آرایش صورت

کانتور، کانسیلر و پرایمر چه فرقی با هم دارند؟

آرایش، از دیرباز تا به امروز ابزاری قدرتمند برای افزایش زیبایی چهره و اعتمادبه‌نفس ما بوده است. با همه این اوصاف، تسلط روی هنر آرایش به چیزی بیشتر از برس، رژ لب و رنگ مو نیاز دارد. تسلط داشتن روی هنر آرایش کردن، نیازمند درک هر کدام از ابزارهای آرایشگری و لوازم آرایشی بهداشتی است که هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند. در این مطلب به‌سراغ 3 تا از کاربردی‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای آرایشی یعنی کانتور، کانسیلر و پرایمر رفته‌ایم تا تفاوت بین آن‌ها را بررسی کنیم. در ادامه علاوه بر اینکه تفاوت بین این لوازم آرایشی را درک خواهید کرد، بلکه می‌بینید که چگونه در ترکیب با همدیگر می‌توانند چهره زیبای شما را زیباتر کنند.

احتمالاً بارها با هر کدام از این لوازم آرایشی مواجه شده‌اید و شاید در حال حاضر یکی از آن‌ها را داخل کیف آرایشتان دارید، اما نمی‌دانید کدام را برای چه کاری استفاده کنید. مهم‌ترین فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر، در مراحل انجام روتین آرایشی شماست. به‌عنوان مثال، کانتور روشی برای تیره‌تر کردن بخشی از نواحی صورت مثل زیر استخوان‌های گونه با اطراف خطوط طبیعی بین است. در حالی که پرایمر یک محصول آرایشی برای پوشاندن ناهمواری‌های پوستی صورت محسوب می‌شود و کانسیلر هم برای یک‌دست کردن پوست صورت و پوشش عیب‌ونقص‌های روی پوست به‌کار می‌رود.

فهرست مطالب

فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر چیست؟

فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر چیست؟

خانم‌های خوش‌سلیقه و نکته‌سنج به‌خوبی می‌دانند که هیچ آرایشی بدون زیرسازی و استفاده از ابزارهای مخصوص آن مثل کرم پودر، کانسیلر و پرایمر کامل نمی‌شود. البته بعضی از افراد تفاوت بین این ابزارهای آرایشی را نمی‌دانند و ممکن است از آن‌ها اشتباه استفاده کنند. همچنین، بسیاری از خانم‌ها حتی با داشتن کانتور در کیف آرایششان، یک‌بار هم از آن استفاده نکرده‌اند. در این بخش، به معرفی هر کدام از این ابزار آرایشی و مقایسه ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

پرایمر چیست؟ چه کاربردی دارد؟

در جواب این سوال که پرایمر چیست؟ می‌توان گفت، اولین قدم برای داشتن یک آرایش بی‌نقص پرایمر (Primer) است. این محصول آرایشی، پوست را برای آرایش آماده می‌کند، منافذ باز پوست را می‌بندد و خطوط ریز روی پوست صورت را موقتاً از بین می‌برد.  استفاده از این محصول باعث می‌شود که در ادامه و برای زیرسازی، محتویات کرم پودر یا فونداسیون به‌طور یک‌دست روی پوست پخش شود. همچنین، پرایمر باعث ماندگاری آرایش تا پایان روز می‌شود و از ماسیدن کرم پودر در پایین‌ترین لایه روتین آرایشی شما جلوگیری می‌کند.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر (Concealer)، ابزار آرایشی بهداشتی برای پوشاندن عیوب پوستی صورت مثل تیرگی زیر چشم، لک‌های پوستی، جوش‌های مقاوم و خجالت‌آور و جای زخم (اسکار) استفاده می‌شود. این محصول باید یک تا دو درجه روشن‌تر از تناژ رنگ پوست شما باشد تا به‌طور کامل عیوب یا نواقص روی صورت را بپوشاند. بنابراین از این به بعد می‌توانید در جواب سوال کانسیلر چیست می‌توانید بگویید انواع مختلفی از کانسیلر در بازار وجود دارند که برای پوشاندن هر نوع عیب‌ونقص روی صورت به کارتان می‌آید.

یکی از انواع کانسیلر که در نوع خودش، کاربرد بسیار مفیدی دارد، کانسیلر اصلاح‌کننده رنگ است که در بین خانم‌ها محبوبیت ویژه‌ای دارد. این نوع کانسیلر، برای اصلاح رنگ بخشی از نواحی پوست صورت که به هر دلیلی رنگی روشن یا تیره‌تر از رنگ غالب پوست صورت دارند، استفاده می‌شود.

کانتور چیست؟

کانتور چیست؟

کانتور (Contour)، یکی دیگر از ابزار آرایشی محبوب و کاربردی است که خانم‌های حرفه‌ای با استفاده از آن سایه روشن روی پوست ایجاد می‌کنند. این سایه‌های روشن، نوعی از تکنیک‌های گریم چهره هستند که با هدف برجسته کردن یا کوچک‌تر نشان دادن نواحی خاصی از صورت ایجاد می‌شوند. به‌عنوان مثال، اگر یک خانم جوان می‌خواهد با استفاده از تکنیک کانتورینگ صورت، بینی‌اش را کوچک‌تر نشان دهد یا استخوان گونه‌اش برجسته‌تر به‌نظر برسد، باید از سایه‌های روشن کانتور کمک بگیرد.

یکی دیگر از کاربردهای کانتور که آن را شبیه به کانسیلر و پرایمر می‌کند، پوشاندن عیب‌ونقص پوست صورت است. به‌لطف سایه‌های روشنی که با کانتور روی صورت ایجاد می‌شوند، فرمی جدید از چهره به‌وجود می‌آید که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به رنگ پوست یکپارچه و بدون چروک اشاره کرد. قبلاً در مطلبی تخصصی و مفصل در مورد کانتور توضیح داده‌ایم؛ برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می‌دهیم که این مقاله را مطالعه کنید.

کانتورینگ صورت چیست؟

کانتورینگ صورت (Face contouring)، تکنیکی برای برجسته‌سازی و زاویه‌سازی چهره است و با استفاده از دو رنگ کرم پودر انجام می‌شود. در این تکنیک باید از یک رنگ تیره‌تر برای ایجاد سایه و یک رنگ روشن‌تر برای برجسته‌سازی نواحی خاصی از صورت مثل گونه‌ها استفاده شود. کانتور می‌تواند برای کوچک‌تر نشان دادن بینی، برجسته کردن گونه یا استخوان چانه، زاویه‌سازی فک و پیشانی استفاده شود.

نگاهی به تفاوت بین کانتور و کانسیلر

حالا که تا حدودی با فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر آشنا شده‌اید، بهتر است نگاهی عمیق‌تر به تفاوت‌های کانتور و کانسیلر که شاید در عملکردشان شبیه هم باشند، می‌اندازیم. هر دو لوازم آرایشی محبوب یعنی کانتور و کانسیلر، برای برجسته کردن ویژگی‌های خاص صورت و ایجاد زیرسازی حرفه‌ای برای روتین آرایشی استفاده می‌شوند.

برجسته‌سازی و زاویه‌سازی نواحی مختلف صورت با استفاده از ایجاد سایه و هایلایت، اصطلاحاً کانتورینگ گفته می‌شود. محصولاتی که برای کانتورینگ استفاده می‌شود، معمولاً تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست‌اند و روی گودی‌های گونه، شقیقه‌ها، خط فک و بینی اجرا می‌شوند تا ظاهراً عمیق یا حتی کوچک به نظر برسند. رایج‌ترین لوازم آرایشی که برای کانتورینگ (به‌جز کانتور) استفاده می‌شوند، کرم پودرهای مات و برنزکننده‌ها هستند.

از طرفی، کانسیلر برای پوشاندن عیوب، لکه‌ها، سیاهی‌ها، تیرگی‌ها و اصلاح رنگ پوست استفاده می‌شود. در هنگام استفاده از کانسیلر، رنگ طبیعی پوست معمولاً روشن‌تر از بخش‌هایی است که باید پوشانده شوند. بنابراین، با استفاده از کرم پودرهای مایع و استیک می‌توان کانسیلر را برای شروع زیرسازی آرایش تکمیل کرد. با اینکه کانسیلر و کانتور را می‌توان هم‌زمان در یک روتین آرایشی استفاده کرد، اما عملکرد و روش‌های هر کدامشان با دیگری متفاوت است. کانسیلر را می‌توان با براش، اسفنج آرایشی و حتی نوک انگشتان دست هم روی صورت اجرا کرد. در حالی که اجرای کانتور روی صورت فقط با براش یا اسفنج آرایشی امکان‌پذیر است.

آیا می‌توان از کانسیلر به‌جای کانتور استفاده کرد؟

با وجود اینکه بعضی از افراد از کانسیلر به‌عنوان جایگزین کانتور استفاده می‌کنند، این کار اصلاً توصیه نمی‌شود؛ چونکه حالت طبیعی کانتورینگ صورت با کانسیلر به‌وجود نمی‌آید. با همه این توصیه‌ها اگر از کانسیلر به‌عنوان کانتور استفاده می‌کنید، باید سایه‌ای را بردارید که چند درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوستتان است. کانسیلر را در همان بخش‌هایی که معمولاً با کانتور پوشانده می‌شوند، بمالید و آن را با دقت به هم بزنید تا لایه‌ای یک‌دست و بدون درز روی پوستتان ایجاد شود.

در مواقع اضطراری مثل جشن‌هایی که ناگهان برای شرکت در آن‌ها تصمیم می‌گیرید، می‌توانید از کانسیلر به‌عنوان کانتور استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید این کار، بهترین گزینه برای کانتورینگ صورت نیست. با توجه به بافت‌های متفاوت این دو محصول آرایشی، استفاده از کانسیلر به‌عنوان جایگزین کانتور نمی‌تواند چهره شما را آن‌قدرها دراماتیک و رویایی نشان دهد.

اگر عجله دارید یا فقط می‌خواهید همه‌چیز را ساده انجام دهید، می‌توانید از کانسیلر به‌عنوان کانتور استفاده کنید. همچنین، روش استفاده از کانتور و کانسیلر برای کانتورینگ صورت، به تناژ رنگ پوست و ظاهری که پس از آرایش انتظار دارید، بستگی دارد.

پیشنهاد نوع کانسیلر برای کانتورینگ صورت

اگر می‌خواهید از کانسیلر به‌عنوان کانتور استفاده کنید و رنگ پوستتان روشن است، از کانسیلر رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری یا قهوه‌ای مایل به خاکستری استفاده کنید. اگر رنگ پوستتان معمولی است، یک سایه گرم با رنگ کاراملی می‌تواند ظاهری خوب و قابل قبول به شما هدیه دهد. برای افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند، سایه قهوه‌ای شکلاتی، گزینه خوبی برای رنگ کانسیلر و کانتورینگ صورت است.

همیشه به یاد داشته باشید که هیچ دستورالعمل خاصی در مورد استفاده از لوازم آرایشی وجود ندارد. از روتین آرایشی موردعلاقه‌تان لذت ببرید و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید تا بهترین روتین خودتان را به‌دست بیاورید.

تفاوت بین پرایمر و کانسیلر چیست؟

تفاوت بین پرایمر و کانسیلر چیست؟

برای درک بیشتر فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر، باید تفاوت‌های اساسی پرایمر در برابر کانسیلر را هم بررسی کنیم. پرایمر اولین مرحله از هر روتین آرایشی است. استفاده از پرایمر، مثل یک بوم نقاشی سفید است که باید رنگ‌ها و نقش‌های مورد نظرتان را روی آن با ظرافت اجرا کنید. پرایمر، باعث صاف شدن پوست و از بین بردن خطوط چین‌وچروک صورت می‌شود. همچنین، می‌تواند درخشندگی بیش‌ازحد پوست را کنترل کند و باعث ماندگاری لوازم آرایش روی صورت شود.

از طرفی، کانسیلر معمولاً بعد از پرایمر و کرم پودر یا فونداسیون برای پوشاندن لکه‌ها یا سیاهی‌های دور چشم استفاده می‌شود. همچنین، کانسیلرها در سایه‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند، در حالی که پرایمرها معمولاً رنگ خاصی ندارند.

نکته مهم: در بعضی موارد، می‌توانید پس از کرم پودر یا زیرسازی با فونداسیون، برای دستکاری سریع بعضی از نواحی صورت از پرایمر استفاده کنید. از بهترین کانسیلر دور چشم برای پوشاندن لکه‌ها یا سیاهی‌های دور چشم‌ها استفاده می‌شود و قرار نیست مثل کرم پودر یا فونداسیون روی همه نواحی پوست صورت مالیده شود.

تفاوت از لحاظ فرمولاسیون و بافت

کانسیلرها معمولاً بافت ضخیم‌تر و مات‌تری نسبت به پرایمر دارند و با هدف ایجاد پوشش متوسط تا کامل برای لکه‌ها یا حلقه‌های تیره پوست استفاده می‌شوند. کانسیلرهای کرمی، ضخیم‌تر از کانسیلرهای مایع‌اند و برای پوشش تغییر رنگ یا پرپیگمانتاسیون پوست ایده‌آل محسوب می‌شوند. از طرفی، پرایمرها دارای فرمولاسیون ژل یا کرمی سبک و شفاف‌اند که باعث ایجاد یک پوشش صاف و یک‌دست برای زیرسازی آرایشی می‌شود.

نکات کلیدی استفاده از پرایمر و کانسیلر

نکات کلیدی استفاده از پرایمر و کانسیلر
 • برای نتیجه بهتر، پرایمر را با انگشتان دستتان روی پوست صورت بمالید تا به‌راحتی با پوست ترکیب شود.
 • استفاده از پرایمر با براش ممکن است بهتر باشد، اما باعث ایجاد لایه‌های رگه‌دار یا ناهموار روی پوست می‌شود. گرمای انگشتان دست در هنگام اجرای پرایمر باعث ترکیب راحت‌تر با پوست می‌شود.
 • کانسیلر را با یک براش کوچک، اسفنج یا انگشتانتان روی پوست بمالید. اسفنج‌های مرطوب آرایشی بهترین عملکرد را برای ترکیب کانسیلر زیر چشم دارند و ظاهری صاف و طبیعی به‌وجود می‌آورند.
 • برای محو کردن لکه‌ها و تغییر رنگ پوست روی بخش‌هایی از صورت بهتر است کانسیلر را با انگشتانتان روی پوست بمالید. دقیقاً مثل پرایمر، گرمای انگشتان دست به ترکیب و جذب سریع کانسیلر روی پوست کمک می‌کند.

کانتور را قبل از پرایمر انجام دهم یا بعد از آن؟

قبل از شروع کانتورینگ صورت، حتماً از مرطوب‌کننده، پرایمر و کانسیلر مایع استفاده کنید. برای بهتر شدن نتیجه آرایش مورد نظرتان، قبل از کانتور کردن از کرم پودر و کانسیلر پودری استفاده نکنید. کانتورینگ را از استخوان گونه و با انتخاب یک کانتور که 2 تا 3 درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوستتان است، شروع کنید.

مهم‌ترین تفاوت بین پرایمر و کانتور چیست؟

به‌طور کلی، 3 تفاوت بسیار مهم بین پرایمر و کانتور وجود دارد که باعث می‌شوند هر کدام را به‌جای دیگری استفاده نکنیم:

 • هدف: پرایمر برای آماده‌سازی پوست برای آرایش و افزایش ماندگاری آن استفاده می‌شود، در حالی که کانتور برای تغییر شکل و برجسته کردن قسمت‌های مختلف صورت به‌کار می‌رود.
 • زمان استفاده: پرایمر قبل از کرم پودر و کانتور بعد از کرم پودر استفاده می‌شود.
 • نوع محصول آرایشی: پرایمر به‌صورت مایع، کرم یا ژل وجود دارد، اما کانتور به‌صورت پودر، کرم یا استیک در بازار عرضه می‌شود.

همچنین، جدول زیر نشان‌دهنده خلاصه‌ای از مهم‌ترین تفاوت‌های پرایمر و کانتور است:

ویژگی‌هاپرایمرکانتور
هدفآماده‌سازی پوست و افزایش ماندگاریتغییر زاویه قسمت‌های مختلفی از چهره
زمان استفادهقبل از کرم پودر یا فونداسیونبعد از کرم پودر
نوع محصولمایع، کرم و ژلپودر، کرم و استیک
نوع پوست سازگارپرایمر مات‌کننده برای پوست چرب مناسب است.

اگر پوست خشک دارید، از پرایمر حاوی آبرسان استفاده کنید.

کانتور را با توجه به نوع پوستی که دارید انتخاب کنید. کانتور مایع، ممکن است برای پوست‌های چرب مناسب نباشد.
رنگ پوست مناسبپرایمر رنگ خاصی ندارددو تا سه درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست
فرم صورتانواع ارگونومی و فرم صورتانواع ارگونومی و فرم صورت

نکات مهمی در مورد استفاده از پرایمر و کانتور در یک روتین آرایشی وجود دارند که پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را در نظر داشته باشید:

 • اگر می‌خواهید بینی‌تان در پایان آرایش، کوچک‌تر به‌نظر برسد، از کانتور در دو طرف بینی خود استفاده کنید.
 • برای برجسته‌تر شدن نواحی گونه، از کانتور برای زیر و از هایلایتر برای روی گونه‌ها استفاده کنید.

فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر

برای اینکه درک بهتری در مورد فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر داشته باشید و با یک نگاه بتوانید عملکرد هر کدام از آن‌ها را تشخیص دهید، جدولی مقایسه‌ای آماده کردیم:

ویژگی‌هاپرایمرکانتورکانسیلر
هدفپوستی صاف و یک‌دست برای زیرسازی روتین آرایشی ایجاد می‌کند.عیب‌ونقص پوست صورت از می‌پوشاند و باعث زاویه‌سازی بعضی از نقاط چهره می‌شود.عیب‌ونقص پوست صورت از می‌پوشاند.
بافتسبک و ابریشمیاشکال مختلفبافت کرمی یا مایع
پوششحداقل پوشش را ارائه می‌دهد. معمولاً باعث محو شدن موقتی چین‌وچروک پوست می‌شود.سطوح مختلفی از پوست را پوشش می‌دهد.پوشش متوسط تا کامل نواحی مختلف پوست با کانسیلر امکان‌پذیر است.
ظاهردرخشانمات، درخشان و ساتنمات طبیعی
ضد آببسته به نوع محصول ممکن است ضد آب و ضد عرق باشد.بسته به نوع محصول ممکن است ضد آب و ضد عرق باشد.کانسیلرها معمولاً خاصیت ضد آب و ضد عرق دارند.
ویژگی‌های مهمبخش‌های ناهموار پوست صورت را صاف می‌کند و به آن‌ها درخشندگی می‌دهد.بهترین تکنیک برای برجسته‌سازی و زاویه دادن به نقاط مهم چهره از جمله استخوان گونه است. همچنین، می‌توان از کانتورینگ صورت برای کوچک‌تر نشان دادن بینی هم استفاده کرد.پوشش یک‌دست روی پوست ایجاد می‌کند، ماندگاری طولانی دارد و برای حفظ آرایش در فعالیت‌های طولانی‌مدت مناسب است.
طریقه مصرفقبل از شروع آرایش، پرایمر را روی همه نواحی صورت بمالید تا پرایمر جذب شود.با استفاده از تکنیک‌های کانتورینگ، اشکال هندسی متناسب با شکل صورتتان را ایجاد کنید و سپس با استفاده از سایه‌های روشن‌تر یا تیره‌تر، زاویه‌سازی را شروع کنید.روی نواحی خاص مثل زیر چشم بمالید تا تیرگی، لک و سیاهی‌ها کاملاً محو شوند.

کانسیلرهای اصلاح‌کننده رنگ را با 2 تا 3 درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی پوست روی نواحی غیر هم‌رنگ بمالید تا به تناز رنگ پوستتان نزدیک شود.

کاربرد رایجبرای آرایش‌های طولانی و داشتن ظاهری بی‌عیب‌ونقصبرای زاویه‌سازی، برجسته و کوچک‌تر نشان دادن بعضی از نقاط چهرهپنهان کردن حلقه‌های تیره، لکه‌ها و قرمزی
تفاوت کانتور و کانسیلر و پرایمر

معرفی 3 کانسیلر برای انواع پوست

از آنجایی که هر پوستی باید با استفاده از لوازم آرایشی مخصوص به خودش آرایش شود، به‌سراغ ۳ کانسیلر پرفروش و محبوب در بازار ایران رفته‌ایم که برای پوست‌های خشک، چرب و معمولی مناسب‌اند:

1. کانسیلر جامد روبی سان (مخصوص پوست خشک)

کانسیلر جامد روبی سان (مخصوص پوست خشک)

خشکی پوست، پوسته‌پوسته شدن صورت، التهاب و تیرگی‌های دور چشم از جمله چالش‌های همیشگی بعضی از خانم‌های با پوست خشک و حساس محسوب می‌شوند. کانسیلرها از ابزارهای آرایشی به‌شمار می‌روند که قابلیت تصحیح رنگ پوست صورت را تصحیح می‌کنند. علاوه‌براین، یک کانسیلر مناسب پوست خشک مثل این کانسیلر روبی سان، حاوی آبرسان، ویتامین E و اسید هیالورونیک است تا علاوه بر زیبایی چهره، رطوبت مورد نیاز پوست هم تأمین شود.

از جمله ویژگی‌های دیگر این محصول:

 • حاوی ویتامین E
 • فاقد پارابن
 • مناسب پوست خشک و نرمال
 • کاور مناسب
 • دارای 4 رنگ متنوع
کانسیلر جامد
روبی سان

کانسیلر جامد روبی سان

20%
195000 156000
تومان

2. کانسیلر مایع اپیلینگ شون (مخصوص پوست چرب)

کانسیلر مایع اپیلینگ شون (مخصوص پوست چرب)

کانسیلر مایع شون، به‌صورت اختصاصی برای پوست‌های چرب تا معمولی ساخته شده است. این محصول، به‌دلیل برخورداری از آنتی‌اکسیدان، علاوه بر محافظت از پوست به متعادل شدن PH پوست هم کمک می‌کند. یکی از مهم‌ترین مزایای این کانسیلر شون برخورداری از روغن بادام و آنتی‌اکسیدان برای تنظیم ترشح چربی پوست‌های چرب است. نگاهی به سایر ویژگی‌های کانسیلر مایع اپیلینگ شون:

 • تأمین رطوبت مورد نیاز نواحی دور چشم
 • ضد چروک
 • ضد باکتری
 • نرم‌کننده
 • پوشش یک‌دست
 • بافت سبک و نرم
‫کانسیلر مایع اپیلینگ
شون

‫کانسیلر مایع اپیلینگ شون

12%
227600 200520
تومان

3. کانسیلر مدل کاور آپ کالیستا (مخصوص پوست معمولی)

کانسیلر مدل کاور آپ کالیستا (مخصوص پوست معمولی)

کانسیلر مدل کاور آپ از برند کالیستا، یکی از پرفروش‌ترین لوازم آرایشی بازار محسوب می‌شود که با هدف پوشش کامل لک، تیرگی و رنگ‌های غیرطبیعی برای پوست‌های معمولی عرضه شده است. این کانسیلر کالیستا، همزمان با محو کردن تیرگی و سیاهی‌های زیر یا دور چشم، نمای دراماتیک‌تری هم به چهره می‌بخشد. این محصول در 6 رنگ مختلف عرضه شده که محبوب‌ترینشان رنگ C12 است.

نگاهی به مهم‌ترین ویژگی‌های این کانسیلر بیندازیم:

 • بافت سبک
 • پوشش بالا و یک‌دست
 • ماندگاری طولانی (مناسب برای مهمانی و فعالیت‌های روزمره)
 • رطوبت‌رسانی
 • فاقد پارابن
کانسیلر مدل کاورآپ
کالیستا

کانسیلر کالیستا مدل کاور آپ

15%
217600 184480
تومان

معرفی 3 پرایمر پرفروش بازار برای انواع پوست

حالا به‌خوبی می‌دانید که پرایمر نقش زیرسازی و آماده‌سازی را برای یک روتین آرایشی بازی می‌کند، بنابراین یکی از لایه‌های اساسی در تماس با پوست است. به دلیل جذب سریع پرایمر در بافت پوست صورت، لازم است محصولی را انتخاب کنید که با ویژگی‌های پوست شما سازگار است.

به‌همین دلیل، 3 پرایمر محبوب و کاربردی برای 3 نوع پوست را در ادامه معرفی کرده‌ایم:

1. پرایمر آرایش ژنو بایوتیک (مناسب پوست خشک)

پرایمر آرایش ژنو بایوتیک (مناسب پوست خشک)

افرادی که پوست خشک دارند، باید از پرایمری استفاده کنند که حاوی رطوبت‌رسان است و علاوه بر تیمان رطوبت مورد نیاز پوست باعث شادابی آن هم می‌شود. پرایمر ژنوبایوتیک ویژه پوست‌های خشک و حساس، با پوشانندگی بالا نیاز شما را به استفاده از کرم پودر در طول روز برطرف می‌کند. از جمله ویژگی‌های این پرایمر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حاوی ویتامین‌های C ،A و E
 • حاوی نرم‌کننده و مرطوب‌کننده
 • ماندگاری بالا
 • فاقد پارابن

2. پرایمر شیشه‌ای فوتو فینیش پابرینی (مناسب پوست چرب)

پرایمر شیشه ای فوتو فینیش پابرینی (مناسب پوست چرب)

پوست‌های چرب ذاتاً ظاهری درخشان دارند؛ بنابراین پس از استفاده از کرم پودر باید از پرایمری استفاده شود که باعث مات شدن رنگ پوست می‌شود. پرایمر شیشه‌ای فوتو فینیش محصولی با همین ویژگی است که باعث جذب سریع چربی‌ها و مات نگه داشتن پوست چرب در طول روز می‌شود.

از جمله ویژگی‌های این پرایمر شیشه‌ای:

 • کمک به بستن منافذ باز و بزرگ پوست صورت
 • مات‌کننده
 • بافت سبک و بدون چربی
 • فاقد پارابن و مواد صابونی
 • جلوگیری از ماسیدن شدن مواد آرایشی

3. پرایمر صورت پرفکت شون (مناسب پوست معمولی)

پرایمر صورت پرفکت شون (مناسب پوست معمولی)

پرایمری که برای انواع پوست‌ها مناسب باشد، علاوه بر برخورداری از ویتامین‌ها و عصاره‌ها، نرم‌کننده و آبرسان، رطوبت مورد نیاز پوست را هم تأمین کند. پرایمر صورت از برند بین‌المللی شون مدل پرفکت، به‌دلیل برآورده کردن نیاز همه پوست‌ها به همه خانم‌های علاقه‌مند به آرایش حرفه‌ای توصیه می‌شود.

این پرایمر حرفه‌ای از ویژگی‌های زیر برخوردار شده است:

 • آبرسان
 • ماندگاری بالا
 • حاوی عصاره‌های جوانه گندم، آلوئه‌ورا و روغن گنجد
 • رفع التهاب و قرمزی صورت
 • حاوی ترکیبات گیاهی
 • فاقد چربی و پارابن
 • دارای بافت نرم و مخملی
پرایمر صورت پرفکت 30میل
شون

پرایمر صورت پرفکت 30میل شون

12%
286200 252260
تومان

مقایسه 3 کانتور پرکاربرد و محبوب در بازار

مقایسه 3 کانتور پرکاربرد و محبوب در بازار

کانتورهای موجود در بازار لوازم آرایشی بهداشتی شاید در نگاه اول شبیه به همدیگر به‌نظر برسند. اما هر کدامشان دارای ویژگی‌های خاصی (مخصوصاً تناژ رنگ) هستند که روی زاویه‌سازی تاثیر می‌گذارند. نقطه مشترک 99 درصد کانتورهای اصل موجود در بازار این است که برای انواع پوست‌ها طراحی شده‌اند و محدودیت در مصرف ندارند.

به‌همین دلیل، ویژگی‌های مهم 3 کانتور پرفروش در بازار را در جدول زیر با همدیگر مقایسه کرده‌ایم تا خودتان در مورد گزینه مناسب تصمیم بگیرید:

مدل کانتورسازگاری با پوستمهم‌ترین ویژگی‌های محصول
کانتور مدادی Multi Stick شونانواع پوستآنتی‌باکتریال، ضد التهاب، حاوی روغن کاندولا، ضد حساسیت، قلمی، بافت سبک، تأمین پروتئین مورد نیاز پوست برای حفظ درخشندگی
کانتور مایع شیگلم غیر چرب مدل Sun Sculptانواع پوست مخصوصاً پوست چربجذب بالا، فید راحت، ماندگاری طولانی، ضد آب و دارای بافت سبک
کیت پودری کانتورینگ گلدن رزانواع پوستدارای 3 رنگ متنوع، بافت پودری، قابل استفاده با براش مخصوص کانتورینگ، ایجاد خطوط تیره و روشن، مناسب برای گریم چهره
ویژگی‌های مهم 3 کانتور پرفروش خانومی

تسلط بر هنر آرایش با ابزار حرفه‌ای

همان‌طور که در این مطلب به فرق کانتور و کانسیلر و پرایمر اشاره شد، هر ابزار آرایشی عملکرد منحصربه‌فرد خودش را دارد و نمی‌توان یکی را جایگزین دیگری کرد. استفاده صحیح و به‌موقع از هر کدام لوازم آرایشی بهداشتی، فرصت تسلط بر هنر آرایش را به شما می‌بخشد.

با وجود معرفی 9 محصول مختلف از انواع پرایمرها، کانسیلرها و کانتورهای پرفروش بازار، برای دسترسی به لوازم آرایشی دیگر وارد فروشگاه وب‌سایت خانومی شوید. خانومی، همه محصولات آرایشی بهداشتی اصل را به نمایندگی از برندهای معتبر ایران و خارجی در اختیار مشتریان قرار داده است.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 3.7 / 5. مجموع آرا: 3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا