آرایش چشم

آموزش خط چشم کشیدن برای پلک افتاده

اگر داشتن پلک افتاده و پف دار را یک ویژگی منفی می‌دانید، سخت در اشتباه هستید. بسیاری از بازیگران مهم هالیوود، مدل‌ها و خواننده‌های معروف پلک افتاده یا پف دار دارند و همیشه در زیباترین حالت خود روی فرش قرمز و مراسم مهم ظاهر می‌شوند. راز زیبایی این افراد آرایش چشم و کشیدن خط چشم متناسب با پلک‌های افتاده و پف دار است. خط چشم کشیدن برای پلک افتاده در افراد مسن‌تر اما ممکن است یک چالش بزرگ آرایشی محسوب شود که در این مقاله قرار است با آموزش گام به گام خط چشم برای پلک افتاده از این چالش برای شما زیبایی بسازیم.

خط چشم پلک افتاده

پلک افتاده چیست؟

در پلک‌ افتاده پوست ناحیه بین ابرو و چشم کمی به سمت پایین مایل است و بخشی از سطح پلک بالایی را می‌پوشاند. یکی از نشانه‌های پلک افتاده این است که پلک بالایی به‌طور کامل قابل مشاهده نیست و چشم‌ها کمی خواب‌آلود به نظر می‌رسند.


خرید خط چشم در فروشگاه اینترنتی خانومی


پلک افتاده ممکن است یک ویژگی ژنتیکی باشد یا به خاطر افزایش سن، خواب کم و مشکلات پوستی ایجاد شود. این ویژگی معمولا باعث می‌شود که چشم‌ها کوچک‌تر از حالت طبیعی خود به نظر برسند و آرایش چشم، زیر افتادگی پلک مشخص نباشد، به همین دلیل بهتر است آرایش چشم خود را متناسب با این ویژگی انتخاب کنید.

پلک افناده در برابر پلک معمولی

مراحل تصویری خط چشم برای پلک افتاده

فرقی ندارد که یک آرایشگر حرفه‌ای باشید یا یک فرد مبتدی، در آموزش گام به گام خط چشم کشیدن برای پلک افتاده قرار است یاد بگیرید چطور خط چشم مناسب چشم خود را بکشید تا آرایش چشم‌هایتان برخلاف همیشه به زیبایی مشخص باشد.

1. زیرسازی چشم با پرایمر و کانسیلر

بعد از زدن مرطوب کننده، زیرسازی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در آرایش صورت است، چراکه هم جلوه آرایش را بیشتر می‌کند و هم موجب ماندگاری بیشتر آن می‌شود. قبل از کشیدن خط چشم یک نقطه از پرایمر را روی هر پلک بزنید و آن را به آرامی با نوک انگشت یا یک پد تخم مرغی اطراف چشم پخش کنید. این کار منافذ پوست را یکدست می‌کند و موجب پوشش چروک‌های سطحی می‌شود. سپس از کانسیلر برای پوشش دادن تیرگی‌های پوستتان استفاده کنید.

زیرسازی پلک افتاده برای کشیدن خط چشم

2. سایه چشم بزنید

با چشمان بسته روی پلک‌های خود سایه بزنید. سپس چشمان را باز کرده و قسمت قابل‌مشاهده سایه را روی پلک خود تا استخوان ابرو ترکیب کنید. استفاده از سایه چشم به چشمان شما عمق طبیعی می‌بخشد اما حتما توجه داشته باشید که رنگ سایه بالای پلک را کم‌رنگ و رنگ‌های تیره‌تر را برای نزدیک به چشم انتخاب کنید.

خط چشم پلک افتاده و پف دار

3. از خط چشم مناسب استفاده کنید

مهم است که هنگام کشیدن خط چشم برای پلک افتاده کاملا به برس مسلط باشید. سعی کنید همواره از یک خط چشم دقیق و راحت مانند خط چشم مدادی، خط چشم کرمی یا ژله‌ای همراه با یک برس نازک و راحت استفاده کنید. خط چشم‌هایی که روی پلک خطوط شلخته و نامنظم ایجاد می‌کنند را انتخاب نکنید. با توجه به اینکه احتمال دارد به خاطر نوع پلک شما، خط چشم در اطراف پلک پخش شود، بهتر است محصولی را انتخاب کنید که سریع خشک می‌شود.

4. خط چشم بکشید

با چشم‌های نیمه‌باز، یک خط بسیار نازک روی پلک بالایی خود و در نزدیک‌ترین حالت به مژه‌ها بکشید. برای این کار باید از گوشه داخلی چشم شروع کنید و به سمت ناحیه بیرون پلک حرکت کنید. هرچه خط چشم نازک‌تر باشد، سایه و آرایش چشم شما جلوه بیشتری خواهد داشت. چند ثانیه صبر کنید تا خط چشم خشک شود و سپس سراغ مرحله بعد، یعنی کشیدن دم خط چشم بروید.

خط چشم کشیدن برای پلک افتاده

5. با چشم‌های باز دنباله خط چشم را بکشید

اگر با چشم‌های بسته دنباله خط چشم را بکشید، بعد از باز کردن چشم‌ها، آرایش شما پشت افتادگی پلک پنهان خواهد شد و دیده نمی‌شود. برای جلوگیری از چنین مشکلی، حتما باید با چشم‌های باز خط چشم بکشید.

مدل خط چشم پلک های افتاده

6. دنباله خط چشم را بکشید

از قسمت انتهایی چشم، دنباله خط چشم را به سمت بالا بکشید و در نهایت دم خط چشم را از نقطه بالای چشم شروع کنید و آن را به انتهای خط گوشه خارجی چشمتان متصل کنید. این کار از محو شدن خط چشم در افتادگی پلک جلوگیری می‌کند. سپس داخل فضایی دنباله خط چشم را پر کنید.

ممکن است زمانی‌که چشمتان رو می‌بندید، خط چشم کمی نامنظم به نظر برسد اما اشکالی ندارد، هدف اصلی این است که وقتی چشم‌ها باز هستند، دنباله خط چشم به‌درستی دیده شود.

آموزش کشیدن خط چشم پلک افتاده

7. اطراف خط چشم را پاک کنید

با کمک یک تکه پنبه یا گوش پاک‌کن، امتداد خط چشم را با دقت تمیز کنید تا خطوط تیز و یکدست شوند. در صورت لزوم کمی کانسیلر مات زیر چشم اضافه کنید تا ناهماهنگی‌های رنگی از بین برود و پوست یکدست شود.

مراحل خط چشم کشیدن برای پلک افتاده

8. با ریمل آرایش را به اتمام برسانید

در آخر، تنها چیزی که می‌تواند این آرایش را به زیباترین حالت برساند، ریمل است. استفاده از ریمل برای مژه‌های بالایی و پایینی چشم، عمق بیشتری به آن می‌بخشد و آرایش شما را تکمیل می‌کند. البته پیشنهاد می‌کنیم بعد از سایه چشم از فر مژه استفاده کنید تا مژه‌ها بعد از ریمل کشیدن حالت زیباتری بگیرند.

نحوه ریمل زدن صحیح روی حالت چشم بسیار تاثیرگذار است و ریمل زدن اشتباه می‌تواند بیشتر باعث افتاده‌تر نشان دادن پلک‌هایتان شود. در مقاله آموزش تصویری زدن ریمل حرفه ای با ترفندهای داشتن چشم‌های جذابتر آشنا شوید.

نکات مهم کشیدن خط چشم پلک افتاده

پلک افتاده مانند هر حالت چشم دیگری، آرایش خاص و باید و نبایدهای مخصوص به خودش را دارد. در این بخش با توضیح نکات مهم در کشیدن خط چشم پلک افتاده، فوت‌وفن آرایش این حالت چشم را بهتر درک کنید.

  • برای کشیدن دنباله، با چشمان باز آرایش کنید. با اینکه قبلا به این موضوع اشاره شده اما اهمیتش آنقدر زیاد است که باید به عنوان یک نکته مهم مطرح شود. در پلک‌های افتاده بخش محدودی از پلک قابل‌ مشاهده است. بنابراین اگر با چشم بسته آرایش کنید، بعد از باز کردن آن متوجه خواهید شد که آرایش شما در افتادگی پلک قرار می‌گیرد و دیده نمی‌شود.
  • از سایه‌های رنگ روشن برای زیرسازی پلک استفاده کنید. توجه داشته باشید که سایه‌های تیره، پلک افتاده را افتاده‌تر نشان می‌دهد، به همین خاطر بهتر است از سایه‌های با تناژ تیره‌ برای بخش‌های بالایی و گوشه بیرونی پلک استفاده کنید.
  • خط چشم نازک بکشید. خطوط نازک برای خط چشم پلک افتاده انتخاب بهتری است زیرا خطوط پهن و پررنگ ممکن است چشم‌ها را کوچک‌تر نشان بدهند.
  • افکت دودی ملایم، ظاهری ظریف و گربه‌ای به چشم‌ها می‌بخشد، سعی کنید از این روش برای زیباتر شدن چشم‌ها استفاده کنید.
  • هرگز پرایمر را فراموش نکنید.
  • زاویه خط چشم در پلک افتاده اهمیت زیادی دارد. اگر می‌خواهید چشمتان حالتی برجسته بگیرد، خط چشم را به سمت دم ابروی خود، در خلاف خط چشم مستقیم، به سمت بالا بکشید. این تکنیک با زاویه 45 درجه بیشترین جلوه را دارد.
  • هنگام آرایش، ابزار لازم برای پاک کردن خطاها (میسلار واتر، گوش پاک‌کن و …) را نزدیک خود بگذارید تا در صورت بروز اشتباه بتوانید سریع اقدام کنید.

بهترین مدل‌های خط چشم برای پلک افتاده

گاهی اوقات خط چشم، یک خط ساده پشت مژه‌هاست که ظاهر ساده و زیبا به چهره می‌بخشد اما اگر دوست داشته باشید می‌توانید با رعایت قانون همیشگی کشیدن خط چشم برای پلک افتاده؛ مدل‌های جذابتری را روی چهره خود امتحان کنید. چند نمونه از بهترین مدل‌های خط چشم برای پلک افتاده را در این بخش ببینیم.

خط چشم بالدار: این مدل یکی از رایج‌ترین خط چشم‌هایی است که برای انواع چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد و سایر مدل‌ها الهام‌گرفته از این روش هستند.

برای کشیدن خط چشم بالدار کافی است ‌یک نقطه بسیار کم‌رنگ در بخشی انتهایی افتادگی پلک، دقیقا جایی که پلک قابل‌مشاهده است، مشخص کنید. سپس از قسمت انتهایی چشم، دنباله خط چشم را به سمت بالا بکشید و در نهایت دم خط چشم را از نقطه بالای چشم شروع کنید و آن را به انتهای خط گوشه خارجی چشمتان متصل کنید.

خط چشم بالدار برای پلک افتاده

خط چشم گربه‌ای: خط چشم گربه‌ای، یک خط چشم بلند است که هیچ‌وقت تکراری نمی‌شود. همان‌طور که اسم آن مشخص است، این مدل ظاهری شبیه به چشم‌های گربه به شما می‌بخشد.

برای کشیدن خط چشم گربه‌ای ابتدا باید خط چشم را از قسمت داخلی چشم به سمت بیرونی ادامه دهید و به اندازه و زاویه دلخواه ادامه دهید. سپس از گوشه خارجی چشم نیز یک خط با زاویه دلخواه به سمت بیرون از چشم بکشید و این دو خط را تاجایی که به هم وصل شوند ادامه دهید.

مدل خط چشم گربه ای برای پلک افتاده

خط چشم روباهی: خط چشم روباهی یکی از ترندهای آرایشی پرطرفدار است که شباهت زیادی به خط چشم معمولی دارد اما دنباله بلندتری دارد و چشم را کشیده‌تر نشان می‌دهد. علاوه‌براین وجود یک خط زاویه‌دار در بخش داخلی چشم، ظاهری شبیه به چشمان روباه در چهره شما ایجاد می‌کند. این مدل خط چشم، نازک است و از قسمت مرکزی چشم آغاز می‌شود تا گوشه داخلی و خارجی چشم شکل جذابی به خود بگیرد.

خط چشم روباهی برای پلک افتاده و پف دار

قانون همیشگی برای کشیدن خط چشم

در این مطلب با فوت‌وفن خط چشم پلک افتاده آشنا شدید اما اگر در اولین تلاش خود نتوانستید آن طور که دوست دارید به نتیجه برسید، نگران نباشید. هیچ‌کس نمی‌تواند در عرض چند دقیقه در کشیدن خط چشم مسلط شود. با تمرین و تکرار این کار، دست خود را برای کشیدن خط چشم و حرکت صحیح تقویت می‌کنید. این کار علاوه‌بر بهبود عملکردتتان به شما کمک می‌کند تا مناسب‌ترین فرم خط چشم را برای پلک خود پیدا کنید.

سوالات متداول خط چشم پلک افتاده

بهترین مدل کشیدن خط چشم پلک افتاده چیست؟

برای پلک افتاده بهتر است خط چشم بالدار نازک بکشید که در این مقاله نحوه کشیدن آن را آموزش دادیم. خط چشم کلفت باعث افتاده به نظر رسیدن بیشتر پلک‌ها می‌شود.

آرایش چشم پلک افتاده را چطور انجام دهیم؟

میکاپ پلک افتاده باید به گونه‌ای باشد که به چشم عمق دهد تا افتادگی پلک‌ها کمتر مشخص باشد. برای این کار بهتر است از سایه تیره‌تر در بخش بالایی و گوشه‌ بیرونی پلک‌ها استفاده کنید و از سایه‌های روشن‌تر برای زیرسازی کمک بگیرید. همچنین خط چشمتان نازک‌تر باشد و حتما از فر مژه قبل از کشیدن ریمل استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا