برند ها و محصولاتروتین پوستیمراقبت از پوست

روتین مراقبت از پوست خشک

با افزایش سن، پوست آرام آرام چربی کمتری تولید می‌کند و به سمت خشک شدن می‌رود. آن زمان است که روتین مراقبت از پوست خشک اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. این موضوع برای افرادی که سال‌های نوجوانی و جوانی خود را با معضلات پوست چرب درگیر بودند، خوشایند است. اما خوب است بدانید، پوست چرب، با تمام مشکلاتی که دارد، حداقل مزیتی که دارد این است که از پوست در برابر پیری و چروک شدن محافظت می‌کند.

مراقبت روزانه از پوست خشک-خانومی

خشکی پوست

هر نوع پوستی ممکن است دهیدراته شود اما خشکی پوست زمانی اتفاق می‌افتد که پوست چربی‌های مفید خود را از دست می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از ادامه خواندن این مطلب، مقاله “تفاوت پوست دهیدراته و خشک” را بخوانید.

پوست خشک یا با افزایش سن اتفاق می‌افتد، یا با استفاده مکرر از لایه‌بردارها و محصولاتی که پوست را خشک و حساس می‌کند، خشک می‌شود. پوست خشک نیاز به مراقبت ویژه‌ای دارد تا دچار چروک‌های زودرس و پیری پوست نشود. در این مطلب، اصول مراقبت از پوست خشک و محصولاتی که می‌توان برای آن استفاده کرد، معرفی می‌شود.

پوست خشک-خانومی

مراقبت از پوست خشک

پوست خشک هم نیاز به محصولاتی با چربی‌های مفید و مغذی دارد هم نیاز به آبرسانی دارد.
در اینجا روتین مراقبت از پوست خشک بیان می‌شود و محصولات مرتبط با این نوع پوست به شما پیشنهاد می‌شود.

1- شستشوی پوست خشک

هر نوع پوستی نیاز به شستشو و تمیز کردن دارد. فقط باید دقت شود که محصولات شوینده متناسب با نوع پوست استفاده شود. برای افرادی که پوست خشک دارند نیز، انواع شوینده‌ها در بازار وجود دارد مانند ژل شستشو، فوم، شیرپاک کن و پن. بسته به عادت مصرف خود می‌توانید از یکی از آن‌ها استفاده کنید.

اگر از شیرپاک کن استفاده کنید، نیاز به آبکشی بعد از آن ندارید. استفاده از شیرپاک کن، یک فیلم نازکی بر روی پوست می‌نشاند که سبب نرمی پوست می‌شود و برای پوست خشک‌ها احساس مطلوبی است. شیر پاک کن‌ها قدرت پاک کنندگی آرایش را نیز دارند.

استفاده از تونر و کاربردهایش در پوست خشک نیز الزامیست. تونرها، تکمیل کننده بخش پاکسازی پوست هستند که در دراز مدت، اثرات بسیار مطلوبی برای پوست دارد. بخش زیادی از مشکلات پوست با یک روتین شستشوی صحیح پوست حل می‌شود یا اصلا به‌وجود نمی‌آید.

 2- کرم مغذی و نرم کننده

افرادی که پوست خشک دارند، حداقل باید دو بار در طول روز از یک کرم مغذی و نسبتا چرب استفاده کنند به‌طوری‌که پوستشان هرگز احساس کشیدگی نکند. بهتر است یکی از دفعات مصرف آن شب‌ها قبل از خواب و بعد از تمیز کردن کامل صورت باشد. 

اگر می‌خواهید بدانید که کرم‌های مغذی که استفاده می‌کنید برای نوع پوست شما مناسب است، می‌توانید یک آزمایش انجام دهید. کرمی برای شما خوب است که وقتی که شب‌ها به صورتتان کرم مغذی می‌زنید و صبح که از خواب برخاستید، صورتتان را با آب برای شستشوی صبحگاهی می‌شویید، دیگر پوستتان احساس کشیدگی نکند.

در هنگام استفاده از کرم، آن را بصورت دورانی یا از پایین به بالا بر روی صورت مالش دهید تا پخش شود. کرم‌های مغذی، معمولا حاوی انواع ویتامین‌ها و عصاره‌های مفید برای پوست هستند که سبب نرمی و پیشگیری از چروک‌های پوستی می‌شوند.

اگر پوست بسیار خشکی دارید بهتر است از کرم‌های حاوی اوره استفاده کنید. کرم‌های اوره آبرسانی عمقی به پوست انجام می‌دهند. این کرم‌ها معمولا کمی چرب هستند.

3- آبرسانی به پوست

اگر اهل آرایش هستید، بهتر است زیر آرایش از یک کرم یا سرم  آبرسان و مغذی استفاده کنید. می‌توانید آبرسان را 10 دقیقه قبل از شروع آرایش به صورتتان بزنید و فرصت دهید تا کامل جذب شود، سپس آرایش کنید. آبرسانی به پوست قبل از آرایش از آسیب‌های پوستی و خشکی پوست در اثر مواد آرایشی جلوگیری می‌کند.

4- ضدآفتاب پوست خشک

استفاده از ضدآفتاب در روتین هر نوع پوستی وجود دارد. افرادی که پوست چربی دارند، به دلیل استعدادی که در چروک شدن پوست دارند، باید بیشتر در مصرف ضدآفتاب دقت کنند و آن را جدی‌تر بگیرند.

5- استفاده از کرم دورچشم

افرادی که پوست خشکی دارند، از کرم‌های دورچشم غنی‌تری باید استفاده کنند. افرادی با سن کمتر از 30 سال و دارای پوست چرب تنها به آبرسانی به پوست اطراف چشم نیاز دارند. اما افرادی که پوست خشک دارند می‌بایست از کرم‌های غنی‌تری استفاده کنند.

6- ماسک‌های آبرسان

به افرادی که پوست خشک دارند توصیه می‌شود در لایه برداری و اسکراب ملاحظه داشته باشند. افراد پوست خشک نباید طولانی مدت از لایه‌بردار استفاده کنند. همچنین نباید از اسکراب‌های قوی استفاده کنند. بهترین اسکراب برای افراد پوست خشک اسکراب‌های آبرسان هستند که توصیه می‌شود حداکثر هفته‌ای یک بار از آن‌ها استفاده کنند.

اگر شما پوست خشک دارید، در بخش نظرات در زیر همین مطلب تجربه خود را از محصولاتی که برای مراقبت از پوستتان استفاده می‌کنید با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا