آرایشآرایش چشم

کدام نوع خط چشم را بخریم؟ معرفی انواع خط چشم و کاربرد آن ها

خط چشم یکی از پرکاربردترین اقلام آرایشی است که همه افراد چه ماهر و چه غیر ماهر از ان استفاده میکنند. انواع خط چشم مختلف در بازار موجود است. هر کدام مزایا و معایب خودشان و کاربردی متفاوت دارند. امروزه تنوع زیادی از خط چشم در بازار وجود دارد. در این مطلب انواع خط چشم معرفی می شود و کاربرد هر کدام بیان می شود. با خواندن این مطلب میتوانید برای خرید خط چشم راحتتر تصمیم گیری کنید و تشخیص دهید کدام نوع خط چشم برای شما مناسب تر است.

انواع خط چشم

1- خط چشم مدادی

خط چشم های مدادی یکی از قدیمی ترین و راحتترین نوع خط چشم است که افراد غیر حرفه ای نیز به راحتی از آن استفاده میکنند. مهمترین مزیت آنها کاربری بسیار آسان آنهاست و بزرگترین عیب آنها این است که زود به اطراف پخش می شود و ماندگاری کمی دارد. با عرق کردن ماندگاری کمتری هم خواهند داشت. اما برای استفاده روزانه بسیار مناسب است. برای افرادی که نمی خواهند آرایش غلیظ و پایدار داشته باشند و میخواهند یک آرایش ملایم روزانه داشته باشند، این نوع خط چشم گزینه ی بسیار خوبی است.

خط چشم های مدادی برای خط داخلی پایین چشم نیز استفاده می شود که البته چشم را ریزتر میکند و فقط به افراد دارای چشمهای درشت این نوع آرایش توصیه می شود. اگر میخواهید یک آرایش محو داشته باشد میتوانید خط ریشه مژه هایتان را با مداد چشم از داخل خط بکشید.

امروزه خط چشم های ضدآب نیز به بازار آمده است که ماندگاری بالاتری دارد. این نوع خط چشم های مدادی با عرق کردن نیز از بین نمی رود. البته ماندگاری آنها در حد خط چشم های مایع ضدآب نیست ولی نیبت به خط چشم های مدادی معمولی ماندگاری بالاتری دارد و زود بر اطراف پلک پخش نمی شود.

افرادی که افتادگی پلک دارند و پلک آنها بر روی خط چشمشان می افتد بهتر است اگر میخواهند از خط چشم مدادی استفاده کنند، از نوع ضدآب آن استفاده کنند.

2- خط چشم مایع با برس مویی

خط چشمی که با خط چشم های مایع کشیده شود بسیار شیک است. خط چشم های مایع نیاز به مهارت بیشتری نسبت به مدادها دارند. ماندگاری بالاتری هم دارند و کمی رسمی ترند. مثلا برای آرایش روزانه دم دستی مناسب نیستند. بلکه برای آرایش جدی و کامل مناسبند.

خط چشم های مویی نیز نوع ضدآب دارند. نوع ضدآب ماندگار تر است و برای افرادی که زیاد عرق میکنند یا افتادیگ پلک دارند بطوریکه پلک آنها با خط چشم ساییدگی پیدا میکند، بهتر است از این نوع خط چشم استفاده کنند. البته پاک کردن خط چشم های مویی ضدآب کمی دشوارتر از خط چشم های مایع معمولی است. خط چشم مایع  ضدآب برخی از برندها مانند چسب است و تا دو یا سه روز ماندگاری دارد و با حمام رفتن هم تکان نمیخورد. مثلا خط چشم مویی برند Beyu که یک برند آلمانی است از این گونه است. اما عیب بزرگ آن این است که اگر در هنگام خط چشم کشیدن، نقطه ای بر روی پوست زیر چشم یا اطراف چشم بریزد، پاک کردن آن بسیار سخت است و حتما باید با پاک کننده آی مخصوص آرایش ضدآب پاک کرد. حتی همان یک نقطه را!

خط چشم ضدآبی خوبی است که ماندگاری در حد یک صبح تا عصر را داشته باشد اما برای پاک کردن آن در آخر شب فرد را با مشکل مواجه نکند. مثلا خط چشم مای و اسنس از این نوع هستند.

3- خط چشم مایع ماژیکی

خط چشم های ماژیکی کاربردی مشابه خط چشم های مایع با برس مویی دارند. نوک کوتاه تری نسب به مدل های مویی دارند. به همین دلیل برخی از افراد با آنها راحتترند. خط چشم های ماژیکی برای افراد مبتدی که میخواهند آرایش رسمی داشته باشند مناسب است چون کاربری آسانتری نسبت به مدل مویی دارد.

4- خط چشم های ژله ای

این نوع خط چشم ها فقط برای افراد حرفه ای توصیه می شود چراکه کاربری آسانی ندارد. خط چشم های ژله ای در قوطی های کوچکی هستند که باید با برس یا قلموی ریز از آنها استفاده کرد. کشیدن یک خط چشم ظریف و بدون نقص با خط چشمهای ژله ای کار آسانی نیست.

شما چه نوع خط چشمی استفاده میکنید؟ تجربه استفاده از خط چشمتان را در بخش نظرات در زیر همین مطلب، با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا