آرایش مو

استروبینگ مو چیست؟

قبل از این‌که بخواهیم به استروبینگ مو بپردازیم باید بگوییم؛ وقتی صحبت از تنوع دادن به چهره می‌شود، یکی از پیشنهادها رنگ کردن مو است. رنگ کردن مو باعث تغییر چهره می‌شود، اما مهم این است که چه رنگی را برای چه رنگ پوستی انتخاب شود و از همه مهم‌تر رنگ با یک تکنیک خوب و حرفه‌ای روی موها پیاده شود. این روزها تنوع رنگ مو بالا است چه از لحاظ تکنیک و چه ار لحاظ تنوع رنگی. وقتی به سالن‌های زیبایی پا می‌گذارید و یا در اینترنت انواع تکنیک‌های رنگ کردن مو را جستجو می‌کنید با پیشنهادهای متنوعی روبه‌رو می‌شوید. هر کدام از تکنیک‌های رنگ مو به چهره جذابیتی متفاوتی می‌بخشد به شرط آن‌که حرفه‌ای پیاده شود. در مطلب پیش رو قصد داریم یکی از جدیدترین تکنیک‌های رنگ کردن مو به نام استروبینگ مو را توضیح دهیم، البته توضیحی در مورد سایر تکنیک‌های رنگ کردن مو مانند هایلایت، سامبره، بالیاژ و آمبره مو خواهیم داد. همچنین توضیح مختصری در مورد دکوپاژ مو نیز می‌دهیم. پس تا انتهای این مطلب کنار ما باشید تا سری بزنیم به دنیای جذاب رنگ مو.

سامبره مو-خانومی

استروبینگ چیست؟

تکنیک‌های آرایشی هر روز تنوع بیشتری پیدا می‌کنند، کانتورینگ یکی از تکنیک‌های برجسته‌سازی صورت است که نه تنها در آرایش شب و مهمانی استفاده می‌شود که گاهی در آرایش روزانه نیز تا حدودی از این تکنیک برای برجسته‌سازی و متعادل کردن صورت استفاده می‌کنند.

اما این روزها در کنار کانتورینگ صورت یک تکنیک دیگر نیز استفاده می‌شود، تکنیک استروبینگ. قبل‌تر راجع به این تکنیک گریم و آرایش صحبت کردیم، پیشنهاد می‌کنیم حتماً مطلب استروبینگ را مطالعه کنید تا یک آرایش جذاب و حرفه‌ای داشته باشید. در این مطلب نیز توضیح مختصری در مورد تکنیک استروبینگ می‌دهیم.

استروبینگ تکنیکی است که به چهره درخشندگی و جذابیت می‌بخشد و باعث می‌شود چهره‌ای جوان و شاداب داشته باشید. شاید کلمه استروبینگ این ذهنیت را ایجاد کند که اجرای این تکنیک سخت و پیچیده باشد اما برعکس تصور احتمالی شما اجرای این تکنیک ساده است.

استروبینگ به نوعی بازی با سایه روشن و مکمل کانتورینگ است و باعث می‌شود که پوست و چهرۀ شما شاداب، جوان به نظر برسد. تکنیک استروبینگ روشن و براق کردن نقاط استراتژیک صورت است. نقاط استراتژیک چهره برای استفاده از تکنیک استروبیگ بالای لب، چانه، منطقه T شکل صورت، زیر چشم‌ها و بالای گونه‌ها است. شما با کانتوریگ چهره را متعادل و با استروبینگ چهره را شاداب می‌کنید، استفاده از هر دو این تکنیک در آرایش به شما چهره‌ای متعادل و در عین حال شاداب خواهد داد.

به نظر می‌رسد که همین توضیح کوتاه برای آشنایی با تکنیک استروبینگ کافی باشد و برای اطلاعات بیشتر مطلب «استروبینگ چیست؟» در مجله خانومی را مطالعه کنید. بهتر است برویم به سراغ این تکنیک استروبینگ مو.

بالیاژ مو-خانومی

 

استروبینگ مو یک تکنیک جدید و جذاب

رنگ کردن موها یکی از روش‌های قدیمی برای تغییر دادن چهره است. قدیم خبری از تنوع رنگ مو نبود و با مواد طبیعی مانند حنا، وسمه، قهوه و … موها را به رنگ موهای خود را تغییر می‌دادند اما این روزها تنوع رنگ مو بالا است و تکنیک‌های مختلفی مثل هایلایت، بالیاژ، سامبره و … موها را رنگ می‌کنند و چهره را تغییر می‌دهند. یکی از تکنیک‌های جدید که از آرایش و گریم چهره به آرایش موها رسید، تکنیک استروبینگ مو است.

در استروبینگ چهره با تکنیک سایه روشن سعی می‌کنید نقاط خوش‌فرم صورت را برجسته کنید. در تکنیک استروبینگ مو سعی می‌شود که با استفاده از بازی سایه روشن سعی می‌شود که موها سالم، پرپشت و براق نشان داده شود.

تکنیک استروبینگ مو به تازگی مد شده و بیشتر بازیگران هالیوودی این تکنیک را برای سالم و پرپشت نشان دادن موهای خود استفاده می‌کنند. تکنیک استروبینگ مو مدل معروف جی‌جی حدید روی موهای خود اجرا می‌کند و موهای این مدل معروف سالم و در عین حال پرپشت‌تر نشان داده می‌شود. اگر شما هم می‌خواهید موهایی به سبک سلبریتی‌های بزرگ داشته باشید تکنیک استروبینگ را موهای خود پیاده کنید.

بیشتر اوقات تکنیک استروبینگ مو را با تکنیک آمبره اشتباه گرفته می‌شود، آمبره و استروبینگ مو در طیف تیره تا روشن که روی موها ایجاد می‌شود شبیه به هم هستند، اما در آمبره کردن مو نظم خاصی این طیف را تیره تا روشن را هدایت می‌کند در حالی که در استروبینگ مو نظم وجود ندارد و سایه روشن در هر قسمت مو به چشم می‌خورد.

در استروبینگ مو از دو پایه تیره‌تر و روشن‌تر از مو استفاده می‌کنند. در تکنیک استروبینگ مو معمولاً موها از بلوند تیره به سمت بلوند روشن می‌رود. با اجرای این تکنیک موها پرپشت به نظر می‌رسد بنابراین برای افرادی که حجم موی کمی دارند تکنیک استروبینگ مو عالی است.

 

آمبره مو-خانومی

 

چگونه تکنیک استروبینگ روی موها پیاده کنیم؟

برای پیاده کردن تکنیک استروبینگ روی موها مانند روش آمبره مو باید ابتدا موها را تقسیم کنید و بعد از تقسیم مو تکه‌هایی از مو را برای لایت با فویل جدا کنید. سپس دسته‌هایی که انتخاب کرده‌اید را رنگ کنید، قسمت بالای موها را تیره و هر چه به سمت پایین می‌‌‌رود موها روشن‌تر می‌شود. در تکنیک استروبینگ مو قسمت بالای لایت نازک و هر چه به سمت پایین‌تر و روشن‌تر می‌رود حجم بیشتری از موها در لایت قرار می‌گیرد؛ در واقع قسمت بالای لایت تیره و نازک و قسمت‌های پایین‌تر موها روشن‌تر و پهن‌تر است.

بعد از اتمام لایت و شستن موها باید با یک رنگ روشن‌تر از پایه لایت روی موها سایه بندازید به این ترتیب موها روشن‌تر و پرحجم‌تر به نظر می‌رسد. با تکنیک استروبینگ مو به نظر یک نور روی موها است که درخشندگی موها را در چندان می‌کند.

تکنیک استروبینگ مو چهره را جذاب و موها را سالم و پرپشت نشان می‌دهد. همان‌طور که در سطرهای بالاتر اشاره کردیم تکنیک استروبینگ مو برای افرادی که موهای نازک و کم‌پشتی دارند مناسب است و باعث می‌شود که حجم موهای آنها بیشتر نشان داده شود.

استروبینگ مو برای فصل تابستان و آرایش برنزه بسیار شیک است. پیشنهاد می‌کنیم حتماً در این فصل تکنیک استروبینگ مو را روی موهای خود اجرا کنید، مطمئن باشید پشیمان نمی‌شوید.

 

استروبینگ بلوند-خانومی

 

چه زمانی برای استروبینگ مو به دکوپاژ نیاز است؟

دکوپاژ مو روشی است که در آن رنگ مو را حذف می‌کنند و زمانی استفاده می‌شود که موها به رنگ دلخواه و مورد نظرشما  نباشد، مثلاً موها، تیره‌تر از آن‌چه که فکر می‌کردید شده باشند. گاهی نیز نصمیم می‌گیرید که موها را به رنگ مشکی یا شرابی در بیاورید اما بعد از مدتی از این دست رنگ‌ها خسته می‌شوید و تصمیم می‌گیرید که موهای خود را روشن‌تر کنید و یا تکنیک‌های جدیدی مثل استروبینگ و یا آمبره را روی مو اجرا کنید. در این شرایط برای هر تغییر در رنگ موها باید ابتدا دکوپاژ مو انجام دهید و سپس موها را رنگ کنید.

قدیم‌تر برای ریمو و یا حذف رنگ نامطلوب موها را دکلره می‌کردند اما دکلره باعث آسیب بیشتری به موها می‌شود. ولی دکوپاژ مو نسبت به دکلره ضرر کمتری به مو می‌رساند هرچند این روش نیز آسیب‌هایی را ایجاد می‌کند، بنابراین قبل از رنگ کردن موها حتماً از یک متخصص کمک بگیرید و قبل از رنگ کردن موها به رنگ‌های مشکی، شرابی و … جوانب را در نظر بگیرید تا بعدها پشیمان و مجبور به دکوپاژ مو نشوید.

دکوپاژ مو باعث می‌شود که کوتیکول مو باز شده و موها به راحتی رنگ بگیرند؛ بنابراین بعد از دکوپاژ باید موها را رنگ کرد. دقت کنید که دکوپاژ مو خالی از ضرر نیست و باید با احتیاط انجام شود؛ باز شدن کوتیکول موها را ضعیف و شکننده می‌کند. بنابراین بعد از انجام دکوپاژ مو و اجرای تکنیک‌های مختلف رنگ کردن مو مانند بالیاژ، سامبره، آمبره و استروبینگ مو حتماً با استفاده از انواع ماسک مو  و روغن‌های مغذی مانند روغن آرگان موها را تقویت کنید.

تکنیک استروبینگ مو چهره را جذاب و موها را سالم و پرپشت نشان می‌دهد. تکنیک استروبینگ مو برای افرادی که موهای نازک و کم‌پشتی دارند مناسب است و باعث می‌شود که حجم موهای آنها بیشتر نشان داده شود.

 

روش دکوپاژ مو در خانه

این روزها شیوع کرونا باعث شده که در انجام بسیاری از کارها خودکفا شویم، این استقلال از یک جهت خوب و از جهت دیگر ممکن است دردسرساز باشد. به عنوان مثال قبل‌تر برای انجام کارهای مرتبط با زیبایی و آرایش به سالن‌های زیبایی می‌رفتیم و از افراد حرفه‌ای برای انجام امور آرایشی و یا حتی مراقبتی پوست و مو  کمک می‌گرفتیم. اما در حال حاضر رفتن به سالن‌های زیبایی ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد، در نتیجه باید انجام بعضی کارهای حرفه‌ای را نیز یاد بگیریم و در خانه انجام دهیم.

دکوپاژ مو یکی از کارهای تخصصی است که بهتر است یک فرد حرفه‌ای آن را انجام دهد تا آسیب کمتری به موها وارد شود اما اگر در این شرایط ناچار به انجام دکوپاژ مو در خانه هستید، می‌توانید از فرمول و روش زیر کمک بگیرید:

یک پیمانه پودر دکلره را به همراه یک پیمانه اکسیدان 6 درصد و یک پیمانه نرم کننده در یک ظرف غیر فلزی مخلوط کنید، اگر امکان دارد چند قطره آنتی دمیج نیز به این محلول اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 7 تا 10 دقیقه روی موها بماندو سپس موها را بشویید سپس موها را رنگ و یا یکی از تکنیک‌های جدید رنگ کردن مو را اجرا کنید.

آموزش استروبینگ مو در خانه-خانومی

 

انواع دیگر تکنیک رنگ کردن مو

به طور مفصل در مورد روش نوین استروبینگ مو صحبت کردیم، اما تکنیک‌های دیگر رنگ کردن مو نیز جذابیت مخصوص خود را دارند. خوشبختانه این روزها به لطف طراحان مد و زیبایی دست شما برای تغییر در رنگ موها و چهره باز است. در ادامه قصد داریم به طور مختصر سایر تکنیک‌های رنگ کردن مو را توضیح دهیم تا در مطالب بعدی مفصل‌تر به معرفی آن‌ها بپردازیم.

بالیاژ مو:

در بالیاژ مو دست شما باز است و شما آزادانه و بدون استفاده از فویل می‌توانید به موهای خود جلوه‌ای زیبا و متفاوت دهید. بالیاژ کلمه‌ای فرانسوی است. یکی از مزیت‌های این تکنیک رنگ کردن مو این است که ریشه موها رنگ نمی‌شود در نتیجه نیازی به رنگ ریشه نیست.

آمبره مو:

توضیح دادیم که تکنیک آمبره مو را با تکنیک استروبینگ مو اشتباه می‌گیرند در حالی که این دو تکنیک با هم متفاوت هستند. در تکنیک آمبره کردن قسمت ریشه موها تیره و هر چه به سمت ساقه مو می‌رود موها روشن‌تر می‌شود به همین دلیل دو تکنیک آمبره و استروبینگ را با هم اشتباه می‌گیرند.

توضیح دادیم که در تکنیک استروبینگ مو ساقه مو که روشن‌‌تر است حجم بیشتری نسبت به ریشه مو دارد. آمبره مو با تناژ بلوند چهره‌ای جذاب و شیک به شما می‌دهد.

سامبره مو:

تکنیک سامبره نیز به نسبت جدید است و تلفیق دو تکنیک دیگر رنگ کردن مو یعنی بالیاژ و آمبره است. در تکنیک آمبره مو رنگ موها از تیره به سمت روشن می‌رود در سامبره نیز این طیف روشنایی با ملایمت بیشتری اجرا می‌شود.

هایلایت مو:

یکی از تکنیک‌های قدیمی رنگ کردن موها هایلایت است. این تکنیک هیچوقت محبوبیت خود را از دست نداده و همیشه طرفداران زیادی دارد.

رنگ موی کهکشانی یا شفقی:

یکی از تکنیک‌های جدید رنگ کردن مو است. این تکنیک رنگ مو از ترکیب رنگ‌های آبی و بنفش ایجاد می‌شود. این ترکیب طیف رنگ‌های بنفش روی موها حالتی کهکشانی و شفق‌گونه به موها می‌دهد. این تکنیک رنگ کردن مو برای افرادی که طرفدار رنگ‌های فانتزی هستند مناسب است.

 

استروبینگ مو چیست-خانومی

 

نکات مهم در رنگ کردن مو

بعد از رنگ کردن مو 24 تا 48 ساعت به موها شامپو نزنید تا رنگ به خوبی در ساقه مو نفوذ کند. بعد از گذشت این مدت زمان موها را با یک شامپوی مناسب ترجیحاً بدون سولفات و یا مخصوص موهای رنگ شده با آب ولرم بشویید. آب داغ دشمن سلامت موها است و باعث خشکی موها می‌شود و در موهای رنگ شده طول عمر موهای رنگ شده را کاهش می‌دهد.

بعد از رنگ کردن موها سعی کنید استفاده از شامپو را به حداقل برسانید به خصوص اگر جنس موهای شما قبل از رنگ نیز خشک بوده است. برای شستشوی موها نیز از شامپو بدون سولفات و یا شامپو موهای رنگ شده استفاه کنید. هرچه موها کمتر شسته شود دوام رنگ مو بیشتر خواهد بود.

نکته مهمی که باید بعد از رنگ کردن مو به آن توجه کنید، دور کردن موها از هرگونه حرارت است. شما با تکنیک استروبینگ یا آمبره مو و یا هر تکنیک دیگر رنگ کردن مو باعث جذابیت در چهره و موهای خود شده‌اید و سعی می‌کنید با استفاده از انواع دستگاه‌های آرایش مو مانند اتو، سشوار و یا فر کننده این جذابیت را افزایش دهید. اما این دستگاه‌ها با حرارت دادن به موها باعث کاهش طول عمر و جلوۀ رنگ موی شما می‌شوند.

همۀ دستگاه‌های آرایش مو مانند اتو، بابلیس و … برای حالت دادن به موها حرارت زیادی به موها تحمیل می‌کنند که باعث آسیب جدی به موها می‌شود. حرارت روی موهای رنگ شده علاوه ‌بر آسیب به موها طول عمر و جلوه رنگ موها را کاهش می‌دهد. دستگاه‌های حرارتی مانند سشوار، اتو مو  و … باعث کدری و بدرنگ شدن رنگ مو می‌شوند، بنابراین اگر می‌خواهید دوام رنگ موی شما بیشتر شود باید از دستگاه‌های حرارتی آرایش مو دوری کنید.

 

سخن پایانی

رنگ کردن مو یکی از روش‌های ایجاد تغییر در چهره است. در گذشته از انواع رنگ‌‌های طبیعی مانند حنا، وسمه، قهوه و … برای رنگ کردن مو استفاده می‌کردند. اما امروزه شرکت‌های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی انواع  رنگ مو را تولید و عرضه می‌کنند.

بنابراین برای انتخاب رنگ مو هیچ محدودیتی ندارید. علاوه‌ بر تنوع رنگ مو، تکنیک‌های رنگ کردن مو نیز تنوع بالایی دارد و شما برای انتخاب تکنیک دست‌تان باز است. هایلایت کردن مو به نسبت تکنیک قدیمی است که همچنان محبوب و پرطرفدار است و سایر تکنیک‌های جدید به نوعی از این تکنیک قدیمی‌تر یعنی هایلایت مو وام گرفته‌اند.

انواع تکنیک‌های جدید رنگ کردن مو شامل بالیاژ، سامبره، آمبره و استروبینگ مو است. استروبینگ مو جدیدترین تکنیک رنگ کردن مو است. استروبینگ ابتدا در آرایش چهره به کار می‌رفت و به نوعی مکمل تکنیک کانتورینگ در آرایش چهره است اما بعد از مدتی طراحان حوزه زیبایی این تکنیک را روی موها پیاده کردند که موفقیت‌آمیز بود و بین سلبریتی‌ها پرطرفدار شد.

استروبینگ مو بازی با سایه روشن است، اما گاهی افراد این تکنیک جدید رنگ کردن مو را با آمبره مو اشتباه می‌گیرند این دو تکنیک تا حدودی به هم شبیه هستند اما تفاوت‌هایی نیز دارند.

در هر دو تکنیک آمبره و استروبینگ مو باید ریشه موها تیره و هر چه به سمت ساقه مو می‌رود موها روشن‌تر می‌شود اما تفاوت این دو تکنیک رنگ کردن مو در حجم موها است، در استروبینگ مو هایلایت مو از ریشه نازک است و هر چه به ساقه می‌رود پهن‌تر می‌شود. تفاوت دیگر استروبینگ مو با آمبره مو در این است که بعد از اتمام هایلایت و شستن موها باید با یم رنگ روشن‌تر از پایۀ لایت روی موهای سایه انداخت تا موها پرحجم‌تر نشان داده شود.

تکنیک استروبینگ مو برای افرادی که موهای کم‌حجم و نازکی دارند مناسب است، چون باعث می‌شود موها سالم‌تر و پرپشت‌تر نشان داده شود.

اگر قبل از اجرای استروبینگ مو روی موهای خود رنگ‌هایی مانند شرابی، مشکی و … گذاشته باشید باید ابتدا دکوپاژ مو انجام دهید و بعد استروبینگ یا آمبره مو انجام دهید. بهتر از دکوپاژ مو را نزد یک حرفه‌ای انجام دهید تا آسیب کمتری به موهای شما وارد شود.

بعد از رنگ کردن مو به هر روش و تکنیک تا 48 ساعت موها شسته نشود و بعد با شامپوی بدون سولفات و یا شامپوی مخصوص موهای رنگ شده و با آب ولرم بشویید و تا حد ممکن از دستگاه‌های حرارتی آرایش مو استفاده نکنید. حرارت علاوه‌ بر خشک کردن موها باعث کدری و کاهش طول عمر رنگ مو می‌شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا