آرایشآرایش صورت

هایلایت و کانتور مناسب برای انواع فرم صورت

اگر تا به حال صورت خود را میکاپ می‌کرده‌اید و از تکنیک هایلایت و کانتور استفاده نکرده‌اید، باید بگوییم که آرایش شما بدون نقص نبوده است. آرایش بدون هایلایت و کانتور صورت، جلوه‌ کافی را در چهره‌ی شما نخواهد داشت. حتی رژ لب بدون هایلایت و کانتور بر روی لب‌های شما، زیبایی خود را نشان نمی‌دهد. با این همه تفاسیر، نحوه هایلایت و کانتور برای هر نوع صورت متفاوت است و نمی‌توان گفت که همه‌ی فرم‌های صورت‌ به یک گونه، هایلایت و کانتور می‌شوند. در بعضی از فرم‌های صورت مانند صورت‌های بیضی، این کار چندان سخت و دشوار نیست که از پس آن برنیایید. در ادامه به آموزش هایلایت و کانتور مناسب هر صورت می‌پردازیم که به شما کمک می‌کند تا همانند یک آرایشگر حرفه‌ای، میکاپ کنید

هایلایت و کانتور مناسب برای انواع فرم صورت-خانومی

هایلایت و کانتور مناسب است یا کرم‌پودر؟

افرادی که در زمینه‌ی هایلایت و کانتور مناسب صورت، مبتدی هستند، نمی‌دانند در صورت استفاده از آن، همچنان باید از کرم‌ پودر همیشگی خودشان استفاده کنند یا خیر. پیش از اینکه شروع به هایلایت و کانتور کنید، باید بگوییم که کرم‌ پودر همیشگی شما به هیچ وجه از مراحل میکاپ حذف نمی‌شود و شما در هر حالتی باید کرم‌ پودر داشته باشید. بعد از پوشش دادن کامل صورت با کرم ‌پودر، نوبت به هایلایت و کانتور صورت می‌رسد. این لوازم را برای حالت دادن به چهره‌ باید به کار بگیرید تا پوست شما از حالت بی‌روح خود خارج شود.

 • هایلایت و کانتور مناسب صورت بیضی
  افرادی که صورت بیضی دارند، پیشانی‌ بزرگی دارند که برای داشتن یک آرایشی مطلوب، باید این عضو بزرگ از چهره را تا حد زیادی کوچک کنند. کرم‌ پودر کانتورینگ سه درجه تیره‌تر از رنگ پوست می‌تواند این بزرگی پیشانی را در چهره‌ی افراد بپوشاند. یکی دیگر از نقاطی که باید با کرم ‌پودر کانتورینگ پوشش بدهید، گوشه‌های کناری گونه‌ها است. اکنون در سایر نقاط پوست می‌بایست از کرم هایلایت استفاده کنید. ناحیه زیر چشم‌ها را تا قسمت پایینی بینی با کرم پوشش بدهید. برای کشیدن هایلایت بر روی بینی نیاز است تا خط کشیده‌ای را بر روی بینی بکشید. همچنین، گوشه‌ی پایینی لب و میانه‌ی پیشانی را باید با آن پوشش بدهید تا این نواحی بزرگ به نظر بیایند.

هایلایت و کانتور مناسب برای انواع فرم صورت-خانومی

 

 • مناسب صورت گرد
  هایلایت و کانتور در افرادی که صورت گرد دارند، به معنای واقعی باعث حالت‌دار شدن چهره‌شان خواهد شد. نخستین کاری که باید در کانتور کردن صورت گرد بکنید، کانتور کردن پوست نزدیک به خط رویش موها است. اطراف فک، قسمت پایینی گونه و پهنای کناره‌ی بینی هم باید با کانتور پوشانده شوند.
  هایلایتر را بردارید و بخش پایینی چشم‌ها را به صورت حرف انگلیسی v پوشش بدهید. گوشه‌ی بالایی پلک‌ها، خط عمودی بینی، بخش میانی لب‌ پایینی و وسط پیشانی را هم با کانتور پر کنید تا ظاهر کشیده‌ای داشته باشند. 

هایلایت و کانتور مناسب برای انواع فرم صورت-خانومی

 • مناسب صورت مربع
  یکی از ویژگی‌های صورت‌‎های مربع شکل این است که زاویه‌های شکسته بسیاری در چهره‌ی آن‌ها دیده می‌شود. کانتور و هایلایت صورت باعث می‌شود که زاویه‌های شکسته صورت محو شود و فرم صورت‌تان از حالت مربع به حالت بیضی تغییر پیدا کند. کرم ‌پودر کانتور را بردارید و با یک براش آرایشی، گوشه‌های خارجی پیشانی، استخوان زیر گونه‌ها و اطراف فک را با آن پوشش بدهید. بعد از محو کردن خطوط کانتور متوجه خواهید شد که فرم صورت‌تان از حالت مربع به حالت بیضی تغییر یافته است.
  اکنون فاصله‌ای که بین قسمت پایینی چشم‌ها تا بالای استخوان گونه وجود دارد، با کرم هایلایت پوشش بدهید و سه گوش بین ابروها را با کرم هایلایت پر کنید تا تمامی نواحی صورت شما شکل و فرم خود را داشته باشند. 

هایلایت و کانتور مناسب برای انواع فرم صورت-خانومی

 • مناسب صورت کشیده و توپُر
  خطوط رویش مو در افرادی که صورت توپُر و کشیده‌ای دارند، برجسته است و تنها کانتور صورت می‌تواند این خطوط را در چهره‌ی فرد محو کند. علاوه براین، چون صورت این افراد پُر است، گونه‌های آن‌ها به طور برآمده دیده نخواهد شد. کشیدن خط کانتور از وسط گونه تا ابتدای گوش‌ می‌تواند گونه‌های افراد را برجسته نشان بدهد.
  بخش چانه هم در افرادی که صورت کشیده‌ای دارند، فضای زیادی از صورت آن‌ها را به خود اختصاص داده است. یک کانتور مناسب می‌تواند بخش زیادی از چانه را در صورت محو کند و چانه را کوچکتر از حالت طبیعی خود نشان دهد. 

حالت چشم‌ها در صورت‌های توپُر به طور پف‌دار و تیره دیده خواهد شد. این حالت چشم‌ها با هایلایت مثلثی در زیر چشم‌ها تغییر می‌کند و ظاهر چشم‌ها آراسته‌تر خواهد بود. غیر از هایلایت ناحیه پایینی چشم‌ها، کناره‌های بینی را باید با آن پر کنید و بالای بینی را با تیغه‌ای از کانتور پوشش بدهید. اکنون یک بار به چهره‌ی خود در آینه نگاه کنید و چهره‌ی الان خودتان را قبل از هایلایت و کانتور مقایسه کنید. پس از بررسی‌ها متوجه خواهید شد که میکاپ حرفه‌ای‌تری نسبت به گذشته انجام داده‌اید.

 

هایلایت و کانتور مناسب برای انواع فرم صورت-خانومی

پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی آموزش هایلایت و کانتور صورت را مشاهده کنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا