آرایش چشم

مدل خط چشم مناسب برای هر فرم چشم

یکی از مهم‌ترین بخش‌های آرایش صورت، آرایش چشم است و یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آرایش چشم، خط چشم مناسب و زیباست. اما خط چشم زمانی زیباست و چهره شما را جذاب می‌کند که خط چشم مناسب با حالت چشم‌هایتان را بکشید. در این صورت است که چشم‌های شما زیباتر از قبل دیده می‌شوند. اگر به مدل خط چشم دقت نکنید ممکن است در نهایت از آرایشتان رضایت کافی نداشته باشید. اگر به دنبال این هستید که چه خط چشمی مناسب شماست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. ما در این مطلب به معرفی انواع مدل خط چشم مناسب برای هر فرم چشم می‌پردازیم.

کدام مدل خط چشم مناسب چشم‌های من است؟

این سوالی است که ممکن است هر کسی داشته باشد. علت آن هم این است که خیلی‌ها بدون توجه به حالت چشم‌هایشان، راحت‌ترین مدل خط چشمی که می‌توانند بکشند را امتحان می‌کنند و در نهایت از آرایش خود راضی نیستند. اینکه ما خط چشممان را چه شکلی می‌کشیم، یا از چه نوع و جنس خط چشم استفاده می‌کنیم و حتی از چه رنگ خط چشمی استفاده می‌کنیم، همه این‌ها تأثیر زیادی در زیبایی ظاهر ما دارد. پس باید بیشتر در مورد آن تحقیق کنیم.

خط چشم نمدی مدل لاین اکسپرس
کالیستا

خط چشم نمدی مدل لاین اکسپرس

30%
226000 158200
تومان
خط چشم ماژیکی مدل Dip Liner
مای

خط چشم ماژیکی مدل Dip Liner

40%
176400 105840
تومان
خط چشم لاینر اند شیپر
کالیستا

خط چشم لاینر اند شیپر

30%
207800 145460
تومان
مداد چشم دریم
گلدن رز

مداد چشم دریم

5%
99000 94050
تومان
خط چشم ماژیکی بلک فبیولس
شون

خط چشم ماژیکی بلک فبیولس

12%
224400 197720
تومان

نکته: قبل از اینکه به سراغ خط چشم مناسب برای چشم ریز و درشت برویم باید به این نکته توجه کنید که برای کشیدن خط چشم هرگز گوشه چشم خود را نکشید. به‌طورکلی کشیدن پوست پلک یا گوشه چشم برای کشیدن خط چشم کار اشتباهی است و باعث می‌شود خط چشم شما عکس آن چیزی که انتظار دارید بد شود.

مدل خط چشم جدید

خط چشم‌های ترند

قبل از بررسی دقیق‌تر انواع مدل‌های خط چشم، بد نیست که کمی با انواع خط چشم جدید آشنا شویم. در حال حاضر، دنیای مد به سمت استفاده از رنگ‌های جیغ، پررنگ، نئونی و انواع گلیترها رفته است. این ترند رنگی جدید، مدل‌های خط چشم را نیز تحت تاثیر قرار داده و در حال حاضر، شما می‌توانید انواع خط چشم رنگی را در کاتالوگ‌های جدید برندهای بزرگ دنیا ببینید.

خط چشم‌های شاین‌دار، رنگی، گلیتردار و انواع مدل‌های فانتزی، تنها بخشی از این مدل‌ها هستند. استفاده هم‌زمان از انواع نگین‌ها، مرواریدها و حتی برچسب‌های رنگی نیز در این مدل‌ها رواج پیدا کرده است. این مدل خط چشم جدید، به‌خوبی توانسته نظر و توجه اغلب دختران نوجوان و جوان نسل‌های جدید را به خود جلب کند و به‌عنوان جذاب‌ترین ترند روز، مورد استفاده قرار بگیرد.

مدل خط چشم ساده و شیک

اغلب افراد برای قرارهای کاری، آرایش‌های روزمره و یک چهره شیک و ساده، به دنبال خط چشم‌های کلاسیک می‌گردند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، باید به شما بگوییم که رسم یک خط چشم ساده و شیک اصلا سخت نیست و در مطلب آموزش خط چشم، روش دقیق و کامل این کار را به شما آموزش دادیم. فقط باید مهم‌ترین مدل‌های این نوع خط چشم را بلد باشید. در ادامه، 5 مدل خط چشم ساده و کلاسیک را با هم ببینیم:

1- بلند و تمام چشم

خط چشم کشیده و بلند

این مدل خط چشم برای افراد دارای چشم‌های درشت فوق‌العاده است. برای رسم این مدل، کمی جلوتر از گوشه داخلی چشم، کار خود را آغاز کنید و تا نیم‌سانتی‌متر پس از انتهای گوشه خارجی چشم، کار خود را ادامه دهید. این خط چشم را می‌توانید پهن یا ظریف بکشید. برای رسیدن به نتیجه بهتر، فقط باید نوع آرایش و مدل چشم خود را در نظر بگیرید.

2- مصری

خط چشم مصری

این مدل خط چشم که به مدل مصری هم شهرت دارد، دنباله‌ای تیز و نسبتا بلند خواهد داشت. هر قدر که ابروهای شما فاصله بیشتری با چشمان‌تان داشته باشد، می‌توانید دنباله این مدل خط چشم را نیز بلندتر رسم کنید.

3- کوتاه و پهن

خط چشم پهن و کوتاه

رسم این مدل خط چشم، تقریبا چالش برانگیز است و با کمی زیاده‌روی، ظاهری خسته و مسن خواهید داشت. برای کسانی که چشم‌های بادامی و کوچک دارند، این مدل چشم‌ها را گردتر نشان می‌دهد و یک مدل کلاسیک و نسبتا ساده است.

4- پهن و کشیده

خط چشم پهن

این مدل خط چشم برای افرادی مناسب است که فاصله چشم و ابروی آن‌ها زیاد است. با این مدل، فاصله میان این دو بخش صورت‌شان کمتر دیده می‌شود. خط چشم پهن و کشیده، باعث می‌شود که چشم‌ها درشت‌تر دیده شوند و ظاهر بسیار کلاسیک و زیبایی داشته باشید.

5- گربه‌ای پهن

گربه‌ای پهن

این مدل خط چشم، یکی از شیک‌ترین خط چشم‌های کلاسیک است که همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای رسم این خط چشم، باید بخشی از پلک پایین را نیز در حین رسم خط چشم، پررنگ کرده و گوشه خارجی چشم‌تان را نیز پر کنید. با این روش، حالت چشم‌ها را بزرگ‌تر و کشیده‌تر خواهید کرد.

مدل خط چشم دخترانه

داشتن ظاهر طبیعی و زیبا، برای دختران جوان و نوجوان یک برتری طبیعی است. با رسم خط خط چشم دخترانه، شما هم می‌توانید ظاهری باطراوت و شاداب برای خود ایجاد کنید. در ادامه، 5 مدل از انواع خط چشم دخترانه را با هم بررسی کنیم:

1- نازک

خط چشم نازک

یکی از پرطرفدارترین انواع خط چشم دخترانه، مدل ساده و نازک است. این مدل همیشه ترند بوده و ظاهری شاداب و جذاب برای شما ایجاد می‌کند. برای رسم این مدل، خط چشم را بر امتداد مژه‌های خود بکشید و در ادامه، دنباله ساده‌ای برای خط چشم‌تان رسم کنید.

2- رنگی و فانتزی

خط چشم رنگی

اغلب دختران نوجوان، از آرایش‌های ترند لذت می‌برند و در حال حاضر، انواع خط چشم رنگی به یکی از ترندهای روز دنیا تبدیل شده است. فقط کافی است که رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید و یک مدل خط چشم ساده، فانتزی یا شلوغ و چند رنگ برای خود بکشید.

3- گربه‌ای

خط چشم گربه‌ای

خط چشم گربه‌ای را میتوانیم یکی از انواع خط چشم دخترانه بنامیم که همیشه پرطرفدار است. این مدل حالت چشمان را جذاب‌تر و خیره‌کننده‌تر کرده و ظاهری به‌شدت لوکس برای شما ایجاد می‌کند. برخلاف تصور عموم مردم، همه افراد با هر نوع مدل چشم، می‌توانند خط چشم گربه‌ای بکشند. در مطلب خط چشم گربه‌ای، نحوه رسم این مدل خط چشم برای انواع چشم‌ها را با هم بررسی کردیم. فقط کافی است نوع چشمان خود را در نظر بگیرید و یک خط چشم خاص گربه‌ای، برای خود رسم نمایید!

4- خط چشم سایه‌ای

خط چشم با سایه

یکی از زیباترین خط چشم‌های دخترانه، خط چشم‌های محو و رسم‌شده با سایه است. برای این کار می‌توانید از سایه چشم مشکی، خاکستری یا قهوه‌ای استفاده کنید. انواع خط چشم دخترانه با سایه را می‌توانید بر اساس رنگ لباس، رنگ میکاپ یا رنگ چشمان خود انتخاب کنید.

5- طبیعی و نچرال

+ خط چشم کوتاه و تیره

این مدل، برای کسانی مناسب است که می‌خواهند ظاهری ساده و روزمره داشته باشند. در این مدل، خط چشم تنها دو گوشه بالا و پایین در بخش خارجی چشم را پوشش می‌دهد. این مدل برای چشم‌های ریز یا حتی درشت، عالی است و ظاهری سرزنده و باطراوت برای شما ایجاد می‌کند.

مدل خط چشم نازک

خط چشم نازک، برای آرایش روزمره ایده‌آل است. برای رسم این مدل خط چشم، گزینه‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر هستند:

1- خیلی نازک

خط چشم خیلی نازک

در این مدل، از نازک‌ترین بخش نمدی یا مویی خط چشم خود کمک بگیرید. در امتداد پلک خود، یک خط خیلی ساده و خیلی صاف بکشید. به همین راحتی، خط چشم نازک شما رسم می‌شود!

2- نازک و دنباله‌دار

خط چشم دنباله‌دار نازک

این مدل برای کسانی مناسب است که می‌خواهند چشمان کشیده‌تری داشته باشند، اما آرایش‌ آن‌ها خیلی مجلل و پررنگ نباشد. در این صورت، از گوشه داخلی پلک‌تان، خط چشم نازک رسم کنید، تنها گوشه آن را به سمت بالا ادامه داده و کمی آن را پهن‌تر رسم نمایید.

3- کشیده و نازک

خط چشم نازک و کشیده

این خط چشم برای پلک‌های افتاده، پف‌دار و حتی کوچک و بادامی، ایده‌ال است. خط چشم نازک را تا نزدیکی دم ابروی خود ادامه دهید. نحوه رسم دنباله خط چشم به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید آن را صاف ادامه دهید یا با یک زاویه تیز، ظاهر خاص‌تری برای خود ایجاد نمایید.

4- نازک و گربه‌ای

خط چشم گربه‌ای نازک

برای داشتن یک آرایش مجلسی و خاص، نیازی به رسم خط چشم‌های خیلی پهن ندارید. بعد از رسم یک خط چشم نازک، گوشه چشم خود را کمی بالاتر از حد معمول بکشید و یک آرایش ساده، شیک و مجلل به‌دست آورید.

5- بدون دنباله

خط چشم نازک و بدون دنباله

این خط چشم برای کسانی که به دنبال یک آرایش طبیعی و نچرال هستند، عالی خواهد بود. در این حالت، شما فقط باید کنار مژه‌های خود را با یک خط بسیار نازک، کمی پررنگ‌تر کنید. این خط چشم بدون دنباله است و به همین دلیل، برای هر نوع مدل چشم زیبا خواهد بود.

مدل خط چشم رنگی

استفاده از مدادهای چشم رنگی یا انواع خط چشم‌های رنگارنگ، در حال حاضر طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. اگر برای رسم انواع خط چشم دخترانه و رنگی به ایده نیاز دارید، موارد زیر به شما کمک خواهند کرد:

1- فانتزی و رنگی

خط چشم فانتزی و رنگی

اغلب کسانی که به دنبال خط چشم رنگی هستند، از ظاهر فانتزی و خاص هم لذت می‌برند. برای این دسته افراد، استفاده از خط چشم رنگی هیچ محدودیتی ندارد و تنها می‌خواهند یک مدل جذاب و جدید برای خود ایجاد کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، می‌توانید با ترکیب مدل خط چشم فانتزی و رنگی، ظاهر خاصی برای خود بسازید. رسم خطوط موازی، نقاط مختلف اطراف پلک‌ها و حتی استفاده همزمان از چندین رنگ، در این حالت پیشنهاد می‌شود.

2- ترکیب مشکی و رنگی

خط چشم مشکی و رنگی

برای کسانی که در استفاده از خط چشم رنگی کمی محتاط‌تر هستند و به‌دنبال یک ظاهر لوکس و جذاب می‌گردند، ترکیب خط چشم رنگی و مشکی در کنار هم را پیشنهاد می‌کنیم. برای این کار ابتدا یک خط چشم ساده مشکی بکشید و در امتداد آن، خط چشم رنگی خود را رسم کنید. روش ساده‌تر این است که ابتدا خط چشم رنگی خود را کاملا پهن و مدل‌دار رسم نمایید و در پایان کار، خط چشم مشکی ساده و روزانه خود را روی آن بکشید. با این کار، یک ظاهر رنگی و در عین حال شیک به‌دست می‌آورید.

3- ساده و رنگی

خط چشم ساده رنگی

استفاده از خط چشم‌های رنگی برای داشتن یک میکاپ شیک هم امکان‌پذیر است. اگر می‌خواهید در عین استفاده از خط چشم رنگی، ظاهر غیر فانتزی داشته باشید، از یک رنگ پررنگ استفاده کنید. سورمه‌ای، کاربنی، سبز تیره، قهوه‌ای یا زغال‌سنگی، انتخاب‌های امن هستند. برای این کار، یک مدل ساده و شیک را با رنگ مورد علاقه‌تان رسم کنید. سپس با استفاده از ریمل، آرایش چشمان خود را تکمیل کرده و از ظاهر جدید خود لذت ببرید.

4- خط چشم رنگی پهن

خط چشم پهن رنگی

این مدل خط چشم، ظاهر واضح‌تری دارد و حتی از دور، آرایش خاص شما را نشان می‌دهد. کافی است از یک خط چشم رنگی نئونی اسپویلد استفاده کنید و با توجه به مدل چشمان‌تان، یک خط چشم پهن رسم نمایید. رنگ خط چشم و مدل آن کاملا به سلیقه شما بستگی دارد و هیچ محدودیتی مانع خلاقیت‌های جذاب شما نمی‌شود!

5- ترکیب سفید و مشکی

خط چشم سفید و مشکی

خط چشم سفید، یکی از انواع خط چشم دخترانه پر طرفدار است که می‌توانید برای یک آرایش شیک مجلسی یا آرایش روزانه و حتی فانتزی، از آن استفاده کنید. برای این کار می‌توانید پس از رسم خط چشم اصلی خود، با مداد سفید دور خط چشم مشکی‌تان را پررنگ کنید و ظاهر خاص‌تری به چشمان خود ببخشید.

مدل خط چشم فانتزی

در حال حاضر، ترندهای مختلف آرایشی باعث شده که اغلب دختران نوجوان و حتی زنان، به خط چشم‌های فانتزی علاقمند شوند. این نوع آرایش برای روزهای خاص، جشن‌های دوستانه و دورهمی‌های غیر رسمی، ایده‌آل هستند. برخی از زیباترین مدل‌های انواع خط چشم دخترانه فانتزی شامل موارد زیر است:

1- دو خطی با دنباله کوتاه

خط چشم دوتایی ساده

یکی از ساده‌ترین، راحت‌ترین و معمول‌ترین خط چشم فانتزی، همین مدلی است که در تصویر می‌بینید. برای رسم این مدل، نیاز به انجام کار خاصی نیست. تنها باید یک دنباله کوتاه و موازی با دنباله اصلی خط چشم خود رسم نمایید. شما می‌توانید این مدل را با گوشه داخلی چشم رسم کرده یا برای راحتی کار، بخش داخلی را حذف کنید. اگر تا به حال خط چشم فانتزی نکشیده‌اید و برای اولین بار می‌خواهید این کار را انجام دهید، انتخاب این مدل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

2- استامپ‌دار

خط چشم استامپ دار

برای کسانی که احساس می‌کنند رسم خط چشم فانتزی سخت است، گزینه‌های متنوع دیگری مثل خط چشم‌های استامپ‌دار وجود دارد. این خط چشم‌ها، علاوه بر سر تیز اصلی، یک بخش مهر مانند دارند. برای رسم خط چشم ساده، باید از بخش نوک تیز استفاده کنید. سپس برای ایجاد ظاهر فانتزی، از بخش استامپ‌دار کمک گرفته و با خلاقیت خود، یک یا چند طرح اطراف چشم خود ایجاد نمایید. انواع خط چشم استامپ‌دار با طرح‌های متنوع در بازار وجود دارند. ماه، قلب، ستاره، نقطه ساده و حتی شکل‌های ساده‌تر مشابه دنباله خط چشم معمولی، از مدل‌های موجود در انواع فروشگاه‌ها هستند. خط چشم ضد آب شیگلم نیز نمونه‌ای از همین خط چشم‌ها است.

3- نقطه زیر چشم

خط چشم نقطه‌ای

یکی دیگر از خط چشم‎های فانتزی محبوب فعلی، رسم یک نقطه مشکی ساده زیر پلک است. این مدل فانتزی را می‌توانید با خط چشم ساده و روزانه خود یا حتی بدون خط چشم و البته با دیگر خط چشم‌های فانتزی ترکیب نمایید. ابتکار عمل را در دست بگیرید و چشمان خود را به همان شکل که دوست دارید، دیزاین کنید!

4- خط چشم دوتایی

خط چشم دوتایی کامل

یکی از زیباترین خط چشم‌های فانتزی، رسم دو خط در امتداد یکدیگر است. برای این کار، ابتدا باید خط چشم اصلی خود را در امتداد مژه‌ها رسم کنید و سپس خط دومی را درست در وسط فاصله میان چشم و ابرو، بکشید. شما می‌توانید خط دوم را کاملا صاف رسم کرده یا با ایجاد انحناهای مختلف در آن، ظاهر جذاب‌تری به آرایش خود ببخشید.

5- ترکیب خط چشم رنگی و مشکی

خط چشم ترکیبی

یکی از ترندهای فعلی، استفاده از خط چشم‌های رنگی و مشکی به‌صورت هم‌زمان است. رسم خطوط اضافه در اطراف چشم اصلی و افزودن رنگ با انواع خط چشم رنگی، یکی از مدل‌های محبوب در آرایش فانتزی است. برای این کار، تنها باید خط چشم اصلی خود را با توجه به مدل چشم‌تان رسم کرده و سپس با استفاده از خلاقیت خود، خط‌های متنوعی اطراف آن رسم نمایید.

مدل خط چشم برای چشم های پف دار

برای کسانی که چشم‌های پف‌دار دارند، کشیدن یک خط چشم ساده، اصلا راحت نیست. در اغلب موارد، این افراد ترجیح می‌دهند که بدون خط چشم آرایش کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید، با ما بمانید تا مدل‌های مختلف خط چشم مناسب چشم‌های پف‌دار را به شما معرفی کنیم:

1- دنباله‌دار و کشیده

خط چشم دنباله‌دار و کشیده

این مدل خط چشم، چشم‌های شما را کشیده‌تر نشان خواهند داد. در رسم این مدل، نباید هیچ زاویه‌ای ایجاد کنید و تنها از گوشه خارجی پلک خود، یک خط صاف و نسبتا مورب، رسم نمایید.

2- نازک و کوتاه

خط چشم ساده و نازک

این مدل خط چشم ساده و شیک است و برای آرایش روزمره، ایده‌آل خواهد بود. فقط کافی است که پلک خود را با یک خط نازک، دنبال کنید. انتهای خط چشم را فقط یک میلیمتر از گوشه خارجی چشم ادامه دهید یا حتی بدون ادامه‌دادن، در انتهای پلک قطع کنید. برای ایجاد ظاهر زیباتر، می‌توانید مژه‌های گوشه پلک‌تان را با ریمل پر کنید تا چشم‌های شما کشیده‌تر دیده شوند.

3- اسموکی

خط چشم اسموکی پلک پف‌دار

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای ایجاد خطای دید و درشت‌تر کردن چشم‌ها، استفاده از سایه اسموکی است. خوشبختانه خط چشم اسموکی نیز چنین کاربردی دارد و افراد دارای پلک افتاده هم می‌توانند از این روش استفاده کنند. برای رسم این مدل، باید نیمه چشم تا انتهای پلک بیرونی را با یک خط چشم ساده و نازک مشخص کنید. سپس انتهای پلک را با سایه‌ای اسموکی، پر نمایید. پررنگ یا کمرنگ بودن بخش اسموکی، به نوع آرایش شما و مناسبت روز بستگی دارد!

4- پهن و خارج از پلک

خط چشم پهن و کشیده

این مدل خط چشم برای آرایش‌های کامل خارق‌العاده است. برای رسم این خط چشم، اصطلاحا باید پف چشم خود را دور بزنید. خط چشم را روی پوست صورت خود بکشید و دنباله آن را بر روی شقیقه رسم نمایید. البته دقت کنید که در این کار زیاده‌روی نکنید. فقط کمی اغراق باعث می‌شود که چهره‌ای فانتزی داشته باشید و ظاهر شیک میکاپ‌تان تغییر کند.

5- روی پلک

خط چشم گربه‌ای با سایه

این مدل خط چشم گربه‌ای ترکیبی از سایه و خط چشم است. برای رسم این مدل، یک خط مورب به سوی انتهای ابروی خود رسم کرده و بخش بالایی آن را با سایه‌ای همرنگ با خط چشم‌تان، پر کنید. احتمالا رسم این خط چشم در اولین دفعه چندان راحت نباشد، باید چند بار با حوصله این مدل را تمرین کنید تا بهترین حالتی را به‌دست آورید که مناسب چشم‌ شما است.

مدل خط چشم برای پلک های افتاده

افزایش سن یا ژنتیک، دو عامل اصلی هستند که باعث ایجاد پلک‌های افتاده می‌شوند. اگر تصور می‌کنید که با داشتن پلک افتاده، نمی‌توانید خط چشم بکشید، بهتر است نیم‌نگاهی به مقاله خط چشم برای پلک‌های افتاده انداخته و سپس مدل‌های زیر را نیز بررسی کنید:

1- روی پلک

خط چشم برای پلک های افتاده

اولین و بهترین مدل این است که خط چشم خود را حتما روی بخش افتاده پلک نیز رسم کنید. این کار، باعث ایجاد خطای دید شده و پف چشم‌های شما را کمتر نشان می‌دهد.

2- نازک با دنباله کوتاه

خط چشم نازک با دنباله

دومین مدل خط چشم ساده برای پلک‌های افتاده و حتی پف‌دار، خط چشم نازک با دنباله بسیار کوتاه است. دنباله نازک این خط چشم، تنها یک تا دو میلیمتر از روی پلک عبور کرده و به هیچ عنوان ظاهر پف‌دار و افتاده پلک را بولد نمی‌کند. این مدل را می‌توانیم مدل خط چشم گربه‌ای برای پلک‌های افتاده بنامیم.

3- دنباله بدون زاویه

خط چشم

این مدل خط چشم، شبیه مدل قبلی است. تنها تفاوت موجود این‌جا این است که دنباله این خط چشم، زاویه تیز ندارد و با یک شیب نرم، به سمت ابرو کشیده می‌شود.

4- پهن و سایه‌دار

خط چشم کشیده

این خط چشم برای یک آرایش مجلسی و پررنگ به کار می‌رود و با در نظر گرفتن بخش افتاده یا پف‌دار پلک، باید خط چشم خود را خارج از محدوده پلک و روی پوست صورت بکشید. با این کار، خطای دید کاملی ایجاد کرده و چشمان درشت‌تری خواهید داشت. برای ایجاد خطای دید بیشتر، با سایه چشم مشکی یا زغال سنگی، محدوده اطراف خط چشم را به شکل گربه‌ای و زاویه‌دار، پر کنید. این کار به شما کمک می‌کند که ظاهر خط چشم شما جذاب‌تر دیده شود.

5- بالا و پایین پلک

خط چشم

کشیدن دو خط کوتاه و نازک بر دو پلک بالا و پایین، انتهای چشم را واضح‌تر نشان می‌دهد و برای چشم‌های کوچک و با پلک افتاده، عالی خواهد بود. البته توجه کنید که در این مدل، اصلا زیاده‌روی نکنید. هر دو خط را بسیار نازک بکشید. نکته بسیار مهم‌تر این است که خط چشم پایین، تنها باید چند میلیمتر از پلک شما را در بر بگیرد و از آن خارج شود. این کار باعث می‌شود که تمرکز بر روی گوشه خارجی چشم بیشتر شده و ظاهر افتاده پلک، نمای کمتری داشته باشد.

خط چشم مناسب برای چشم‌های ریز

خط چشم نازک
 • اگر چشمانتان کوچک است بهترین راه برای کشیدن یک خط چشم مناسب، این است که خط پلک زیر چشمتان را اندکی با مداد چشم سفید رنگ، سفید کنید. دقت کنید در انجام این کار زیاده‌روی نکنید تا رنگ سفید خیلی پررنگ نشود، سپس با استفاده از یک خط چشم با سر باریک (ماژیکی یا مایع)، به سراغ خط پلک بالای چشمتان بروید.
 • برای کشیدن خط چشم مدل گربه‌ای باید دقت کنید که خطی که در گوشه داخلی چشمتان می‌کشید، ظریف و باریک باشد و هر چه به سمت قسمت بیرونی چشم می‌روید کمی پهنای خط بیشتر شود. این کار را تا گوشه خارجی چشم ادامه دهید. سپس دنباله خط چشم را، به سمت بالا بکشید. دنباله خط چشم بستگی به سلیقه شما می‌تواند کوتاه یا بلند باشد.
 • همچنین اگر با قرینه نشدن خط چشم‌هایتان مشکل دارید، برای اینکه خط چشم هر دو چشمتان یکسان شود، می‌توانید از چسب استفاده کنید. برای این کار چند سانت از چسب ببرید و آن را زیر گوشه خارجی خط مژه پلک پایین چشمتان با زاویه مناسب بچسبانید و سپس شروع به کشیدن خط چشم کنید.
 • اگر به دنبال یک مدل ساده‌تر هستید، می‌توانید کشیدن خط چشم را با کمی فاصله از گوشه داخلی چشمتان شروع کنید و تا انتهای چشم ادامه دهید. این کار چشم‌های شما را درشت‌تر نشان می‌دهد. همچنین اگر فاصله بین چشم‌های شما کم است می‌توانید علاوه بر خط چشم بالا، یک خط چشم هم در زیر چشمتان، از وسط پلک پایینی تا انتها بکشید. این مدل خط چشم، چشمانتان را بازتر نشان می‌دهد و فاصله بین چشمان شما را بیشتر نشان می‌دهد.
 • اگر طرفدار آرایش ملایم هستید می‌توانید با استفاده از مداد چشم مشکی، داخل پلک بالایی چشمتان را سیاه کنید. این کار باعث می‌شود چشمان شما درشت‌تر به نظر بیایند.

 خط چشم مناسب برای چشم‌های درشت

خط چشم با سایه
 • اگر چشم‌هایتان درشت است، برای زیباتر شدن آرایش چشمتان یک خط چشم با ضخامتی که می‌پسندید بکشید و تا انتهای چشم ادامه دهید. سپس باتوجه‌به زاویه مناسب خط چشم را تا بعد از گوشه خارجی چشم ادامه دهید. با این کار به چشمانتان حالت کشیدگی می‌دهید. این مدل خط چشم برای افرادی که چشم‌هایشان درشت و گرد است بسیار مناسب است.
 • کشیدن خط چشم در زیر چشم و یا داخل پلک پایینی چشم، برای افرادی که چشم‎‌هایشان درشت است بسیار مناسب است. می‌توانید این کار را با استفاده از خط چشم‌های رنگی هم انجام دهید و یک آرایش زیبا و متفاوت داشته باشید.
 • یکی دیگر از مدل‌هایی که می‌توانید امتحان کنید، خط چشم روباهی است. برای آشنایی با این خط چشم می‌توانید مطلب خط چشم روباهی چیست؟ را بخوانید.
 • همچنین یکی دیگر از روش‌های کشیدن خط چشم برای چشم‌های درشت که ساده‌تر از مدل‌های قبلی است. خط چشم را از گوشه داخلی چشم شروع کنید و با ضخامت یکسان تا انتهای چشم بکشید. نیاز نیست که انتهای خط چشمتان را دنباله‌دار کنید. با استفاده از مداد چشم یک خط هم در زیر چشم بکشید و کمی آن را محو کنید.
 • اگر چشمان شما بیش از اندازه از هم فاصله دارند، با استفاده از مداد چشم، در گوشه داخلی چشم‌ها سیاه کنید. همچنین می‌توانید بعد از کشیدن یک خط چشم ساده بر روی خط پلک بالای چشم، مانند مدل خط چشم روباهی، در ادامه گوشه داخلی چشم یک مثلث کوچک بکشید و داخل آن را پر کنید اما انتهای خط چشمتان را دنباله‌دار نکنید.

در آخر

در این مطلب به طور خلاصه به معرفی انواع خط چشم مناسب برای چشم ریز و درشت پرداختیم. هرچند کشیدن خط چشم قرینه کار سختی است اما اگر خط چشم مناسب چشم‌هایتان را پیدا کنید با چند بار تمرین‌کردن در کشیدن آن مدل ماهر خواهید شد.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا