آرایش

آموزش آرایش شب یلدا؛ آرایش چشم و لب با چند ترفند ساده

شب یلدا، این بلندترین شب سال، نزدیک است. بسیاری این شب را جشن می‌گیرند و تم‌های یلدایی جذابی مانند تم انواع رنگ لباس یا طرح‌های مختلف آرایش یلدایی برای مهمانان‌شان تعریف می‌کنند. آرایش مخصوص شب یلدا یکی از آن کارهای پرطرفداری است که خانم‌ها درکنار سِت کردن پوشش خود با نمادهای این شب و برای ایجاد توازن و هماهنگی در اجزای ظاهرشان، انجام می‌دهند. در مطلب حاضر سعی کرده‌ایم چند ترفند ساده برای آرایش شب یلدا را به شما آموزش دهیم که در سه دسته آرایش چشم مناسب یلدا، آرایش لب و استفاده از انواع اکسسوری مناسب این شب خلاصه می‌شود. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

میکاپ مخصوص شب یلدا

آرایش چشم مناسب شب یلدا؛ پشت چشم‌ها باغ انار و سبدی از هندوانه شیرین است!

برای نیاکان ما که دل‌بسته آئین مهرپرستی بودند، رنگ سرخ انار و هندوانه در این شب نماد نور خورشید مقدس بود. بنابراین، انار و دانه‌های سرخ آن یکی از اصلی‌ترین نمادهای این شب نیکو است. برای آرایش چشم مناسب شب یلدا پیشنهاد می‌کنیم از سایه چشم در دو رنگ قرمز و سبز استفاده کنید. همچنین استفاده از انواع خط چشم‌های فانتزی پهن و کشیده رنگی می‌تواند جلوه‌ای خاص و زیبا به چشم‌های شما در این شب مهم بدهد.

✨ پیشنهاد مطالعه : رنگ سال 2022، very Peri انتخاب شد!

آموزش آرایش چشم مخصوص شب یلدا

برای این کار سعی کنید به‌طور مثال پشت چشم‌ها را با سایه قرمز و صورتی براق، رنگی کنید. سپس از سایه‌ای با تم سبز برای قسمت زیر چشم‌ها استفاده کنید. سعی کنید از سایه‌های براق و اکلیلی برای این کار استفاده کنید تا چشم‌ها جلوه بهتری پیدا کنند. سپس با استفاده از یک خط چشم سبز، خط پهنی روی پلک بالایی بکشید.

در روشی دیگر شما می‌توانید کمی فانتزی‌تر عمل کنید و با یک خط چشم رنگ مشکی، نقطه‌هایی مشابه دانه‌های هندوانه بالای پلک‌تان بکشید. البته این شکل آرایش بسیار بستگی به مکان و فضای مهمانی شما دارد اما اگر دلتان می‌خواهد کمی کلاسیک‌تر آرایش کنید، می‌توانید از سایه‌هایی محوتر و مات‎‌تر استفاده کرده و تنها به هاله‌ای سرخ و سبز در پشت چشم‌ها قناعت کنید اما در عوض رژ لبی که انتخاب می‌کنید، قرمزتر باشد. اگر فضای مهمانی خودمانی و فانتزی است، می‌توانید از انواع سایه‌های درخشان و حتی فسفری هم کمک بگیرید. فقط یادتان باشد ترکیب سایه‌های پشت چشم شما باید ترکیبی از رنگ‌های سبز و قرمز همراه با خطوط و نقاط مشکی یا سفید باشد.

آرایش چشم شب یلدا

میکاپ مناسب شب یلدا؛ لب‌های شیرین و زیبا مثل انارم!

در آرایش مناسب شب یلدا هرگز از لب‌ها و خاصیت دل‌فریب آن‌ها غافل نشوید. لب‌های شما می‌توانند در شب یلدا نمادی از دانه‌های انار سرخ و درخشان باشند.

آموزش آرایش لب مخصوص شب یلدا

بدین منظور می‌توانید از رژ لبی سرخ مشابه سرخی انار یا هندوانه استفاده کنید. به یاد داشته باشید این نهایت سادگی آرایش لب مخصوص شب یلدا است. اما اگر مجلس شما کمی خودمانی‌تر است و می‌خواهید جلوه‌ای فانتزی به لب‌های خود دهید، شاید بهتر باشد از ترکیب دو یا چند رنگ در آرایش لب‌های خود استفاده کنید. به‌طور مثال لب بالایی را سرخ و لب پایینی را سبز کنید. از نقاط سیاه مشکی رنگ که یادآور تخمه‌های هندوانه هستند، غافل نشوید. همچنین می‌توانید با استفاده از خط چشم‌های رنگی مانند سبز و سفید شمایل آرایش لب‌ها را هرچه بیشتر شبیه به انار یا هنداونه کنید. اما در نهایت به یاد داشته باشید، همه چیز برمی‌گردد به اینکه قرار است شب یلدا را در چه مجلسی و با چه فضایی برگزار کنید. آرایش خاص لب‌ها و چشم‌ها شاید به تنهایی برای شب یلدایی فانتزی کافی باشند. اما اگر مجلس کمی رسمی‌تر است، سعی کنید در آرایش ناخن‌ها، مو و استفاده از اکسسوری و لباس خلاقیت به کار بگیرید.

رژ لب اناری مخصوص شب یلدا

آرایش کلاسیک شب یلدا، گوشواره‌هایم اناری است و ناخن‌هایم هندوانه‌ای!

‌همان‌طور که گفتیم اگر مجلس شما رسمی است، می‌توانید آرایش مناسب شب یلدا را کمی سنگین‌تر و ساده‌تر انجام دهید. در این روش شما با استفاده از انواع اکسسوری مثل گوشواره، دستمال گردن و گل‌سرهای مو می‌توانید تم یلدایی خود را کامل کنید. همچنین هرگز از ناخن‌های لاک‌‌زده غافل نشوید! ناخن‌های لاک‌زده یلدایی یکی از خاص‌ترین آرایش‌هایی است که می‌توانید با آن دوستان و خانواده‌تان را غافلگیر کنید. شما می‌توانید با استفاده از لاک ناخن سرخ و سبز، ناخن‌های خود را به شکل هندوانه یا انار درآورید. برای این کار بهتر است از هر دست یک ناخن منتخب را به شکل یکی از این عناصر یلدایی طراحی کنید و بقیه ناخن‌ها را به رنگ ساده‌ قرمز یا سبز رنگ‌آمیزی کنید.

آرایش لب و ناخن مخصوص شب یلدا

همچنین می‌توانید از تنها دو رنگ ساده سبز و سرخ در رنگ‌آمیزی ناخن‌ها استفاده کنید. این دو رنگ به تنهایی نیز نمادی از شب یلدا هستند و اگر با بقیه ست‌های شما از قبیل لباس و زیورآلات ترکیب شوند، ظاهر شما را آنچنان که باید خاص و منحصر به‌فرد خواهند کرد.

برای مشاهده طرح ناخن یلدایی حتما سری به مقاله ۳ طرح ناخن‌ جذاب برای شب یلدا بزنید.

اگر مجلس‌تان مجال استفاده از سایه‌های درخشان و پررنگ را به شما نمی‌دهد یا اینگونه آرایش کردن را دوست ندارید و فکر می‌کنید به شما نمی‌آید، می‌توانید از راه دیگری ظاهرتان را یلدایی کنید! استفاده از رنگ‌ موهای فانتزی قرمز و سبز با تنالیته‌های مختلف می‌تواند ظاهری زیبا و جذاب به شما دهد. می‌توانید این رنگ موهای موقت را با رنگ لباس‌تان هم ست کنید. نکته قابل توجه در استفاده از این رنگ‌ها، پاک شدن سریع و آسان آن‌ها با آب و شامپو است. همچنین اگر موهای دکلره‌ شده‌ دارید، می‌توانید از شامپو رنگساژ در رنگ‌های مختلف و زیبا کمک بگیرید. دوام این شامپو بیش از رنگ‌های فانتزی است و می‌توان هر بار آن‌ها را تجدید و در واقع احیا کرد.

پیشنهادهایی کامل برای آرایش شب یلدایی

تا اینجا به صورت جداگانه توضیح دادیم که برای هر بخش از آرایش شب یلدایی چه کارهای جداگانه‌ای می‌توانید انجام بدهید. اما حالا می‌خواهیم بسته‌های آرایشی خودمان را به شما پیشنهاد بدهیم که تمام این المان‌ها را در بر می‌گیرند و دغدغه‌های شما را برای یک شب رویایی برطرف می‌کند:

تم ارایش با رنگ سبز و قرمز

رنگ‌های سبز و قرمز تم غالب استایل و میکاپ شب یلدا هستند و این مدل میکاپ هم به خوبی این تم را رعایت کرده. خط چشم سبز و سایه سبز ملایم به همراه رژ قرمز مات، ترکیب شیک و جذابی را به وجود آورده‎اند. می‌توانید از اکسسوری‌های ویژه یلدا مثل گوشواره و گردنبند طرح انار برای تکمیل ظاهرتان استفاده کنید.

آرایش ملایم و شیک برای یلدا

اگر می‌خواهید آرایش یلدای شما ملایم و شیک باشد، می‌توانید فقط از رنگ قرمز هم برای رژ لب و هم برای سایه چشم استفاده کنید. یک خط چشم ساده، به همراه سایه قرمز ملایم و یک رژ قرمز جلوه‌ای زیبا به ظاهر شما در بلندترین شب سال می‌بخشد. می‌توانید این میکاپ را با یک لباس قرمز و اکسسوری‌های ظریف شب یلدا ست کنید.

ارایش با لنز

اگر طرفدار لنزهای رنگی هستید، می‌توانید آرایش قرمز یلدایی خود را با لنز آبی تکمیل کنید. سایه قرمز، رژ لب قرمز به همراه لنز آبی یک ترکیب جذاب و خیره کننده را رقم می‌زنند. شما می‌توانید این میکاپ را با لباس قرمز یلدای خود یا با هر رنگ لباس دیگری ست کنید و از ظاهرتان لذت ببرید.

 آرایش ماکسی‌مال و جسورانه

اگر مراسم شب یلدای شما به گونه‌ای است که می‌توانید کمی ساختار شکنی کنید این سبک آرایش ماکسی‌مال و جسورانه را انتخاب کنید. در این میکاپ به اندازه کافی از رنگ سبز و قرمز استفاده شده تا چشم‌ها را خیره کند؛ سایه قرمز، خط چشم سبز و رژلب سبز یک ترکیب به یادماندنی و جالب را رقم زده‌اند. با این میکاپ بهتر است از اکسسوری‌های طرح هندوانه استفاده کنید تا تم یلدا را به تمامی رعایت کرده باشید.

مدل آرایش ایده‌آل و مینیمال برای شب یلدا

برای طرفدارهای استایل مینی‌مال، این یک مدل آرایش ایده‌آل برای شب یلداست. رژلب قرمز این میکاپ تم یلدا را در خود دارد و آرایش ملایم چشم‌ها نیز یک ظاهر ساده و شیک به شما می‌بخشد. این میکاپ را با لباس قرمز ست کنید و از استایل متین و زیبای خودتان لذت ببرید.

خط چشم سبز شاین در پلک پایینی

این هم یک میکاپ یلدایی جذاب با خط چشم سبز شاین در پلک پایینی. اما در پلک بالایی از سایه مسی و قهوه‌ای استفاده شده که حالت کلاسیک به این آرایش داده است. رژلب قرمز پررنگ هم باعث جذابیت دوچندان میکاپ شده است. با این میکاپ می‌توانید موهایتان را باز و شلوغ درست کنید تا جذابیت‌تان دوچندان شود.

آرایش با موهای رنگی یلدایی

شما با این میکاپ فانتزی و ماکسی‌مال می‌توانید در شب یلدای امسال حسابی بدرخشید. برای این مدل آرایش می‌توانید موهای خود را با رنگ‌های فانتزی موقت سبز و قرمز رنگ کنید و یک طرف سر را با بافتی ساده تزئین کنید.بعد با یک خط چشم زیبای سفید فضای پشت چشم را تفکیک کنید و با یک سایه قرمز پررنگ پلک را بپوشانید. رژلب این میکاپ قرمز ساده است که طیف آن را با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنید.

آرایش سبز و قرمز با مژه

این هم یک میکاپ فانتزی و جذاب ویژه شب یلدا با دو رنگ قرمز و سبز و البته استفاده از مژه قرمز فانتزی لابه‌لای مژه‌ها یا حتی ریمل قرمز شاین برای یک چشم. می‌توانید با طراحی ناخن‌ها به شکل هندوانه استایل یلدایی‌تان را تکمیل کنید.

میکاپ دخترانه یلدا

اگر طرفدار میکاپ‌های دخترانه هستید، کافی است که برای شب یلدا از این مدل آرایش ساده و جذاب استفاده کنید. یک خط چشم ساده بکشید، یک سایه اکلیلی نقره‌ای پشت چشم بزنید و با رژلب قرمز مات آرایشتان را تکمیل کنید.

میکاپ یلدا با خظ چشم رنگی

یک مدل فانتزی و جسورانه دیگر برای طرفداران آرایش ماکسیمال. در این میکاپ چشم‌ها قرینه نیستند و در یک چشم از خط چشم قرمز و در چشم دیگر از سایه و خط چشم سبز استفاده شده است. شما می‌توانید برای این چشم از مژه سبز فانتزی یا ریمل سبز هم استفاده کنید تا تم هندوانه را به خلاقانه‌ترین شکل ممکن تداعی کند.

تم یلدایی با رژ نود

اگر طرفدار رژلب‌های نود یا کمرنگ هستید، مثل این نمونه می‌توانید روی آرایش چشم‌هایتان تمرکز کنید. تم یلدایی را با سایه سبز رنگ در آرایش خود نشان دهید و از رژلب نود یا مسی استفاده کنید.

 خط چشم ضخیم و رژلب قرمز

برای طرفدارهای رنگ قرمز این یک آرایش ایده‌آل در شب یلداست. یک سایه حرفه‌ای قرمز و پررنگ به همراه خط چشم ضخیم و رژلب قرمز با پیگمنت بالا در بلندترین شب سال به شما چهره‌ای سرزنده و پرشور می‌بخشد.

 سایه سبز براق زیر پلک پایینی

این میکاپ جذاب یلدایی، با تمرکز ویژه روی آرایش چشم ترکیب چشم‌نوازی را ایجاد کرده است. اگر می‌خواهید از این آرایش الهام بگیرید روی جزییات آرایش چشم بیشتر فوکوس کنید. از طیف‌های مختلف سایه قرمز برای پلک‌های بالایی و پایینی استفاده کنید و با یک سایه سبز براق زیر پلک پایینی به آرایشتان تم یلدایی بدهید.

میکاپ فانتزی یلدا

اگر اکسسوری‌هایی مثل تاج انار یا سربندهای خاص شب یلدا با طرح انار دارید می‌توانید از این ایده برای میکاپ یلدای خود استفاده کنید. به این ترتیب که چشم‌ها را با یک سایه سرخ ملایم میکاپ کنید و یک رژلب قرمز مات و پررنگ بزنید.

میکاپ یلدا با ابروی روشن

اگر به اندازه کافی جسور هستید و مجلس شب یلدایتان هم اجازه چنین میکاپی را می‌دهد، می‌توانید از این مدل استفاده کنید. سایه قرمز پلک بالایی که حتی در امتداد ابرو به داخل پیشانی هم کشیده شده به همراه دانه‌های سیاه هندوانه و سایه سبز پلک پایینی حالتی بسیار جذاب و خیره‌کننده ایجاد کرده است. دقت کنید که این آرایش فاقد خط چشم است و همین حالت دخترانه و زیبایی به آن بخشیده است. توصیه می‌کنیم اگر ابروهای رنگ روشنی دارید از این میکاپ استفاده کنید.

میکاپ ساده و مینیمال برای یلدا

یک میکاپ فوق العاده زیبا برای شب یلدا که در نهایت سادگی بسیار خیره‌کننده است. سایه و رژ لب قرمز که با بافت موی قرمز تکمیل شده و انتخاب خوبی برای مو مشکی‌ها است. این میکاپ با یک لباس مشکی و چند اکسسوری ظریف قرمز شما را منحصر به فرد خواهد کرد.

تاج قرمز اناری با برگ‌های سبز

این هم یک میکاپ فانتزی دیگر برای بلندترین شب سال. در این مدل استفاده از تم سبز و قرمز به خوبی رعایت شده. ضمن این که ملایمت و دخترانگی میکاپ هم حفظ شده است. برای گوشه‌های داخلی چشم از سایه سبز و برای گوشه‌های خارجی چشم از سایه قرمز ملایم استفاده کنید. یک تاج قرمز اناری با برگ‌های سبز، یا یک سربند با تم یلدایی با رنگ موی قرمز فانتزی یک استایل منحصر به فرد یلدایی برای شما می‌سازد.

موی دو رنگ با میکاپ یلدا

یک میکاپ فانتزی دخترانه مخصوص شب یلدا که با استفاده از رنگ موهای موقت سبز و قرمز می‌تواند استایل شما را کاملا دگرگون کند. آرایش چشم‌ها با استفاده از سایه سبز و قرمز به همراه رژلب قرمز مخملی یک میکاپ بسیار زیبا و کاملا تداعی کننده بلندترین شب سال است.

میکاپ نود برای یلدا

یک آرایش چشم زیبا به همراه رژلب کمرنگ برای کسانی که دوست دارند در شب یلدا ساده و شیک باشند. در این میکاپ از سایه قرمز ملایم برای پلک بالایی و سایه اسموکی تیره برای پلک پایینی و گوشه داخلی چشم استفاده شده است. اگر لباس و اکسسوری‌های قرمز دارید و دیگر نمی‌خواهید با رژلب قرمز استایلتان را قرمزتر کنید، این میکاپ مناسب شماست.

میکاپ فانتزی یلدا

و در آخر یک میکاپ فوق العاده فانتزی برای طرفداران فشن. طراحی یک انار زیبا به همراه شاخ و برگ آن روی گونه، استایل شما را در این شب چله به یادماندنی خواهد کرد. یادتان باشد که برای تکمیل این میکاپ از سایه ملایم سبز و قرمز استفاده کنید. اما بهتر است رژ لب نود بسیار کمرنگ یا فقط از بالم لب استفاده کنید تا صورتتان بیش از حد شلوغ نشود و تمرکز مخاطب را روی طرح انار نگه دارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا