آرایش صورت

چه تفاوتی بین کانسیلر و کرم پودر وجود دارد؟

در قدیم خانم‌ها برای آرایش کردن تنها به رنگی کردن پشت پلک‌ها، لب‌ها و گونه‌ها اکتفا می‌کردند اما امروزه بیش از اینکه آرایش قرار باشد تنها رنگ و لعاب چهره را تغییر دهد، هدف مهم‌تری دارد و آن هم ترمیم نقص‌های احتمالی چهره است. در این بین دانستن تفاوت کانسیلر و کرم پودر، به عنوان دو پایه آرایشی لازم و ضروری در کیف آرایشی هر خانمی کمک می‌کند تا به تمام ایده‌ال‌های آرایشی خود برسیم. زیرا این حصولات در ظاهر بسیار شبیه به هم هستند اما کاربرد آرایشی آنها بسیار متفاوت است. در این مطلب ابتدا شما را با فرق کانسیلر و کرم پودر آشنا می‌کنیم، سپس ترتیب و موقعیت  استفاده از هر یک را توضیح می‌دهیم.

چقدر با کرم پودر و کانسیلر آشنایی دارید؟

خیلی از افراد دقیقاً نمی‌دانند چرا باید کانسیلر بخرند؟ این افراد تنها به خرید کرم پودر اکتفا می‌کنند و دلیل آن را مشابهت این دو محصول آرایشی می‌دانند. این موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که باعث شده به تفاوت کانسیلر و کرم پودر بپردازیم.

فرق کانسیلر و کرم پودر

کرم پودر چیست؟

کرم پودر نوعی کرم آرایشی زیرساختی است که با پوشش‌دهی بالا لکه‌ها، جای جوش‌ها و نقص‌های جزئی صورت را می‌پوشاند و آن را یکدست می‌کند. این کرم‌‌ها با رنگ‌های متنوع خود قابلیت همسان‌سازی و هماهنگ شدن با انواع رنگ پوست طبیعی را دارند. قابلیت کرم پودری در برخی از انواع ضد آفتاب نیز وجود دارد و اغلب افراد از این نوع کرم‌ها برای استفاده روزمره خود استفاده می‌کنند. کرم پودرها به صورت مایع، استیکی، کرم‌ پودرها با قابلیت آبرسانی و به صورت فشرده در بازار موجود هستند. 

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها به صورت مدادی، کرمی و استیکی در بازار موجود هستند. اصلی‌ترین وظیفه این وسیله آرایشی، از بین بردن سیاهی و تیرگی، خطوط ریز و جوش‌های ریز اطراف چشم است. اما یکی از مهم‌ترین وظایف دیگر کانسیلر، ایجاد یک زیرساخت آرایشی برای زدن سایه در پشت پلک است. همچنین برخی از افراد برای زیرساخت رژ لب و یا بر روی استخوان گونه نیز از این وسیله آرایشی استفاده می‌کنند. این کرم از لایه لایه شدن سایه چشم، چین و چروک و مواردی اینچنین جلوگیری می‌کند.

درباره کانسیلر در مقاله کانسیلر چیست و چه کاربردی دارد؟ بیشتر بخوانید.

تفاوت بین کانسیلر و کرم پودر

حال که دانستید تفاوت کرم پودر و کانسیلر در کاربرد کلی‌شان چیست، لازم است تفاوت‌های جزئی‌تر این دو محصول را نیز بدانید. 

  • هنگام زدن کرم پودر می‌توانید از دو مدل کرم پودر با رنگ‌های متفاوت برای کانتورینگ صورت استفاده کنید اما برای استفاده از کانسیلر، تنها یک محصول کافی است.
  • رنگ‌دانه‌های کانسیلر از تعداد رنگ‌دانه‌های کرم پودر بیشتر است. 
  • کانسیلر را تنها در چند ناحیه از صورت مثل بینی، دور چشم و استخوان گونه استفاده می‌کنند، در حالی که کرم پودر جنبه عمومی‌تری دارد و می‌تواند روی گردن و بخش‌های دیگر صورت نیز استعمال شود. 
  • ترتیب استفاده از کرم پودر و کانسیلر بدین صورت است که نخست از کرم پودر استفاده می‌شود، سپس در نواحی که به پوشش بیشتر نیاز دارد از کانسیلر استفاده می‌شود.

کرم پودر بهتره یا کانسیلر

کرم پودر بهتر است یا کانسیلر؟

سوال خیلی از افراد در هنگام خرید آرایشی، این است که “کرم پودر بهتره یا کانسیلر؟”، در جواب باید گفت درک کاربرد هر یک از این دو محصول می‌تواند به شما ثابت کند که اولویتی بین این دو محصول وجود ندارد و برای یک آرایش بدون نقص هر دو محصول ضروری هستند، صرفا باید بدانید هر یک را در کدام نواحی صورت خود استفاده کنید.

هرچند اگر مشکلاتی دور چشم خود ندارید یا کانسیلر در دسترس نیست، می‌توانید به استفاده از کرم پودر نیز اکتفا کنید. اما پیشنهاد ما همچنان استفاده از بهترین مارک کانسیلر دور چشم است. فراموش نکنید شما نمی‌توانید از کانسیلر برای کل صورت خود استفاده کنید، اما برعکس می‌توانید از کرم پودر برای تمامی نواحی صورت و حتی گردن نیز استفاده کنید. 

سوال دیگری که اغلب افراد می‌پرسند این است که ضرر کرم پودر بیشتره یا کانسیلر؟ در پاسخ باید گفت استفاده بی‌رویه از هر ماده آرایشی به هرحال ضررهایی را متوجه پوست شما خواهد کرد. اما همان‌طور که می‌دانید پوست نواحی دور چشم بسیار حساس و نازک است، بنابراین برای جلوگیری از نمایان شدن چین و چروک پوست اطراف چشم، از کانسیلر مخصوص دور چشم به اندازه کافی استفاده کنید.

همچنین استفاده بیش از اندازه از کرم پودر به ویژه انواع نامرغوب نیز باعث خشکی، چین و چروک و آسیب به پوست صورت می‌شود. بنابراین بهتر است قبل از مصرف کرم پودر از یک پرایمر مناسب پوست صورتتان استفاده کنید.

اول کانسیلر بزنیم یا کرم پودر؟

احتمالاً تا اینجای کار برای شما نیز این سوال پیش آمده که ترتیب استفاده از کرم پودر و کانسیلر چیست؟ باید گفت یکی از اصلی‌ترین موارد در تفاوت کانسیلر و کرم پودر در همین ترتیب استفاده است! 

همان‌طور که گفتیم، نمی‌توانید از کانسیلر به جای کرم پودر استفاده کنید، بنابراین باید اول به صورتتان کرم پودر بزنید و تمامی نقص‌‌ها را به وسیله پوشش‌دهی این محصول رفع کنید، سپس برای قسمت‌هایی مثل دور چشم، روی لب‌ها و البته استخوان گونه از کانسیلر استفاده کنید. این ترتیب استفاده باعث می‌شود هیچ چین و چروکی روی پوست شما به وجود نیاید. به‌علاوه سعی کنید برای دور بهترین مارک کانسیلر دور چشم را با یک راهنمای دقیق انتخاب کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا