آرایش مومد و فشنویدئو

امسال چه رنگ مویی مد است؟

انتخاب رنگ مو بسیار مهم است. امسال رنگ موی خودتان را با خیال راحت بر اساس مد سال انتخاب کنید. ما فرمول ساخت رنگ موی سال را هم برایتان پیدا کرده‎‌ایم. امسال مثل خیلی از افراد معروف دنیای مد، شما هم موهای رزگلد داشته باشید. در یک مطلب فوق العاده پرطرفدار، فوت و فن انتخاب رنگ مو ی سلبریتی های بزرگ دنیا را منتشر کردیم. این مطلب را از دست ندهید.

انتخاب رنگ مو، دنیای رنگین رنگ موها

جلوه‎‌ی رنگ‌‎ها همه ما را به طور نا خودآگاه تحت ‎تاثیر قرار می‌‎دهد. حکمتش را نمی‌‎دانیم. اما تاثیرش آن‎‌قدر عمیق است که بارها و بارها  قدرت‎ش را در تصمیم‎‌های خود لمس کرده‌‎ایم. انگار دنیای بدون رنگ خالیست. هر رنگی حتی رنگ موهای ما حسی در خود دارند. موهای افراد یکی از عواملی است که در ظاهر، زیبایی چهره و حتی برداشت افراد از شما در دید اول بسیار تاثیر می‌‎گذارد.

تاریخچه رنگ کردن موها

قدمت آن به یونانیان و رومیان باستان باز می‌‎گردد. شواهدی هست که نشان می‎‌دهد حتی غارنشینان هم سعی می‎‌کردند با استفاده از مواد طبیعی بر روی موهای خود، رنگ موهای خود را تغییر دهند.

انتخاب رنگ مو، چه درصدی از زیبایی چهره است؟

البته این یک واقعیت است که رنگ موها و پذیرفتن ریسک آن برای همه مشکل و شاید نوعی چالش است، چون تقریبا تمامی خانم‌‎ها  نسبت به موهایشان حساسیت بالایی دارند. این حساسیت زیاد هم بی‌‎علت نیست، چون از نظر کارشناسان زیبایی حدود سی تا چهل درصد زیبایی چهره یک خانم وابسته به موهای او است.

دو راهی انتخاب رنگ مو

برای رنگ کردن موهایتان دو راه در پیش رو دارید:

1- رنگ منطقی متناسب با چهره

اولین راه انتخاب کاملا منطقی و اصولی رنگ در تطابق با رنگ پوستتان، رنگ چشم‎‌ها و خواص ظاهری‎تان است. که اصول و چارت خاص خودش را دارد. هرچند روش‎‌های مدرن‎‌تر و به‌‎روزتری هم وجود دارد. امروزه شما می‌‎توانید با ابزارهای آرایشی تمام تغییرات لازم را برای هماهنگی با رنگ موی دل‎خواه خود بر روی پوستتان ایجاد کنید.

2- رنگ مو متناسب با مد سال

اما روش دوم استفاده از رنگ‎‌های مد سال و ترکیب‌‎های رنگی خاص است. این متد یک روش بی‌‎حد و مرز و پر از رمز و راز است و به شما قدرت انتخاب بسیار بالایی می‎‌بخشد.

آمبره مو-خانومی

امسال چه رنگ مویی مد است؟

امسال بسیاری از سلبریتی‎‌ها و افراد مشهور دنیای مد و آرایش، گرایش بسیار زیادی به استفاده از رنج رنگی صورتی، انگوری و همچنین رز گلد از خود نشان داده‌‎اند. همچنین ترکیب سه رنگ  (OMBRE) از ریشه تا ساقه که به ترتیب از تیره به روشن باشد از مدل رنگ موهای محبوب امسال خواهد بود.

البته درست کردن این رنگ‎‌ها چندان ساده نیست و خیلی‌‎ها فکر می‌‎کنند فقط با هزینه زیاد و در آرایشگاه می‌‎توانند چنین رنگ مویی داشته باشند. اما در خانومی می‌‎توانید بست‌های رنگی با فرمول آماده را داشته باشید و خودتان در خانه رنگ موی مورد نظرتان را درست کنید.

خود رنگ مو یک طرف، نگهداری و مراقبت از موهای رنگ شده یک طرف دیگر! حالا فرض کنید به روزترین رنگ را هم داشتید. اما اگر رنگش زود برود چه؟ این همه وسواس و هزینه و وقت، همه به هدر می‌رود. بنابراین به همان اندازه‌ای که برای انتخاب رنگ مو وقت می‌گذارید، برای مراقبت از موهای رنگ شده هم وقت اختصاص دهید.

برای این‌کار حتما از محصولات مراقبت از مو مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. چه محصولات مراقبت از موی داخل حمام چه بعد از حمام.

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا