آرایش صورت

ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر

بسیاری از خانم ها در هنگام آرایش به این مشکل برمیخورند که ابتدا باید از کدام یک استفاده کنند. شاید به نظر برسد که استفاده از کرم پودر و کانسیلر ترتیب خاصی ندارد و فرقی نمی‌کند ابتدا از کدام محصول آرایشی استفاده کرد اما لازم است بدانید برای داشتن یک آرایش بی نقص و زیبا باید ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر را رعایت کنید. البته در بسیاری از موارد مخصوصا برای آرایش‌های روزانه ممکن است افراد از یکی از این دو محصول استفاده کنند اما اگر شما مایل به استفاده از هر دو این لوازم آرایش هستید بهتر است با ویژگی و کاربردهای آن آشنا شوید.

کاربرد کانسیلر در دنیای میکاپ و فشن

به طور کلی طبق نظر آرایشگران حرفه ای این یک لوازم آرایش بسیار کوچک اما بسیار قدرتمند و همه کاره است و می‌تواند به روش‌های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد. کانسیلر برای مخفی کردن رنگدانه‌ها بخصوص نقص‌های پوستی، حلقه‌های تیره، لکه‌های پیری و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از نظر رنگ باید چند درجه روشن تر از پوست صورت باشد و اغلب حالت خامه‌ای دارد. برخی در بازار با کانسلیرهای سبز، قرمز، بنفش، نارنجی، صورتی رو به رو می‌شوند اگرچه کانسیلر برای پوشاندن نقص و عیب‌های صورت است اما بهتر است با این دسته از کانسیلرهای رنگی نیز آشنا شویم.کاربرد رنگ های مختلف کانسیلر

 

مزایای استفاده از کانسیلر در میکاپ

ضرورت استفاده از کانسیلر تنها با اطلاع از فواید آن آشکار می‌شود. اگر چه این محصول کاربردهای زیادی در صنعت آرایش و میکاپ دارد اما هم اکنون می‌خواهیم با 3 مزیت مهم استفاده از کانسیلر آشنا شویم.

پوشاندن چین و چروک صورت

پیدایش خطوط ریز دور صورت امری بسیار طبیعی است اما راه اینکه چگونه آن‌ها را در موقع مورد نیاز پنهان کنید به شما بستگی دارد. اگر شما نیز ظاهری طبیعی را ترجیح می‌دهید بهتر است از یک کانسیلر استفاده کرده و چند نقطه از آن را در زیر چشم قرار دهید و به آرامی با نوک انگشت خود ضربه بزنید تا محو شدم.

زیرساز مناسب آرایش

کانسیلر آغازگر ایده آل برای سایه چشم و رژ لب است و به عنوان پایه‌ای یکنواخت برای کاربرد روان استفاده می‌شود و حتی می‌تواند به ماندگاری بیشتر آرایش چشم و رژ لب شما هم کمک کند.

مزایای استفاده از کانسیلر در میکاپ

پوشاندن حلقه‌های تاریک

صبح هنگام اگر با حلقه تیره زیر چشم خود رو به رو شدید بهتر است فورا به تقویت چشمان خود بپردازید. اما اگر به دنبال راه سریع هستید از یک تکنیک ساده می‌توانید استفاده کتید. در این زمان استقاده از کانسیلر روشن تر از رنگ پوست صورت می‌تواند یک راه حل فوری برای شما باشد.

موارد بالا تنها گوشه‌ای از مزایای استفاده از کانسیلر است پس حتما باید در آرایش‌های خود علاوه بر کرم پودر از کانسیلر نیز استفاده کنیم. اما بهتر است کمی با روند استفاده از کانسیلر و کرم پودر آشنا شوید.


خرید کرم پودر از فروشگاه اینترنتی خانومی


در صورتی که از تنها از یک محصول بالا در آرایش خود استفاده می‌کنید برای شما این سوال پیش می‌آید که هر دو آن‌ها برای از بین بردن خطوط چروک، یکسان سازی پوست و اصلاح نواقص پوستی استفاده می‌شود پس چرا باید از هردو محصول استفاده کرد. اگر چه هر کدام از این محصولات به طور یکسان خوب هستند اما باهم کارایی بسیار بهتری دارند. در واقع ساختار این دو محصول سبب تفاوت آن‌ها شده است.

پوشاندن حلقه‌های تاریک یا کانسیلر

بنابراین ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر به چه صورت است؟

باید خدمتتان عرض کنم برای ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر هیچ جواب غلطی وجود ندارد و سوال بالا یک ترفند آرایشی است. شما می‌توانید کانسیلر را ابتدا استفاده کرده و سپس از کرم پودر استفاده کنید، تمامی این موضوع به پوست و نوع میکاپ شما بستگی دارد. اما به طور معمول و بر توصیه آرایشگران ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر به این صورت است که ابتدا صورت خود را با کرم پودر میپوشانیم و سپس از کانسیلر استفاده می‌کنیم.

ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر به چه صورت است؟

اگر ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر را رعایت نکنیم!

هنگامی که شما ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر رعایت نکنید و ابتدا از کانسیلر استفاده کنید، به علت روشن بودن کانسیلر ممکن است آن را با کرم پودر مخلوط کرده و لکه دار کنید و سپس آرایش بعدی خود را انجام دهید. به هیچ عنوان نمیتوانید مطمئن باشید کانسیلر از ناحیه مورد نظر و استفاده خود پخش نخواهد شد. به همین دلیل در صورتی ترتیب استفاده از کانسیلر و کرم پودر بهم بخورد در انتها نمی‌توانید توقع یک آرایش با بیس صاف و خوب را داشته باشید.

اما برای استفاده از کانسیلرهای رنگی باید توجه داشته باشید حتما آن ها را زیر کرم پودر استفاده نمایید زیرا هر کدام از آن‌ها برای هدف معینی طراحی شده است که بهتر است حتما کاربرد آن‌ها آشنا شوید و در شرایط لازم مانند هنگام کبودی‌های شدید از آن‌ها استفاده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا