آرایشآرایش مومراقبت از مو

فرمول رنگساژ موی دکلره شده | معایب و مضرات

از رنگساژ موی دکلره شده و نحوه انجام آن چه می‌دانید؟ ما در این مقاله قصد داریم تا برای شما فرمول رنگساژ موی دکلره شده را همراه با نحوه انجام آن به طور کامل توضیح دهیم تا برای همیشه از سردرگمی برای این موضوع خلاص شوید. اما بهتر است قبل از آن با موضوعاتی از قبیل محافظت از مو دکلره شده، نحوه رنگساژ‌ مو، مضرات رنگساژ و دکلره و … آشنا شویم.

رنگساژ مو دکلره شده

از مضرات دکلره مو چه می‌دانید؟

همانطور که می‌دانید برای آنکه به راحتی مو را رنگ آمیزی کنید و آن را آمبره، بالياژ، سامبره، رنگ و مش و… کنید باید حتما رنگ موی طبیعی را دکلره کنید و به رنگ پایه یعنی بی رنگ برسانید. اگر تا کنون هیچ آرایشگری به شما از عوارض دکلره نگفته است لازم است بدانید گاهی اوقات به وسیله دکلره کردن موهایتان آسیب دیده و حتی شروع به ریزش می‌کند اما علت آن چیست؟ بی رنگ شدن مو میسر نیست مگر آنکه مواد شیمیایی به فولیکول موی طبیعی برسد و آن را پوشش دهد. بدین ترتیب لایه بیرونی و محافظ مو از بین رفته و سبب خشکی، شکنندگی و به طور کلی آسیب دیدن مو می‌شود. در برخی از موارد به علت مهارت کم آرایشگر و یا نازک بودن ضخامت مو، عوارض دکلره بسیار افزایش یافته و سبب سوختن مو، جدا شدن مو از ساقه، ریزش شدید مو و.. می‌شود. البته عوارض دکلره مو به ضخامت و حجم موها، تخصص آرایشگر، مراقبت‌های بعد از دکلره و … بستگی دارد و با رعایت برخی از نکات آسیب مو به حداقل می‌رسد.

باوجود مضرات دکلره مو اما برخی از بانوان از این ماده برای ایجاد تغییر و تحول در ظاهر خود بهره میبرند. هنگامی که موی دکلره شده رنگ می‌شود معمولا به مراقبت های خاصی از جمله استفاده از شامپو و ماسک مو مناسب موهای رنگ شده، سرم مخصوص موهای آسیب دیده و… نیاز دارد تا رنگ مو ثابت بماند و مو آسیب نبیند. اما با وجود استفاده از محصولات مراقبت مو، پس از گذشت مدتی رنگ مو تغییر پیدا کرده و کمرنگ می‌شود یا به زردی می‌زند به همین دلیل باید آن را ترمیم یا به اصطلاح رنگساژ کرد.

رنگساژ مو چیست؟

ترمیم دوباره رنگ مو به معنی رنگ آمیزی جدید موهای سر نیست و تنها حالت ضعیفی از رنگ مو است که سبب جلوگیری از آسیب رسیدن به موها می‌شود. عمل رنگساژ برای مو دکلره شده انجام می‌شود و موهایی که درخشندگی خود را از دست داده‌اند را به حالت اولیه برمی‌گرداند.

آیا رنگساژ موی دکلره شده سبب آسیب رساندن به مو می‌شود؟

نمی‌توان به طور کامل آسیب‌های رنگ کردن مو و رنگساژ‌ را منکر شد اما به دلیل آنکه رنگساژ ترکیباتی بسیار ضعیف دارد و تنها برای بازگرداندن رنگ مو به زیبایی اولش استفاده می‌شود، تاثیرات منفی آن نسبت به رنگ مو و استفاده از دکلره‌ بسیار کم و ناچیز است.

⇐حتما بخوانید: با آسیب رنگ مو و راه حل آن آشنا شو

فرمول رنگساژ موی دکلره شده

هر زمان احساس کردید زیبایی موهای رنگ شده شما کاهش پیدا کرده و درخشندگی آن را از دست داده اید بهتر است به سراغ رنگساژ بروید. دقت داشته باشید برای درست کردن رنگساژ‌ موی دکلره شده باید از به یک شماره تیره تر از پایه دکلره استفاده کنید به طور مثال اگر دفعه قبل از دکلره پایه ۶ استفاده کرده‌اید، برای رنگساژ آن باید دکلره پایه ۵ را در‌نظر بگیرید و در صورتی که موهای شما بلند است باید از دکلره پایه ۸ تا ۱۰ استفاده کنید تا رنگ موهایتان تغییر نکند. سپس باید رنگ به دست آمده را با مقداری آب ترکیب کرده تا رنگ مو شما ضعیف شود و موهایتان دچار آسیب نشود.

رنگ مو

مقادیر مورد نیاز برای درست کردن رنگساژ

برای ایجاد یک رنگساژ موی دکلره شده باید تنها از یک چهارم رنگ مو تیوپی استفاده کنید و آن را با ۷۵ سی سی از اکسیدان ۹ درصد یا ۱۲ درصد به اندازه میزان اکسیدان استفاده شده، آب ترکیب کنید و روی تمامی موها قرار دهید. البته اگر مشکلی با رنگساژ کردن موهای دکلره خود ندارید می‌توانید به جای رنگ مو از واریاسیون‌ استفاده کنید. واریاسیون‌ها شما را در خنثی کردن قرمزی، سبزی و نارنجی بودن موی دکلره شده کمک می‌کنند و به توجه به رنگ‌های فانتزی و جذابی که دارند بهتر است حتما آن‌ها را امتحان کنید.

رنگساژ موی دکلره شده باید چه مدت بر روی موها باشد؟

بسته به رنگ موی شما بین ده تا پانزده دقیقه می‌توانید از آن استفاده کنید. البته بهتر است در این باره حتما از یک متخص زیبایی سوال بپرسید تا موهایتان دچار آسیب نشود. اگر موهای شما رنگ و مش است، ۱ دقیقه باقی ماندن رنگساژ بر روی مو دکلره شده  کافی است و پس از آن میتوانید موهایتان را به وسیله یک نرم کننده مو ملایم بشویید.

پس از رنگساژ موی دکلره شده باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

مو دکلره شده

برای شستشوی موهایتان لازم نیست آن ها را چنگ بزنید ویا مانند شستشوی لباس با آن ها رفتار کنید کافیست چند بار به آرامی آن ها را از ریشه به ساقه نوازش کنید.

بلافاصله پس از رنگساژ موی دکلره شده از شوینده‌های قوی برای مو مانند شامپوهایی که فرمولاسیون آن ها برای موهای رنگ شده مناسب نیست استفاده نکنید زیرا باعث بی اثر شدن رنگساژ موهایتان می‌شود.

بهتر است برای شستشوی مو از یک نرم کننده ملایم و مخصوص تثبیت موهای رنگ شده استفاده کنید و موهای خود را با آب ولرم مایل به سرد بشویید.

بعد از رنگساژ موی دکلره شده، از ابزارهای حرارتی مانند سشوار، اتو مو و… استفاده نکنید زیرا سبب آسیب به مو می‌شود و اجازه دهید رطوبت مو به مرور از بین برود.

هنگام خشک کردن موهایتان حوله را به طور محکم فشار ندهید و با موهایتان رفتار خشن نداشته باشید.

اجازه دهید تا موهایتان خشک شود و سپس آن‌ها را شانه کنید تا موهایتان کشیده نشود و آسیب نبیند.

همچنین می‌توانید برای تقویت موهایتان از انواع روغن مو، سرم مو، کرم مو، ماسک مو و دوفاز استفاده کنید.

توجه کنید:

  • رنگساژ موی دکلره شده ممکن است تناژ رنگ موهایتان را کمی تغییر دهد اما به طور کلی رنگ موهایتان عوض نمی‌شود.
  • نحوه رنگساژ موهای صدفی، زیتونی دودی  و به طور کل رنگ موهایی که از ترکیب چندین رنگ استفاده می‌شوند، به تخصص نیاز دارد پس حتما به یک آرایشگر ماهر مراجعه کنید و از آن راهنمایی بخواهید.
  • اثر تیره شدن رنگساژ موی دکلره شده کاملا با مدت زمان باقی ماندن رنگساژ بر روی مو ارتباط مستقیم دارد و هر چه رنگساژ مدت زمان بیشتری روی مو قرار گیرد، در نتیجه تناژ مو تیره تر خواهد شد.
  • در صورتی که موهای دکلره شما از رنگ طلایی یا صدفی به زرد تغییر رنگ داده است میتوانید برای اصلاح آن مقداری واریاسیون بنفش به ترکیب رنگساژ خود اضافه کنید.

فرمول رنگساژ موی دکلره شما چیست؟

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا