن بزنند . گودی را روشنایی بیرون می آورد.

2- رنگ سایه برای پلک پف کرده یا بیرون زده

اگر چشم پف دارد یا پلک کاملا بیرون زده است، بهتر است بخش 2 تیره تر باشد. افرادی که پف پلک دارند، حتما باید سایه چشم بزنند تا چشمهایشان ورم کرده بنظر نرسد.

3- رنگ سایه برای چشمهای بهم نزدیک

ایده آل ترین حالت برای چشم ها این است که فاصله بین دو چشم، به اندازه یک چشم باشد. اگر فاصله چشمها کمتر از این بود، باید با رنگهای رون در قسمت 1 و 2 فاصله چشمها را بیشتر نشان داد.

4- رنگ سایه برای چشمهای دوراز هم

 اگر فاصله چشمها بیشتر از یک چشم باشد، باید با رنگهای تیره آنها را بهم نزدیک کرد. باید نگاه را با رنگهای تیره جمع کرد. اگر در این نوع چشمها از رنگهای روشن برای سایه استفاده کرد، نگاه به بیرون پرت می شود و چشمها منحرف بنظر میرسد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 2 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا