آرایش چشمویدئو

آموزش خط چشم گربه‌ای برای انواع چشم

خط چشم گربه ای یک مدل آرایش چشم کلاسیک اما همواره مد است که برای انواع چشم بادامی، درشت، گرد و حتی پلک‌های افتاده قابل اجراست و ظاهری بسیار جذاب و خاص به چشم‌ها می‌دهد. از طرفی، کشیدن خط چشم گربه‌ای می‌تواند برای افراد مبتدی یک مهارت آرایشی سخت و بسیار زمانبر باشد. این آموزش کمک می‌کند خط چشم گربه‌ای مناسب مدل چشم خود را به سادگی آب خوردن و با چند روش جالب بکشید. فقط کافی است هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی، ابزار مناسب را تهیه کنید و سپس با توجه به مدل چشم خود،  کشیدن خط چشم گربه‌ای را شروع کنید!

خط چشم گربه‌ای برای چه مدل چشم‌هایی مناسب است؟

فرم و مدل چشم افراد متفاوت است. برای اینکه خط چشم گربه ای جلوه زیباتری به چشمانتان ببخشد باید آن را متناسب با فرم چشمان خود بکشید. پس بیایید ببینیم کدام مدل خط چشم گربه ای با فرم صورت و چشم ما همخوانی دارد و چطور باید کشیده شود.

برای کشیدن خط چشم، علاوه بر توجه به فرم چشم‌ها، باید به فرم کلی صورت هم دقت کنید. ممکن است خط چشم گربه‌ای برای هر نوع فرم صورتی مناسب نباشد که در مقاله با فرم‌های صورت و آرایش مناسب هر یک آشنا شوید، خواهید دید خط چشم گربه‌ای ببشتر برای کدام فرم صورت پیشنهاد می‌شود.

خط چشم گربه ای برای چشم گرد و درشت

یکی از نکاتی که در کشیدن خط چشم گربه ای دخترانه برای چشمان گرد و درشت باید دقت کنید، این است که خط چشم در گوشه خارجی چشم کشیده شود و دنباله‌ای به سمت گوشه داخلی نداشته باشد چرا که این کار باعث بزرگ‌تر و گردتر نشان دادن چشم می‌شود و ظاهر جذابی ندارد. نکته دوم این است که هرچه دنباله خط چشم گربه‌ای را کشیده‌تر رسم کنید، چشمان شما ظاهری کشیده‌تر خواهند داشت.

مشاهده قیمت خط چشم در فروشگاه اینترنتی خانومی

همچنین استفاده از خط چشم‌ها و سایه چشم رنگی برای کشیدن خط چشم گربه ای، از گردی چشم شما کم کرده و توجه را به سمت خط چشم جلب می‌کند.

خط چشم گربه ای برای چشم ریز

خط چشم گربه‌ای برای چشم ریز

مداد چشم رنگی میس بیوتی گلدن رز

خط چشم گربه‌ای به افرادی که چشم‌های کوچک دارند، کمک می‌کند چشم‌هایشان درشت‌تر به‌نظر برسد. یکی از ترفندهای کشیدن خط چشم گربه‌ای برای چشم ریز این است که علاوه بر دنباله بالایی، دنباله کوچکی در امتداد خط مژه پایین به سمت گوشه خارجی چشم بکشید. این خط باید از میانه خط مژه پایین و در موازات دنباله بالایی باشد. می‌توانید فاصله بین دو دنباله را با سایه‌های رنگی، کانسیلر یا مداد سفید پر کنید تا چشمانتان زیباتر جلوه کند. علاوه بر مداد سفید، مدادهای رنگی متنوع هم برای آرایش چشم قابل استفاده هستند. مداد چشم رنگی میس بیوتی گلدن رز، یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای این کار است. تنها باید رنگ دل‌خواه خود را تعیین کنید و با رسم یک سایه زیبا در اطراف خط چشم اصلی با مدادهای رنگی، جلوه جذابی به چشمان خود ببخشید.

خط چشم گربه‌ای برای پلک‌ افتاده

خط چشم گربه ای برای پلک‌ افتاده

خط چشم گربه‌ای برای پلک‌های افتاده و چشم‌های پف‌دار به مراتب دشوارتر است. برای داشتن آرایش چشم مناسب، خط چشم گربه‌ای کوتاه و نازک را امتحان کنید. اگر خط چشم را پهن بکشید، زیر پلک رفته و پخش می‌شود. برای اینکه چشمانتان بزرگ‌تر جلوه کند از خط چشم‌های رنگ روشن یا قهوه‌ای استفاده کنید.

در مقاله آموزش خط چشم کشیدن برای پلک افتاده با مدل‌های دیگر خط چشم برای پلک افتاده آشنا شوید.

خط چشم گربه‌ای برای چشم بادامی

خط چشم گربه ای برای چشم بادامی

اگر چشم‌های بادامی‌ دارید، بهتر است که مدل خط چشم شما، خط چشم گربه‌ای پهن باشد. برای کشیدن خط چشم، با فاصله کمی از گوشه داخلی چشم شروع کنید و دنباله آن را بلند بکشید. پیشنهاد می‌کنیم برای ظاهر بهتر، از خط چشم‌های رنگی استفاده کنید. به هیچ عنوان از مداد چشم تیره یا سرمه داخل چشمتان استفاده نکنید چرا که باعث می‌شود چشم‌ها کوچک‌تر به نظر برسند.

خط چشم گربه‌ای برای چشم رو به پایین

خط چشم گربه ای برای چشم رو به پایین

برای افرادی که چشم‌هایشان رو به پایین است، خط چشم گربه‌ای یک گزینه عالی است. اگر چشمانتان رو به پایین است، تنها کافی است از گوشه داخلی چشم، یک خط چشم پهن بکشید و آن را به‌صورت اریب به سمت بالا امتداد دهید. اگر می‌خواهید جذابیت بیشتری داشته باشید، از خط چشم‌های رنگی و اکلیلی استفاده کنید.

ناگفته نماند که با وجود این‌که همه افراد با هر مدل چشمی می‌توانند کشیدن خط چشم گربه‌ای را امتحان کنند، اما ده‌ها مدل جذاب و زیبای دیگر هم برای آرایش چشم وجود دارد. در مطلب انواع مدل خط چشم، می‌توانید برخی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین مدل‌ها را ببینید.

چه روش‌هایی برای کشیدن خط چشم گربه‌ای وجود دارد؟

اگر اولین بار است که کشیدن خط چشم گربه‌ای را امتحان می‌کنید، اصلاً نگران نباشید. در ادامه یک ویدئوی آموزشی و چند روش جالب با استفاده از ابزار ساده‌ای را معرفی کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند حتی اگر مبتدی هستید، خط چشم گربه‌ای تمیز و دقیقی بکشید.

قبل از شروع هر روش‌ ابتدا باید زیرسازی آرایش خود را کامل کنید. برای این کار اگر پوست پلک شما خشک است، کمی مرطوب کننده روی آن بزنید تا از شکسته شدن خط چشم جلوگیری کنید. بعد از آن، از پرایمر چشم برای ماندگاری بهتر آرایش چشم و سپس از یک کانسیلر برای جلوه بهتر خط چشم استفاده کنید. اگر معمولاً پشت پلک شما چرب می‌شود، می‌توانید از پرایمر مخصوص پوست چرب و به جای کانسیلر از سایه کرم رنگ یا پنکک استفاده کنید.

کشیدن خط چشم گربه‌ای با چسب

کشیدن خط چشم گربه ای با چسب

اصول کشیدن خط چشم گربه‌ای، تقریبا مشابه خط چشم‌های عادی و روزمره است. بنابراین قبل از هر چیزی، نیم‌نگاهی به مطلب آموزش خط چشم بیندازید. سپس برای کشیدن خط چشم گربه‌ای با استفاده از چسب نواری یا چسب کاغذی، می‌توانید چسب را به دو روش برش دهید.

 • در روش اول، طول برش چسب باید زیاد باشد. وسط چسب را پایین نوک بینی خود بچسبانید و بادقت دو طرف دیگر چسب را طوری بچسبانید که در امتداد خطی باشد که گوشه بینی، گوشه خارجی چشم و انتهای دم ابرو را به هم وصل می‌کند.
 • در روش دوم تنها کافی است به اندازه دنباله خط چشم، دو تکه چسب را ببرید و هر کدام را در امتداد گوشه چشم و انتهای دم ابرو بچسبانید.

نکته: از آنجایی که روش اول کمک می‌کند خط چشم گربه‌ای در دو طرف قرینه باشد، به تازه‌کاران این روش را پیشنهاد می‌کنیم:

 • از گوشه خارجی چشم در امتداد چسب، خط باریکی بکشید و انتهای آن را به وسط خط مژه وصل کنید.
 • داخل خط چشم را پرکنید.
 • با استفاده از ابزارهای آرایشی مانند پد آرایشی و گوش پاک کن، ایرادات کوچک را برطرف کنید.
خط چشم مویی نوت

در نظر داشته باشید که برای کشیدن خط چشم گربه‌ای ظریف و زیبا، بهتر است از یک خط چشم مویی استفاده کنید. خط چشم مویی نوت، یکی از بهترین مدل‌های خط چشم برای این کار است. براش بسیار ظریف و رنگ مشکی و مات این محصول، آرایش خاص چشمان شما را جذاب‌تر خواهد کرد.

کشیدن خط چشم گربه‌ای با کارت

کشیدن خط چشم گربه ای با کارت
 • کارت عابربانک یا هر نوع کارت دیگری را در گوشه خارجی چشم، در امتداد انتهای دم ابرو به صورت مورب نگه دارید. این کار به شما کمک می‌کند تا دنباله خط چشم را صاف و بدون خطا رسم کنید.
 • از انتهای دنباله، خطی به وسط مژه بکشید و آن را به سمت گوشه داخلی چشم، به‌طوری که باریک‌تر شود، ادامه دهید.
 • داخل خط چشم را با دقت پر کنید.

کشیدن خط چشم گربه‌ای با قاشق

کشیدن خط چشم گربه ای با قاشق
 • دسته قاشق را در حالت مورب در امتداد خطی که گوشه خارجی چشم را به انتهای دم ابرو وصل می‌کند، قرار دهید.
 • دنباله خط چشم گربه‌ای را در امتداد دسته قاشق، به‌اندازه‌ای که می‌خواهید رسم کنید.
 • حالا قسمت گود قاشق را به گونه‌ای روی پلک خود قرار دهید که فرورفتگی آن روی پلک باشد. از انتهای دنباله به وسط خط مژه برسد و کمی از خط مژه بالاتر قرار گیرد.
 • از زیر قاشق خطی بکشید. این خط قوس‌دار بوده و با وصل‌شدن به خط قبلی، مثلثی توخالی ایجاد می‌کند.
 • با دقت مثلث را پر کنید تا خط چشم کامل شود.
 • می‌توانید از گوشه داخلی چشم، خطی باریک به وسط مژه بکشید تا خط چشم شما کشیده‌تر شود.
+ خط چشم ماژیکی گلدن رز

در صورتی که می‌خواهید  خط چشم گربه ای شما، کمی پهن‌تر باشد و جلوه دو چندانی به چشمان شما بدهد، حتما از یک خط چشم ماژیکی استفاده کنید. خط چشم ماژیکی گلدن رز، در برابر آب و تعریق مقاوم است و به‌راحتی یک  خط ضخیم را برای شما رسم خواهد کرد. علاوه بر این باید بدانید که اگر در ابتدای مسیر اموزش خط چشم گربه ای هستید، استفاده از خط چشم‌های ماژیکی برای شما بسیار راحت‌تر خواهد بود.

کشیدن خط چشم گربه‌‌ای با شابلون

کشیدن خط چشم گربه‌ ای با شابلون

برای کشیدن خط چشم گربه‌ای، شابلون‌هایی با مدل‌های مختلف در بازار وجود دارند که کار شما را ساده‌تر می‌کنند.

 • با توجه به مدل خط چشم گربه‌ای که می‌خواهید، شابلون موردنظر را انتخاب کنید و آن را با دقت پشت پلک خود بچسبانید. اگر مدل شابلون شما چسبنده نیست، می‌توانید برای ثابت نگه داشتن آن، دور آن را با چسب نواری یا کاغذی بچسبانید.
 • پس از اینکه از ثابت‌شدن شابلون مطمئن شدید، با استفاده از خط چشم مایع، مداد چشم یا سایه، داخل شابلون را پر کنید.
 • پس از خشک شدن خط چشم، شابلون را به‌آرامی بردارید و ایرادات را رفع کنید.

آموزش کشیدن خط چشم گربه‌ای دخترانه با استامپ

+ خط چشم به همراه استامپ مدل Fox شیگلم

علاوه بر روش استفاده از شابلون، برخی خط چشم‌ها افزون بر براش مویی یا ماژیکی خود، یک بخش استامپ‌دار هم دارند. خط چشم‌های فانتزی، استامپ‌های طرح‌دار مثل قلب، ستاره و… داشته و در این میان برخی نیز دارای دنباله گربه‌ای شکل هستند. خط چشم به همراه استامپ شیگلم، یکی از این موارد است. استفاده از این محصول بسیار راحت بوده و حتی بدون اموزش خط چشم گربه ای می‌توانید از آن استفاده کنید. تنها باید گوشه خط چشم را با استامپ، رسم کرده و بعد از آن هم یک خط نازک روی پلک بکشید. به همین سادگی، شما صاحب یک خط چشم قرینه و گربه‌ای خواهید شد!

این روش برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در عین کشیدن خط چشم گربه‌ای، آرایش دخترانه و لایت داشته باشند. رسم خط نازک در امتداد مژه‌ها و ایجاد یک گوشه ظریف، با خط چشم‌های دارای استامپ به‌راحتی انجام می‌شود.

 

کشیدن خط چشم گربه ای با نقطه گذاری

با روش نقطه‌گذاری ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنید می‌توانید خط چشم گربه ای جذاب بکشید. برای این کار تنها کافی‌ست از خط چشم ماژیکی یا مداد چشم کمک بگیرید.

 • در امتداد خط مژه، یک نقطه نزدیک به گوشه داخلی چشم، یک نقطه در وسط خط مژه، یک نقطه در گوشه خارجی چشم بکشید.
 • میان نقطه‌های قبلی، یک نقطه بگذارید که در مجموع 5 نقطه می‌شود.
 • از گوشه خارجی چشم، به سمت بالا در جهت انتهای دم ابرو، سه نقطه با فاصله یکسان از هم بکشید.
 • حالا به راحتی و تنها با وصل کردن نقطه‌ها به هم می‌توانید خط چشمی تمیز و زیبا بکشید.
 • در آخر، انتهای دنباله را با خطی صاف به وسط خط مژه وصل کنید و خط چشم را کامل کنید.

آموزش گام به گام خط چشم گربه‌ای به روش پیشنهادی خانومی

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای فقط برای مبتدی‌ها نیست. هر چه قدر هم که در کشیدن انواع مدل خط چشم گربه‌ای ماهر باشید، ممکن است نکات ریزی که در این بخش آموزش می‌دهیم به کشیدن خط چشمی دقیق‌تر کمک کند.

 • مرحله اول: یک خط نازک، با کمی فاصله از گوشه داخلی چشم تا ابتدای گوشه خارجی در امتداد خط مژه بکشید.
 • مرحله دوم: حالا نوبت کشیدن دنباله خط چشم است. دنباله خط چشم گربه‌ای باید به صورت اریب، به سمت بالا و در جهت انتهای دم ابرو شما باشد. برای این کار، یک خط فرضی را از گوشه خارجی چشم تا انتهای دم ابرو تصور کنید و دنباله خط چشم را روی این خط فرضی بکشید. می‌توانید یک مداد را از کنار بینی تا انتهای دم ابرو به گونه‌ای که از کنار گوشه خارجی چشم شما بگذرد، نگه دارید و با کمک مداد، دنباله چشم را بکشید.
 • مرحله سوم: دنباله خط چشم را که کشیدید، از انتهای آن، خطی تا وسط خط مژه خود بکشید. در این حالت یک مثلث باریک ایجاد می‌شود که باید با دقت داخل آن را پر کنید.
 • مرحله آخر: با استفاده از گوش پاک کن آغشته به محلول پاک کننده آرایش چشم، بیرون زدگی‌ها و نواقص را برطرف کنید. چشمان خود را ببندید و برای کامل کردن خط چشم، با دقت ایرادات ریز را اصلاح کنید.

نکته: خط چشم گربه‌ای، یکی از روش‌هایی است که به چشم‌ها و پلک‌های شما حالتی روبه‌بالا می‌دهد. این نکته برای کسانی که کمی افتادگی پلک دارند، خبر خیلی خوبی است.

سوالات متداول خط چشم گربه‌ای

چگونه خط چشم گربه ای را متناسب با فرم چشم خود بکشیم؟

برای کشیدن خط چشم گربه‌ای متناسب با فرم چشم، باید به اندازه و شکل چشم‌ها توجه کنید. برای چشم‌های بزرگ و تیره، می‌توانید خط چشم گربه ای پهن بکشید و برای چشم‌های کوچک و روشن، خط چشم گربه ای نازک را امتحان کنید. همچنین، می‌توانید با تغییر شیب دنباله خط چشم، به چشمان خود ظاهری کشیده‌تر بدهید.

برای کشیدن خط چشم گربه‌ای از چه رنگ خط چشمی استفاده کنیم؟

اصولاً خط چشم گربه‌ای با رنگ سیاه جلوه بهتری دارد اما می‌توانید از خط چشم‌های رنگی نیز استفاده کنید که با فرم و رنگ چشمان شما بیشتر هماهنگ باشد. به عنوان مثال، اگر چشمان شما رنگ قهوه‌ای دارند، می‌توانید از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا