آرایشآرایش چشمبرند ها و محصولات

آموزش کشیدن خط چشم به همراه عکس و ویدیو

یکی از سخت‌ترین بخش‌های یک روتین آرایشی، کشیدن خط چشم است؛ چونکه به‌عقیده میکاپ‌آرتیست‌ها و آرایشگران، آرایش چشم، زیبایی چهره را تعیین می‌کند. ما هم این نکته را خیلی خوب می‌دانیم و به‌همین دلیل، یک راهنمای جامع از آموزش کشیدن خط چشم آماده کرده‌ایم. البته، قبل از هر کاری باید بدانید که داشتن لوازم آرایشی مناسب از جمله مداد، سایه چشم و کانسیلر برای آرایش چشم‌ها الزامی است. با این حال، اگر به‌تازگی وارد دنیای آرایش کردن شده‌اید، کارتان را یک مداد چشم ساده شروع کنید.

فرض کنید شما یک نقاش تازه‌کار هستید، اما هر اثر هنری‌تان قرار است در معرض تماشای علاقه‌مندان به نقاشی قرار بگیرد. اگر در خط چشم موفق عمل کنید، یعنی 50 درصد مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اید. از این گذشته، خط چشم این پتانسیل را دارد که نگاهتان را به کانون توجه دیگران تبدیل کند. اگر هنوز در کشیدن خط چشم دست‌هایتان می‌لرزند و اعتمادبه‌نفس لازم را ندارید، کافی است لوازم آرایشتان را بردارید و با توجه به نکات این مقاله از مجله خانومی دست‌به‌کار شوید.

فهرست مطالب

چگونه خط چشم بکشیم؟ آموزش گام‌به‌گام

خط چشم، ابزاری جادویی برای دگرگونی چشم‌ها و خلق جلوه‌ای خیره‌‌کننده است. در این راهنمای گام‌به‌گام، همراهتان خواهیم بود تا رمز و راز آموزش کشیدن خط چشم را بیاموزید و ظرافت و زیبایی را به چشمانتان هدیه دهید:

گام اول: انتخاب سایه مناسب

اولین قدم در آموزش کشیدن خط چشم، انتخاب سایه خط چشم متناسب با سلیقه و رنگ چشم شماست. قهوه‌ای، رنگی خنثی و طبیعی است که برای استفاده روزمره ایده‌آل است. مشکی، ظاهری جسورانه و دراماتیک به چشمانتان می‌بخشد. اگر به دنبال تنوع و خلاقیت هستید، می‌توانید از مدادهای رنگی هم استفاده کنید.

پالت سایه چشم 18 رنگ مدل Nude جنرال

پیشنهاد خانومی: برای اینکه دستتان در آرایش چشم‌ها مخصوصاً در آموزش کشیدن خط چشم باز باشد، پیشنهاد می‌کنیم که از یک پالت سایه استفاده کنید. به‌عنوان مثال، پالت سایه چشم 18 رنگ مدل Nude جنرال، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای شروع خط چشم است.

گام دوم: آماده‌سازی پوست صورت و نواحی چشم

برای افزایش ماندگاری خط چشم و جلوگیری از پخش شدن آن، پلک‌های خود را با شوینده ملایم پاک کنید و از پرایمر چشم استفاده نمایید. پرایمر، سطحی صاف و یکدست ایجاد می‌کند که خط چشم را به‌خوبی بر روی آن می‌نشانید.

پرایمر بیوتی الیکسیر

پیشنهاد خانومی: برای آماده‌سازی پوست نواحی چشم می‌توانید از پرایمر بیوتی الیکسیر مناسب پوست نرمال تا خشک کالیستا استفاده کنید.

برای استفاده از پرایمر، کافی است ویدیوی زیر را تماشا کنید تا همه‌چیز اصولی پیش برود:

گام سوم: کشیدن خط چشم فوقانی

پلک فوقانی خود را به‌آرامی به سمت بالا بکشید تا خط مژه‌ها به طور کامل نمایان شود. از وسط پلک شروع کنید و با حرکات کوتاه و ظریف، خط چشم را در امتداد خط مژه‌ها به سمت گوشه خارجی چشم امتداد دهید. برای خطوط ضخیم‌تر، از پهنای مداد و برای خطوط نازک‌تر، از نوک آن استفاده کنید.

کشیدن خط چشم

پس از رسیدن به گوشه خارجی چشم، در صورت تمایل می‌توانید خط را با استفاده از یک قلم‌موی محوکننده، کمی ملایم‌تر کنید. سپس به گوشه داخلی چشم بروید و با همان روش، خط چشم را از گوشه داخلی به سمت مرکز پلک امتداد دهید.

گام چهارم: کشیدن خط چشم تحتانی (اختیاری)

خط چشم تحتانی، عمق و جذابیت بیشتری به چشمان شما می‌بخشد. اما این مرحله کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد. قبل از ایجاد خط چشم تحتانی، از نبودن سایه چشم یا خط چشم پخش شده در این ناحیه اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود، با استفاده از یک گوش پاک‌کن به‌آرامی آن را پاک کنید.

خط چشم تحتانی را به همان روشی که برای خط فوقانی توضیح داده شد، از وسط پلک به سمت گوشه خارجی چشم امتداد دهید. پس از اتمام، خط را با حرکات ظریف محو کنید و سپس از گوشه داخلی چشم به سمت مرکز، خط را ادامه دهید.

گام پنجم: تایت‌لاینینگ برای چشمانی درخشان

تایت‌لاینینگ (tight lighting) یا خط چشم نامحسوس، تکنیکی ظریف برای خط کشیدن داخل پلک است. این روش برای افرادی که چشمانی کوچک دارند یا پلک‌هایشان افتاده است، ایده‌آل است و باعث می‌شود چشمانشان بزرگ‌تر و بازتر به نظر برسد.

با انگشت اشاره، پلک تحتانی خود را به‌آرامی به سمت بالا بکشید تا خط مژه داخلی نمایان شود. این خط، لبه نازکی است که بین مژه‌ها و کره چشم قرار دارد.

مداد را به‌گونه‌ای زاویه دهید که به چشمتان برخورد نکند و سپس با حرکات ملایم، خط مژه داخلی را از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی چشم امتداد دهید. هدف، ایجاد خطی ظریف و طبیعی برای تعریف و برجسته‌سازی چشمانتان است. در صورت تمایل می‌توانید این کار را برای خط مژه داخلی پلک فوقانی هم تکرار کنید.

نکات کلیدی آموزش کشیدن خط چشم

«تمرین» کلید موفقیت در آموزش کشیدن خط چشم است. ناامید نشوید اگر در شروع کار، داشتن یک خط چشم بی‌نقص برایتان دشوار به‌نظر می‌رسد. با کمی صبر و حوصله و استفاده از این راهنمای جامع، به‌زودی در این هنر استاد خواهید شد.

 • از مدادهای باکیفیت و تراش‌خورده استفاده کنید.
 • برای پاک کردن اشتباهات احتمالی، می‌توانید از یک گوش پاک‌کن آغشته به پاک‌کننده آرایش استفاده کنید.
 • برای خطوط ظریف‌تر، از مدادهای ژلی یا مایع استفاده نمایید.
برای آموزش بهترین مدل‌های خط چشم ساده و مجلسی، مقاله خط چشم گرافیکی را مطالعه کنید!

آموزش کشیدن خط چشم ساده به‌صورت ویدیویی

این ویدیو ساده‌ترین روش آموزش کشیدن خط چشم است که در آن از مداد چشم استفاده می‌شود. مراحل این آموزش ویدیویی عبارت‌اند از:

 • در صورت لزوم مداد چشم را کمی تیز کنید.
 • مداد چشم را با استفاده از حرارت کم، آماده کنید تا به‌راحتی روی پلک‌ها و نواحی اطراف چشم اثر بگذارد.
 • گوشه چشم‌تان را بالا بکشید تا پوست اطراف چشم برای کشیدن خط چشم آماده شود.
 • از گوشه داخلی چشم شروع به کشیدن مداد کنید و مداد را از گوشه داخلی به سمت گوشه بیرونی بکشید.
 • کشیدن خط چشم را از گوشه بیرونی چشم و از روی پلک‌ها شروع کنید.
 • از تکنیک تایت لایتینگ برای کشیدن خط چشم روی پلک استفاده کنید.
 • قسمت پایینی پلک را با استفاده از مداد و با دقت خط چشم بکشید.

آموزش کشیدن خط چشم با چسب

نکته جالب برای آموزش کشیدن خط چشم این است که با استفاده از چسب کاغذی هم می‌توانید یک خط چشم زیبا داشته باشید. برای این کار لازم است که وسایل مورد نیاز را آماده کنید که عبارت‌اند از:

آموزش کشیدن خط چشم با چسب
 • نوار چسب کاغذی (ترجیحاً ضد حساسیت)
 • قیچی
 • خط چشم (مایع، ژلی یا مدادی)
 • ریمل
 • پاک‌کننده آرایش (در صورت نیاز)

در ادامه، هر کدام از مراحل زیر را با دقت دنبال کنید و مراقبت باشید که چسب کاغذی را مستقیماً روی پلک یا مژه‌هایتان قرار ندهید.

1. آماده‌سازی

صورت خود را بشویید و به‌خوبی خشک کنید. در ادامه، از یک مرطوب‌کننده مناسب برای دور چشم خود استفاده کنید. حالا پلک‌های خود را با پرایمر سایه چشم آماده کنید تا خط چشم ماندگاری بیشتری داشته باشد.

2. برش نوار چسب

دو تکه نوار چسب به طول تقریبی 2.5 سانتی‌متر را برش دهید. برای کم کردن قدرت چسبندگی، نوار چسب را چند بار روی دست خود بچسبانید و سپس آن را بردارید.

3. قرار دادن نوار چسب

گوشه خارجی چشم خود را به‌عنوان نقطه شروع در نظر بگیرید. نوار چسب را به صورت مورب از گوشه خارجی چشم به سمت بالا و خارج از پلک بچسبانید. زاویه نوار چسب باید با زاویه دلخواه شما برای خط چشم مطابقت داشته باشد. نوار چسب را به‌گونه‌ای بچسبانید که لبه آن درست در امتداد خط مژه‌های پلک بالایی شما قرار گیرد. شما می‌توانید از انگشت خود برای صاف کردن نوار چسب و اطمینان از چسبیدن کامل آن به پوست خود استفاده کنید.

4. کشیدن خط چشم

با استفاده از خط چشم دلخواه خود، خطی نازک و ظریف در امتداد لبه نوار چسب بکشید. همچنین، می‌توانید از ضربات کوتاه یا خطوط پیوسته استفاده کنید، هر طور که برای شما راحت‌تر است.

نکته آرایشی: اگر از خط چشم مایع استفاده می‌کنید، صبر کنید تا خط کاملاً خشک شود قبل از اینکه نوار چسب را بردارید.

5. ضخیم کردن خط چشم (اختیاری)

اگر می‌خواهید خط چشم ضخیم‌تری داشته باشید، می‌توانید بعد از خشک شدن خط اولیه، دوباره مراحل 3 و 4 را با نوار چسب در موقعیتی کمی پایین‌تر یا ضخیم‌تر از خط قبلی تکرار کنید.

6. حذف نوار چسب

پس از اینکه از ضخامت و شکل خط چشم خود راضی شديد، به‌آرامی نوار چسب را از گوشه خارجی به سمت داخل چشم بکشید. این کار را با احتیاط انجام دهید تا خط چشم شما لکه‌دار یا پخش نشود.

7. نهایی کردن آرایش

در مرحله نهایی، مژه‌های خود را ریمل بزنید تا آرایش چشم شما کامل شود. در صورت نیاز می‌توانید از خط چشم یا سایه چشم برای ایجاد جزئیات بیشتر استفاده کنید.

نکات مهم آرایشی برای کشیدن خط چشم با چسب

 • اگر مبتدی هستید، خط چشم مدادی یا ژلی ممکن است برای شما آسان‌تر از خط چشم مایع باشد. خط چشم مایع می‌تواند خطوط ظریف و دقیق‌تری ایجاد کند، اما به تمرین بیشتری نیاز دارد.
 • ضمناً یادتان نرود که ضخامت خط چشم شما به سلیقه شخصی و فرم چشم شما بستگی دارد. اگر چشمان کوچکی دارید، از خط چشم نازک‌تر استفاده کنید. اگر چشمان بزرگی دارید، می‌توانید از خط چشم ضخیم‌تر استفاده کنید.
 • برای ایجاد تقارن در خط چشم خود، می‌توانید از یک مداد یا خط چشم به‌عنوان راهنما در امتداد پلک خود استفاده کنید. همچنین، برای اینکه خط چشم شما ماندگارتر باشد، از خط چشم ضد آب یا ضد لک استفاده کنید.
 • برای کمک به تثبیت و ماندگاری خط چشم خود می‌توانید از پودر تثبیت‌کننده آرایش استفاده کنید. اگر در حین کشیدن خط چشم اشتباهی مرتکب شدید، می‌توانید از یک گوش‌پاک‌کن آغشته به پاک‌کننده آرایش برای پاک کردن خطا استفاده کنید.

آموزش ویدیویی خط چشم با چسب

در این ویدیوی کوتاه 30 ثانیه‌ای به‌راحتی یاد می‌گیرید که چگونه با استفاده از یک تکه چسب کاغذی و یک خط چشم ماژیکی، چشم‌هایتان را آرایش کنید.

پیشنهاد خانومی: برای داشتن یک خط چشم زیبا و دل‌فریب می‌توانید از خط چشم مویی مات و ضد آب ماراکوجا مدل blackify استفاده کنید. این خط چشم نسبت به سایر محصولات مشابه، قیمت خیلی پایین‌تری دارد و برای افراد مبتدی مناسب است.

خط چشم مویی مات و ضد آب ماراکوجا مدل blackify

آموزش کشیدن خط چشم با قاشق

خط چشم کشیدن با قاشق یک ترفند آرایشی است که در آن از قاشق برای ایجاد خط چشم صاف و دقیق استفاده می‌شود. این روش جایگزینی خلاقانه و کم‌هزینه برای استفاده از خط چشم‌های سنتی به شمار می‌رود. در این روش آموزش کشیدن خط چشم، نیاز به خرید ابزار خاصی به جز قاشق ندارید. با کمی تمرین، می‌توانید خط چشم‌های یکدست و جذاب را با قاشق بکشید.

ممکن است در ابتدا کشیدن خط چشم صاف با قاشق دشوار باشد. در ضمن، خط چشم کشیده شده با قاشق ممکن است به اندازه خط چشم‌های سنتی ماندگاری نداشته باشد. توجه کنید که اگر پلک‌های چرب یا افتاده دارید، ممکن است خط چشم کشیده شده با قاشق به‌راحتی پاک شود.

نحوه کشیدن خط چشم با قاشق در 7 مرحله

نحوه کشیدن خط چشم با قاشق

برای کشیدن خط چشم با قاشق، به یک قاشق چایخوری تمیز، خط چشم (مایع، ژلی یا مدادی) و یک پد یا گوش‌پاک‌کن نیاز دارید. برای آموزش کشیدن خط چشم با قاشق مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. قاشق را آماده کنید: لبه صاف قاشق را با دستمال مرطوب تمیز کنید. قسمت پشت قاشق (قسمتی که مقعر است) را برای کشیدن خط چشم استفاده خواهید کرد.
 2. خط چشم را انتخاب کنید: نوع خط چشم مورد نظر خود را انتخاب کنید. خط چشم مایع برای خطوط ظریف و دقیق مناسب است، در حالی که خط چشم ژلی یا مدادی برای خطوط ضخیم‌تر و دودی مناسب‌تر است.
 3. موقعیت مناسب را پیدا کنید: روبروی آینه بنشینید و پلک خود را با انگشت اشاره به سمت پایین بکشید تا پلک شما صاف شود.
 4. خط چشم را اعمال کنید: قاشق را در زاویه 45 درجه نسبت به خط مژه خود نگه دارید. لبه قاشق را به‌آرامی در امتداد خط مژه خود از گوشه داخلی چشم به سمت گوشه بیرونی حرکت دهید. برای ایجاد خطوط ضخیم‌تر، فشار بیشتری به قاشق وارد کنید.
 5. دم خط چشم را بکشید: برای کشیدن دم خط چشم، قاشق را در جهت گوشه بیرونی چشم خود نگه دارید و خط را به سمت بالا و خارج امتداد دهید. ضخامت دم خط چشم به سلیقه شما بستگی دارد.
 6. خطوط را صاف کنید: از یک پد یا گوش‌پاک‌کن آغشته به آب یا پاک‌کننده آرایش برای صاف کردن خطوط و از بین بردن هرگونه ناهمواری استفاده کنید.
 7. در صورت نیاز تکرار کنید: اگر خط چشم شما به اندازه کافی ضخیم یا تیره نیست، می‌توانید مراحل 4 تا 6 را تکرار کنید.

نکات مهم کشیدن خط چشم با قاشق

آموزش کشیدن خط چشم، حساسیت‌های خاص خودش را دارد و نسبت به روش‌های دیگر کمی دشوارتر است. به‌همین دلیل، نکات مهمی را گردآوری کرده‌ایم که با رعایت آن‌ها بهترین نتیجه ممکن را به‌دست بیاورید:

 • قبل از شروع، صورت خود را بشویید و آرایش کنید.
 • از خط چشم ضد آب استفاده کنید تا در طول روز پخش نشود.
 • اگر پلک‌های چرب دارید، از پرایمر قبل از خط چشم استفاده کنید.
 • برای ظاهری طبیعی‌تر، خط چشم را نازک‌تر در گوشه داخلی چشم و ضخیم‌تر در گوشه بیرونی بکشید.
 • می‌توانید از سایه چشم برای محو کردن خط چشم و ایجاد ظاهری دودی استفاده کنید.
 • برای پاک کردن خط چشم، از پاک‌کننده آرایش چشم استفاده کنید.

آموزش کشیدن خط چشم با قاشق به‌صورت ویدیویی

در این ویدیو، آموزش کشیدن خط چشم با قاشق به ساده‌ترین شکل ممکن نشان داده شده است. در این ویدیوی کوتاه چندثانیه‌ای می‌آموزید که چگونه با استفاده از بخش‌های مختلف یک قاشق معمولی می‌توانید خط چشم بکشید.

انواع مدل خط چشم را بشناسیم

انواع مدل خط چشم

خط چشم، دارای مدل‌های مختلفی است و انتخاب هر کدام از این مدل‌ها، ابتدا به حالت چشم شما و سپس به سلیقه‌تان بستگی دارد. آیا خط چشم مناسب مدل چشم‌هایتان را می‌شناسید؟ اگر نه، پس پیشنهاد می‌کنیم بیایید ابتدا با مدل‌های مختلف خط چشم بیشتر آشنا شویم:

1- خط چشم‌گربه‌ای

خط چشم‌گربه‌ای

مدل خط چشم‌گربه‌ای، جایگاه ویژه‌ای در دل بیشتر خانم‌ها دارد و خبر خوب این است که این مدل که عموماً آن را با نام خط چشم دنباله‌دار و خط چشم بالدار هم می‌شناسند، برای تمام حالت‌های چشم کاربرد دارد.

برای کشیدن خط چشم‌گربه‌ای، ابتدا یک خط در امتداد پلک پایین‌تان بکشید و وسط این خط را به پشت پلک‌تان وصل کنید. برای راحت‌تر کردن این فرآیند می‌توانید از خط چشم ماژیکی سر مثلثی استفاده کنید یا از یک براش سرکج کمک بگیرید و براش را به سرِ خط چشم بکشید تا به خود رنگ بگیرد و همان مراحل را انجام دهید.

2- خط چشم کوتاه و نیمه

در مدل خط چشم نیمه همان‌طور که از نامش مشخص است، لازم نیست پشت پلک را از گوشه داخلی تا خارجی به‌طور کامل خط چشم بکشید؛ بلکه باید آن را از نیمه پلک بزنید و تا انتها ادامه دهید.

3- خط چشم نامرئی بین مژه

خط چشم نامرئی بین مژه

در این مدل، خط چشم را با دقت بین مژه‌های پلک بالایی بکشید تا مژه‌ها ظاهری پرتر و درعین‌حال طبیعی به خود بگیرند.

4- خط چشم نامرئی داخل چشم

مداد کشیدن داخل چشم، طرفداران بسیاری از قدیم داشته است؛ زیرا مژه‌ها را پرپشت‌تر نشان می‌دهد و برای این کار باید مداد را به‌جای بالای پلک، داخل مژه‌های بالایی بکشید.

آموزش خط چشم قرینه با خط چشم‌های متفاوت

خط چشم، انواع گوناگونی مانند خط چشم مدادی، مایع با برس مویی، مایع ماژیکی و ژله‌ای دارد و پس از کمی تمرین با هر کدام از آن‌ها می‌توانید قلق کار کردن با هر نوع را پیدا کنید. به طور کلی، نکات زیر به شما کمک خواهد کرد تا خط چشم خود را قرینه بکشید.

 1. در مراحل چگونگی کشیدن خط چشم لازم است تا هر مرحله را بر روی هر دو چشم خود اجرا کنید.
 2. به هنگام خط چشم کشیدن، پلک‌های شما باید به سمت پایین باشد. به سمت پایین نگاه کنید و زاویه سر خود را به سمت بالا و روبروی آینه قرار دهید.
 3. شابلون خط چشم برای داشتن خط چشم قرینه اصلاً مناسب نیست. چون در هر حالت، زاویه قرارگیری دست تغییر می‌کند و حاصل نهایی کار، همان چیزی نخواهد بود که انتظار داشتید.
 4. برای برجسته شدن خط چشم مشکی، حتماً لازم نیست که خط سیاه چشم را تا گوشه‌ داخلی چشم‌ها ادامه دهید. ادامه خط سیاه چشم تا نیمه خط بالایی پلک برای داشتن یک خط چشم برجسته کافی است. اگر قصد دارید تا خط سیاه چشم را تا گوشه‌ خارجی چشم‌تان بکشید، خط چشم ژله‌ای بهترین گزینه است؛ زیرا خط چشم ژله‌ای به‌راحتی روی پوست چشم پخش نمی‌شود و به درون بافت حساس چشم راه پیدا نمی‌کند. برای مثال، خط چشم ژله‌ای رنگی یورن، ماندگاری بالایی دارد و پس از استفاده، ریزش پیدا نمی‌کند و پخش نمی‌شود.
 5. خط چشم را به‌آرامی و با دقت بکشید و دستتان را مدام تکان ندهید.
 6. فرم و حالت چشم، اولین نکته‌ای است که برای کشیدن خط چشم باید آن را مد نظر قرار داد. در ادامه، بیشتر راجع به نحوه کشیدن خط چشم برای هر نوع چشم توضیح خواهیم داد.

آموزش کشیدن خط چشم متناسب با حالت چشم

آموزش خط چشم برای چشم‌های ریز

بهترین مدل خط چشم برای چشم‌های ریز، خط چشم‌گربه‌ای یا همان دنباله‌دار است. چیزی که کشیدن خط چشم دنباله‌دار را سخت می‌کند، شکل انتهایی خط چشم در گوشه‌ خارجی چشم است. خط چشم ماژیکی با سر مثلثی می‌تواند کارگشای این امر ‌باشد. ابتدا گوشه خارجی دو چشم را با خط چشم ماژیکی سر مثلثی، علامت‌گذاری کنید.

درشت کردن چشم‌های ریز

در مرحله‌ بعد با استفاده از مداد چشم خاکستری، دو خط عمود با فاصله‌های یکسان بگذارید. در نهایت، با استفاده از خط چشم ماژیکی می‌توانید خط‌های درج‌شده روی پلک را به هم متصل کنید. اگر در استفاده از خط چشم مویی راحت نیستید و تمرکز ندارید، یک قلم بسیار باریک بردارید و به ماده نیمه جامد خط چشم ژله‌ای آغشته کنید. در نهایت شما به‌راحتی خواهید توانست که خط چشم قرینه را در دو طرف چشم خود مشاهده کنید.

آموزش خط چشم برای چشم‌های درشت

افرادی که چشم‌های درشتی دارند، می‌توانند از دو رنگ برای کشیدن خط چشم قرینه استفاده کنند. به‌طور معمول در کنار خط چشم مشکی و سیاه مات، از خط چشم طلایی یا نقره‌ای هم استفاده می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که کشیدن خط چشم قرینه برای چشم‌های درشت، سخت‌تر شود.

خط چشم‌گربه‌ای با دو رنگ برای آرایش چشم، بسیار مرسوم و متداول است که نیاز به تمرکز کافی دارد. اگر می‌خواهید به مهمانی بروید، لازم است تا دو ساعت قبل از رفتن به مهمانی، وسایل خط چشم خود را آماده کرده و شروع به کشیدن خط چشم کنید.

ریمل حجم دهنده اکستند ولوم
کالیستا

ریمل حجم دهنده اکستند ولوم

40%
378294 226980
تومان
ریمل حجم دهنده مدل Wonder Volume
کالیستا

ریمل حجم دهنده مدل Wonder Volume

20%
378294 302640
تومان
خط چشم نمدی مدل لاین اکسپرس
کالیستا

خط چشم نمدی مدل لاین اکسپرس

20%
262329 209860
تومان
خط چشم ماژیکی مدل Dip Liner
مای

خط چشم ماژیکی مدل Dip Liner

20%
176400 141120
تومان
خط چشم لاینر اند شیپر
کالیستا

خط چشم لاینر اند شیپر

20%
207800 166240
تومان
ریمل آبی مدل color show
ترو کاور

ریمل آبی مدل color show

22%
319000 249000
تومان
ریمل اکستریم مگا لش
یورن

ریمل اکستریم مگا لش

1%
480000 473000
تومان
ریمل حجم دهنده در مسی
بورژوا

ریمل حجم دهنده در مسی

3%
290000 280399
تومان

در مرحله‌ اول، یک قاشق را بردارید و پشت قاشق را در گوشه‌ خارجی چشم خود قرار بدهید. میزان اندازه‌ای را که می‌خواهید خط چشم شما درشت و کشیده باشد، با یک ماژیک روی بدنه‌ پشت قاشق مشخص کنید. منظورمان این است که دو نقطه ابتدایی و انتهایی را روی پشت قاشق علامت بزنید.

حالا پشت قاشق را در گوشه‌ خارجی چشم دیگر خود قرار بدهید و دقیقه همان نقاط ابتدایی و انتهایی را روی چشم‌تان مشخص کنید. پس از مشخص کردن این نقاط، کار شما ساده خواهد شد. کافی است یک براش نوک‌تیز و ظریف بردارید و فضای خالی بین دو نقطه را به طور کامل پر کنید.

خط چشم رنگی اکلیلی اوریف لیم

اکنون که فضای خالی بین این دو نقطه را پر کردید، باید به سراغ یک خط چشم رنگی دیگری مانند خط چشم رنگی اکلیلی اوریف لیم بروید که ضد آب بوده و رنگ‌بندی متنوع آن برای مهمانی‌ها بسیار مناسب است. خط چشم رنگی باید نازک کشیده شود تا جلوه‌ برجسته‌ای روی چشم‌های شما داشته باشد.

خط چشم رنگی را با یک براش تمیز و نوک‌تیز دیگر، درست از همان جایی بکشید که شروع به کشیدن خط چشم مشکی کردید. در واقع خط چشم رنگی شما نباید ذره‌ای بیشتر یا کمتر از خط چشم مشکی شما باشد. همین نکته ظریف به شما کمک می‌کند تا بافت خط چشم شما، ظریف‌تر و شیک‌تر به نظر برسد.

آموزش خط چشم برای چشم‌های بادامی

خط چشم برای چشم‌های بادامی

برای اینکه ظاهری کشیده‌تر و متقارن به چشم‌های بادامی بدهید، می‌توانید از خط چشم ماژیکی یا مایع برای کشیدن خط چشم بالدار یا گربه‌ای استفاده کنید. برای این کار، ابتدا از سمت گوشه پلک بالای چشم شروع کنید و خطی نازک و نزدیک به مژه‌ها بکشید و هر چه به سمت بیرون چشم نزدیک می‌شوید، ضخامت این خط را افزایش دهید و در انتها، آن را کمی به سمت بالا ببرید.

نکته: برای قرینه درآوردن قسمت انتهایی خط چشم دنباله‌دار می‌توانید به کمک خط چشم ماژیکی سر مثلثی، مانند توضیحات خط چشم قرینه برای چشم‌های ریز عمل کنید.

آموزش خط چشم برای چشم‌های گرد

مدل خط چشم‌گربه‌ای می‌تواند انتخاب مناسبی برای چشم‌های گرد باشد. زیرا معمولاً این افراد دوست دارند چشمانشان کمی کشیده‌تر نشان داده شود. برای این کار می‌توانید از یک خط چشم مایع یا مداد چشم استفاده کنید و خط چشم را به‌صورت بسیار باریک از نیمه ابتدایی چشم بکشید و در انتها آن را کمی پهن کنید و مقداری از انتهای پلک به سمت بیرون چشم بکشید تا حالتی دنباله‌دار و کشیده به آن بدهد.

نکته: برای قرینه درآوردن قسمت انتهایی خط چشم می‌توانید از یک کارت یا چسب کمک بگیرید و آن را طوری پایین پلک پایین بگذارید که با انتهای خط مژه هم‌ردیف شود و بتوانید دنباله خط چشم روبه‌بالا را با زاویه 45 درجه بکشید.

آموزش خط چشم برای چشم‌های گود

خط چشم برای چشم‌های گود

برای چشمان گود بهتر است ابتدا یک خط چشم بسیار باریک را نزدیک خط مژه بکشید یا آن را فقط در قسمت گوشه خارجی بالا و پایین پلک خود استفاده کنید. یادتان باشد بالای پلک، سایه تیره یا پهن نزنید؛ چون چشم‌ها را گودتر نشان می‌دهد.

آموزش خط چشم برای چشم‌های بیرون‌زده

برای این نوع چشم بهتر است خط چشمی پهن پشت پلک بالا بکشید و سایه تیره هم استفاده کنید. برخلاف چشم‌های گود که نباید سایه‌های تیره بزنند، چشم‌های بیرون‌زده می‌توانند به کمک سایه‌های تیره و خط چشم پهن‌تر، بیرون‌زدگی چشم را کمتر کنند.

آموزش خط چشم برای چشم‌های فاصله‌دار

اگر فاصله چشم‌هایتان از هم نسبتاً زیاد است، شاید بهتر باشد به‌جای شلوغ کردن گوشه خارجی چشم، روی گوشه داخلی مانور دهید. برای مثال سعی کنید کمی سایه در قسمت مجرای اشکی بزنید و خط چشم را به‌جای گوشه بیرونی، از گوشه داخلی چشم به سمت بیرون خارج کنید تا در فاصله بین چشم‌ها تعادل بیشتری ایجاد کند.

آموزش خط چشم برای چشم‌های نزدیک به هم

برخلاف چشم‌های فاصله‌دار، بهتر است برای چشم‌هایی که فاصله کمی نسبت به هم دارند، گوشه داخلی چشم را خط چشم نکشید یا از خطی بسیار باریک استفاده کنید. همچنین بهتر است خط چشمتان در گوشه خارجی چشم‌ها، ضخیم‌تر و پهن‌تر باشد.

آموزش خط چشم برای چشم‌های خمار

خط چشم برای چشم‌های خمار

از آنجایی که چشمان خمار معمولاً خسته و خواب‌آلود به نظر می‌رسند، بهتر است به‌جای استفاده از خط چشم در زیر چشم، آن را بالای چشم به‌خصوص در گوشه خارجی آن بکشید. برای مثال می‌توانید از خط چشم طرح‌دار استفاده کنید تا ظاهر شاداب‌تری به چشم‌هایتان ببخشید.

آموزش خط چشم برای چشم‌های پف‌دار

چشمان پف‌دار معمولاً به دلیل پف پلک بالایی، کوچک به نظر می‌رسند و به همین علت بهتر است از خط چشم پهن کمک بگیرید تا توجه از پف چشم برداشته شود. خط چشم پهن را از گوشه داخلی تا انتهای پلک بکشید و آن را مانند مدل خط چشم‌گربه‌ای، کمی به سمت بیرون ادامه دهید. همچنین اگر مایل بودید، می‌توانید برای پلک پایین هم خط چشم بکشید یا روی آن ریمل بزنید.

آموزش خط چشم برای پلک‌های افتاده

 آموزش خط چشم برای پلک‌های افتاده

برای پلک‌هایی که افتادگی دارند، بهتر است از خط چشم پهن و دنباله‌دار استفاده کنید؛ زیرا خط چشم باریک، زیر پلکِ افتاده می‌رود و به چشم نمی‌آید. بنابراین خط چشم پهنی را روی پلک بالا بکشید و انتهای خارجی آن را کمی به سمت بالا ادامه دهید تا چشم‌ها را درشت‌تر نشان دهد و اگر مایل بودید، برای پلک پایین هم خط چشم بکشید.

برای آموزش تخصصی و کامل خط این نوع خط چشم، مقاله آموزش قدم به قدم خط چشم برای پلک افتاده را مطالعه کنید!

بهترین برندهای خط چشم

شاید برایتان سوال باشد کدام نوع خط چشم را بخریم؟ راستش خط چشم انواع گوناگونی دارد و برندهای مختلف معمولاً انواع خط چشم را تولید می‌کنند و خریداران می‌توانند از طریق آزمون‌وخطا، خط چشم مناسب چشمشان را پیدا کنند که درعین‌حال، کار با آن هم برایشان راحت‌تر باشد. برندهای زیر، از جمله برندهای معروفی هستند که محصول معرفی‌شده از آن‌ها را با توجه به رضایت کاربران انتخاب کرده‌ایم. شاید

خط چشم مای

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد مبتدی هستید که مهارت کافی را در کشیدن خط چشم ندارید، شاید بهتر باشد خط چشم ماژیکی بادوام مای را انتخاب کنید. این محصول، حاوی ویتامین E بوده و اپلیکاتور نمدی یا همان ماژیکی آن، خطای دست را کاهش می‌دهد و می‌توان از آن برای کشیدن خط چشم فانتزی، ساده یا حرفه‌ای کمک گرفت. همچنین این خط چشم، بلافاصله بعد از استفاده خشک می‌شود و ماندگاری بالایی دارد و زیر چشم را سیاه نمی‌کند.

خط چشم مای

 خط چشم کالیستا

دلیل محبوبیت خط چشم نمدی لاین اکسپرس کالیستا را می‎‌توانید با خواندن نظرات خریداران این محصول در صفحه معرفی اختصاصی آن متوجه شوید اما به‌طور خلاصه می‌توان گفت که این خط چشم، حاوی ویتامین E و فاقد پارابن و مواد نگهدارنده مضر است و محصولی ضد حساسیت و ضد خارش به‌حساب می‌آید.

 خط چشم کالیستا

همچنین قلم کوتاه آن، احتمال خطا را کاهش می‌دهد و با وجود ماندگاری بالای آن، در صورت لغزش دست می‌توانید آن را با پاک کننده آرایش چشم مناسب به‌راحتی پاک کنید و به همین دلیل، برای افراد مبتدی هم مناسب است.

 خط چشم میبلین

اگر به خط چشم‌های رنگی علاقه دارید، احتمالاً خط چشم متالیک میبلین می‌تواند توجهتان را به خود جلب کند. این محصول، در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شود و به دلیل داشتن رنگ براق (متالیک) خود، جلوه زیبایی به چشم‌ها می‌بخشد. همچنین این خط چشم، ماندگاری بالایی دارد و نیازی نیست بعد از استفاده، نگران ریزش و ایجاد لک در نواحی اطراف چشم خود باشید.

 خط چشم میبلین

خط چشم گلدن رز

خط چشم مات بسیار مشکی اسمارت لاینر گلدن رز هم از آن دسته خط چشم‌هایی است که به علت داشتن نوک نمدی یا همان ماژیکی، کشیدن خط چشم را برای افراد مبتدی آسان‌تر می‌کند. این محصول، فاقد رایحه و پارابن بوده و ضد حساسیت است و می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که چشم‌های حساسی دارند یا از لنز استفاده می‌کنند. خط چشم گلدن رز همچنین حاوی روغن جوجوبا و ویتامین E است و علاوه بر مقاوم بودن در برابر تعریق و ماندگاری بالا، از تکه‌تکه‌شدن و ریزش خط چشم به زیر چشم و سیاه شدن آن جلوگیری می‌کند.

خط چشم گلدن رز

خط چشم فلورمار

خط چشم فلورمار

اگر به دنبال خط چشمی مغذی با ماندگاری بالا می‌گردید، خط چشم فلورمار مدل ژلی حاوی رنگ‌دانه‌های غلیظ و متراکم فلورمار می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. این خط چشم، برس مویی انعطاف‌پذیری دارد که بدون ایجاد ماسیدگی و تکه‌تکه‌شدن، در کشیدن خط چشم قرینه و خطوط صاف به شما کمک می‌کند. همچنین این محصول علاوه بر رنگ مشکی، در چندین رنگ دیگر هم ارائه می‌شود.

 خط چشم یورن

 خط چشم یورن

اگر به دنبال مداد چشم پررنگ می‌گردید، مداد چشم رنگی یورن می‌تواند جایگزین خوبی برای خط چشم باشد. این مداد چشم، بافت کرم‌مانند دارد و به همین دلیل می‌توانید با یک‌بار کشیدن آن، خطی دقیق و یکدست به دست آورید. همچنین این خط چشم یورن، رنگ‌بندی متنوع و ماندگاری بالایی دارد و پلیمرهای بکار رفته در فرمولاسیون‌های آن، شدت رنگ را در طول روز افزایش می‌دهند اما به‌راحتی هم با پاک‌کننده‌های آرایشی پاک می‌شوند.

کشیدن زیباترین خط چشم با محصولات آرایشی خانومی

همان‌طور که یک بوم نقاشی زیبا نیازمند وسایل نقاشی حرفه‌ای از جمله قلم‌مو و رنگ‌های اورجینال است، خط چشم هم همین‌قدر به ظرافت نیاز دارد. بنابراین، علاوه بر آموزش کشیدن خط چشم، نیاز است که از لوازم آرایشی و بهداشتی اورجینال مخصوص چشم استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی خانومی، نمایندگی برندهای معروف خارجی و بین‌المللی را دارد و در زمینه مداد، سایه، ریمل و سایر لوازم محصولات بسیار زیادی را ارائه داده است. کافی است که با کلیک کردن روی هر کدام از بخش‌های فروشگاه خانومی، وارد دنیای لوازم آرایش شوید و محصولتان را انتخاب کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا