آرایشآرایش صورت

راهنمای جامع زاویه سازی صورت با آرایش

زاویه سازی صورت با آرایش و بدون نیاز به جراحی که به آن کانتورینگ یا مدل‌سازی صورت هم گفته می‌شود، یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های آرایشی است که این روزها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از این روش می‌توانید بخش‌های مختلف چهره خود را برجسته‌تر یا باریک‌تر کنید. کانتور کردن صورت برای زاویه‌سازی ابتدا از سوی ستارگان و سلبریتی‌ها وارد دنیای آرایشی شد اما پس از مدتی با انتشار ویدیوهای آموزشی و فروش انواع لوازم آرایشی این کار، مورد استفاده عموم قرار گرفت. زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل، لیفت با نخ، تزریق چربی، تزریق بوتاکس هم صورت می‌گیرد اما یکی از محبوب‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌ها همین کانتورینگ یا استفاده از لوازم آرایشی مانند هایلایتر و کانسیلر برای این‌کار است.

کانتور و هایلایتر دلخواهت رو انتخاب کن

نکته مهمی که باید پیش از انجام این‌کار به آن دقت کنید، شناخت فرم صورت و انواع لوازم آرایش مربوط به زاویه سازی صورت است. در این مقاله به انواع روش‌های زاویه سازی و کانتور کردن صورت می‌پردازیم تا بتوانید در خانه و بی‌نیاز به آرایشگاه یا انجام عمل جراحی، چهره دلخواه‌تان را داشته باشید.

زاویه سازی با آرایش براساس انواع فرم صورت

انواع فرم صورت برای زاویه سازی

همان‌طور که پیش از این گفته شد قبل از انجام زاویه‌ سازی صورت ابتدا باید با فرم صورت خود آشنا باشید و بعد بدانید چه بخشی از صورت‌تان نیاز به تغییر دارد یا کدام بخش را می‌خواهید برجسته‌تر کنید. در این بخش به آموزش زاویه سازی صورت بر اساس فرم‌های مختلف صورت می‌پردازیم.

– زاویه سازی صورت گرد

برای زاویه سازی صورت گرد، از پیشانی (اطراف خط رویش مو) تا تقریبا انتهای خط گونه را با کانتور تیره مشخص کنید. کانتور تیره رنگ برای  دو طرف بینی هم استفاده می‌شود. برای مرکز پیشانی، بخش مثلثی زیر چشم و چانه نیز از هایلایتر استفاده کنید.

– زاویه‌ سازی صورت مربع

برای این فرم صورت باید از کانتور در دو طرف پیشانی، چانه و فک استفاده کنید. همچنین خط کانتور پهنی از شقیقه‌ها تا اواسط زیر خط گونه بکشید. از هایلایتر در فرم صورت مربعی برای زیر چشم‌، وسط چانه و پیشانی استفاده می‌شود.

– زاویه سازی صورت مستطیل یا بیضی شکل

برای فرم صورت مستطیلی باید از کانتور تیره در بالای پیشانی و نزدیک به رویش مو، روی گونه‌ها و دو طرف فک استفاده کنید. هایلایتر هم برای قسمت مثلثی زیر چشم و چانه به‌کار می‌رود.

– زاویه سازی صورت قلبی

برای کانتورینگ صورت قلبی شکل، بهتر است کانتور را از قسمت پیشانی تا زیر گونه‌ها و در بخش پایینی چانه بکشید. هدف در زاویه‌سازی این نوع فرم صورت این است که زوایای باقی صورت با چانه در تطابق باشد. برای زیر چشم‌ها و پیشانی از هایلایتر استفاده کنید.

– زاویه سازی صورت الماسی یا لوزی

خط کانتور برای این فرم صورت‌ها  از انتهای گوش تا اواسط زیرگونه کشیده می‌شود. هایلایتر هم وسط پیشانی، زیر چشم‌ها به‌صورت مثلثی و وسط چانه زده شود.

انواع فرم صورت برای زاویه سازی صورت

مراحل زاویه سازی صورت با لوازم آرایشی

زاویه سازی صورت با استفاده از لوازم آرایش به سه مرحله کلی تقسیم می‌شود که اگر بخواهید نتیجه خوبی از این ترفند آرایشی بگیرید، باید این مراحل را به‌ترتیب طی کنید:

✨ حتما بخوانید: آرایش ماندگار با زیرسازی اصولی صورت

1. گریم صورت

این مرحله که در واقع نخستین مرحله زاویه سازی صورت است، شامل استفاده از فاندیشن، کانتور و هایلایتر در بخش‌های مختلف صورت و بر اساس فرم صورت‌تان می‌شود. در این مرحله باید بدانید کدام بخش از صورت شما نیاز به برجسته شدنف کوچک یا باریک شدن دارد. با میکاپی که در این مرحله انجام می‌دهید، ایرادات و مشکلات صورت خود را برطرف می‌کنید. بنابراین باتوجه به راهنمایی‌هایی که درمورد فرم‌های مختلف صورت و نحوه کانتور کردن آنها، داده شد، به انجام این مرحله بپردازید.

2. هایلایت کردن

پس از انجام کانتورینگ مرحله هایلایت کردن یعنی برجسته کردن بعضی از بخش‌های صورت با استفاده از روشن‌کننده‌ها است که به جذاب‌تر شدن چهره کمک می‌کند. نقاطی که عموما هایلایت می‌شود، شامل زیرچشم، بالای گونه، وسط پیشانی، روی بینی، در بعضی مواقع چانه و پشت لب‌ است.

3. محو کردن

عموما برای محو کردن کانتور از یک بیوتی بلندر یا اسفنج مخصوص آرایش استفاده می‌شود. همچنین جهت محو کردن هایلایت‌های ایجاد شده می‌توان از براش و پد آرایشی استفاده کرد. محو کردن یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زاویه‌ سازی صورت به‌شمار می‌رود و باعث می‌شود از آرایشی یک‌دست و طبیعی‌تر برخوردار باشید. توجه داشته باشید که حتما محو کردن را به‌صورت ضربه‌ای انجام دهید و از کشیدن براش یا اسفنج روی پوست خودداری کنید.

✨ حتما بخوانید: پرایمر چیست و چه زمانی باید از پرایمر صورت استفاده کرد؟

مراحل زاویه سازی صورت با آرایش

نکات مهم برای باریک کردن بینی و زاویه‌دار کردن فک

با استفاده از کانتورینگ می‌توانید به بینی خود فرم دهید؛ آن را باریک‌تر یا پهن‌تر نشان دهید. برای این‌کار ابروهای خود را راهنما قرار دهید. با استفاده از کانتور تیره دو خط موازی از ابروها به سمت پایین بینی بکشید. این خطوط دو سوی استخوان بینی کشیده می‌شود که با نزدیکتر کشیدن آنها می‌توانید پهنای بینی را کمتر و با فاصله دادن به آنها، بینی را باریک‌تر کنید. توجه داشته باشید که پس از کشیدن این خطوط راهنما باید کمی آن‌ها را محو کرده و مراحل زاویه‌سازی صورت را برای بینی هم پیش بگیرید.

همچنین برای زاویه دار کردن فک، کانتورینگ ماتیکی را از پایین گوش‌های خود و از روی خطوط فک تا نوک چانه بکشید. سپس خطوط کشیده شده را با استفاده از اسفنج آرایشی یا یک براش به سمت داخل محو کنید.

✨ حتما بخوانید: کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟

معرفی ابزار و لوازم آرایش مخصوص زاویه سازی صورت

برای زاویه سازی صورت با استفاده از لوازم آرایشی می‌توانید از ابزار و لوازم مختلف استفاده کنید که سعی کرده‌ایم تمامی آن‌ها را اینجا معرفی کنیم اما به این نکته توجه داشته باشید که تنها بعضی از این مواد و لوازم ممکن است بسته به مورد استفاده شما، موردنیاز باشد. اما به‌طور کلی برای انجام کانتورینگ صورت، کرم مخصوص کانتورینگ یا کرم پودر، کانسیلر، پودر یا پنکک، هایلایتر و اسفنج و براش آرایشی جزو مواد و لوازم ضروری این کار است.

  • پرایمر صورت، سایه چشم و لب
  • کرم پودر کانتورینگ مایع، کرمی، پودری، استیکی یا ماتیکی
  • کانسیلر مایع، جامد، ماتیکی یا استیکی و کانسیلر رنگی
  • پودر یا پنکک
  • هایلایتر
  • اسفنج یا براش آرایشی

بسیاری از افراد بجای کرم پودر از کانسیلر استفاده می‌کنند و برخی دیگر از هردوی این کرم‌ها باهم در کانتورینگ صورت به‌عنوان زیرساز استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با هردو لوازم آرایشی نگاهی به مقاله کانسیلر بهتر است یا کرم پودر بیندازیم تا با کارکرد و دلیل استفاده از هریک بیشتر آشنا شویم.

پرایمر رولوشن برای زیرسازی آرایش

پرایمر اصلاح رنگ صورت رولوشن

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 2.5 / 5. مجموع آرا: 2

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا