آرایش ناخنویدئو

۲۷ مدل طراحی ناخن یلدایی ساده و شیک ویژه ۱۴۰۲

با نزدیک شدن به شب یلدای ۱۴۰۲ همه ما می‌خواهیم تک تک وجودمان یلدایی باشد و از همین رو سرخ‌ترین جامه‌مان را برای پوشیدن در این شب آماده می‌کنیم و برای آرایش صورت و ناخن‌ها با استفاده از طرح انار و هندوانه به ایده‌های جدید فکر می‌کنیم. در این مطلب سعی کرده‌ایم شما را با چند طرح ناخن یلدایی ساده و جدید آشنا کنیم که می‌توانید با چند رنگ لاک انجام دهید. یادتان باشد ذوق و سلیقه شما در طراحی انواع مدل ناخن یلدایی در تک تک جزئیاتی مشخص می‌شود که شاید کسی به آن فکر نکند. 

ابتدا ویدیوی زیر را ببینیم که یک نمونه طرح ناخن شب یلدا دخترانه را آموزش می‌دهد. شما با استفاده از تکنیک‌های این ویدیو، طرح‌های دیگری که در ادامه آمده است را می‌توانید روی ناخن‌های خود پیاده کنید. در ضمن می‌توانید علاوه‌بر ناخن، آرایش شب یلدا مناسب خود را هم داشته باشید.

1- ناخن‌های اناری ویژه شب یلدا

برای طراحی ناخن شب یلدا انار، می‌توانید تنها یک یا دو ناخن‌تان را در هر دست به شمایل انار دربیاورید. فراموش نکنید که قبل از هر چیز با استفاده از ابزار مراقبت از ناخن شامل سوهان‌ و … ناخن‌های خود را مرتب و صیقلی کنید.

برای آماده‌سازی ناخن‌های خود برای لاک زدن، ویدیویی که در مقاله مراقبت و تقویت ناخن در خانه با چند ابزار ساده آمده است را حتما ببینید. این مقاله تمیز کردن ناخن‌ها را مرحله به مرحله آموزش می‌دهد.

برای این طرح ناخن یلدایی ساده به جز دو ناخنِ هر دو دست یا دو ناخن و یک ناخن، بقیه ناخن‌ها را با لاک نود سراسر پوشش دهید. برای ایده طراحی انار روی ناخن‌ها می‌توانید از طرح ناخن اناری از وسط قاچ شده را مبنا بگیرید و به صورت آینه‌ای (یکی به سمت راست و دیگری چپ) روی دو انگشت اشاره و وسطی طراح آن را بکشید.

یادتان باشد با طراحی چند برگ کوچک در کنار این نیمه انار می‌توانید طرح خود را از سرخی محض بیرون بکشید. همچنین اگر بک گراند یا زمینه طرح خود را سفید یا بی رنگ و با یک برق ناخن پوشانده باشید تا انار بیشتر توی چشم بزند. می‌توانید دیزاین‌های این‌چنینی را برای ناخن‌های پا هم تکرار کنید.

طراحی ناخن شب یلدا انار

2- هندوانه ناخن‌هایت به زیبایی شب یلدا

گردی سبز هندوانه در این طولانی‌ترین شب سال، آبادی زندگی روی زمین است و سرخی‌اش نمادی از عشق و نور به همین خاطر می‌توانید برای طرح ناخن برای شب یلدا همه ناخن‌هاتان را جز دو ناخن و با سبزی تیره‌تر یا روشن‌تر روی ناخن‌ها خطوط عمود بکشید که بافت پوست هندوانه را یادآور باشد.

حالا، دو ناخن اصلی را قرمز کنید و سپس با نوک قلم موی طراحی ناخن دانه‌های مشکی کوچکی را به صورت رندوم روی آن بکشید. می‌توانید در آخر روی تمام طرح‌ها را یک لایه برق ناخن بکشید تا علاوه بر ماندگاری بیشتر، شفاف و براق‌تر نیز به چشم بیاید. این کار را برای دست دیگر نیز انجام دهید.

طرح هندوانه روی ناخن

3- طراحی ناخن شب یلدا؛ یک دخترانه شیک

در مدل ناخن شب یلدا دخترانه هر چقدر طرح اصلی‌تان روی ناخن‌ها کمتری نقش بسته باشد، تاکید و جلوه‌گری آن نیز بیشتر است، مگر در مواقعی که شما از یک موتیف تکراری کوچک روی ناخن‌تان استفاده می‌کنید (مانند طرح زیر)؛ درست مثل یک کاغذ کادو که طرحی را بارها تکرار کرده است.

طراحی ناخن مدل هندوانه مخصوص شب یلدا

4- لاک شب یلدا؛ سبز و قرمز جذاب

در شب یلدا الزاماً قرار نیست از طرح‌ میوه‌ استفاده کنید. بلکه گاهی استفاده از دو یا سه رنگ در کنار هم مفهوم و حس و حال شب یلدا را می‌رساند. شما می‌توانید از طرح‌های ساده‌تر و مینیمال برای بیان حال‌تان استفاده کنید. مثلاً دو رنگ قرمز و سبز در کنار هم می‌تواند یادآور یلدا باشد.

می‌توانید از رنگ لباس و آرایش صورت یلدایی و موهای‌تان هم ایده بگیرید و آن را به صورتی مینیمال و خلاصه شده در لاک و طرح ناخن‌ برای شب یلدا استفاده کنید. همچنین اگر ناخن‌های کوتاهی داشتید که بِیس خوبی برای طراحی و دیزاین ندارد، می‌توانید از انواع ناخن مصنوعی بلند و البته هم اندازه با صدف ناخن‌تان استفاده کنید.

ناخن یلدایی ساده با رنگ سبز و قرمز

5- طرح هندوانه مینیمال روی ناخن

برای طراحی ناخن یلدای ۱۴۰۲ دخترانه از یک رنگ صورتی نود برای بیس ناخن‌ها استفاده کنید و سپس روی برخی ناخن‌هایتان یک قاچ هندوانه بکشید. این قاچ می‌تواند در نیمه پایین ناخن یا گوشه بالای آن باشد.

برای این مدل مانیکور ناخن همین ترتیبی که روی ناخن‌های یک دست خود طراحی کرده‌اید را می‌توانید برای ناخن‌های دست دیگرتان هم اجرا کنید. اگر جزو افرادی هستید که چندان علاقه‌ای به قرینه بودن طراحی ناخن یلدایی در هر دو دست ندارید، می‌توانید ترتیب ناخن‌ها را در طراحی ناخن یلدایی عوض کرده یا کلا،= برای دست دیگرتان رنگ پس‌زمینه را عوض کنید و جای قاچ هندوانه را تغییر دهید.

مانیکور طرح هندوانه ویژه شب یلدا

6- ناخن هندوانه‌ای فانتزی در بلندترین شب سال

یک طرح ناخن یلدایی جدید که می‌توانید از آن برای یلدای امسال استفاده کنید، طرح فانتزی هندوانه‌ای است. خیلی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای مدل ناخن یلدا ۱۴۰۲ از طرح‌های جدید استفاده کنند تا خاص و متفاوت به‌نظر برسند.

این طرح ناخن، ترکیبی از ناخن یلدایی ساده و طرح‌های هندوانه‌ای زیبا است. برای آن که بتوانید حالت فانتزی به آن بدهید، باید از رنگ‌های شارپ و تیز به همراه نگین ناخن استفاده کنید. رنگ‌های سبز، مشکی، قرمز و سفید برای این طرح مورد نیاز است.

طرح‌ هندوانه ای فانتزی روی ناخن برای شب یلدا

7- مدل ناخن یلدایی شیک و ساده

برای لاک زدن شب یلدا قرار نیست حتما از طرح انار و هندوانه استفاده کنید؛ کمی خلاقیت بیشتر با الهام از طبیعت هم می‌تواند یک ایده ناخن یلدایی دخترانه و شیک را خلق کند.

برای این طرح جذاب کافی است رنگ لاک شب یلدا را بدانید. همان طور که قبلاً هم گفتیم، رنگ‌های اصلی که از آن‌ها می‌توانید برای طراحی ساده ناخن یلدایی استفاده کنید، سبز و قرمز است؛ ولی با اضافه کردن لاک مشکی هم می‌توانید طرح‌های ساده خود را جذاب‌تر کنید.

طرح ناخن یلدایی با الهام از طبیعت زنده

8.طرح هندوانه صورتی فانتزی

هندوانه شب یلدای شما لازم نیست حتما قرمز باشد. اگر از طرفداران رنگ صورتی هستید می‌توانید با لاک صورتی در کنار لاک سبز ملایم یک طرح یلدایی دخترانه و ملیح برای ناخن‌هایتان بکشید. به این ترتیب که سه تا از ناخن‌های هر دست را یک در میان صورتی و سبز ساده کنید؛ بعد روی ناخن دو انگشت میانی با استفاده از رنگ‌های صورتی، سبز، سفید و مشکی دو طرح متفاوت هندوانه بکشید.

طرح هندوانه صورتی فانتزی

9.طرح هندوانه ساده با رنگ پاستلی

اگر وقت و حوصله طراحی‌های شلوغ را ندارید و دلتان می‌خواهد یک طرح ساده و شیک برای شب یلدا داشته باشید، می‌توانید از این طراحی جذاب با رنگ‌های پاستلی دخترانه استفاده کنید. به این شکل که تمام ناخن‌ها را به جز ناخن انگشت حلقه و انگشت کوچک لاک صورتی پاستلی بزنید. انگشت کوچک را لاک سبز بزنید و روی ناخن انگشت حلقه با رنگ‌های سفید، صورتی، سبز و مشکی یک طرح ساده هندوانه بکشید.

طرح هندوانه با رنگ پاستلی

10.طرح آدم برفی

اگر از طرح‌های هندوانه و انار خسته شده‌اید و دوست دارید کمی خلاقیت به خرج دهید، می‌توانید از طرح آدم برفی با تم شب یلدا استفاده کنید. درست است که آدم برفی از المان‌های شب یلدا نیست اما همزمانی یلدا با شروع زمستان و کریسمس می‌تواند توجیهی برای استفاده از این طرح باشد.
لاک قرمز شاد و سرزنده‌ای برای زمینه ناخن‌ها انتخاب کنید و بعد با لاک سفید روی آن بلورهای برف بکشید یا خال‌های سفید بگذارید. روی یک ناخن هم طرح آدم برفی بکشید.

طرح زمستانی شیک و جذاب

11.طرح زمستانی شیک و جذاب

در این طرح خلاقانه شما می‌توانید از المان‌های زمستانی مثل دانه‌های برف و لباس بابانوئل برای نزدیک شدن به حس زمستان در شب یلدا استفاده کنید. به هرحال چند روز دیگر کریسمس است و شما با استفاده از این طرح می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید؛ هم از رنگ قرمز که تداعی کننده شب یلداست استفاده می‌کنید و هم به استقبال کریسمس می‌روید.

طرح آدم برفی

12.طرح انار ساده و شیک

این طرح به خاطر دو رنگ طیف قرمز و براق بودنش تداعی کننده انار، میوه محبوب شب یلداست و به خاطر رنگ‌های طیف طوسی حالت شیک پیدا کرده و می‌تواند با خیلی از لباس‌ها ست شود.

طرح انار ساده و شیک

13.طرح قرمز گلدار با تم یلدا

اگر نمی‌خواهید لزوما از المان‌های شب یلدا استفاده کنید این طرح جذاب به خاطر رنگ قرمز به کار رفته در آن با سفره یلدای شما هماهنگ است و در عین حال طرحی شیک و مناسب مهمانی‌های رسمی است.

طرح قرمز گلدار با تم یلدا

14.گل‌هایی به زیبایی یلدا

و این هم یک طراحی شاد و سرزنده که به خاطر زنگ قرمز به کار رفته در آن می‌تواند انتخاب خوبی برای شب یلدا باشد.

گل‌هایی به زیبایی یلدا

15.یک قاچ هندوانه

این طرح هندوانه‌ای اسپورت و دخترانه هم به سادگی اجرا می‌شود و هم حالت شاد و جذابی به استایل شب یلدای شما می‌دهد.

یک قاچ هندوانه

16.طرح هندوانه با سبز کمرنگ

اگر به رنگ‌های ملایم علاقه دارید، این طرح بهترین انتخاب برای شب یلداست. هم رنگ بندی زیبایی دارد و هم از هندوانه که یکی از نمادهای اصلی یلداست استفاده کرده است.

هندوانه با سیز کمرنگ

17.طرح هندوانه با صورتی نود

اگر عاشق رنگ‌های نود برای لاک هستید، این طرح را برای شب یلدا انتخاب کنید. تمام ناخن‌ها را لاک صورتی نود بزنید و فقط روی ناخن انگشت حلقه با رنگ‌های قرمز، سبز و مشکی طرح یک برش هندوانه بکشید.

طرح هندوانه با صورتی نود

18.طرح هندوانه مینی مال

اگر خیلی اهل شلوغ کاری نیستید و استایل سبک مینی‌مال دارید، این طرح مینی‌مال مخصوص شماست. رنگ صورتی نود کمرنگ و تنها یک برش کوچک هندوانه در قاعده ناخن‌ها، این طرح را به یکی از شیک‌ترین طرح‌های شب یلدا تبدیل کرده است.

.طرح هندوانه مینی مال

19.هر ناخن، یک هندوانه

اگر دوست دارید هر کدام از ناخن‌هایتان یک طرح متفاوت داشته باشد از این مدل شاد و جذاب دخترانه استفاده کنید. طراحی‌های متنوع هندوانه روی هر ناخن استایل شب یلدای شما را با شاداب و طراوت می‌کند.

هر ناخن، یک هندوانه

20.قرمز دلبر و طلایی

این هم یک طرح یلدایی دیگر که بدون انار و هندوانه، تنها با استفاده از رنگ قرمز تداعی کننده بلدترین شب سال است. این طراحی مناسب لباس‌های رسمی و مهمانی‌های بزرگ است.

قرمز دلبر و طلایی

21.طرح ملایم قرمز و صورتی

اگر دلتان نمی‌خواهد ناخن‌هایتان زیادی قرمز باشد، این طرح مناسب شماست. با استفاده از لاک صورتی نود در کنار قرمز، شما هم تم یلدایی دارید و هم از شدت جیغ بودن رنگ قرمز می‌کاهید.

طرح ملایم قرمز و صورتی

22.هندوانه شاین

این طرح با رنگ‌های شاین و ملایم آن یک طرح شاد و دخترانه برای ناخن‌های شما در بلندترین شب سال است.

هندوانه شاین

23.طرح کیوی و هندوانه

یک طرح خلاقانه برای شب یلدا که هم هندوانه را در خودش دارد و هم کیوی را که به عنوان میوه فصل احتمالا سر سفره یلدای خیلی‌ها حضور دارد. رنگ سبز فسفری در این طرح تم اسپورت و دخترانه‌ای به آن می‌دهد.

طرح کیوی و هندوانه

24.طرح پوست هندوانه

قشنگی هندوانه بجز قرمزی درون آن، به سبزی پوست آن هم برمی‌گردد. شیارهای سبز رنگ روی زمینه سبز تیره در این طرح یادآور پوست آبدار و خنک هندوانه است که در شب یلدای امسال، مهمان سفره یلدای شماست.

طرح پوست هندوانه

25.طرحی برای نوجوانان

اگر دختر نوجوانی دارید که دلش می‌خواهد ناخن‌هایش تم یلدایی داشته باشد، این طرح ساده و دخترانه بهترین انتخاب است.

طرحی برای نوجوانان

26.هندوانه‌ای برای ناخن‌های پا

در شب یلدا ناخن‌های پا را فراموش نکنید! این طرح با تم هندوانه می‌تواند انتخاب جذابی برای ناخن‌های پا بعد از یک پدیکور جانانه باشد.

هندوانه‌ای برای ناخن‌های پا

27.انار سرخ یلدا

این هم یک طرح حرفه‌ای انار برای خانم‌هایی که عاشق رنگ و فرم دانه‌های این میوه هستند. جذابیت این طرح به قرینه نبودن آن است. اینکه یکی از دست‌ها کاملا ساده با لاک قرمز دیزاین شده و در دست دیگر روی ناخن‌های دو انگشت وسط، طرح انار با جزییات نقش بسته است، این طرح را بسیار جذاب می‌کند.

انار سرخ یلدا

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 1.5 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا