مراقبت از پوست

بهترین روش محافظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب

پوست دور چشم تاثیر زیادی در تخمین سن افراد دارد. پوست دور چشم 10 برابر نازک‌تر از دیگر قسمت‌های صورت است. به همین دلیل لازم است که مراقبت‌های ویژه‌ای از آن داشته باشیم. یکی از آسیب‌پذیرترین موارد به پوست دور چشم، آفتاب است. بنابراین لازم است محافظت از پوست دور چشم در برابر آفتاب به‌طور کامل انجام شود. از طرفی بارها و بارها گفته شده است که کرم‌های ضدآفتاب صورت را به دورچشم نزنید. پس باید چگونه از پوست دورچشم در برابر آفتاب محافظت کرد؟

در این مطلب به شما می‌گوییم که محافظت از پوست دور چشم دربرابر آفتاب چگونه باید انجام شود. آفتاب اثرات منفی زیادی بر روی پوست می‌گذارد و چون پوست دور چشم نازک‌تر است، آسیب‌پذیر نیز می‌باشد.

کرم دور چشم حاوی ضد آفتاب-خانومی

آفتاب چه اثری بر روی پوست دور چشم می‌گذارد؟

1- چروک زودرس اطراف چشم

اولین تاثیر آفتاب بر روی پوست دورچشم، ایجاد چروک زودرس بر اطراف چشم است. آفتاب رشته‌های کلاژن پوست را از بین می‌برد و به سرعت باعث ایجاد چروک می‌شود. بنابراین لازم است محافظت از پوست دورچشم دربرابر آفتاب به‌طور کامل انجام شود.

2- ایجاد لک بر روی پوست دور چشم

تاثیر دیگر آفتاب بر روی پوست نازک دور چشم، ایجاد لک است. پوست دور چشم برای محافظت از آفتاب، به‌طور طبیعی رنگدانه‌های پوست را به سطح پوست می‌کشاند و پوست دور چشم را تیره می‌کند. در بسیاری از مواقع این تیره شدن، سبب پخش نامنظم رنگدانه‌ها بر سطح پوست می‌شود و باعث ایجاد لک بر روی پوست نازک دور چشم می‌شود.

محافظت از پوست دور چشم-خانومی

برای محافظت پوست دور چشم از آفتاب چکار کنیم؟

پوست دور چشم باید از گزند اشعه UV در امان بماند. این کار با طرق مختلف به‌طور هم‌زمان باید انجام شود:

1- استفاده از عینک آفتابی بزرگ

عینک آفتابی بزرگ استفاده کنید تا به‌طور کامل پوست نازک اطراف چشم را بپوشاند. مطمئن شوید که عینک آفتابی شما، توانایی محافظت در برابر آفتاب را دارد. امروزه، تمامی عینک فروشی‌های معتبر، دستگاه سنجش UV را دارند و به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به یک عینک فروشی، مطمئن شوید که عینک شما، محافظت کامل در برابر UV دارد.

2- استفاده از کرم ضدآفتاب دور چشم

خوشبختانه امروزه برخی از برندها کرم‌های ضد آفتاب مخصوص دور چشم تولید کرده‌اند که محافظت خوبی در برابر آفتاب دارد. فرمولاسیون کرم‌های دور چشم با کرم‌های عادی صورت متفاوت است. کرم‌های دور چشم بسیار ایمن فرموله می‌شوند  و همه آن‌ها حاوی ضدچروک هستند تا ایجاد چروک در اطراف چشم جلوگیری کنند.

برخی از برندها به کرم دورچشم، فیلترهای محافظت از آفتاب می‌افزایند و محصولی با ادعای کرم ضدآفتاب دور چشم به بازار ارائه می‌دهند. یکی از بهترین راه‌های محافظت دور چشم از آفتاب، استفاده از کرم‌های ضدآفتاب دور چشم است.

اگر به صورتتان کرم ضد آفتاب رنگی می‌زنید، می‌توانید برای هماهنگ بودن با دور چشمتان، از کرم ضدآفتاب رنگی دور چشم استفاده کنید.

برخی از کرم‌های ضدآفتاب هستند که بر روی آن‌ها نوشته شده است که می‌توانید برای دور چشم استفاده کنید. در این صورت استفاده از آن‌ها برای دور چشم مجاز است.

3- استفاده از کلاه لبه‌دار

در فصل تابستان، بهتر است از تمامی راه‌های محافظت از آفتاب استفاده کنید. یکی از این راه‌ها، استفاده از کلاه لبه‌داری است که به‌طور کامل بر روی صورتتان سایه می‌اندازد.

شما از کرم دور چشم ضدآفتاب استفاده می‌کنید؟ اگر استفاده می‌کنید، تجربیات خود را در بخش نظرات در زیر همین مطلب، با دیگران به اشتراک بگذارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا