آرایش صورتاخبار سلامتی و زیبایی

ترندهای آرایشی 2021 چی بود و از ترندهای 2022 چه خبر؟

سال 2022 با جلوه‌های آرایشی جدیدش از راه رسید اما باید پذیرفت که در سال 2021 آن‌قدر ترند جذاب آرایشی داشتیم که دل کندن از آن‌ها کار چندان راحتی نیست. البته که آرایش نتیجه‌بخش و زیبا بیش از هر چیز به اجزای صورت شما وابسته است و اصلاً بد نیست بگذارید جذابیت میکاپ شما را سلیقه‌ شخصی‌تان تعریف کند ولی کمتر کسی از نقش مد در آراستگی ظاهرش غافل می‌شود و باید گفت که ترندهای آرایشی 2021 پر رنگ و لعاب تقریبا برای همه جذاب بود.

خوشبختانه همچنان خیلی از ترندهای محبوب آرایشی 2021 پابرجاست و در عکس‌های سال نوی 2022 سلبریتی‌ها، می‌درخشد. در ادامه چند نمونه از پرطرفدارترین و زیباترین ترندهای آرایشی 2021 را که امیدواریم به این زودی‌ها از یاد نروند، معرفی می‌کنیم و یک پیش بینی روی ترندهای آرایشی 2022 خواهیم داشت. اگر اهل دنبال کردن مد هستید، این مقاله جذاب را از دست ندهید.

ترند آرایش سال 2021

استفاده از سایه چشم به‌عنوان خط چشم

سال 2021 زمان جدایی از خط چشم‌های دقیق، صاف و تیز بود. خط چشم مایع با هر سبکی که کشیده شود، جلوه‌ای مرزبندی شده دارد و بیشتر از تمام مراحل آرایش، دقت می‌طلبد اما ترفند خط چشم کشیدن با سایه، واقعا نیازی به آن همه باریک‌بینی و ظرافت ندارد. خط چشم‌هایی که با براش و سایه رنگ تیره کشیده می‌شوند، ظاهری نرم‌تر و پراکنده‌ دارند. از طرفی بلند (Blend) کردن خط، باعث می‌شود از هر نمای مرزبندی شده و لبه‌داری فاصله بگیریم.

پیشنهاد مقاله: چطور خط چشم قرینه بکشم؟

ترند سایه چشم 2021

ترند جدید رژ گونه‌های مایع

یکی از جذاب‌ترین ترندهای آرایشی 2021 استفاده جسورانه از رژ گونه بود. به‌راحتی می‌توانید در عکس‌های سال گذشته، جلوه‌ی بیش از پیش پررنگ رژ گونه برای برجسته کردن گونه‌ها را تشخیص دهید. البته که این سبک آرایش بی‌پروا، به چیزی بیشتر از رژ گونه‌های پودری با رنگ‌دهی ملایم نیاز داشت.

استفاده از رژ گونه مایع و فیکس کردن آن با رژ گونه پودری، رنگ و روی تازه‌ای به آرایش‌های 2021 بخشید. این نتیجه آن‌قدر جذاب و پرطرفدار است که انتظار می‌رود در ترندهای آرایشی 2022 هم جای خود را حفظ کند.

ترند 2021 رژ گونه‌های مایع برای برجسته کردن گونه

ترند سال بر مبنای آرایش ملایم بود

در بیشتر شیوه‌های آرایشی سال 2021، سعی بر حفظ ظاهر طبیعی چشم‌ها بود و برای آرایش لب هم بیشتر از رنگ‌های نود (Nude) استفاده می‌شد. این نوع میکاپ که با عنوان Soft Glam شناخته می‌شود، نمایی پراکنده و نامتمرکز دارد و حالتی اثیری به چهره می‌بخشد.

ترند آرایشی 2021 با آرایش‌های محو و ملایم

استفاده از ست آرایش تک رنگ (آرایش مونوکروم)

به استفاده از یک رنگ برای سایه چشم، رژ گونه و رژ لب، آرایش مونوکروم یا تک رنگ می‌گویند. در واقع قرار است مشخص‌ترین قسمت‌های آرایش شما، رنگی مشابه داشته باشند؛ مثلاً سایه چشم نارنجی، رژ گونه نارنجی و رژ لب نارنجی که تا حد ممکن هر سه، یک هاله از این رنگ را نشان دهند. این سبک هم یکی از درخشان‌ترین ترندهای آرایشی 2021 بود که نشانه‌های آن را می‌توان در عکس‌های پرطرفدارترین سلبریتی‌های جهانی پیدا کرد.

نمونه‌های این مدل آرایش را در آرایش سلبریتی های جوایز امی 202 بیشتر ببیند.

ست آرایش مونوکروم برای ترند آرایشی 2021

پوست صاف و درخشان؛ فاصله گرفتن از زیرسازی زیاد

واقعیت این است که پوست درخشان و صاف، همیشه یک دستاورد مهم آرایشی است و نهایتاً فرقی نمی‌کند با یک مرطوب کننده به آن رسیده باشید یا چند لایه کرم مختلف روی پوست شما باشد. با این‌حال در ترندهای آرایشی 2021، زیرسازی‌های چند لایه برای آرایش پوست تا حدی کم‌رنگ شد. استفاده از کرم‌‌های آرایشی سبک اما تقریباً پوشاننده که در واقع خاصیت رطوبت‌رسان دارند،  مانند بی بی کرم، سی سی و انواع دی دی کرم پوست شما را شفاف می‌کند و تا حدی مشکلات پوستی را پوشش می‌دهد.

زیباترین ترندهای آریشی 2021 زیرسازی سبک پوست

ابروهای بلند و لیفت شده

محبوبیت ابروهای کرکی، برس کشیده و لیفت شده در ایران به بیشتر از یک سال می‌رسد اما ترندهای آرایشی 2021 بیش از گذشته به این سبک آرایش ابرو، محبوبیت جهانی داد. استفاده از صابون‌های مخصوص لیفت و ژل‌ ابرو می‌تواند بدون نیاز به تخصص در آرایش، نمایی پرپشت، خوش‌فرم و لیفت‌ شده به ابروهای شما بدهد. برای بالا کشیدن ابروهای خود مقاله آموزش لیفت ابرو در خانه با چند ترفند ساده به زیبایی ابروهایتان کمک می‌کند.ابروهای لیفت شده ترند آرایشی 2021 و 2022

آرایش چشم چند رنگ در ترندهای آرایشی 2021

اول به یک پرایمر آرایشی با رنگ طبیعی پوست نیاز دارید و بعد به یک پالت سایه با تنوع رنگی بالا، تا یکی از ترندهای جسورانه آرایشی 2021 را روی صورت‌تان اجرا کنید. سایه‌های ترکیبی با رنگ‌های پررنگ و درخشان (مثلاً ترکیبی از صورتی، زرد، نارنجی و بنفش) در سال گذشته پا را فراتر از سالن‌های مد گذاشتند و بیش از پیش، پرطرفدار شدند.

ترند آرایش چشم 2021

رژ لب مات مخملی با رنگ‌های تیره

محبوبیت ویژه رژ لب‌های بورگاندی که هاله‌های مختلفی از رنگ قرمز سوخته یا شرابی دارند، در سال 2021 هم ادامه داشت؛ نکته جذاب در مورد این رژ لب‌ها این‌ است که در کنار هر رنگ پوستی، نتایج جذابی خلق می‌کنند و خصوصاً در فصل سرما، گیرایی عجیبی دارند.

رژ لب تیره مخملی مد سال 2021

ظاهر آراسته بدون آرایش زیاد

پوست صاف و شفاف بدون زیرسازی چندلایه و البته ابروهای مرتب و شانه خورده را به عنوان ترندهای آرایشی 2021 برای آراستگی طبیعی معرفی کردیم؛ بالم لب یا رژ لب‌های بدون رنگ را به این ترکیب اضافه کنید تا ظاهری فوق‌العاده جذاب و طبق مد، اما طبیعی داشته باشید. همچنین 12 ترفند زیبایی برای شما که از آرایش خوشتان نمی‌آید کمک می‌کند چهره‌ای نچرال و در عین حال زیبا و آراسته داشته باشید.

آرایش ملایم از ترندهای آرایشی سال 2021

رژ لب‌های براق یا مات نارنجی-قرمز

علاوه بر رنگ‌های بورگاندی، رژ لب‌هایی با هاله قرمز-نارنجی هم در ترندهای آرایشی 2021 جای محکمی داشتند. فرقی ندارد رژ لب براق بزنید یا مات؛ استفاده از رژ لب‌های قرمز-نارنجی خصوصاً در ترکیب با رژ گونه‌های جلوه‌گرانه و پررنگ، از پرطرفدارترین سبک‌های آرایشی 2021 است.

رژ لب نارنجی مایع ترند 2021

خط چشم‌های رنگی گرافیکی

سال 2021 زمان شک کردن به خط چشم‌های سیاه همیشگی و جایگزین کردن گاه و گداریِ آن با خط‌های رنگی بود. خط چشم‌هایی با یک یا چند گوشه تیز و اغلب نمای گربه‌ای (خط چشم گرافیکی) از ترندهای آرایشی کاملاً فانتزی 2021 بود که احتمالاً چندان ماندنی نیست. با این‌حال استفاده از خط چشم‌های رنگی به قدری جذاب بود که همچنان ماندگار باشد و در ترندهای آرایشی 2022 هم جای خود را حفظ کند.

خط چشم‌های رنگی در ترند آرایشی 2022 و 2021

نقش سایه چشم بنفش در ترندهای آرایشی 2021

احتمالاً با نقش رنگ‌های بنفش و یاسی در سایه چشم‌های پرطرفدار 2021 آشنا باشید. رنگ‌های یاسی و بنفش در ترندهای سال گذشته، چه در سایه چشم‌ ملایم و چه در سبک‌های غلیظ‌ و اسموکی، حضور پررنگی داشتند. از آن‌جایی که رنگ سال جدید ترکیب جادویی و خاصی از بنفش و آبی است، هاله‌های رنگ بنفش در اولین ترندهای آرایشی 2022 هم نقش برجسته‌ای پیدا کرد.

سایه بنفش در میکاپ‌های 2021 و 2022

آرایش براق چشم و لب

رسیدن به ظاهری کاملاً براق و هم‌رنگ در پلک و لب، یکی از پرطرفدارترین شیوه‌های آرایش مونوکروم در میکاپ 2021 بود. برای دست یافتن به چنین جلوه‌ای باید از یک کرم رنگ پوست روی چشم‌ها و لب‌هایتان استفاده کنید و بعد از آن براق‌کننده‌های چندمنظوره صورت (رنگی یا بدون رنگ) را بکار ببرید. کرم‌های براق‌کننده با استفاده هم‌زمان روی لب، پشت چشم و حتی گاهی بالای گونه‌ها، ظاهری بسیار فریبنده به صورت شما می‌دهند و خصوصاً برای درخشش در مناسبت‌های خاص و مهمانی‌ها، پیشنهاد می‌شوند.

ترندهای میکاپ 2021 برای لب و چشم

ترندهای آرایشی 2022

هر چیزی که به ذهن‌تان می‌رسد را امتحان کنید! این دروازه‌ای است که یکی از برترین میکاپ‌ آرتیست‌های دنیا برای ورود به دنیای آرایشی 2022 پیشنهاد کرده و از آن با عنوان Moody Makeup یاد می‌کند. شاید بتوانیم این حرف را نشانه‌ای از سبک‌های آرایشی بیش از پیش گسترده و البته بی‌چارچوب در سال جدید بدانیم. اما در اوایل 2022 از ترندهای جدید چه خبر است؟

خط لب مشخص و پررنگ

ترند آرایشی 1990 در سال 2022 باز می‌گردد. خط لب که در سال جدید ترند می‌شود، چیزی نیست که در آرایش معمول و صرفاً برای مرزبندی لب‌ها استفاده می‌کردیم؛ بلکه قرار است کاملاً قابل تشخیص باشد و نقش یکی از عناصر اصلی زیبایی را بازی کند.

خط چشم دو باله

کشیدن خط چشم‌های دوتایی خصوصاً در ایران همیشه طرفداران خودش را داشته اما حالا در ترند آرایشی 2022 کشیدن خط چشم‌های دوبخشی یا دوباله در چند شکل متفاوت (هر دو خط در پلک بالا یا یک خط پلک بالا، یک خط پلک پایین) ترند جهانی شده است.

خط چشم های دوباله در ترند آرایشی 2022

سایه چشم نئونی و سایه چشم‌های براق گلیتری

نمای خیلی براق و اکلیلی روی بخش‌های مختلف صورت از ترندهای امسال است؛ استفاده از رنگ‌های مختلف گلیتر در پشت چشم و بخش‌هایی از استخوان گونه بعد از چند سال باز هم پرطرفدار شده. این بازگشت شامل سایه چشم‌های نئونی با ظاهر فوق‌ جلوه‌گرشان هم می‌شود که رنگ‌هایی جیغ و اصطلاحاً شب‌نما، هم درحالت مات و هم براق دارند.

رژ گونه‌های پررنگ

ترندهای سال گذشته در زمینه رژ گونه و تمرکز بیشترِ آرایش روی آن همچنان ادامه دارد. علاوه بر استفاده راحت‌تر و گشاده‌ دست‌تر از رژ گونه، حالا رنگ‌هایی مثل قرمز و بنفش بیش از گذشته در این بخش کاربردی شده‌اند.

مینیمال شدن زیرسازی پوست

درست مثل سال گذشته، ترندهای آرایشی 2022 هم اصرار بر کاهش لایه‌های زیاد آرایش پوست دارند. به این ترتیب استفاده از کرم‌هایی که نقش چندگانه دارند و پوشانندگی، درخشان‌سازی و مراقبت‌های پوستی را یک‌جا انجام می‌دهند، رونق بیشتری گرفته است.

آرایش لب براق و رژ لب قرمز

ظاهراً رژ لب‌های براق در سال 2022 بیشتر از سال گذشته پرطرفدار است؛ لب‌های شاینی برجسته با رنگ‌های مختلف، در آرایش مدل‌های امسال خیلی پرتکرار بود. می‌توانید از رژ لب‌های رنگی براق استفاده کنید یا روی هر رژی، گلاس لب بدون رنگ بزنید. از سوی دیگر می‌توان شاهد بازگشت پررنگ رژ لب‌های قرمز تیز در سال 2022 بود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا