آرایش لب

قبل از استفاده از رژ لب قرمز این 6 نکته را حتما بخوانید

رژ لب قرمز از جمله رژ لب‌های محبوب و پرطرفدار از زمان‌های گذشته تا کنون بوده است. رنگ قرمز در آرایش زنان همیشه نمادی از خط شکنی، بلندپروازی‌های زنانه و بی‌پروایی محسوب می‌شد، به همین خاطر کم نبودند کسانی‌که با این رنگ نه‌تنها در رژ لب که در هر نوع پوششی مخالف باشند. آگاهی‌ و انگاره‌های پشت رنگ قرمز همیشه آن را متمایز از رنگ‌های دیگر کرده و به آن معنایی متفاوت بخشیده است، به‌خصوص در سال‌های اخیر که رژلب قرمز دوباره به رنگی محبوب به‌خصوص درمیان هنرمندان تبدیل شده است.

با همه این تفاسیر، همان‌طور که  رنگ قرمزِ رژ لب روی چهره بعضی افراد زیبایی خاصی دارد، همان رنگ ممکن است روی لب فرد دیگری با رنگ پوست متفاوت جلوه چندانی نداشته باشد. بنابراین باید به طیف رنگ قرمزی که در آرایش لب خود استفاده می‌کنید، دقت کنید. این مقاله راهنمای جامعی درباره انتخاب و خرید رژلب قرمز مناسب پوست شماست و به تمام بایدها و نبایدهایی می‌پردازد که باید درباره استفاده از این رنگِ رژ بدانید.

نحوه انتخاب رژ لب قرمز با توجه به رنگ پوست

✨ پیشنهاد مطالعه : آموزش آرایش لب و چشم مخصوص شب یلدا

1. رنگ رژ لب‌ را متناسب با پوست صورت‌ خود انتخاب کنید

در ابتدا باید بگوییم، تناسب رنگ رژ لب با رنگ پوست تأثیر بسیار زیادی روی زیبایی کلیت چهره می‌گذارد. نتیجه این تناسب به جز بحث زیباشناسی قطعاً در برخورد و حس شما و اطرافیان‌تان نیز تأثیرگذار خواهد بود. به‌طور مثال استفاده از رنگ نامناسب می‌تواند چهره شما را بسیار خسته و بی‌روح کند یا برعکس چهره‌ شما بسیار برافروخته و جیغ شود، طوری‌که احساس تنش و شلختگی به اطرافین دهد. بنابراین در انتخاب رژ لب خود دقت کنید.

اگر پوست صورت شما روشن و سفید است، استفاده از رژ لب‌های قرمز و خالص زیبایی منحصر به‌فردی به چهره شما می‌بخشد. همچنین اگر پوست گندمی رنگی دارید، رژ لب‌هایی با رنگ‌های تنالیته نارنجی و صورتی کم‌رنگ می‌تواند در هرچه زیباتر شدن چهره شما مؤثر باشد. البته پوست گندمی صورت شما می‌تواند میزبان رنگ‌های قرمز نیز باشد، اما رنگ‌های نارنجی یا صورتی کم‌رنگ اثر شگفت‌انگیزتری روی چهره شما خواهد گذاشت. اگر هم دارای رنگ پوستی تیره و سبزه هستید یا برنز کرده‌اید، قطعاً رنگ‌های تیره مثل شرابی، آلبالویی یا حتی زرشکی بسیار به تُن رنگی پوست شما نزدیک است و از چهره شما چهره‌ای خاص و ویژه خواهد ساخت.

طبق این قانون استفاده از رنگ قرمز در رژ لب بیشتر متناسب با رنگ پوست روشن و سفید است، اما به‌هرحال دنیای امروز دنیای تنوع، سلیقه شخصی و هنجارشکنی است. بنابراین اگر فکر می‌کنید با رنگ پوستی متفاوت دلتان می‌خواهد به‌طور مثال از رنگ قرمز جگری استفاده کنید، سخت نگیرید. شما آن‌طور که دوست دارید، به‌نظر خواهید رسید!

رژ لب قرمز و نکاتی برای انتخاب طیف رنگ آن

✨ پیشنهاد مطالعه : تکنیک‌های طلایی آرایش لب

2. قبل از مصرف رژ لب قرمز از بالم لب یا مرطوب‌ کننده استفاده کنید

مرطوب کننده و بالم لب، از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی مؤثری است که می‌توانید قبل از زدن رژ لب از آن استفاده کنید. هدف استفاده از این محصول ایجاد لایه‌ای مرطوب روی سطح لب‌ها است، به طوری که رطوبت آن‌ها حفظ شود. پس اگر لب‌هایی خشک و پوسته پوسته دارید حتماً و حتماً از این محصول استفاده کنید. قبل از زدن رژ لب قرمز روی لب‌هایتان، ابتدا لب‌ها را تمیز کرده و یک لایه مرطوب‌کننده یا بالم لب روی آن‌ها بکشید. اما اگر لب‌های پوسته پوسته آزاردهنده‌ای دارید، بهتر است قبل از هر چیز با یک اسکراب لب پوسته‌ها را از بین ببرید و ظاهری سالم و تازه به لب‌ها بدهید. استفاده از پرایمرهای مناسب لب نیز بسیار مفید است.

3. از لکه لکه شدن رژ لب قرمزتان یا کم رنگ شدن آن جلوگیری کنید

اگر تجربه زدن رژ لب قرمز یا به‌طور کلی رنگ‌های تیره را داشته باشید، احتمالاً متوجه شده‌اید که پس از مدتی رنگ آن کمی پاک شدهو ظاهری شلخته به لب‌ها می‌دهد. در این مواقع فونداسیون و زیرکاری لب‌ها می‌تواند مانع به وجود آمدن این حالت شود. زدن یک لایه کرم پودر، پنکک یا کانسیلر روی لب‌ها قبل از هر کاری باعث ماندگاری بیشتر و فیکس شدن رژ لب قرمز شما می‌شود.

✨ پیشنهاد مطالعه : چند روش مطمئن برای مراقبت از لب‌ها

4. مانع از پخش شدن رژ لب قرمز دور لب‌ها و دهان‌ شوید

احتمالاً در مورد خودتان یا دیگران پیش آمده که هنگام زدن رژلب قرمز، با یک خطای کوچک رژ اطراف لب‌‌تان پخش شود و ظاهری زشت به چهره شما بدهد. اما چاره چیست؟ همان طور که می‌دانید هنگام زدن رژ لب، مخصوصاً رنگ‌های جیغ و زنده، اگر کوچکترین خطایی کنید و از فرم لب‌ها خارج شوید، آرایش شما بسیار ژولیده و شلخته به‌نظر می‌رسد. بنابراین در این مواقع استفاده از یک مداد و خط لب به کمک شما خواهد آمد تا فرم اصلی لب را با پوشاندن تمامی نقص‌ها درآورید.

همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که انواع خط لب آرایش لب را منسجم‌تر و منظم‌تر نشان می‌دهد. این موضوع در مواردی که شما از رژ لب قرمز استفاده می‌کنید و ناخودآگاه روی یک عضو چهره تأکید می‌کنید، بسیار مؤثر خواهد بود. دقت کنید بهتر است مداد لبی که در کنار رژ لب قرمز خود استفاده می‌کنید، یک تا دو درجه از رنگ رژ لب تیره‌تر باشد. این کار به شما کمک می‌کند تا  لب‌هایی درشت‌تر و جذاب‌تر هم داشته باشید.

چرا قبل از کشیدن رژ لب قرمز از مداد لب استفاده کنیم؟

5. با یک براش، رژ لب‌ را پخش کنید

می‌رسیم به این موضوع که چطور رژ لب محبوب قرمزتان را روی لب‌ها بمالید. معمولاً اکثر افراد رژ لب را معمولی در عرض چند ثانیه روی لب‌ها می‌کشند اما به شما پیشنهاد می‌کنیم در مورد رژ لب قرمز که قرار است چهره‌ای متمایز به شما ببخشد، اندکی حوصله کنید. کافی است با یک براش یا قلموی مخصوص آرایش لب، رژ لب را روی لب‌های خود به دقت پخش کنید. دقت داشته باشید که تمامی سطح لب را به طور یکسان با رژ لب بپوشانید و از ناحیه مشخص شده با خط لب بیرون نزنید. در آخر، تفاوت میان زدن عجله‌ای رژ لب را با این روش خواهید فهمید. لب‌های زیبا و در نهایت چهره‌ای جذاب و گیرا نتیجه صبر و حوصله و البته سلیقه شماست!

استفاده از براش برای زدن رژ لب قرمز

6. برق لب را روی لب‌های قرمزتان نکشید و اضافه آن را با دستمال بگیرید

بسیاری از شما به یاد دارید  که زمانی چقدر استفاده از برق لب در میان خانم‌ها مرسوم بود اما امروزه دیگر استفاده از برق لب روی رژلب مرسوم نیست. این‌کار ظاهری چرب به لب‌ها می‌دهد و عمر ماندگاری رژ لب را هم کمتر خواهد کرد. برق لب به تنهایی روی لب‌ها بسیار شیک‌تر از زمانی است که شما به فرض مثال رژ لب قرمزی را روی لب‌ها مالیده و سپس یک لایه برق لب روی آن استفاده می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد استفاده از برق لب را دارید، تنها کمی با براش آن مرکز لب‌ پایین خود را آغشته کنید. این کار لب‌های شما را پرتر از حدّ معمول نشان می‌دهد.

پس از انجام تمام موارد بالا، با کمک یک دستمال کاغذی رژ اضافی بین لب‌ها را پاک کنید. برای این کار دستمال نازک را بین لب‌ها قرار دهید و لب‌ها را به آرامی روی هم بفشارید. رژ لب اضافی به جز اینکه ظاهر دندان‌های شما را زشت خواهد کرد، بعد از نوشیدن مایعات لبه لیوان یا فنجان را نیز کثیف خواهد کرد.

✨ پیشنهاد مطالعه : چه رژ لبی برای پوست ما مناسب است؟ 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 4 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا