آرایش

چطور یک آرایش پاییزی شیک و بی نقص داشته باشیم؟

اگر شما جستجو کننده آرایش پاییزی شیک و به روز باشید بی شک ویدئوهای زیادی را در یوتیوب، اینستاگرام و اینترنت خواهید یافت که در هر کدام از آن‌ها تکنیک‌های به خصوصی آموزش داده و یا از لوازم آرایشی خاصی استفاده می‌کنند. به یاد سپردن تمامی این ترفندها و یا تهیه تمامی لوازم آرایش ذکر شده در ویدئوها برای انجام آرایش پاییزی شیک غیر ممکن است. حتی گاهی اوقات اگر تمامی لوازم آرایش را موجود داشته باشید و ترفندهای ذکر شده در ویدئو را مو به مو اجرا کنید بازهم ممکن است نتیجه یکسان نشود. اما علت چیست؟ حتما شنیده اید که آب و هوای فصل پاییز کاملا متغیر است، یک لحظه آفتابی و لحظه بعدی ابری و بارانی و به همین دلیل مشکلات بسیاری از جمله خشکی بیش از حد پوست صورت و پوسته پوسته شدن آن، تکه تکه شدن و غیر یکنواخت بودن لوازم آرایشی بر روی صورت، براق شدن بیش از حد یا پاک و دفرمه شدن آرایش روزانه و… خواهد شد. برای جلوگیری از این قبیل مشکلات و ایجاد یک آرایش پاییزی شیک و بی نقص لازم است تا یک سری نکات اساسی را رعایت کنیم. با ما همراه باشید:

آرایش-پاییزی

از کدام یک استفاده کنیم؟ کرم پودر، پنکک یا فونداسیون های سبک

پاییز آمده است و دمای هوا هر روز کاهش می‌یابد، بنابراین عجیب نیست اگر پوست شما خشک و کم آب شده و دچار قرمزی، خارش، التهاب و… شود. از طرفی کاهش دمای هوا برابر با بارش باران و وزش بادهای پاییزی است پس چه چیزی بیشتر از یک کرم پودر سنگین می‌تواند برای پوست مضر باشد و یا بعد از برخورد باران مانند گچ، تکه تکه شود؟ سعی کنید در این فصل تمام فونداسیون‌های سنگین را کنار گذاشته و در جستجوی یک زیر ساز سبک با پوشانندگی بالا باشید. از محصولاتی استفاده کنید که دارای خاصیت مرطوب کنندگی و آب رسانی است تا بدین طریق از خشک شدن پوست و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری کنید. معمولا بی بی کرم و سی سی کرم ها جایگزین مناسبی به جای کرم پودرهای سنگین برای فصل پاییز است.

کانسیلر-مناسب

ثابت ماندن فونداسیون در فصل پاییز

از بین رفتن زیرساز و پایه معمولا سبب دفرمه شدن آرایش و ایجاد جلوه نامتعارف برای صورت می‌شود. این ترفند به شما می‌آموزد چگونه در فصل پاییز زیرساز خود را تثبیت کنید.

در صورتی که از بی بی کرم و یا سی سی کرم استفاده می‌کنید، روی آن را یک لایه نازک از پودر فیکساتور آرایشی قرار دهید و پس از مدتی با استفاده از یک براش نرم و ملایم آن را پاک کنید.

اگر از کرم پودر استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از پد آرایشی مقداری پنکک را به راحتی روی کرم پودر خود قرار داده و آن را فیکس کنید.

در صورتی که از پنکک استفاده می‌کنید اسپری بیوتی واتر یا فیکساتور را در فاصله 30 سانتی متری از صورت خود قرار داده و چند بار آن را اسپری کنید.

توضیحات: اسپری بیوتی واتر به صورت نشاط و شادابی می‌بخشد و آرایش شما را تثبیت می‌کند.

آرایش پاییزی شیک برای چشم

برای آنکه یک آرایش پاییزی شیک در قسمت چشم‌ها داشته باشیم لازم است که رنگ آمیزی سایه و خط چشم را به صورت حرفه‌ای انجام دهیم. برخی از افراد هنوز نمی‌توانند به شکل صحیح از خط چشم و سایه استفاده کنند، به همین دلیل در این جا همراه آموزش آرایش پاییزی شیک برای چشم‌ها، ترفندهای مربوط به آن را نیز بیان می‌کنیم.

آرایش-پاییزی-شیک

⇐ترفند‌های آرایش چشم در فصل پاییز

ترفند شماره اول: از یک تکه کاغذ یا دسته یک براش نازک برای مشخص کردن مرز پلک و ابرو استفاده کنید. انتهای براش را به صورت اریب در امتداد چشم به سمت ابرو قرار دهید و از یک رنگ سایه نود استفاده کنید. سپس آن را به سمت داخل پلک محو کنید، توجه داشته باشید هر چه بیشتر شیب آن بیشتر باشد چشمانتان کشیده تر خواهد شد.

آرایش چشم جدید و شیک سال 1400

در این آرایش چشم از سه رنگ سایه استفاده می‌کنیم: سایه آجری شاین دار، سایه مشکی و سایه نود( معمولا رنگ گوشتی)

تمامی پلک خود را تا انتهای مرز مشخص شده به رنگ سایه نود آغشته کنید، سپس با استفاده از یک براش اریب به صورت نازک مقداری از سایه مشکی را در جهت خط مژه کشیده و تا مرز مشخص شده ادامه دهید. سایه مشکی مانند خط چشم باید بر روی پلک شما قرار گیرد و هنگامی که این خط چشم کامل شد آن را به سمت بالا محو کنید اما توجه داشته باشید که تمام رنگ نود موجود بر روی پلک تیره نشود زیرا قصد ما این است از سایه مشکی چشم به عنوان یک حالت دهنده و خط چشم استفاده کنیم. برای پایان کار سایه آجری شاین دار را از انتها تا قسمت میانی پلک ادامه می‌دهیم.

ترفند شماره دو: استفاده از گوش پاک کن و میسلار واتر

برای آنکه بتوانید یک آرایش پاییزی شیک داشته باشید، بیرون زدگی اطراف آرایش چشمانتان را به کمک یک گوش پاک کن آغشته به میسلار واتر تصحیح کنید.

آرایش پاییزی شیک برای لب ها

ترفند شماره 3: تناسب رنگی آرایش چشم و لب

برای آنکه یک آرایش پاییزی شیک و بی نقص را تجربه کنیم لازم است هنگام رنگ آمیزی لب به چشم‌ها بسیار توجه کنیم. در صورتی که در آرایش چشم از رنگ‌های گرم و پر شور مانند آجری، ارغوانی، نارنجی و… استفاده کردیم باید از رنگ‌های خنثی برای رژ لب استفاده کنیم.

آرایش پاییزی شیک به لب‌های برجسته و زیبا نیاز دارد تا به خوبی رنگ آمیزی شود. ابتدا تمامی لب خود را با کانسیلر بپوشانید تا رنگ رژ لب نود به خوبی نمایان شود، سپس از یک خط لب با رنگ کمی تیره تر از رژ لب خود استفاده کنید و تمامی مرز لب خود را یک میلیمتر به عقب برانید ( مراقب باشید در انجام این کار افراط نکنید). سپس لب پاییتان را به یک قسمت و لب بالا را به دو قسمت تصور نموده و با خط لب آن را جدا کنید. اکنون با کمک یک براش آرایش شروع به محو کردن این خطوط کنید و روی آن را با رژ لب خود پر کنید. در انتها میتوانید از یک هایلایتر شامپاینی برای ناحیه برجسته (وسط) لب‌هایتان استفاده کنید.

آرایش-لب

ترفند شماره 4: استفاده از کانسیلر برای از بین بردن بیرون زدگی

اگر نتوانستید به خوبی آرایش لبتان را کامل کنید، تمامی آرایش را انجام دهید سپس قسمت اضافی را به کمک یک بیوتی بلندر و کانسیلر پاک کنید.

برای داشتن آرایش پاییزی شیک و بی نقص در انتها از یک اسپری فیکساتور استفاده کنید تا آرایشتان در مقابل بارش فصلی مقاوم باشد.

شما چه راهکار دیگری برای آرایش پاییزی شیک و بی نقص پیشنهاد می‌دهید؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا