مراقبت از مو

۵ محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز

متاسفانه باید خدمتان عرض کنیم تابستان رسما رو به پایان است و اگر چه این جمله به معنای پایان روزهای آفتابی، تفریح‌های‌ آبی، تعطیلی مدارس و … است اما پاییز با تمام زیبایی‌های فصل خود مانند آب و هوای بارانی، چکمه و نیم بوت و ژاکت‌های بافتنی و طعم کدو تنبل از راه رسیده است.  با تغییر فصل، ما نیز باید در سبک زندگی و شرایط آن تغییر ایجاد کنیم. این تغییر شامل استفاده از لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از مو در فصل پاییز نیز می‌شود. با رسیدن پاییز دمای هوا سردتر و خشک تر می‌شود که می‌تواند مشکل جدی برای موهایمان ایجاد کند. در حالی که تابستان با آفتابی سوزان و اشعه‌های مضر خود سبب آسیب دیدن موها و پیدایش موخوره در آن‌ها می‌شود، پاییز با آب و هوای سرد و خشک سبب کم آبی، وز شدن، شاخه شاخه شدن، خارش و پوسته پوسته شدن سر می‌شود. اما نگران نباشید چرا که این مشکلات قابل حل و درمان است و تنها لازم است تغییر کوچکی در محصولات مراقبت از مو در فصل پاییز به وجود آورید. مراقبت از مو در فصل پاییز دشوار و پیچیده نیست، ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد، ابتدا نیازهای مو در این فصل را بشناسید و سپس در جهت تامین آن‌ها چند محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز را تهیه و از آن‌ها استفاده کنید.

مشکل: خشک و شکننده بودن تارهای مو‌

راه حل: ماسک مو آبرسان و تغذیه کننده تارهای مو

شاید بزرگترین مشکلی که همه ما در این زمان از سال با آن روبرو هستیم، گذر از هوای گرم و مرطوب به دمای سردتر و خشک تر است. وزش باد شدید، آب و هوای سرد و خشک، استفاده از لوازم‌ گرمایشی که سبب از بین رفتن رطوبت می‌شود و… خشک شدن و شکننده شدن تارهای مو را به همراه دارد و به همین دلیل ما به محصولات مراقبت از مو در فصل پاییز نیاز داریم. برای اینکه موهای نرم و خوش حالت شود پیشنهاد می کنیم فرمول محصولات مراقبت از موی خود را تغییر دهید تا نیاز موهای دهیدراته تامین و تارهای مو به صورت عمقی آبرسانی شود.

اولین محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز

محصول مراقبت از مو در پاییز-min

مشاهده قیمت و خرید

برای رفع کم آبی موهایتان بهتر است حتما ماسک مو شما دارای هیالورونیک اسید باشد تا با جذب شدن سریع و نفوذ عمیق به فولیکول‌های مو سبب آبرسانی به آن‌ها شود. ماسک مو با آبکشی فاقد سولفات حاوی هیالورونیک اسید Adra یک گزینه بسیار عالی برای مراقبت از مو در فصل پاییز است چرا که علاوه بر داشتن هیالورونیک اسید، فاقد سولفات است . در ادامه به مهمترین معایب وجود سولفات در محصولات بهداشتی می‌پردازیم:

  • تضعیف تارهای مو
  • ریزش مو
  • از بین بردن پروتئین مو
  • التهابات پوستی

دومین محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز

کرم آبرسان پنتن-min

مشاهده قیمت و خرید

محصول دیگری که استفاده از آن برای مراقبت از مو در فصل پاییز بسیار مناسب است، کرم آبرسان حجم دهنده موPantene می‌باشد. کرم آبرسان حجم دهنده مو Pantene حاوی روغن آرگان غنی شده با ویتامین و پروتئین است به همین دلیل نقش اساسی در از بین بردن خشکی و کم آبی، شکننده بودن تارهای مو و به طور کلی بازسازی آن دارد. این محصول بدون ایجاد اثر چربی بر روی مو سبب افزایش درخشندگی و نرمی و لطافت موها شده و به دلیل عدم آبکشی، استفاده از آن بسیار آسان است. بهتر است بدانید هم بر روی موهای خشک و هم بر روی موهای مرطوب می‌توانید از آن استفاده کنید. این محصول با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی موهای شما را در برابر عوامل محیطی مانند تابش آفتاب و… محافظت می‌کند از این رو یکی از بهترین محصولات برای آبرسانی و تقویت موهای خشک و شکننده است.

مشکل: وز شدن تارهای مو

راه حل: استفاده از سرم ضد وز و درخشان کننده مو

این حقیقت تلخیست که تمامی بانوان باید با آن رو به رو شوند، گمان نکنید با تمام شدن تابستان دیگر خبری از وز شدن موهایتان نیست، در حالی که رطوبت بیش از حد تابستان از بین رفته است اما سرمای هوا در پاییز و اصطکاک کلاه و روسری بر روی ما می‌تواند به همان اندازه مشکل ساز باشد. برای آنکه از وز و گره خوردن موهایتان جلوگیری کنید، حتما از محصولات مراقبت از مو در فصل پاییز بهره مند شوید. توجه داشته باشید محصول منتخب شما، دارای خواص ضد وز و درخشان کننده مو باشد چرا که این محصولات مراقبت از مو در فصل پاییز با ایجاد یک سد محافظ در اطراف تارهای موی شما و با رطوبت رسانی مناسب از آسیب‌هایی که باعث وز مو می‌شود، جلوگیری می‌کند. اگر به محافظت بیشتری نیاز دارید، سعی کنید استفاده از سرم مو با فرمولاسیون سبک را به بخشی از روتین مراقبت از مو در فصل پاییز اضافه کنید. سرم‌های مو سطح تارهای مو را می‌پوشاند، بنابراین به تثبیت رطوبت و درخشندگی کمک می کند و در عین حال مواردی مانند خشکی و اصطکاک را نیز مسدود می‌کند در نتیجه سبب از بین رفتن وز موهایتان خواهد شد و به قدری موهایتان آنقدر صاف و براق می‌شوند که گمان می‌کنید، یک فیلتر بر روی موهای شما قرار دارد.

سومین محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز

سرم ضد وز موی لافارر-min

مشاهده قیمت و خرید 

سرم ضد وز مو لافارر یک محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز است چرا که حاوی روغن جوانه گندم و روغن بادام و همچنین دارای ویتامین E است و می‌تواند موهای خشک و آسیب دیده را نرم و لطیف کند. این محصول مانند یک سد دفاعی در برابر آسیب های محیطی عمل می‌کند  و درخشندگی مو را افزایش می‌دهد. همچنین اگر موهایتان را رنگ کردید و اکنون دارای خشکی و وز شده است می‌توانید با استفاده از این محصول مراقبت از مو در فصل پاییز ساقه موها را ترمیم کرده و رنگ مو خود را تثبیت کنید.

مشکل: افزایش استفاده از ابزارهای حرارتی

راه حل: استفاده از اسپری محافظ مو در برابر حرارت

به احتمال زیاد، با شروع فصول سرد، تمایل شما برای خشک کردن موها بسیار زیاد می‌شود چرا که بیرون هوا سرد است و خشک شدن موها به طور طبیعی بسیار زمان می‌برد و ممکن است سبب سرما خوردن شما شود. بنابراین به یک محافظ برای موهایتان نیاز دارید تا پیش از استفاده از ابزارهای حرارتی بر روی موهای خود استفاده کنید. همچنین هنگامی که قبل از حالت دادن به موهای مرطوب استفاده می‌شود، می تواند به درخشندگی، رطوبت و محافظت بیشتر در برابر آسیب کمک کند.

چهارمین محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز

اسپری محافظ حرارت-min

مشاهده قیمت و خرید

اسپری MOISTURE KICK حاوی کراتین  رومنزو ، محافظ مو در مقابل حرارت

از ایجاد آسیب لوازم گرمایشی مانند سشوار به موهایتان جلوگیری می‌کند. همچنین این محصول برای مراقبت از مو در فصل پاییز بسیار مناسب زیرا دارای ویتامین ب، گل ختمی و گل بابونه است. بهتر است بدانید اسپری MOISTURE KICK حاوی کراتین  رومنزو ، محافظ مو در مقابل حرارت باعث افزایش لطافت و نرمی مو شده و به دلیل خواص ضد التهابی، ضد حساسیت و آنتی باکتریال بودن سبب رشد بهتر موها و افزایش ضخامت آن‌ها می‌شود.

مشکل: خارش سر

راه حل: استفاده از شامپو مناسب فصل پاییز

در فصل پاییز به شدت خشکی فصلی را که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، حس میکنید. بنابراین نه تنها برای تارهای شما بلکه برای پوست سر شما مضر است و خشکی و خارش پوست سر تقریباً با پوسته پوسته شدن سر و افزایش شوره نمایان می‌شود. بنابراین بهتر است از یک محصول  مناسب برای مراقبت از مو در فصل پاییز استفاده کنید تا با مرطوب کردن و انرژی بخشیدن به پوست سر شما از بروز خشکی کف سر و خارش آن جلوگیری کرده و سبب التیام آن شود. این محصول اگر شامپو باشد در عین حال به کاهش تجمع چربی کمک می کند تا پوست سر شما تمیز و سالم بماند. این نکته را در مورد پوست سر خود بدانید، در صورتی که پوست سر شما از سلامت کافی برخوردار باشد، موهایتان نیز سالم و شاداب خواهد بود.

+ به یاد داشته باشید حتی اگر تمایل استفاده از محصولات فوق را ندارید، با استفاده از یک شامپوی مناسب و موثر می‌توانید بسیاری از مشکلات مو خود را در فصل پاییز حل کنید.

پنجمین محصول شگفت انگیز برای مراقبت از مو در فصل پاییز

شامپو آرگان نوتریسل

مشاهده قیمت و خرید

مقاله پیشنهادی: چرا باید از شامپو مو آرگان نئودرم استفاده کنیم؟

شما با استفاده از شامپو آرگان نوتریسل نئودرم می‌تواند موهای خود را طی مدت زمان کوتاهی تقویت کنید. این شامپو به دلیل ترکیبات بی نظیر مانند:

 ویتامین A و E و C و امگا 6 و 9

روغن آرگان و پروبیوتیک‌ها و سرامید و آنتی اکسیدان

دارای خواص مرطوب کنندگی، التیام بخشی، تقویت کننده، ترمیم کننده و… برای پوست سر و همچنین موها است. همچنین با استفاده از شامپو آرگان نوتریسل نئودرم 4 معجزه زیره در فصل پاییز بهره مند شوید.

  • وز موهای خود را برطرف کنید
  • از موهای خود محافظت کنید
  • در زمان کوتاه و به سرعت آن ها را کاملا احیا کنید
  • موخوره های خود درمان کنید

آیا آماده اصلاح روتین مراقبت از مو در فصل پاییز هستید؟

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا