مراقبت از پوست

روش مصرف لایه بردار محصولات حاوی اسید میوه چگونه است؟

لایه برداری از پوست گام اول درمان بسیاری از مشکلات پوستی است. مثلا اگر شما برای درمان لک به پزشک مراجعه کنید، حتما اول یک لایه برداری برای شما تجویز میکند. اگر برای درمان جوش زیرپوستی و سرسیاه مراجعه کنید، لایه بردار یکی از الزامات محصولات تجویزی به شماست. قبلا در باره اینکه چگونه از پوست لایه برداری کنیم؟ صحبت کردیم. اما لایه برداری نکته های زیادی دارد. مهمترین نکته این است که شما باید روش مصرف لایه بردار را بدانید.

 

نقشه راه اطلاعات مربوط به لایه برداری از پوست

اگر میخواهید همه چیز را درباره لایه بردار ها بدانید، طبق این نقشه راه مطالب مربوط به لایه بردارها را به ترتیب بخوانید:

1-کرم لایه بردار یا اسکراب چه فایده ای برای پوست داره ؟

2-لایه برداری پوست برای چه افرادی خوب است و برای چه افرادی خوب نیست؟

3-چگونه از پوست لایه برداری کنیم؟

4- بهترین لایه بردار صورت

5- معرفی دو لایه بردار اثربخش ایرانی

و در نهایت همین مقاله..

 

نکته های روش مصرف لایه بردار ها

لایه برداری باید با روش صحیح انجام شود. در غیر اینصورت نتیجه مناسبی که از آن انتظار دارید را نمیگیرید. برای انجام دادن یک لایه برداری صحیح با محصولات AHA اقدامات زیر را با دقت انجام دهید:

 

 لایه بردار بر روی پوست مرطوب

ابتدا مقداری از محصول حاوی اسید میوه AHA را بر روی پوست دستتان بمالید و خوب پخش کنید. منتظر شوید تا بطور کامل جذب شود. ببینید چه مدت زمان طول می کشد تا کامل خشک شود. یادتان باشد اسید خشک، فعال نیست و بر روی پوستتان عمل نمیکند. یعنی تا زمانی که اسید میوه استفاده شده بصورت مرطوب بر روی پوستتان وجود دارد در حال عملکرد می باشد.

axe m

 

 زمان خشک شدن AHA و روش مصرف لایه بردار

بطور مثال اگر ۲۰ دقیقه طول بکشد تا کامل خشک شود، آن عدد را بر ۴ تقسیم کنید. ( که برای مثال آورده شده، عدد ۵ می شود). برای دفعه اول، ۵ دقیقه محصول را روی پوستتان بگذارید و سپس با پنبه آن را از روی پوست بردارید. شب دوم ۱۰ دقیقه و شب سوم ۱۵ دقیقه محصول را بر روی پوستتان نگه دارید. در نهایت از شب چهارم به بعد بگذارید محصول تا زمان خشک شدن کامل بر روی پوستتان بماند. بعد بقایای آن را پاک کنید.

axe m

 

مناطق ممنوع صورت

در زمان مصرف اسید میوه ممکن است ابتدا احساس سوزش کنید که به زودی کم می شود. محصولات حاوی AHA را بر روی دورچشم و دور لب نزنید.

 

مراقبت های بعد ازلایه برداری پوست چیست؟

بعد از لایه برداری پوست، مراقبت های ویژه ای باید از پوست انجام شود. این مراقبت ها آنقدر اهمیت دارد که عدم انجام آنها، نتیجه معکوس در پی خواهد داشت. اگر لایه برداری از پوست انجام می دهید، به نکات زیر حتما توجه کنید: .

محافظت از آفتاب:

زمانی که پوست لایه برداری می شود، لایه شاخی و سد دفاعی خودش را از دست می دهد. بنابراین توان مقابله با اشعه UV را ندارد و بسیار آسیب پذیر تر از حالت عادی می شود. بنابراین مراقبت از پوست در برابر آفتاب باید با دقت کامل انجام شود. مراقبت از پوست در برابر آفتاب بدین معنی است که در هنگام مواجه با نور خورشید از پوشش کامل ضدآفتاب به مقدار حداقل دو بند انگشت استفاده کنیم و هر دو ساعت آن را تمدید کنیم.

 

axe m

 

محافظت در آفتاب در دو هفته اول:

در صورتیکه پیلینگ شیمیایی در مطب پزشک انجام شود، در دو هفته اول پس از انجام پیلینگ شیمیایی، استفاده از ضدآفتاب در خانه نیز توصیه می شود.

استفاده از کرم مغذی:

در طی مصرف محصولات AHA ، روزی دو بار از یک کرم مغذی (مانند ویتامین سی) یا مرطوب کننده استفاده شود.

axe m

 

عدم استفاده در اطراف چشم:

محصولات حاوی اسید میوه AHA نباید با اطراف چشم تماس داشته باشد. پوست اطراف چشم ۱۰ برابر نازک تر از پوست دیگر قسمتهای صورت است و نباید از محصولات لایه بردار اطراف چشم استفاده کرد.

 عدم استفاده از محصولات رنگی:

در طی مصرف محصولات لایه بردار حاوی AHA نباید از ضدآفتاب رنگی یا کرم پودرهای سنگین استفاده شود. رنگدانه های محصولات رنگی به لایه های زیرین پوست نفوذ پیدا می کند که تمیز کردن آن بسیار سخت خواهد بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 5 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا