آرایش مو

با چند فرمول‌ ساده ترکیب رنگ موهای پرطرفدار را در خانه بسازید!

وقتی کسی را با موهای خوش‌رنگ می‌بینیم با خودمان فکر می‌کنیم رنگ کردن موها حاصل انتخاب یک رنگ ساده و تنها چند ساعتی وقت اضافه است، درحالی‌که اصلا این‌طور نیست. انتخاب طیف رنگی مناسب برای مو فوت‌وفنی دارد که نیازمند اطلاعات کافی و دقیق در زمینه شناخت رنگ‌ها و برند رنگ مو است، به‌ویژه اگر قرار باشد مو به‌ روش‌های مختلف مثلا روش بالیاژ رنگ شود. به‌علاوه نکته بسیار مهم در این فرآیند، ترکیب رنگ مو است که با اطمینان می‌توان گفت هرکسی از پس آن برنمی‌آید؛ به‌خصوص ترکیب رنگ موهای پرطرفدار که هرکدام فرمول‌ خاص خودش را دارد.

رنگ مو رو همراه با هدیه‌ش بخر

اگر بخواهیم درباره ترکیب رنگ مو صحبت کنیم، با دریایی از رنگ‌های تیره و روشن مواجه خواهیم شد که انتخاب از میان آن‌ها بحثی کاملا سلیقه‌ای است. شما می‌توانید با کم یا زیاد کردن مقدار رنگی که در ترکیب رنگ مو استفاده می‌کنید، رنگی جدید و حال و هوایی متفاوت به موهای خود ببخشید. رنگ‌هایی مانند دودی، فندقی، نقره‌ای و… جزو آن دسته از رنگ‌ها هستند که در میان خانم‌ها طرفداران زیادی دارند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دلتان می‌خواهد خودتان موهای‌تان را رنگ کنید و رنگ‌های جدید بسازید، بهتر است بیشتر از این وقت‌تان را نگیریم و برویم سراغ اصل مطلب.

فرمول رنگ موهای پرطرفدار

الفبای ترکیب رنگ مو

همان‌طور که گفتیم، رنگ کردن مو ترفندهای خاص خودش را دارد که بدون اطلاع از آن‌ها نمی‌توان به نتیجه دلخواه رسید. بنابراین برای شروع سعی کردیم راهنمایی کامل درباره آنچه که پیش و پس از رنگ کردن مو نیاز دارید، در اختیارتان قرار دهیم.

✨ حتما بخوانید: انواع واریاسون و ترکیب آنها در رنگ موهای مختلف

وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن مو

به‌طور کلی برای رنگ کردن مو به چند وسیله عمومی از جمله قلم موی رنگ یا برس مخصوص رنگ کردن مو و کاسه ترکیب رنگ مو نیاز خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم در کنار این دو مورد، گیره‌ و شانه مخصوص نیز برای تقسیم‌بندی موها همراه داشته باشید.

برای رنگ کردن مو چیا نیاز داری؟

شناخت کامل از رنگ مو

احتمالا متوجه شده باشید که هر رنگ مویی، روی موهای هر شخصی حال و هوای خاص خودش را دارد. یعنی اگر از رنگ موی دوست‌تان خوشتان بیاید و از آرایشگر خواهش کنید همان ترکیب رنگ مو را روی موهای شما هم پیاده کند، ممکن است همه‌چیر مطابق ذهنیت شما پیش نرود.

منظور از شناخت رنگ مو و ترکیب رنگ مو این نیست که شناخت کافی از رنگ‌های موجود در بازار داشته باشید، بلکه مهم است ترکیب رنگ مو را با شناخت از ویژگی‌های ظاهری خود و به‌صورت کاملا آگاهانه انتخاب کنید. جلوه رنگ مو زمانی روی چهره و موهای شما زیاد خواهد بود که بتوانید آن را با توجه به رنگ پوست خود انتخاب کنید. شناخت کافی از رنگ پوست و ویژگی‌های صورت از جمله مواردی است که در انتخاب سایه رنگ مو اهمیت دارد. برای مثال معمولا ترکیب رنگ موی قرمز برای افرادی که پوست مستعد قرمز شدن دارند، انتخاب مناسبی نیست.

الفبای رنگ کردن مو

انتخاب برند مناسب رنگ مو

گام بعدی در الفبای رنگ مو این است که بتوانید رنگ موی باکیفیت را مطابق ترندهای رنگ موی سال انتخاب کنید. امروزه شرکت‌های ایرانی و خارجی دست به تولید انواع رنگ موهای مختلف زده‌اند که هر کدام طرفداران خاص خود را در بازار دارند. با توجه به حساسیت موها، کیفیت رنگ مو جزو مواردی است که اهمیت زیادی دارد و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

رنگ موهای ارزان‌ قیمت و بی‌کیفیت پس از مدتی منجر به خشک شدن پوست سر و ضعیف شدن موها می‌شوند. بنابراین همواره سعی کنید در مسیر ترکیب رنگ موهای پرطرفدار جهت جلوگیری از آسیب‌های احتمالی، از رنگ‌های ایرانی یا خارجی خوب استفاده کنید.

✨ حتما بخوانید: آیا می‌دانید رنگ سال 2022 چیست؟

شناخت طیف رنگ‌ها و کاتالوگ رنگ مو

هنگام ترکیب رنگ مو در خانه باید همواره تعادل در ترکیب رنگ‌ها را در نظر بگیرید و شناخت نسبی از رنگ‌های اصلی از جمله آبی، زرد و قرمز داشته باشید زیرا سایر رنگ‌های فرعی از ترکیب این رنگ‌ها به‌دست خواهد آمد. در کاتالوگ، رنگ‌ها از شماره 1 تا 10 درجه‌بندی می‌شوند.

هرچه درجه‌بندی رنگ مورد نظر به عدد 1 نزدیک‌تر باشد، رنگ تیره‌تر و هرچه به عدد 10 نزدیک باشد، رنگ مو روشن‌تر خواهد بود. با توجه به این درجه‌بندی، رنگ شماره 1، رنگ مشکی و رنگ شماره 10 رنگ بلوند بسیار روشن خواهد داشت.

رنگ‌های طبیعی که معمولا با عنوان رنگ‌های سری N شناخته می‌شوند قابلیت ترکیب با تمام رنگ‌ها را دارند و دارای رنگدانه‌های آبی با تن سرد، قرمز با تن گرم و زرد با تن گرم هستند و طیف گسترده‌ای از ترکیب رنگ موهای پرطرفدار را پوشش می‌دهند. حروف دیگری که در کاتالوگ به‌چشم می‌خورد نشان‌دهنده زمینه رنگ‌ها است، مثلا C علامت اختصاری ترکیب رنگ مو دودی است یا G نشان‌دهنده ترکیب رنگ مو طلایی است.

شناخت انواع رنگ مو برای ساختن ترکیب های پرطرفدار

مراقبت‌های پس از رنگ کردن مو

رنگ کردن مو و رسیدن به یک ترکیب دلخواه بخشی از ماجرا است، کار بعدی که باید انجام دهید نگهداری درست از موهاست که هرگز نباید آن را دست‌کم بگیرید. عموما رنگ‌ها، فارغ از نوع رنگ مویی که استفاده می‌کنید، مدتی پس از رنگ کردن به ماتی می‌زنند یا خود موممکن است کمی خشک و شکننده شود.

در این مرحله ترفندهایی برای تثبیت رنگ مو و نرمی موها وجود دارد که استفاده از شامپوی مناسب موهای رنگ‌ شده یکی از این روش‌ها محسوب می‌شود. این مدل شامپوها علاوه‌بر حفظ ترکیب رنگ مو، درخشندگی موهایتان را بیشتر می‌کنند.

خرید انواع کیت رنگ مو

جادوی ترکیب رنگ مو

یکی از هنرهای اصلی هر آرایشگر، تخصص او در ترکیب رنگ موهای مختلف و ساخت رنگ‌های جدید و جذاب است. بسیاری از خانم‌ها برای رسیدن به ترکیب رنگ موهای پرطرفدار، حاضر هستند مبلغ بسیار زیادی هزینه کنند. اما در این مطلب چند فرمول ترکیب رنگ موهای پرطرفدار را به شما معرفی می‌کنیم تا بدون مراجعه به سالن‌های آرایشی، در خانه و با چند ترفند ساده به رنگ موی دلخواه خود برسید.

این ترکیب رنگ های پرطرفدار را در خانه بسازید

ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی

ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی یکی از ترکیب رنگ‌های محبوب است که در هر دوره‌ای محبوبیت خود را حفظ کرده است. برای رسیدن به این ترکیب باید چهار رنگ زیر را به نسبت‌های مشخص با هم ترکیب کنید. توجه داشته باشید که این نسبت‌ها برای سایز متوسط مو و موهای تا شانه ارائه شده است، همچنین جهت تهیه آن باید از اکسیدان %9 استفاده کنید.

 • رنگ موی سری طبیعی شماره 8: 50 میلی‌لیتر معادل یک‌دوم تیوپ
 • رنگ موی سری خاکستری 1-8: 60 میلی‌لیتر معادل بیش از یک‌دوم تیوپ
 • رنگ موی سری نسکافه‌ای 8-7: 75 میلی‌لیتر معادل سه‌چهارم تیوپ
 • رنگ مو سری واریاسون 005: به اندازه سه بند انگشت

خرید رنگ مو سری زیتونی بیجورکا

ترکیب رنگ موی شنی و زیتونی با رنگ موی سری زیتونی بیجورکا

ترکیب رنگ موی دودی

ترکیب رنگ موی دودی یکی از رنگ‌های بسیار پرطرفدار و شیک است که بسیاری از خانم‌ها سراغش می‌روند. این ترکیب رنگ می‌تواند روی موهای دکلره شده یا بدون دکلره اجرا شود اما در هر کدام از این حالات فرمول ترکیب رنگ‌ متفاوت خواهد بود. اگر موهای شما دکلره شده و می‌خواهید به رنگ دودی زیبایی برسید بهتر است مطابق فرمول زیر رنگ‌ها را ترکیب کنید:

 • رنگ موی دودی لاوند روشن یا تیره: دوسوم تیوپ
 • واریاسیون دودی: به اندازه 10 بند انگشت
 • اکسیدان 6% و آب
 • پایه دکلره 9

خرید انواع اکسیدان و پودر دکلره

ترکیب رنگ موی دودی

رنگ موی شکلاتی – فندقی

رنگ موی شکلاتی – فندقی هم مانند دو رنگ قبلی جزو آن دسته از رنگ‌هاست که هرگز تکراری نمی‌شود و تماشای آن روی هر مدل مویی چشم‌نواز است. در صورتی‌که موهای دکلره شده دارید، برای رسیدن به این ترکیب رنگ جذاب از ترکیبات زیر پیروی کنید:

 • پایه دکلره 7
 • رنگ شکلاتی پایه 7: یک‌دوم تیوپ
 • رنگ فندقی پایه 7: یک‌چهارم تیوپ
 • رنگ کاکائویی پایه 7: یک‌چهارم تیوپ
 • واریاسیون بنفش: یک بند انگشت
 • اکسیدان 6%

ترکیب رنگ موی شکلاتی فندقی با رنگ موهای آلتیادو

متاسفانه معرفی همه رنگ موهای پرطرفدار تنها در یک مقاله نمی‌گنجند. تا اینجا با الفبای ترکیب رنگ مو آشنا شدید اما دنیای رنگ مو آنقدر گسترده است که با کم یا زیاد کردن چند قطره رنگ، می‌توان به ترکیب رنگ موهای جدید و منحصربه‌فردی دست یافت. اگر آرایشگری را دوست دارید و دلتان می‌خواهد در دنیای جادویی رنگ‌ها قدمی بردارید، پیشنهاد می‌کنیم که رنگ‌های محبوب پیشنهادی ما را امتحان کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا