عطر و ادکلن

عطر ماه تولدت رو انتخاب کن!

میدونی عطر ماه تولدت چیه و عطری که می‌زنی می‌تونه خیلی چیزها راجع بت بگه؟

خیلی از افراد، توجهی به نوع عطر یا ادکلنی که استفاده می‌کنند، ندارند. صرفا هر نوع عطری که از بوی آن خوششان بیاید را خریداری می‌کنند. اما افرادی هم هستند که عطر جایگاه خاصی در استایل شخصی و روتین روزانه دارد؛ بنابراین، دقت می‌کنند که چه نوع عطری را خریداری و استفاده می‌کنند. عطر و ادکلن مورد استفاده این افراد باید نمایانگر شخصیت، جایگاه اجتماعی یا حتی در مواردی، طرز فکر آن‌ها باشد.

انواع عطر، برای انواع مختلف شخصیت طراحی و تولید می‌شوند. بنابراین بد نیست بدانید عطری که بازتاب‌کننده شخصیت شماست، چه بویی دارد. معمولاً افرادی که در یک ماه متولد شده‌اند، ویژگی‌های شخصیتی یکسانی دارند؛ پس می‌توان به‌طور کلی، یک یا چند عطر خاص را برای متولدین یک ماه در نظر گرفت.

اگر مشتاقی بدانی عطر ماه تولد خودت یا کسی که دوستش داری چیست، در این مقاله همراه ما باش تا ببینی چه عطری مناسب شخصیت و روحیات توست.

پیش درآمدی بر انتخاب عطر و ادکلن

قبل از اینکه عطرهای مناسب متولدین هر ماه‌ را معرفی کنیم، بهتر است درباره انتخاب و استفاده از عطر مناسب اطلاعاتی داشته باشید که شاید تابه‌حال نسبت به آنها بی‌توجه بوده‌اید اما مهم است بدانید.

– در ابتدا، بهتر است اصول اولیه انتخاب و استفاده از عطر را بدانید؛ برای مثال، بدانید نت عطر چیست، بهترین عطر برای نوع پوست بدن شما چه عطری است یا حتی زمان و مکانی که می‌خواهید یک عطر خاص را در آن استفاده کنید، چه مواردی را شامل می‌شود. با دانستن این اطلاعات در خصوص انتخاب و خرید عطر و ادکلن خوشبو، می‌توانید عطر بهتر و مختص به خودتان را انتخاب کنید.

– در قدم بعدی، باید بدانید که هر عطر، فصل یا نیم‌سال مربوط به خود را دارد؛ یعنی از کدام عطر باید در فصل‌های گرم سال استفاده کنید و کدام عطر برای نیم‌سال سرد، مناسب‌تر است. برای مثال، بهتر است بدانید که بهترین عطرهای زنانه برای تابستان چیست؟

– همچنین در خصوص نحوه استفاده از عطر و ادکلن روی بدن، لباس یا حتی نحوه اسپری کردن آن، باید نکات ضروری را بدانید. علاوه بر میزان ماندگاری عطر، دانستن این که چطور از یک عطر استفاده کنیم که ماندگاری بیشتری داشته باشد، اهمیت ویژه‌ای دارد.

– و در آخر، یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در استفاده از عطر به آن توجه داشته باشید، سن و سالتان است. بهتر است بدانید کدام عطرها برای سن و سال شما مناسبتر است و از میان آن‌ها، عطر مناسب سن و سال خودتان را انتخاب کنید. این مورد عموما کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد اما سعی کنید دفعه بعد که برای خرید عطر اقدام می‌کنید، این مورد را هم مدنظر داشته باشید.

نکاتی که در بالا بیان شد، نکات پایه و اساسی برای استفاده از عطر و ادکلن است که بهتر است بدانید تا هر چه بهتر استایل عطری خود را طراحی کنید.

انتخاب عطر و ادکلن بر اساس ماه تولد

بهترین عطر متولدین ماه های مختلف

در این بخش از مقاله به شما کمک می‌کنیم تا با توجه به خصوصیات منحصر به‌فرد متولدین هر ماه، آن عطری را انتخاب کنید که درخور، شایسته و هماهنگ با روحیات متولدین آن ماه باشد. برای انتخاب آسان، از میان برندهای شناس عطر و ادکلن، عطر مناسب هرماه را به شما معرفی کرده‌ایم اما این یک قاعده نیست، پس می‌توانید با توجه به رایحه‌های مخصوص و موردعلاقه متولدین هر ماه، عطرهای دیگر را هم امتحان کنید.

توجه داشته باشید که قیمت عطر ماه تولد با توجه به برند عطر، ماندگاری، پخش بو و رایحه‌های به‌کار رفته در ساخت عطر متغیر است و بسته به سلیقه شما می‌تواند از عطری به عطر دیگر متفاوت باشد.

– عطر ماه تولد فروردین

افراد متولد این ماه، رهبرانی مشوق و جسور هستند و شخصیتی پرجوش و خروش دارند. عنصر متولدین ماه فروردین آتش است و همان‌طور که از انرژی بسیار زیاد این افراد پیدا است، آنها از بوی تند و قوی و رایحه‌های فلفلی و گرم لذت می‌برند. از آنجاکه متولدین ماه فروردین به ابتدای فصل سرزندگی و شکوفه باران طبیعت پیوند خورده‌اند، رایحه‌های گل‌های بهاری نیز آنها را سر ذوق می‌آورد.

عطر ماه تولد فروردین زنانه

ادو پرفیوم زنانه مدل پینک شیمر سکرت، هر زن فروردین ماهی را جذب رایحه شیرین خود می‌کند و به دلیل ماندگاری بسیار بالا هرگز از یاد نمی‌رود.

نت آغازین: نارنگی، گریپ فروت، میوه پشن، آناناس، توت فرنگی

نت میانی: گل صدتومانی، ارکیده، گل یاس، سوسن، توت قرمز

نت پایانی: مشک، چوب صندل، گلسنگ

ادو پرفیوم زنانه مدل پینک شیمر سکرت

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد فروردین مردانه

ادکلن مردانه لجند قهوه ای امپر، جذابیت مردانه متولدین فروردین را به نمایش می‌گذارد و رایحه گرم و تلخ آن هر فردی را مجذوب خود خواهد کرد.

نت آغازین: لیمو، گریپ فوروت، رزماری، شکوفه پرتقال

نت میانی: اسطوخودوس، جوز، گشنیز، چوب گایاک، چوب ساج

نت پایانی: مشک، خزه بلوط، چوب سدر

ادکلن مردانه لجند قهوه ای امپر

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد اردیبهشت

متولدین ماه اردیبهشت افرادی عاشق، با محبت، صبور و دلسوز هستند و روحیاتی لطیف دارند. عنصر اصلی این ماه خاک است و به همین دلیل از رایحه‌های زمینی مانند چوب، صندل و نت‌های بهاری ملایم مانند یاس و رز لذت می‌برند.

عطر ماه تولد اردیبهشت زنانه

پیشنهاد ما به بانوان متولدین ماه اردیبهشت، ادوپرفیوم زنانه ولنتینو ولنتینا آسولوتو است که با رایحه شیرین، گرم و اغواکننده خود به شما و اطرافیانتان انرژی می‌دهد.

نت آغازین: ترنج، هلو و قارچ تابر

نت میانی: گل یاس، وانیل و گل مریم

نت پایانی: سدر، نعناع هندی و گلسنگ

عطر ماه تولد اردیبهشت زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد اردیبهشت مردانه

پیشنهاد خانومی به مردان آرام و متین متولد اردیبهشت، ادوتویلت مردانه کروم آزارو است.

نت آغازین: رزماری، آناناس، بهار نارنج، ترنج و لیمو ترش

نت میانی: خزه درخت بلوط، گشنیز، گل یاس و گل پنجه مریم

نت پایانی: مشک، سدر، دانه تونکا، هل و چوب صندل سفید

عطر ماه تولد اردیبهشت مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد خرداد

متولدین ماه خرداد به تنهایی تمامی انرژی بهاری را در آغوش می‌‍گیرند و بسیار سرزنده و شوخ طبع هستند. عنصر ماه خرداد هوا است و رایحه گل‌های بهاری و میوه‌های وحشی به متولدین خرداد سرزندگی می بخشد.

عطر ماه تولد خرداد زنانه

ادوپرفیوم زنانه لانکوم میدنایت رز، شور و عشق زنانه متولدین خرداد را به نمایش می‌گذارد و رایحه وحشی و میوه‌ای آن هرگز فراموش نمی‌شود.

نت آغازین: تمشک و رز

نت میانی: یاس، گل صدتومانی، فلفل صورتی و جوانه انگور فرنگی

نت پایانی: مشک، سدر، وانیل

عطر ماه تولد خرداد زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد خرداد مردانه

پیشنهاد ما به مردان پرانرژی و شیک‌پوش خرداد ماهی، ادوپرفیوم مردانه پورهوم لالیک، با پخش بو فوق‌العاده و ماندگاری بسیار بالا است.

نت آغازین: گریپ فروت، ترنج، اسطوخودوس، رزماری، نارنگی ماندارین و دارابی

نت میانی: زنبق، گل برف، یاس و سدر

نت پایانی: وانیل، خزه درخت بلوط، چوب صندل سفید، کهربا و نعناع هندی

عطر ماه تولد خرداد مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد تیر

متولدین تیر، تابستان را با روحیات حساس و آسیب‌پذیر خود آغاز می‌کنند. عنصر اصلی این ماه آب است و شخصیتی رومانتیک و تطبیق‌پذیر دارند. رایحه‌های ملایم و شیرین مانند سوسن، نرگس، لیلی و وانیل روحیات عاشقانه متولدین ماه تیر را تقویت می‌کند.

عطر ماه تولد تیر زنانه

مناسب‌ترین عطر برای بانوان با احساس و سخت‌پسند تیرماهی، ادوپرفیوم زنانه لیدی میلیون است که عطر استثنایی آن در کنار طراحی خاص و الماسی شیشه عطر، خود را در دل هر بانو تیرماهی جا می‌دهد.

نت آغازین: گریپ فروت، ترنج، اسطوخودوس، رزماری، نارنگی ماندارین و دارابی لیمو ترش، بهار نارنج، تمشک

نت میانی: یاس، گاردنیای یاسمنی، شکوفه پرتقال

نت پایانی: کهربا، نعناع هندی ، عسل

عطر ماه تولد تیر زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد تیر مردانه

رایحه دلنشین و خاص ادو تویلت مردانه مارک جوزف مدل ماین (Mine)، هر مرد تیرماهی را جذب خود می‌کند و رایحه خنک و تلخ آن، مناسب شخصیت حساس و آرام تیرماهی‌ها طراحی شده است.

نت آغازین: جوز ، لیموترش ، پرتغال و گریپ فروت

نت میانی: خس خس ، فلفل صورتی ، زنجبیل و نت های سبز و گیاه

نت پایانی: مشک ، نعناع هندی و چوب

عطر ماه تولد تیر مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد مرداد

شخصیت متولدین مرداد سرشار از شور و شوق و هیجان است. عنصر ماه مرداد آتش است و تنوع رایحه می‌تواند خلاقیت و تنوع طلبی این افراد را به خوبی در یادها ماندگار سازد. مردادی ها بیشتر جذب عطرهایی با رایحه‌های قوی مانند عنبر، مشک، چوب و میخک می‌شوند.

عطر ماه تولد مرداد زنانه

ادوپرفیوم زنانه amethyst لالیک، برای بانوان پرانرژی و پرشور مرداد ماهی که رایحه شیک و ملایم را می‌پسندند انتخاب مناسبی است.

نت آغازین: انگور سیاه، زغال اخته، توت سیاه، شاه‌توت و توت‌فرنگی

نت میانی: مشک، وانیل و نت‌های چوبی

نت پایانی: گل یاسمین، فلفل، یلانگ‌یلانگ و رز

عطر ماه تولد مرداد زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد مرداد مردانه

عطر مردانه انکر نویر اسپرت لالیک، با ماندگاری بسیار بالا و پخش بو مناسب بهترین انتخاب برای متولدین مرداد است که رایحه خنک و تلخ با روحیات مردانه و جذاب آنان هماهنگی دارد.

نت آغازین: گریپ فروت، جوز و ترنج

نت میانی: سرو، اسطوخودوس و آب

نت پایانی: مشک، خس خس و چوب کشمیر

عطر ماه تولد مرداد مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد شهریور

شهریور ماهی‌ها به داشتن روحیات آرام و لطیف معروف هستند. عنصر اصلی ماه شهریور خاک است و از استشمام رایحه‌های شیرین و خنک گلی و میوه ای احساس  سرزندگی و شادابی می‌کنند.

عطر ماه تولد شهریور زنانه

رایحه خنک، میوه‌ای و شیرین ادو پرفیوم زنانه مدل Eclat D Arpege لانوین، برای بانوان متولد ماه شهریور گزینه‌ای ایده‌آل است.

نت آغازین: برگ چای و شکوفه‌ درخت هلو

نت میانی: پونه، مشک و ویستریا

نت پایانی: درخت سدر، گیاه اوسمانتوس و عنبر

عطر ماه تولد شهریور زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد شهریور مردانه

ادو تویلت مردانه Legend مون بلان انتخاب مناسبی برای مردان متولد شهریور است. رایحه شیرین و خنک مرکبات، گیاهان معطر و نت چوبی، همان چیزی است که یک شهریور ماهی را توصیف می‌کند.

نت آغازین: ترنج، آناناس، اسطوخودوس، لیمو

نت میانی: رز، گلسنگ، سیب قرمز، کومارین، شمعدانی

نت پایانی: لوبیای تونکا، چوب صندل

عطر ماه تولد شهریور مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد مهر

متولدین مهر ماه افراد بسیار آرام، حساسی و رمانتیکی هستند. عنصر ماه مهر هوا است، لذا عطرهایی که رایحه ملایم و شیرین دارند مناسب ترین عطرها برای متولدین اولین ماه پاییز هستند. رایحه‌های سنبل، بنفشه، لاله کوهی و عسل، عموما رایحه‌های مورد علاقه متولدین مهرماه محسوب می‌شوند.

عطر ماه تولد مهر زنانه

برای بانوان متولد مهر ماه، پیشنهاد ما ادوپرفیوم زنانه rain drops اجمل است. این عطر که رایحه میوه‌ای و گلی دارد، برای استفاده در تمامی فصول، به ویژه فصل پاییز، مناسب است.

نت آغازین: مرکبات

نت میانی: رایحه‌های گلی

نت پایانی: چوب، عنبر

عطر ماه تولد مهر زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد مهر مردانه

ادوتویلت مردانه قرمز کلاسیک جگوار نیز برای آقایان مهر ماهی، بهترین عطر است که می‌توانند انتخاب کنند.

نت آغازین: تمشک، زغال اخته، ترنج

نت میانی: گل یاس، فلفل سیاه

نت پایانی: نعناع، سدر، عنبر، تونکا و وانیل

عطر ماه تولد مهر مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد آبان

متولدین آبان تا حدودی درونگرا و احساساتی بوده و دارای شخصیت مستقل و مطمئنی هستند. عنصر وجودی این ماه، آب است و عطرهای باشکوه، عطرهای مورد علاقه متولدین آبان هستند. رایحه‌هایی چون چوب صندل، مشک، نعناع هندی، گریپ فروت، فلفل و وانیل از رایحه‌هایی است که برای آبان ماهی‌ها مناسب است.

عطر ماه تولد آبان زنانه

با توجه به ویژگی‌هایی که در بالا مطرح شد، بهترین عطر برای بانوان متولد آبان، ادو پرفیوم زنانه مدل فیلوس سنترو الهامبرا است.

نت آغازین: آناناس، سنبل

نت میانی: زنبق، یاسمن بزرگ گیا، فلفل برزیلی

نت پایانی: نعنا هندی، وتیور، کهربا،مشک

عطر ماه تولد آبان زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد آبان مردانه

برای آقایان متولد ماه آبان نیز پیشنهاد ما ادوتویلت مردانه سیلوربلک آزارو است.

نت آغازین: لیمو، سیب، رازیانه، ترنج

نت میانی: گشنیز، سرو کوهی، هل

نت پایانی: مشک سفید، نعناع هندی، گل خس خس

عطر ماه تولد آبان مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد آذر

افراد متولد آذر ماه، ماجراجو و جسور هستند و اعتماد به نفس بالایی دارند. آذرماهی‌ها بسیار برونگرا و خوش‌بین که عنصر وجود آن‌ها آتش است و به عطرهای نسبتا تند علاقه دارند. رایحه‌هایی مانند سدر، یاسمن، اسطوخدوس، مرکبات، چرم و چوبی برای آذر ماهی‌ها بهترین رایحه‌ها است.

عطر ماه تولد آذر زنانه

برای بانوان آذر ماهی، پیشنهاد ما عطر زنانه لایک سکرت لاو مالیزیا است.

نت آغازین: چای و ادویه

نت میانی: چوب سدر، چوب صندل و نعناع

نت پایانی: مشک

عطر ماه تولد آذر زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد آذر مردانه

آقایان متولد آذر ماه نیز بهتر است از ادوتویلت مردانه کلاسیک بلو جگوار استفاده کنند.

نت آغازین: پرتقال، انواع توت درخت عرعر، اسطوخودوس، پرتقال ماندارین، ریحان، ترنج

نت میانی: زنجبیل، شکوفه پرتقال، نیلوفر آبی

نت پایانی: چوب صندل، بنزوئین، مشک سفید

عطر ماه تولد آذر مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد دی

متولدین ماه دی، افراد با اعتماد به نفس و دقیق و مصمم هستند. عنصر وجودی دی ماه زمین است، عطرهای مورد علاقه دی ماهی‌ها، عطرهایی هستند که رایحه پاکیزگی دارند. رایحه‌هایی چون تنباکو، چرم، مشک و یاسمن و رایحه‌های چوب،  از رایحه‌های مورد علاقه متولدین دی است.

عطر ماه تولد دی زنانه

پیشنهاد ما برای خانم‌های متولد ماه دی، ادو پرفیوم زنانه فیلوس روسو الهامبرا است. این عطر با رایحه گلی شرقی طراحی شده و بوی خوش گل‌ها در کنار توتون، عطری دل انگیز ایجاد کرده است که هر فردی را شیفته خود می‌کند.

نت آغازین: رز، زعفران

نت میانی: نعناع هندی، سدر

نت پایانی: توتون و تنباکو، مشک، وانیل

عطر ماه تولد دی زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد دی مردانه

آقایان متولد ماه دی، می توانند از ادوتویلت لندن بربری استفاده کنند. نوع رایحه این عطر، تند، گرم و کمی ترش است.

نت آغازین: اسطوخودوس ، ترنج ، دارچین

نت میانی: چرم ، اقاقیا

نت پایانی: برگ توتون ، رزین گل آذین زرد ، چوب گایاک ، دانه بلوط

عطر ماه تولد دی مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد بهمن

متولدین بهمن ماه به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهند و افراد صادقی هستند. عنصر این ماه آب است و بهمن ماهی‌ها عطرهایی را که با شکوه هستند، دوست دارند. رایحه‌هایی چون ماندارین، گل رز و سیب از رایحه‌های مناسب برای متولدین بهمن ماه‌ست.

عطر ماه تولد بهمن زنانه

ادوپرفیوم زنانه ویش شوپارد برای بانوان متولد بهمن، عطری به یادماندنی و دلربا است.

نت آغازین: شهد عسل، توت فرنگی، گلابی، مویزسیاه، گریپ فروت ژاپنی، خار توت

نت میانی: عسل سفید، بنفشه، ارکیده

نت پایانی: کارامل، لوبیا تونکا، تافی

عطر ماه تولد بهمن زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد بهمن مردانه

آقایان متولد بهمن ماه نیز می‌توانند از ادوپرفیوم مردانه Suave استفاده کنند.

نت آغازین: فلفل سیاه و نارنج

نت میانی: فلفل سیچوان، اسطوخودوس، گل شمعدانی، صمغ لامی، فلفل صورتی

نت پایانی: چوب سدر، گل لادن و عنبر

عطر ماه تولد بهمن مردانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد اسفند

متولدین اسفند ماه، خلاق، حساس و شکننده هستند. عنصر وجودی این ماه آب است و به عطرهای ملایم علاقه دارند. رایحه‌هایی چون اسطوخدوس، گشنیز، بنفشه، مگنولیا و کهربا از رایحه‌هایی است که مناسب برای اسفند ماهی‌هاست.

عطر ماه تولد اسفند زنانه

توصیه می شود بانوان اسفند ماهی از ادوپرفیوم زنانه میو میو استفاده کنند.

نوع رایحه این عطر شیرین، خنک، خوراکی، طبیعت و گل است.

نت آغازین: ترنج ، لیمو ترش، گل برف

نت میانی: رز ، ترکیبات سبز ، یاس، انگور فرنگی سیاه، هلو

نت پایانی: مشک ، چوب آکیگالا

عطر ماه تولد اسفند زنانه

دیدن این عطر در خانومی

عطر ماه تولد اسفند مردانه

ادو تویلت مردانه Zino داویدف نیز برای قایان اسفند ماهی، مناسب‌ترین گزینه است.

نت آغازین: اسطوخودوس، ترنج، چوب قرمز کشمیری، مریم گلی

نت میانی: گل یاس، گل رز، سوسن، گل شمعدانی

نت پایانی: چوب صندل، وانیل، نعناع هندی، سدر

عطر ماه تولد اسفند مردانه

دیدن این عطر در خانومی

کلام آخر

عطر مناسب متولدین هر ماه که در این مقاله معرفی کردیم بر اساس نماد ماه تولد در طالع بینی زودیاک مشخص شده‌اند. پیشنهاداتی که برای هر عطر داده شد، بر اساس عنصر وجودی، تیپ شخصیتی متولدین هر ماه و علایق‌شان معرفی شده است. شاید عطر مورد علاقه شما و رایحه‌ای که دوست دارید در این فهرست نباشد. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهد عطرهای بیشتر به فروشگاه خانومی سر بزنید تا انتخابی مطابق سلیقه خودتان داشته باشید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا