آرایش ناخن

سریع خشک کردن لاک ناخن با 5 روش جالب فقط در یک دقیقه!

خشک کردن لاک ناخن یکی از کار‌های ساده‌ای است که شاید تا به‌حال بجز منتظر ماندن راهی برای آن پیدا نکرده باشید. گاهی عجله داریم، باید به یک مهمانی یا قرار برسیم، می‌خواهیم لاک بزنیم اما راهی برای خشک شدن سریع آن پیدا نمی‌کنیم. پس بیایید باهم 5 روش ساده را برای سریع خشک کردن لاک ناخن یاد بگیریم.

چقدر طول می‌کشد تا لاک خشک شود؟

مدت زمان خشک شدن لاک ناخن به موارد گوناگونی بستگی دارد. برند لاک، غلظت لاک و استفاده از تا‌پ‌ کات‌ها از این عوامل هستند. به‌طور کلی پیشنهاد می‌شود که پس از لاک زدن حداقل تا ۱ ساعت از انجام کارهایی که ممکن است به بافت لاک روی ناخن شما آسیب بزنند، خودداری کنید. مخصوصاً اگر از مدل‌هایی مثل فرنچ ناخن استفاده کرده‌اید.

همچنین تکان دادن شدید ناخن‌های لاک خورده می‌تواند باعث بهم خوردن بافت صاف و یکدست لاک شود و خشک شدن سریع لاک روی ناخن را به‌تعویق بیندازد.

چقدر طول می‌کشد تا لاک خشک شود

۵ روش سریع خشک کردن لاک ناخن

این روش‌ها در خانه یا حتی سالن‌های زیبایی ناخن برای خشک کردن لاک ناخن در کمتر از ۵ دقیقه جواب می‌دهد. با استفاده از این راهکارهای ساده در کوتاهترین زمان ممکن آرایش ناخن‌هایتان را بدون نگرانی از خراب شدنشان کامل کنید.

۱- آب یخ، یک راه حل ساده

برای سریع خشک کردن لاک ناخن پیش از شروع لاک زدن، ابتدا یک کاسه را پر از آب سرد و تکه‌های یخ کنید. بعد از لاک زدن، یک تا دو دقیقه صبر کنید تا لاک کمی ببندد. سپس انگشت‌های خود را برای سه تا چهار دقیقه درون آب سرد نگه دارید. وقتی دست یا پاها را از آب خارج می‌کنید، می‌بینید روی سطح لاک، قطرات ریز آب وجود دارند که نشان می‌دهند لاک شما کاملاً خشک شده است. حواستان باشد یخ‌ها با ناخن شما برخورد نکنند و طرح لاک را از بین نبرند.

آب یخ برای خشک کردن لاک ناخن

۲- استفاده از سشوار با باد سرد

سشوار را روی خنک‌ترین حالتش تنظیم کنید. اگر باد سشوار گرم باشد ممکن است به لایه رویی لاک ناخن‌ شما آسیب بزند و پوست اطراف ناخن را هم بسوزاند. پس از اینکه لاک زدید، سشوار را با فاصله ۳۰ سانتی‌متری رو‌به‌روی انگشتان خود بگیرید. توجه کنید که این فاصله به حدی کم نباشد که لایه لاک روی ناخنتان جمع شود. بعد از حدود 1 دقیقه لاک شما کاملا خشک می‌شود.

سریع خشک کردن لاک

۳- انواع روغن، ترفندی عجیب اما بسیار موثر

روغن بچه، روغن زیتون یا روغن بادام از جمله انواع لاک خشک کن برای لاک معمولی محسوب می‌شوند. برای انجام این روش روغن و قطره‌ چکان را نزدیک خود بگذارید و پس از اتمام لاک‌ زدن یک قطره روی هر ناخن بریزید یا ناخن را در ظرف روغن فرو کنید. این کار به نازک شدن لایه رویی لاک ناخن کمک می‌کند و لایه‌های نازک سریع‌تر خشک می‌شود.

پس از اینکه قطره‌های کوچک روغن را روی ناخن‌ها مشاهده کردید، آن‌ها را به کمک یک دستمال کاغذی پاک کنید. این روش در تقویت و آبرسانی پوست اطراف ناخن‌ هم موثر است.

خشک کردن لاک ناخن با روغن زیتون

۴- بجای یک لایه ضخیم، دو لایه نازک لاک بزنید

اگر به‌دنبال سریع خشک کردن لاک هستید، می‌توانید بجای یک لایه ضخیم، دو لایه نازک لاک بزنید. هرچه لایه لاک روی ناخن شما نازک‌تر باشد، سریع‌تر خشک می‌شود. اگر یک لایه لاک بزنید، کمی صبر کنید و بعد لایه دوم را بزنید، در مقایسه با وقتی که یک لایه ضخیم، لاک ناخن شما زود‌تر خشک می‌شود و جلوه بسیار زیباتری پیدا می‌کند.

در کل نحوه صحیح لاک زدن می‌تواند تاثیر زیادی در زمان خشک شدن آن داشته باشد.

روش ساده سریع خشک کردن لاک ناخن

۵- تاپ کات خشک کننده لاک ناخن، یک تیر و چند نشان

یکی از محصولاتی که برای خشک کردن سریع ناخن فرموله شده، تاپ کات (Top Coat) است. این محصول به شما کمک می‌کند تا لاک ناخن خود را سریع‌تر خشک کنید. به‌علاوه، تاپ کت‌ها از شکستن ناخن جلوگیری می‌کنند، باعث ماندگاری بیشتر لاک می‌شوند و جلوه‌ای براق به آن‌ها می‌بخشند.

پیشنهاد ما: تاپ کات خشک کننده سریع لاک گلدن رز

این تاپ کات به‌خوبی از ناخن‌های شما محافظت می‌کند و تاثیر سریعی روی خشک شدن لاک دارد. به علاوه تاپ کت گلدن رز مانع از زرد شدن رنگ ناخن‌ها شده و مقاومت آن‌ها را در برابر شکستن بیشتر می‌کند. برای استفاده از این محصول صبر کنید تا لاک از حالت مایع خارج شود و کمی ببندد، سپس مثل لاک آن را روی ناخن‌های خود بکشید.

تاپ کات گلدن رز

دیدن این محصول در خانومی

6.از لاک باکیفیت استفاده کنید

لاک‌هایی که کیفیت خوبی ندارند به ساختار و بافت‌ ناخن‌ها آسیب می‌زنند، به علاوه زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند. پس بهتر است سراغ خرید لاک‌هایی بروید که از فرمولاسیون دقیق استفاده کرده و زمان زیادی برای خشک شدن نیاز ندارند. اگر برای انتخاب لاک سردرگم هستید، می‌توانید مقاله راهنمای انتخاب و خرید بهترین لاک ناخن را مطالعه کنید تا یک انتخاب مطمئن و مناسب داشته باشید.

پیشنهاد ما: لاک ناخن ساده بی اند دی

شرکت B&D محبوب‌ترین و بهترین برند لاک ناخن از نظر ناخن‌ کار‌های حرفه‌ای است. این شرکت تلاش می‌کند تا از بهترین مواد اولیه برای ساخت‌ لاک‌های خود استفاده کند. مجموعه لاک‌های ساده بی‌ اند دی پوششی کامل روی ناخن شما ایجاد می‌کنند و ماندگاری طولانی دارند. به علاوه رنگ‌های متنوع این برند به سرعت روی ناخن‌های شما خشک می‌شوند.

لاک ناخن ساده بی اند دی

دیدن این محصول در خانومی

خشك كردن لاك ژل بدون دستگاه

بعضی افراد ترجیح می‌دهند که سراغ استفاده از لاک ژل برای زیبایی ناخن‌هایشان بروند که در جدیدترین طرح و مدل ناخن هم دیده می‌شود. اگر شما هم از این دسته افراد هستید اما به دستگاه UV دسترسی ندارید، این دو روش را امتحان کنید:

  • دست‌های خود را زیر نور لامپ LED بگیرید. مراقب باشید فاصله‌تان با دستگاه آن‌قدر کم نباشد که به پوستتان آسیب وارد شود.
  • برای مدتی دست‌های خود را در آفتاب بگذارید. درست است که این روش به خوبی استفاده از دستگاه خشک کن لاک نیست اما از آنجایی که خورشید منبع انرژی یو‌ وی است، می‌تواند در خشک کردن لاک ناخن موثر باشد.

خشك كردن لاك ژل بدون دستگاه

کلام آخر

استفاده از یخ، روغن‌ها، تاپ کات و سشوار، به همراه روش اصولی لاک زدن، 5 روشی هستند که برای سریع خشک کردن لاک پیشنهاد کردیم. به نظر شما کدام یک از این روش‌ها کاربردی‌ و موثر‌تر هستند؟ خوشحال می‌شویم بدانیم شما از چه ترفند‌های دیگری برای خشک کردن لاک ناخن خود استفاده می‌کنید؟

سؤالات متداول

چقدر طول می‌کشد تا لاک خشک شود؟

مدت زمان خشک شدن لاک روی ناخن به جنس و غلظت لاک و همچنین تعداد دفعات لاک زدن بستگی دارد اما به‌طور کلی بدون انجام روش‌های سریع خشک کردن لاک، بین 10 تا 20 دقیقه طول می‌کشد یک دور لاک روی ناخن خشک شود.

چگونه لاک دور ناخن را بعد از خشک شدن پاک کنیم؟

یک برس ابروی زاویه‌دار بردارید، آن را به استون آغشته کنید و به لاک‌های جامانده دور ناخن خود بکشید. این روش ساده‌تر از استفاده از گوش‌ پاک‌کن است.

آیا از دستگاه لاک خشک کن می‌توان برای لاک معمولی هم استفاده کرد؟

خیر. لاک‌های معمولی را نمی‌توان با دستگاه‌های لاک خشک کن سریع‌تر خشک کرد. این لاک‌ها نیاز به جریان هوا برای خشک شدن دارند.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 4 / 5. مجموع آرا: 8

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا