ویدئو

ماسک صورت را چگونه استفاده کنیم تا تاثیرگذار باشد؟

استفاده از ماسک گیاهی صورت ، یکی از اقداماتی است که این روزها بسیار رواج پیدا کرده است. برخی از افراد ماسکهای خانگی با مواد طبیعی موجود در آشپزخانه خود درست می کنند و برخی دیگر از ماسکهای آماده صورت استفاده میکنند. در مقاله مراقبت پوست نوروزی با 10 فرمان نوروزتراپی گفتیم که یکی از اقدامات شفاف شدن پوست و داشتن پوستی سرحال در ایام نوروز، این است که از در این روزهای باقیمانده تا عید نورورز، از ماسکهای تقویتی صورت استفاده کنید.

در این راستا می توانید ماسکهای شفاف سازی پوست را بشناسید و آنها را با روشهایی که در این مقاله بیان می شود، مصرف کنید. همچنین در ویدیوی زیر، انواع ماسک و روش مصرف و کاربرد هر کدام توضیح داده شده است.

استفاده از ماسک گیاهی برای صورت قوانین خود را دارد. اگر ماسکهای صورت را بصورت صحیح مصرف نکنید، اثربخشی خاصی از آن نخواهید دید. در این مطلب، انواع ماسک را به شما معرفی میکنیم و روش مصرف صحیح آنها را به شما میگوییم.

انواع ماسک گیاهی صورت

ماسکهای گیاهی برای صورت انواع مختلفی دارند که هر کدام برای کار خاصی استفاده می شود. خاصیت هر ماسک به مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد.

  1. ماسک صورت تمیز کننده عمقی
  2. ماسک صورت روشن کننده
  3. ماسک صورت ضدجوش
  4. ماسک آبرسان پوست
  5. ماسک جوانسازی پوست
  6. ماسک سم زدای پوست

مواد تشکیل دهنده ماسکها که از مواد طبیعی گرفته شده اند، خاصیت آن را تعیین میکند.

انواع ماسک گیاهی صورت از نظر نوع مصرف

ماسکها روش مصرف مختلفی دارند. بطور کلی دو نوع ماسک بر اساس روش مصرف آنها داریم:

1- ماسک های پیل آف

این نوع ماسکها بعد از مصرف، سریع بر روی صورت خشک می شوند و بصورت ورقه ای در می آیند. یک ربع بعد، باید آنها را از صورت برداشت و پوست را آبکشی کرد

ماسک پیل آف

2- ماسکهای ورقه ای

این نوع ماسکها ورقه های پارچه ای نازک آغشته به مواد مغذی هستند که بصورت خیس هستند و بر روی صورت گذاشته می شوند. در این مدت بهتر است دراز کشیده باشید و موزیک ملایمی گوش کنید و آرامش بگیرید. بعد از نیم ساعت از روی پوست بردارید و صورتتان را آبکشی کنید.

3- ماسکهای کرمی

این نوع ماسک مانند کرم بر روی صورت قرار میگیرند. قبل از استفاده از ماسک، صورت را مرطوب کنید. استعمال این نوع از ماسکها باید با ماساژ دو تا سه دقیقه ای همراه باشد. بعد از 20 دقیقه آبکشی کنید.

چگونه اثربخشی ماسک را بالا ببریم؟

برای بالا بردن اثر بخشی ماسکها آمده سازی پوست لازم است. در زیر به مهمترین نکات برای اثربخشی بیشتر ماسکها اشاره میکنیم:

1- قبل از استفاده از ماسک گیاهی صورت، پوستتان را تمیز کنید.

ماسکها باید بر روی پوست تمیز استفاده شود. پوستتان را میتوانید با محصولات پاک کننده تمیز کنید. حتی میتوانید پوستتان را با گلاب و سرکه سیب تمیز کنید.

2- بخور دهید.

بخور دادن پوست، قبل از استفاده از ماسک گیاهی صورت ، واجب نیست اما اثربخشی ماسک را بالا میبرد. اگر فرصت دارید و بخور 10 دقیقه ای قبل از استفاده از ماسک را انجام دهید، بسیار مفید خواهد بود.

3- منظم استفاده کنید

اگر دو سه هفته ماسک استفاده کنید و دیگر ادامه ندهید، انتظار اثربخشی بالا نداشته باشید. اگر شروع به استفاده از ماسک کردید، حتما آن را منظم و طولانی مدت انجام دهید. بهترین حالت استفاده، دو بار در هفته و حداقل دو ماه است.

موارد احتیاط در استفاده از ماسک گیاهی صورت

1- تست حساسیت

تصور نکنید که چون ماسکها از مواد گیاهی تشکیل شده اند، حساسیت زا نیستند. قبل زا استفاده از هر ماسکی بر روی صورت، ابتدا مقداری از آن را بر روی بازوی خود تست کنید و بگذارید 20 دقیقه بماند. اگر واکنش خاصی نداد، میتوانید آن را برای صورتتان استفاده کنید.

2- عدم مصرف در دورچشم

از آنجاییکه پوست دورچشم حساس است، ماسکها را دورچشم نزنید.

اگر شما تجربه استفاده از ماسک های صورت را دارید، تجربه خود را در بخش نظرات همین مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا