آرایش

آرایش مخفی روزانه

یکی از رازآلودترین سبک‌های آرایشی در جهان، آرایش مخفی روزانه است. آرایش مخفی روزانه آنقدر جذابیت دارد که خانم‌های میانسال نیز دوست دارند زیبایی شگرف خود را با این سبک از آرایش، دو چندان کنند. آرایش مخفی روزانه یک سبک از آرایش است که شما گونه‌ای به نظر می‌رسید که آرایش نکرده‌اید، اما صورت‌تان بی‌روح نیست و جذاب به نظر می‌رسید. رازآلود بودن آرایش مخفی روزانه همین‌جا است که صورت شما فریبنده است، درحالی که هیچ اثری از لوازم آرایشی بر روی صورت شما وجود ندارد. آرایش مخفی روزانه به دلیل ساختارشکنی که دارد، با سایر سبک‌های آرایشی متفاوت است و می‌توان گفت که همه‌جا و در هر زمان می‌توانید از این سبک آرایشی استفاده کنید. 

آرایش مخفی-خانومی

برای آرایش مخفی روزانه به چه چیزی نیاز دارید؟

سبک آرایش مخفی روزانه به صورتی است لوازم آرایشی باید هماهنگی زیادی با رنگ طبیعی پوست صورت شما داشته باشد. در غیر این‌صورت، شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که نتیجه نهایی میکاپ همان آرایش مخفی روزانه است. در لیست زیر، شاهد لوازم آرایشی برای آرایش مخفی روزانه هستید:

 • کانسیلر روشن و تیره
 • کرم‌پودر هم رنگ با رنگ طبیعی پوست
 • مداد چشم قهوه‌ای تیره یا مشکی
 • فرمژه
 • ریمل جداکننده
 • بالم لب
 • رژ لب هم رنگ با رنگ طبیعی لب
 • مداد لب یک درجه تیره‌‎تر از رنگ لب
 • بیوتی بلندر آرایشی یا براش پهن
 • سایه چشم قهوه‌ای یا هم‌رنگ با رنگ طبیعی ابروها
 • کانتور روشن و تیره
 • دستمال کلینکس
 • ژل ابرو بی رنگ

آرایش مخفی-خانومی

مرحله اول، آماده کردن پوست صورت و رفع برآمدگی‌های برجسته با کرم‌پودر و کانسیلر

در آرایش مخفی روزانه خیلی مهم است که رنگ پوست شما بعد از میکاپ، دقیقا همان رنگ پوست خودتان باشد. به همین‌خاطر، به یک کانسیلر هم‌رنگ با رنگ پوست می‌توان بسنده کرد. اما از آن‌جایی که کرم‌ پودر یکی از اقلام جدانشدنی آرایش است، لازم است از کرم‌پودر هم استفاده کنید. کرم‌پودری را انتخاب کنید که دقیقا مطابق با رنگ پوست شما است. هدف از انتخاب کرم‌پودر دقیقا با رنگ طبیعی پوست، این است که برآمدگی‌هایی نظیر جوش‌های صورتی و قرمز محو شود. همچنین اگر پوست خیلی نازکی دارید که رگ‌های خونی شما بر روی پوست مشخص است، کرم‌پودر هم‌رنگ با پوست‌تان می‌تواند آن‌ها را پنهان کند. در ناحیه‌ای همانند پوست دور چشم که تیره‌تر از رنگ طبیعی پوست است، استفاده از کانسیلر ضروری است. 

نحوه استفاده از کرم‌پودر و کانسیلر برای آرایش مخفی روزانه به چه صورت است؟

نحوه استفاده از کرم‌پودر بدین‌گونه است که براش پهن را به مایع کرم‌پودر آغشته کنید و به صورت ضربه‌ای و آهسته بر روی صورت خود بکشید. این کار ممکن است زمان‌بَر باشد، اما در پایان استایل خوبی خواهید داشت. در صورتی که از کرم‌پودر جامد و فشرده هم استفاده می‌کنید، باز هم باید ذرات کرم‌پودر را به آهستگی و ضربه‌ای پخش کنید. به‌عنوان نکته‌‎ پایانی به یاد داشته باشید که تنها به یک‌بار مصرف کرم‌پودر مجاز هستید و نمی‌توانید پوست خود را با چندین‌بار مصرف پوشش بدهید. 

هدف استفاده از کانسیلر برای میکاپ مخفی، پنهان کردن لک‌های تیره‌رنگ است. بعد از این‌که کانسیلر مایع را بر روی پوست نواحی پایین مژه‌ها، گوشه‌ خارجی و داخلی چشم‌ها و اطراف لب زدید، نوبت به پخش کردن آن‌ها می‌رسد.  فرآیند پخش کردن کانسیلر باید به صورت ضربه‌ای باشد. در صورتی که مایع کرم‌پودر را به صورت رفت و برگشتی بزنید، پایه و اساس آرایش مخفی از بین خواهد رفت.

آموزش آرایش مخفی-خانومی

مرحله دوم، کانتور کردن خط گونه و برجسته کردن لب

به احتمال زیاد، شما هم این احساس را داشته‌اید افرادی که آرایش مخفی دارند، گونه‌های برجسته‌ای دارند و تنها یک هاله‌ی ملایم بر روی گونه‌های‌شان، جا خوش کرده است. برای کانتور کردن خط گونه، لب‌های خود را غنچه کنید. سپس کانتور تیره را به همراه براش بر روی خط گونه پخش کنید. دقت داشته باشید یک الی دو بار حرکت رفت و برگشت براش پهن آغشته به کانتور تیره برای داشتن یک آرایش مخفی روزانه کافی است.

برجسته کردن لب در آرایش مخفی روزانه خیلی مرسوم است. اگر لب‌های کشیده دارید و نمی‌دانید که چگونه آن‌ها را در کسری از ثانیه برجسته کنید، لازم است یک کانتور روشن بردارید و به پوست دور لب خود بزنید. حواس‌تان باشد کانتوری که انتخاب می‌کنید، یک درجه روشن‌تر از پوست طبیعی خودتان باشد. پس از پخش کردن کانتور روشن در پوست دور لب خود، شاهد لب برجسته‌ خود خواهید بود.

آرایش روزانه-خانومی

مرحله سوم، استفاده از بالم لب و رژ لب برای آرایش پنهان

بالم لب جزو ضروری‌ترین لوازم آرایشی برای آرایش مخفی روزانه است. بالم لب باعث می‌شود که رنگ طبیعی پوست لب به چشم بیاید و آرایش شما خوش‌رنگ و لعاب باشد. در صورتی که رنگ لب‌های شما کم‌حال است و تمایل دارید تا پوست تمامی قسمت‌های لب شما پر رنگ باشد، از رژ لب هم‌رنگ با لب‌های خودتان استفاده کنید. به هنگام استفاده از رژ لب، تنها کافی است که آن را یک‌بار بر روی لب‌های خود بکشید. 

میکاپ لایت-خانومی

مرحله چهارم، پر کردن ابرو و کشیدن سایه چشم بسیار نامحسوس

اگر لابه‌لای ابروهای شما خالی است، لازم است از سایه چشم‌ تیره استفاده کنید. در غیر این‌صورت، به‌ همراه ژل ابرو و برس، ابروهای خود را مرتب کنید تا آراسته به نظر برسید. 

انتخاب سایه چشم تیره برای روح‌دار کردن پلک، لازم و ضروری است. یک براش آرایشی نوک تیر بردارید و زیر خط کریس چشم را با براش آرایشی آغشته به سایه تیره بکشید. یک الی سه بار حرکت رفت و برگشتی در پشت پلک برای برجسته کردن زیبایی پشت پلک، کافی است. به هنگام استفاده از سایه چشم تیره، یک دستمال کلینکس بردارید و بر روی گوشه خارجی چشم خود قرار دهید. اکنون با براش، به صورت زاویه‌دار بر روی انتهای چشم خود بکشید تا صورت شما حالت لیفت داشته باشد.

میکاپ مخفی-خانومی

مرحله پنجم، تیره کردن بن مژه و جدا کردن مژه‌های درهم رفته

آن‌چه که آرایش مخفی روزانه را جذاب می‌کند، سیاهی مخفی شده در لابه‌لای مژه‌ها است. اگر مژه‌های کمی دارید و می‌خواهید که مژه‌های خود را پرپشت نشان دهید، این روش عالی است. 

در مرحله‌ آخر، نوبت فر مژه و ریمل است. فر مژه که بزنید، مژه‌های شما نمود بیشتری خواهند داشت. بلافاصله پس از فر مژه، ریمل جداکننده بردارید و فاصله‌ بین مژه‌های‌تان را بیشتر کنید تا حالت‌دار بودن آن‌ها مشخص شود. 

 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 1 / 5. مجموع آرا: 1

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا