مراقبت از پوست

چه محصولات مراقبت از پوستی در سفر همراهمان باشد؟

وقتی آماده سفر می‌شویم، مجموعه‌ای از وسایل و اقلام ضروری و جدا نشدنی زندگی‌مان را با خودمان برمی‌داریم. در این میان روی میز توالت معمولا تعداد زیادی از محصولاتی دیده می‌شود که روزانه یا حداکثر هفته‌ای چندبار از آن‌ها استفاده می‌کینم. اما برای سفر نمی‌شود همه آن‌ها را با خود برد. بنابراین مجبوریم تعدادی از آن‌ها را انتخاب کنیم. در این مطلب محصولات مراقبت از پوست در سفر را معرفی می‌کنیم.

در این مطلب به شما می‌گوییم در هنگام سفر، کدام یک از اقلام مراقبت از پوستمان را با خودمان ببریم. کدام‌ها اولویت اول هستند. محصولاتی که نام برده می‌شود، واجب‌ترین محصولاتی هستند که هرگز نباید آن‌ها را از روتین پوست خود، حتی در هنگام سفر حذف کنیم.

محوصلات مراقبت پوستی مسافرتی-خانومی

محصولات روتین پوست

روتین پوست شامل چندین محصول روزانه و هفتگی است. این محصولات شامل ضد آفتاب، دورچشم، مرطوب کننده، کروم روز و شب یا کرم مغذی، شوینده، تونر و میسلار واتر، اسکراب، بالم لب و لوسیون بدن است. البته همه این نوع محصولات برای همه افراد الزامی نیست. هر کسی متناسب با نوع پوست، سبک زندگی و مشکلات پوستی‌اش ممکن است برخی از آن‌ها را استفاده نکند.

پکیج مراقبت پوست-خانومی

محصولاتی که در سفر باید همراهمان باشد:

از بین تمام محصولات روتین پوست، بعضی از آن‌ها جزو واجبات هستند و به هیچ وجه نباید آن‌ها را حذف کرد. در سفر هم باید همراهمان باشد. این محصولات شامل موارد زیر است:

1- ضدآفتاب از مهم‌ترین محصولات مراقبت از پوست در سفر

وقتی در سفر هستیم، بیشتر از مواقع زندگی عادی زیر نور خورشید خواهیم بود. از این رو باید بیشتر از هر زمان دیگری به ضدآفتاب اهمیت داد. ضدآفتاب باید به مقدار کافی یعنی دو بند انگشت در هر بار استفاده، مصرف شود.

ضدآفتاب‌ها را باید هر دو ساعت یک‌بار تمدید کزد. برای تمدید ضدآفتاب، ابتدا ضدآفتاب قبلی را از روی پوستتان پاک کنید، سپس ضدآفتاب را تمدید کنید. برای تمیز کردن می‌توانید از تونر و کاربردهای آن  استفاده کنید که نیاز به آبکشی ندارد.

2- پاک کننده صورت یکی از محصولات مراقبت از پوست در سفر

پاک کردن پوست جزو الزامات روتین پوست است و در سفر باید بیشتر به آن توجه شود. چرا که بیشتر از قبل در معرض آلودگی و گرد و خاک قرار می‌گیریم. در مورد شوینده‌هایی که معجزه می‌کنند می‌توانید بیشتر بخوانید. اگر دلتان نمی‌خواهد دو نوع شوینده بردارید و می‌خواهید فقط یک نوع پاک کننده صورت همراهتان باشد، تونر بهترین انتخاب برای شما است. چرا که تونرها معمولا نیاز به آبکشی ندارند و به‌راحتی آلودگی‌ها و کرم‌ها را از روی پوست برمی‌دارند.

کاربری تونر آسان است و با پد یا پنبه بر روی پوست کشیده می‌شود و پوست را تمیز می‌کند. ضمنا وقتی بیرون از محل اقامت هستید و می‌خواهید ضدآفتابتان را تمدید کنید، استفاده از تونر بهترین انتخاب برای پاک کردن ضدآفتاب قبلی از روی پوست است.

اگر اهل آرایش کردن زیاد و استفاده از ضدآفتاب‌های رنگی یا کرم‌های پوشاننده هستید، می‌توانید به‌جای تونر، میسلارواتر به همراه خود داشته باشید. پیشتر، فرق تونر و میسلار واتر را توضیح دادیم.

3- مرطوب کننده و آبرسان

هم افرادی که پوست چرب دارند و هم افرادی که پوست نرمال تا خشک دارند، نیاز به آبرسانی پوست دارند. رطوبت رسانی به پوست، یکی از الزامات پوست است که در سفر هم باید همراهتان باشد.  روزانه یک تا دو بار از مرطوب کننده یا آبرسان (بستگی به نوع پوستتان دارد) استفاده کنید.

مرطوب کننده‌ای که در سفر انتخاب می‌کنید، می‌تواند مغذی هم باشد. مثلا می‌تواند مرطوب کننده‌های حاوی ویتامین سی، ویتامین ای و هیالورونیک اسید را انتخاب کنید.

اگر سفر شما طولانی مدت است و بیشتر از 4 روز طول می‌کشد، یک محصول دیگر را باید به روتین مراقبت از پوست سفرتان اضافه کنید.

4- کرم دورچشم

کرم دورچشم را روزی دوبار استفاده کنید. اگر در سفر فرصت کافی ندارید، حداقل یک‌بار آن هم شب‌ها قبل از خواب استفاده کنید. کرم دورچشم را متناسب با سنتان انتخاب کنید. در هنگام استفاده، به اندازه یک عدس برای هر چشم بردارید، آن را به‌صورت نقطه‌ای زیر چشم قرار دهید و با ضربات آهسته انگشت آن را پخش کنید.

5- کرم گزیدگی و سوختگی

در سفر، احتمال آسیب دیدن پوست و التهاب آن بیشتر می‌شود. حتی گاهی ممکن است سوختگی یا گزیدگی حشرات اتفاق بیفتد. بنابراین همیشه در سفرهایتان، یک کرم ضدالتهاب و گزیدگی به همراه داشته باشید.

پیشنهاد ویژه:

می‌توانید برای سفر، از سایز کوچک محصولات استفاده کنید. برخی از برندها، پک‌های سفری ارائه داده‌اند که بهترین گزینه برای انتخاب محصولات در هنگام سفر است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا