آرایشآرایش چشم

7 راهکار آرایشی برای درشت کردن چشم

برای درشت کردن چشم نیازی به عمل‌های زیبایی نیست و با کمک این ترفندهای آرایشی میتوانید چشمانتان را زیبا و گیرا کرده و از نظر ظاهری آن‌ها را درشت کنید. چشمان درشت همیشه جذاب و خیره‌کننده بوده است و همواره یکی از فاکتورهای زیبایی به حساب می‌رود. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از نظر ژنتیکی چشمان درشت و گیرا دارید پس واقعا خوش شانس هستید، اما اگر اندازه چشمان شما کوچک است و یا اطراف چشمانتان دارای تیرگی می‌باشد و هیچ کرم دور چشم یا ژل خنک کننده‌ای نتوانسته پف و تیرگی چشم شما را کاهش دهد و بر روی ظاهر چشمتان تاثیر بگذارد اصلا نگران نباشید. شما می‌توانید با آرایش چشمانتان را بزرگ‌تر نشان دهید.

این راهکارها نسبتا ساده است و نیاز به محصول آرایشی خاصی ندارد و احتمالا بسیاری از این محصولات در هر خانه ای پیدا می‌شود. اما اگر در پیدا کردن این محصولات دچار مشکل شدید نگران نباشید زیرا ما در این مقاله محصولات مقرون به صرفه و باکیفیتی را به شما معرفی کردیم تا با استفاده از آن‌ها به راحتی بتوانید چشمانتان را به طور حرفه ای بیارایید.

از سایه برنزه و مایل به شامپاینی استفاده کنید

برای درشت کردن چشم حتما از سایه برنز در قسمت انتهایی چشم خود استفاده کنید. اگر دوست دارید همیشه پوست دور چشم‌هایتان زیبا به نظر برسد پس حتما به کمک یک براش متراکم و نرم سایه برنزی را به سمت بالا در قسمت انتهایی چشم پخش کرده تا چشمانتان را بزرگ و کشیده کند. برای این ترفند می‌توانید رنگ طوسی را نیز امتحان کنید. شیوه استفاده از براش بسیار مهم است زیرا از پخش شدن رنگدانه‌ها به صورت نامنظم جلوگیری می‌کند. استفاده از یک براش مخروطی می‌تواند سبب کنترل محل دقیق رنگدانه‌ها شود.

استفاده-از-سایه-برنز

فر کردن مژه

داشتن مژه‌های فر به درشت کردن چشم کمک می‌کند، پس حتما در میکاپ خود از فر مژه استفاده کنید. البته توجه داشته باشید استفاده نامناسب و غلط از فر مژه باعث می‌شود تا چشمان و مژه‌هایتان آسیب ببیند و نه تنها به زیبایی شما کمک نمی‌کند، بلکه خساراتی از جمله شکسته شدن و کنده شدن چشم‌ها برایتان به ارمغان می‌آورد.

روش صحیح استفاده از فر مژه برای درشت کردن چشم‌ها

هنگامی که تمام مژه‌های خود را داخل فرمژه کردید، به آرامی دسته‌های آن را چند بار فشار دهید و توجه داشته باشید تا به پوستتان فشاری وارد نشود. سعی کنید تا جایی که می‌توانید فر مژه را به ریشه‌ی مژه‌های خود نزدیک نکنید.

استفاده از خط چشم در آرایش چشم‌ها

برای درشت کردن چشم‌ لازم است حتما از خط چشم استفاده کنید، البته نباید تمام خط بالای مژه را خط چشم کشید. باید سعی کنید از یک خط چشم باریک، نازک و با رنگ مشکی استفاده کنید. اگر چنین خط چشمی ندارید و به دنبال خط چشمی مناسب، با کیفیت و مقرون به صرفه هستید می‌توانید از خط چشم نمدی کالیستا و یا خط چشم نمدی دیپ رومنس استفاده کنید. برای کشیدن خط چشم به شیوه صحیح که باعث درشت کردن چشمانتان شود باید تنها قسمت داخلی و قسمت خارجی چشم را خط چشم بکشید. تمرکز در این نحوه آرایش به گوشه بیرونی چشم است به همین دلیل نیازی نیست تا انتها پیش بروید، تنها روی یک چهارم لبه بیرونی تمرکز کنید.

از مداد چشم قهوه‌ای روشن بزرگ نشان دادن چشم

قسمت پایین و دورنی چشم خود را با مداد چشم قهوه ای روشن به آرامی بکشید و آن را تا انتهای خط چشمتان ادامه دهید. نیازی نیست حتما از براش استفاده کنید برای کشیدن قسمت بیرونی چشم می‌توانید آن را به کمک انگشتتان پخش کنید. همچنین این کار را مجددا روی پلک بالایی خود نیز انجام دهید. بهتر است این دو خط را به هم وصل کنید.

ریمل را سخاوتمندانه بزنید

حتما باید ریملی را انتخاب کنید که برس آن مناسب مژه و چشم هایتان باشد. اگر تعداد مژه‌هایتان زیاد است اما حالت خاصی ندارید بهتر است از یک ریمل که دارای فرچه باریک است و مژه‌ها را به سمت بالا افزایش می‌دهد استفاده کنید. اما در صورتی که مژه‌هایتان کم حجم است بهتر از فرچه‌هایی با تراکم مژه ریز زیاد استفاده کنید تا حجم مژه هایتان را افزایش دهد.

اگر به دنبال ریملی هستید که هر دو ویژگی ذکر شده را داشته باشد بهتر است از ریمل حجم دهنده اکستند ولوم کالیستا استفاده کنید. بهتر است از گوشه بیرونی چشم مژه‌ها را ریمل بزنید و سعی کنید تمام مژه‌هایتان را به سمت بالا بکشید. بهتر است مژه‌های قسمت پایینتان را خیلی به ریمل آغشته نکنید زیرا در درشت کردتن چشم اثر منفی دارد.

درشت کردن چشم با ریمل زدن

با هایلایت زیبایی آن را افزایش دهید

اگر هنوز چشمانتان خسته به نظر می‌رسد بهتر است ابتدای چشمتان را به کمک یک هایلایتر صدفی کمی براق کنید. این ترفند با برجسته کردن قسمت درونی پلک باعث درشت کردن چشم می‌شود. همچنین شما میتوانید از این هایلایت در قسمت انتهایی و پایین ابروی خود نیز استفاده کنید این عمل اگر چه مستقیما بر درشت کردن چشم اثر نگذارد اما از طریق خوش فرم کردن ابروها باعث تکمیل گیرایی چشم می‌شود.

استفاده از کانسیلر برای درشت کردن چشم

برای درشت کردن چشم تنها استفاده از سایه و سایر لوازم آرایشی برای پلک بالا میسر نیست و آرایش چشم تکمیل نمی‌شود به همین دلیل لازم است از کانسیلر نیز بهره‌مند شوید. استفاده از کانسیلر به اینگونه است که حتما پس از تکمیل آرایش پلک بالای چشم و زیرساز صورت قسمت انتهایی و پایینی گوشه چشمانتان را با کانسیلر بپوشانید تا هم تیرگی‌ها و هم چین و چروک اطراف چشمتان کاهش یابد. در کنار این روش بهتر است به صورت روتین از کرم های شب و دور چشم برای رفع تیرگی و چین و چروک بهره‌مند شوید و یا از کانسیلرهای گیاهی مانند کانسیلر گیاهی شون استفاده کنید.


خرید کانسیلر از فروشگاه اینترنتی خانومی


شما چه ترفندهایی دیگری برای درشت کردن چشم‌ها در نظر دارید؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا