آرایشآرایش چشم

مدل خط چشم مناسب برای هر فرم چشم

یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش صورت، آرایش چشم است و یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آرایش چشم، خط چشم مناسب و زیباست. اما خط چشم زمانی زیباست و چهره شما را جذاب می‌کند که خط چشم مناسب با حالت چشم‌هایتان را بکشید. در این صورت است که چشم‌های شما زیباتر از قبل دیده می‌شوند. اگر به مدل خط چشم دقت نکنید ممکن است در نهایت از آرایشتان رضایت کافی نداشته باشید.

 اگر به دنبال این هستید که چه خط چشمی مناسب شماست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. ما در این مطلب به معرفی انواع مدل خط چشم مناسب چشم ریز و درشت می‌پردازیم.

کدام مدل خط چشم مناسب چشم‌های من است؟

این سوالی است که ممکن است هر خانمی داشته باشد. علت آن هم این است که خیلی از خانم‌ها بدون توجه به حالت چشم‌هایشان، راحت‌ترین مدل خط چشمی که می‌توانند بکشند را امتحان می‌کنند و در نهایت از آرایش خود راضی نیستند. اینکه ما خط چشممان را چه شکلی می‌کشیم و یا از چه نوع و جنس خط چشم استفاده می‌کنیم و حتی رنگ خط چشمی که استفاده می‌کنیم، همه این‌ها تأثیر زیادی در زیبایی ظاهر ما دارد. پس باید بیشتر در مورد آن تحقیق کنیم. 

قبل از اینکه به سراغ خط چشم مناسب برای چشم ریز و درشت برویم باید به این نکته توجه کنید که برای کشیدن خط چشم هرگز گوشه چشم خود را نکشید. به‌طورکلی کشیدن پوست پلک یا گوشه چشم برای کشیدن خط چشم کار اشتباهی است و باعث می‌شود خط چشم شما عکس آن چیزی که انتظار دارید بد شود. حالا نوبت آن است که به سراغ خط چشم مناسب چشم ریز و درشت برویم.

خط چشم مناسب برای چشم‌های ریز

خط چشم مناسب چشم های ریز

اگر چشمانتان کوچک است بهترین راه برای کشیدن یک خط چشم مناسب، این است که خط پلک زیر چشمتان را اندکی با مداد چشم سفید رنگ، سفید کنید. دقت کنید در انجام این کار زیاده‌روی نکنید تا رنگ سفید خیلی پررنگ نشود، سپس با استفاده از یک خط چشم با سر باریک (ماژیکی یا مایع)، به سراغ خط پلک بالای چشمتان بروید. می‌توانید خط چشم گربه‌ای را امتحان کنید. 

برای کشیدن خط چشم مدل گربه‌ای باید دقت کنید که خطی که در گوشه داخلی چشمتان می‌کشید، ظریف و باریک باشد و هر چه به سمت قسمت بیرونی چشم می‌روید کمی پهنای خط بیشتر شود. این کار را تا گوشه خارجی چشم ادامه دهید. سپس دنباله خط چشم را، به سمت بالا بکشید. دنباله خط چشم بستگی به سلیقه شما می‌تواند کوتاه یا بلند باشد.

همچنین اگر با قرینه نشدن خط چشم‌هایتان مشکل دارید، برای اینکه خط چشم هر دو چشمتان یکسان شود، می‌توانید از چسب استفاده کنید. برای این کار چند سانت از چسب ببرید و آن را زیر گوشه خارجی خط مژه پلک پایین چشمتان با زاویه مناسب بچسبانید و سپس شروع به کشیدن خط چشم کنید.

اگر به دنبال یک مدل ساده‌تر هستید، می‌توانید کشیدن خط چشم را با کمی فاصله از گوشه داخلی چشمتان شروع کنید و تا انتهای چشم ادامه دهید. این کار چشم‌های شما را درشت‌تر نشان می‌دهد. همچنین اگر فاصله بین چشم‌های شما کم است می‌توانید علاوه بر خط چشم بالا، یک خط چشم هم در زیر چشمتان، از وسط پلک پایینی تا انتها بکشید. این مدل خط چشم، چشمانتان را بازتر نشان می‌دهد و فاصله بین چشمان شما را بیشتر نشان می‌دهد. 

اگر طرفدار آرایش ملایم هستید می‌توانید یک مدل خیلی ساده، سریع و آسان را امتحان کنید. شما می‌توانید با استفاده از مداد چشم مشکی، داخل پلک بالایی چشمتان را سیاه کنید. این کار باعث می‌شود چشمان شما درشت‌تر به نظر بیایند.

 خط چشم مناسب برای چشم‌های درشت

خط جشم برای چشم درشت

اگر چشم‌هایتان درشت است، برای زیباتر شدن آرایش چشمتان یک خط چشم با ضخامتی که می‌پسندید بکشید و تا انتهای چشم ادامه دهید، سپس باتوجه‌به زاویه مناسب خط چشم را تا بعد از گوشه خارجی چشم ادامه دهید، با این کار به چشمانتان حالت کشیدگی می‌دهید. این مدل خط چشم برای افرادی که چشم‌هایشان درشت و گرد است بسیار مناسب است. می‌توانید در صورت تمایل در زیر چشمتان را هم خط چشم بکشید.

کشیدن خط چشم در زیر چشم و یا داخل پلک پایینی چشم، برای افرادی که چشم‌هایشان درشت است بسیار مناسب است. می‌توانید این کار را با استفاده از خط چشم‌های رنگی هم انجام دهید و یک آرایش زیبا و متفاوت داشته باشید. 

یکی دیگر از مدل‌هایی که می‌توانید امتحان کنید، خط چشم روباهی است. برای کشیدن این مدل خط چشم یک خط هشتی شکل از گوشه خارجی چشم بکشید، سپس از ابتدای چشم یک خط صاف بکشید و به خط بالایی شکل هشتی وصل کنید. 

حالا قسمت خالی بین خط چشم و خط پلک را پر کنید. یک خط صاف تا گوشه داخلی چشم بکشید و در نهایت یک مثلث بسیار ظریف و کوچک در ادامه گوشه داخلی چشم و نزدیک به بینی بکشید، توجه کنید که رأس مثلث باید تیز باشد. بعد از کشیدن مثلث، داخل آن را با مداد پر کنید. این خط چشم، چشم‌های شما را کشیده نشان می‌دهد. 

همچنین یکی دیگر از روش‌های کشیدن خط چشم برای چشم‌های درشت که ساده‌تر از مدل‌های قبلی است. خط چشم را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و با ضخامت یکسان تا انتهای چشم بکشید. نیاز نیست که انتهای خط چشمتان را دنباله‌دار کنید. با استفاده از مداد چشم یک خط هم در زیر چشم بکشید و کمی آن را محو کنید.

اگر چشمان شما بیش از اندازه از هم فاصله دارند، با استفاده از مداد چشم، در گوشه داخلی چشم‌ها سیاه کنید. همچنین می‌توانید بعد از کشیدن یک خط چشم ساده بر روی خط پلک بالای چشم، مانند مدل خط چشم روباهی، در ادامه گوشه داخلی چشم یک مثلث کوچک بکشید و داخل آن را پر کنید اما انتهای خط چشمتان را دنباله‌دار نکنید.

در این مطلب به طور خلاصه به معرفی انواع خط چشم مناسب برای چشم ریز و درشت پرداختیم. هرچند کشیدن خط چشم قرینه کار سختی است اما اگر خط چشم مناسب چشم‌هایتان را پیدا کنید با چند بار تمرین‌کردن در کشیدن آن مدل ماهر خواهید شد. 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا