آرایش صورت

هایلایتر چیست؟ از انواع هایلایتر صورت چطور استفاده کنیم؟

هایلایتر صورت محصولی است که با روشن کردن و برجسته کردن بخش‌هایی از صورت، پوست شما را براق و درخشان می‌کند. کلید رسیدن به درخشندگی طبیعی پوست، آشنایی با طرز استفاده از هایلایتر است.

با وجود محصولات بی‌شمار بازار، انتخاب بهترین هایلایتر صورت می‌تواند کمی چالش‌برانگیز باشد. در این مطلب، به‌طور کامل یاد می‌گیریم که چطور می‌توانیم آرایش صورت خود را با هایلایتر تکمیل کنیم و بهترین هایلایتر برای پوست و روتین آرایشی ما چیست.

هایلایتر چیست؟

هایلایتر یک محصول آرایشی است که نور را منعکس می‌کند و معمولاً در بخش‌هایی از صورت که می‌خواهید بیشتر به چشم بیاید، استفاده می‌شود. می‌توانید هایلایتر را روی استخوان گونه‌ها، زیر ابرو، روی بینی و حتی گوش چشم بزنید و از تأثیر فوق‌العاده آن در آرایشتان شگفت‌زده شوید.

هایلایتر چیست و کجای صورت استفاده می شود؟

تاثیر هایلایتر در آرایش صورت چیست؟

هایلایت دقیقاً برعکس کانتور عمل می‌کند. در کانتورینگ با استفاده از یک رنگ تیره، بخشی از صورتتان را استخوانی و فرورفته نشان می‌دهید؛ این درحالی است که استفاده از هایلایتر براق که رنگی بسیار روشن‌تر از پوست شما دارد، صورتتان را برجسته‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهد.

نحوه استفاده از هایلایتر، تأثیر آن را در آرایش شما دو چندان می‌کند! هنگامی که به‌درستی از هایلایتر در کنار کانتور و کانسیلر استفاده کنید، می‌توانید ابعاد صورتتان را به فرم دلخواه خود شکل دهید و به پوستتان درخشش و جذابیتی خاص هدیه کنید. برای مشاهده محصولات و اطلاع از قیمت کانسیلر به صفحه مربوطه در خانومی مراجعه کنید.

8 قسمت صورت برای استفاده از هایلایتر

می‌توانید در 8 قسمت صورت از هایلایتر استفاده کنید و به این بخش‌ها درخشش و برجستگی ملایمی بدهید. کاربرد هایلایتر را در این قسمت‌های صورت باهم مرور کنیم:

 1. استخوان‌ گونه: برای درخشان کردن پوست خود، بهتر است از گونه‌ها شروع کنید. اگر می‌خواهید فرم استخوانی و چهره خود را برجسته‌تر کنید، کافی است که یک لایه سبک هایلایتر روی استخوان گونه‌ و بالای رژ گونه‌تان بکشید.
 2. نوک بینی: هدف استفاده از هایلایتر، برجسته کردن بخش‌هایی از صورت است که نور طبیعی به آن برخورد می‌کند. برای تکمیل کانتور بینی خود، می‌توانید روی نوک آن مقداری هایلایتر بزنید.
 3. بالای لب: هایلایت کردن بالای لب، لب‌های شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد و فرم بهتری به آن می‌بخشد.
 4. استخوان ابرو: استخوان ابرو نیز قسمت دیگری از صورت است که نور را منعکس می‌کند و با استفاده از هایلایتر در این قسمت، می‌توانید استخوان ابرو خود را برجسته‌تر و ابروها را تیزتر نشان دهید.
 5. گوشه داخلی چشم: گوشه‌های داخلی چشم نسبت به سایر نواحی صورت تیره‌تر هستند. با استفاده از هایلایتر در این قسمت، به چشم‌های خود ظاهری شاداب‌تر می‌دهید.
 6. زیر چشم: پس از اینکه زیر چشم خود از کانسیلر استفاده کردید، لایه نازکی از هایلایتر روی آن ناحیه بکشید تا نتیجه فوق‌العاده آن را ببینید.
 7. وسط پلک: یکی دیگر از روش‌های عالی برای روشن‌تر کردن چشم‌ها، استفاده از هایلایتر در وسط پلک است. البته اگر یک آرایش اسموکی و تیره دارید، بهتر است که این کار را نکنید.
 8. چانه: اگر می‌خواهید صورتتان را کوتاه‌تر نشان دهید و در عین حال برجستگی چانه را بیشتر کنید، کمی هایلایتر به وسط چانه خود بزنید و آن را محو کنید تا ظاهری طبیعی داشته باشد.

هایلایتر صورت برای استخوان گونه، پشت چشم و بالای لب

انواع هایلایتر صورت

درست مثل سایه چشم، کرم پودر، رژ گونه و سایر محصولات آرایشی، انواع مختلفی از هایلایتر در بازار وجود دارد که می‌تواند آرایش شما را تکمیل کند. هایلایترها می‌توانند پودری، مایع، مدادی، کرمی یا استیکی باشند.

روش استفاده از انواع هایلایتر چیست؟

برای اینکه آرایش شما کیکی و رگه‌دار نشود، باید طرز استفاده از هایلایتر را بلد باشید. انواع گوناگونی هایلایتر در بازار موجود است که هرکدام، روش استفاده متفاوتی با دیگری دارند.

نحوه استفاده از هایلایتر صورت

– طرز استفاده از هایلایتر پودری

این قانون را فراموش نکنید: پودرها روی پودرها و مایع‌ها هم روی مایع‌ها!

اگر از کرم پودر مایع یا ضد آفتاب رنگی استفاده کرده‌اید و می‌خواهید از هایلایتر پودری استفاده کنید، قبل از هرچیز زیرسازی آرایش خود را با یک پودر نیمه شفاف انجام دهید. این کار باعث می‌شود تا هایلایتر به خوبی روی پوست شما بنشیند و آرایشتان را خراب نکند.

پس از ست کردن آرایش خود، یک بیوتی بلندر کوچکتر و مخروطی را به آرامی به هایلایتر آغشته کنید و مقدار اضافی آن را بتکانید. یک براش کوچکتر برای سایه چشم نیز می‌تواند کاربردی باشد. سپس هایلایتر را روی قسمت‌های مختلف صورت خود بکشید تا به اندازه کافی درخشان شود.

نحوه استفاده از هایلایتر پودری

– طرز استفاده از هایلایتر مایع

بعد از استفاده از کرم پودر، از هایلایتر مایع استفاده کنید و سپس سراغ فیکساتور آرایش بروید. هایلایتر را روی نواحی مختلف صورت خود بکشید و سپس با نوک انگشتان یا یک برس صورت، محو کنید.

یک ترفند آرایشی: اگر می‌خواهید صورتتان از همیشه درخشان‌تر شود، می‌توانید چند قطره از هایلایتر مایع را مستقیماً با کرم پودر خود ترکیب کنید.

نحوه استفاده از هایلایتر پودری صورت

– طرز استفاده از هایلایتر مدادی

هایلایترهای مدادی، بهترین گزینه برای ظریف‌کاری‌های آرایشی هستند. با استفاده از این هایلایتر در گوشه چشم، می‌توانید چشم‌هایتان را بزرگ‌تر و سرحال‌تر نشان دهید. از این محصول می‌توانید برای فرم دادن به لب و تیز کردن فرم ابروهای خود هم استفاده کنید.

هایلایتر مایع یا پودری؟ کدام بهتر است؟

هایلایترهای پودری رنگدانه بیشتری دارند و انتخاب مناسب‌تری برای پوست‌های چرب هستند. با این‌حال اگر پوست خشک یا معمولی دارید، می‌توانید از هایلایترهای کرمی یا مایع که شفافیت بیشتری دارند، استفاده کنید.

به طور خلاصه، هایلایترهای مایع برای اضافه کردن درخششی ظریف و بدون رنگ و هایلایترهای پودری برای اضافه کردن جلوه‌‎ای کاملاً براق به آرایش، مناسب هستند.

بهترین هایلایتر مناسب انواع رنگ پوست چیست؟

هایلایترها را می‌توانید بر اساس رنگ پوست خود انتخاب کنید. در این بخش سعی کرده‌ایم هایلایتر مناسب پوست‌های روشن، تیره و گندمی را پیشنهاد کنیم تا انتخاب راحت‌تری هنگام خرید هایلایتر داشته باشید؛ اما در نهایت تصمیم با شماست، شاید بخواهید خارج از این قاعده عمل کنید.

هایلایتر مناسب رنگ پوست روشن

– بهترین هایلایتر صورت برای پوست‌های روشن

هایلایترها رنگ‌های گوناگونی دارند که می‌توانید یکی از آن‌ها را بر اساس رنگ پوست و جلوه کلی آرایش خود انتخاب کنید. به‌طور کلی رنگ‌های خنک‌تر با سایه‌های مرواریدی یا نقره‌ای، روی پوست‌های روشن‌ واقعی‌تر به‌نظر می‌رسند.

– بهترین هایلایتر صورت برای پوست‌های گندمی

هایلایترهایی با رنگدانه صورتی و هلویی، روی پوست‌های گندمی بهتر عمل می‌کنند. برای اینکه به آرایش خود یک درخشش طبیعی اضافه کنید، می‌توانید یک هایلایتر صورتی را با یک برانزر کمی روشن ترکیب کنید.

– بهترین هایلایتر صورت برای پوست‌های تیره

هایلایترهای طلایی یا مسی، ظاهر فوق‌العاده‌ای روی پوست‌های تیره دارند. با ترکیب یک رژگونه شفاف و زیبا، می‌توانید پوست خود را سالم و درخشان‌تر از همیشه نشان دهید. همچنین  استفاده از یک هایلایتر شاین دار می‌تواند جذابیت آرایش شما را چند برابر کند.

5 هایلایتر محبوب بین خانم‌ها

با وجود این حجم از برندهای آرایشی و بهداشتی، کدام هایلایتر را بخریم بهتر است؟ در این بخش 5 مارک هایلایتر محبوب و باکیفیت از هر نوع  را به شما معرفی می‌کنیم تا انتخابی مناسب و سریع‌تر داشته باشید.

1. پالت هایلایتر کاپرا؛ یکی بخر، چهارتا ببر

پالت هایلایتر کاپرا با 4 رنگ متنوع و جذاب خود، رنگدانه‌هایی قوی دارد و بسیار ماندگار است. این هایلایتر پودری سبک را می‌توانید به تنهایی یا روی آرایش خود استفاده کنید.

 • هایلایتر پودری فشرده
 • مناسب برای انواع پوست
 • سبک و دارای بافت نرم و ابریشمی
 • ضد حساسیت
 • ماندگاری بالا
 • پوشش‌دهی بالا

پالت هایلایتر کاپرا

خرید پودری هایلایتر کاپرا

2. هایلایتر مدادی گلدن رز برای طرفداران ظاهری طبیعی و جذاب

هایلایتر گلدن رز مدل نود لوک یک هایلایتر مدادی و یکی از محبوب‌ترین محصولات مجموعه Golden Rose Nude Look است که بدون دردسر، به آرایش شما جذابیت و درخششی طبیعی می‌بخشد.

 • کاربرد آسان
 • بافت سبک و ابریشمی
 • دارای ته‌مایه صورتی‌ رنگ و مناسب برای پوست‌های روشن

هایلایتر مدادی گلدن رز

خرید هایلایتر مدادی گلدن رز

3. هایلایتر مایع رولوشن برای عاشقان زرق و برق

این هایلایتر که در 7 رنگ خیره‌کننده موجود است، درخشش فوق‌العاده‌ای به آرایش شما می‌بخشد. با اضافه کردن این محصول به کرم‌ پودر یا لوسیون بدن خود، همیشه بدرخشید!

 • بافت سبک و نرم
 • فاقد گلوتن
 • فاقد تست حیوانی و کاملاً گیاهی

هایلایتر مایع رولوشن

خرید هایلایتر مایع رولوشن

4. هایلایتر پودری کالیستا برای پوست‌های چرب

هایلایتر پودری کالیستا مدل مون داست، یکی از مقرون به صرفه‌ترین هایلایترهای موجود در بازار است که با فرمولاسیون ویتامینه و ملایم خود، از حساسیت‌های پوستی جلوگیری می‌کند.

 • بافت نرم و سبک
 • پوشش‌دهی مناسب و یکدست
 • رنگدانه غنی
 • حاوی شاین
 • جلوگیری از خشکی پوست با ویتامین‌رسانی
 • ضد حساسیت

هایلایتر پودری مون داست کالیستا

خرید هایلایتر کالیستا

5. هایلایتر استیکی فلومار با ماندگاری بالا

این هایلایتر استیکی با 3 رنگ براق و جذاب خود، کلید رسیدن به یک آرایش بی‌عیب و نقص و درخشان است!

 • بافت کرمی و نرم
 • مناسب برای گریم
 • پوشانندگی بالا با رنگدانه‌های غنی

هایلایتر استیکی فلومار

خرید هایلایتر پودری کالیستا

کلام آخر

علاوه بر کانتور، هایلایتر از محصولاتی است که برای فرم‌دهی به صورت استفاده می‌شود. این محصول جوری طراحی شده که با منعکس کردن نور، به بخش‌هایی از چهره شما درخششی جذاب می‌دهد؛ همان قسمت‌هایی که دوست دارید برجسته‌تر به‌نظر بیایند. برای داشتن یک آرایش طبیعی و ساده، می‌توانید تنها از کمی سایه چشم، ریمل و هایلایتر استفاده کنید تا همه نگاه‌ها، به شما خیره شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 2.8 / 5. مجموع آرا: 6

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا