آرایش صورتآموزش های آرایشی

انواع کانسیلر های موجود در بازار آرایشی و کاربرد آنها

کانسیلر یکی از پرکاربردترین لوازم آرایش در آرایش های حرفه ای است. معمولا در آرایش های ساده این ابزار آرایشی استفاده نمی شود. اما اگر کانسیلرها را بخوبی بشناسید و انواع آنها را بدانید، حتما در آرایش های ساده هم از آن استفاده میکنید. در این مطلب شما با انواع کانسیلر و کاربرد هر کدام از انواع کانسیلرها آشنا می شوید. با خواندن این مطلب، متوجه می شوید که هر نوع پوستی از چه نوع کانسیلری باید استفاده کند.

انواع کانسیلر

کانسیلر یکی از ابزار آرایشی است که در واقع بعنوان غلط گیر صورت از آن استفاده می شود. هر گونه ناهماهنگی رنگی مانند لک و جای جوش بر روی صورت با غلط گیر کانسیلر محو می شود. کانسیلرها در انواع مختلفی تولید شدند و هرکدام کاربرد مخصوص به خودشان ار دارند. در اینجا به انواع کانسیلر اشاره میکنیم.

کانسیلر استیکی یا ماتیکی

کانسیلرهای استیکی نوعی از کانسیلر هستند که شکل ظاهری آنها شبیه رژلب های جامد است. به همین دلیل به آنها کانسیلر ماتیکی نیز گفته می شود. کانسیلرهای استیکی بافت سنگین و غلیظی دارند و برای پوشاندن لکها و جای جوش روی بینی و اطراف لب و رنگ تیره ی زیرچشم مناسب است.

کانسیلر استیکی یا ماتیکی

انواع کانسیلر ماتیکی به افرادی پیشنهاد می شود که پوست نرمال تا خشکی دارند. از آنجایی که بافت غلیظی دارد، منافذ پوست را میبندد و اگر پوستی مستعد جوش باشد، ممکن است باعث ایجاد جوش شود. بنابراین این نوع کانسیلر به افرادی که پوست چرب و مستعد جوشی دارند، توصیه نمی شود.

پوشش دهی انواع کانسیلر ماتیکی بالا است و بهتر است خود کانسیلر مستقیم بر روی پوست مالیده نشود. بلکه با نوک انگشت برداشته و به آرامی بر روی تیرگی زیر چشم و لک های پوست پخش شود.

کانسلر کرمی

انواع کانسیلر کرمی نوعی از کانسیلر است که در تیوبهایی شبیه تیوبهای کرم دورچشم با نوک باریک عرضه می شود. بافت این نوع کانسیلر غلیظ و سنگین است. پوشش دهی خوبی برای لکها و تیرگی ها دارد. ن

کانسیلر کرمی

کته ای که این نوع کانسیلرها دارند این است که اگر در جاهایی که چروک دارند یا حرکات میمیک صورت دارند زده شود، رد کانسیلر می اندازد و چروکها بیشتر دیده می شود.

بنابراین پیشنهاد می شود اگر کانسیلر کرمی را استفاده میکنید، حتما نوع خوب و باکیفیت آن را تهیه کنید و به جاهای صاف صورتتان بزنید.

مزیت استفاده از کانسیلرهای کرمی این است که ماندگاری بالا و پوشش دهی بسیار خوبی دارد. کانسیلر کرمی را میتوان نقطه ای بر روی لک و تیرگی پوست قرار داد و با ضربات آهسته انگشت پخش کرد.

کانسیلر کرمی به افراد دارای پوست نرمال یا خشک یا حساس توصیه می شود.به پوست چرب توصیه نمی شود.

کانسیلر مایع

انواع کانسیلر مایع پرطرفدارترین نوع کانسیلر است. چرا که کاربرد بسیار آسانی دارد و برای افراد دارای پوست چرب که بیشترین گروه افرادی که آرایش میکنند را تشکیل میدهند، قابل استفاده است.

ax m

کانسیلرهای مایع خودشان داراری اپلیکاتوری هستند که با آن براحتی قابل پخش هستند. نکته ای که دارد ای است که پوشش بالایی ندارد و قدرت پوشانندگی آن در حد معمولی است. برای مناطقی که چروک دارد یا حرکات میمیک صورت بر آنها خط می اندازد(مانند زیرچشم که با خندیدن بصورت موقت خط ایجاد می شود) بسیار مناسب است.

کانسیلر مدادی

این نوع کانسیلر معمولا برای زیرچشم استفاده نمی شود بلکه بصورت نقطه ای بر روی لک و جای جوش استفاده می شود. پوشانندگی بالایی دارد و پخش آن کمی دشوار است. این نوع کانسیلر دقیقا مانند غلط گیر لکهای صورت عمل میکند.

ax m

اگر شما از کانسیلر استفاده میکنید، تجربه خودتن را کانسیلری که استفاده میکنید در بخش نظرات همین مطلب، با دیگران به اشتراک بگذارید و بگویید شما از کدامیک از انواع کانسیلری که در بالا گفته شد استفاده میکنید. آیا کانسیلر که استفاده میکنید، طبق مطالبی که در بالا گفته شد، متناسب نوع پوستتان است؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا