آرایشآرایش چشم

ریمل؛ 8 حرکت ضروری برای آرایش سر کار

نیازی به تاکید روی این نکته مهم نیست که آرایش سرکار و جاهای اداری و رسمی با آرایش مناسب برای مهمانی تفاوت بسیار دارد. آرایشی که شما را سر حال و سرزنده نشان دهد، غلیظ نباشد و در عین حال به پوستتان هم آسیب نرساند. مهم‌تر از همه انجام دادنش خیلی هم وقت گیر نباشد. با این هشت توصیه حرفه‌ای به شما می‌گوییم که چجوری آرایش مناسب سرکار را خیلی شیک و ساده انجام دهید.

آفیس میکاپ-خانومی

با هشت حرکت آرایش سرکار کنید

اگر بلد باشید چطور سریع و حرفه‌ای برای سر کار رفتن آماده شوید، صبح‌ها لازم نیست خیلی وقت صرف آماده شدن کنید. تا زمانی که یاد بگیرید چطوری در سریع‌ترین زمان ممکن آماده شوید، ممکن است این کار کمی برایتان وقت‌گیر باشد. اما بهتر است شما هیچ‌وقت بدون این‌که آراسته باشید، از خانه خارج نشوید. صد البته که شما هم می‌دانید و موافقید که داشتن لپ‌های قرمز، رژ پررنگ ، ریمل زیاد و یا عطر تند هیچکدام متناسب با آراستگی و آرایش برای حضور در سر کار نیست. در این مورد، همراه باشید با توصیه‌ها و ترفندهای «Ana Marie Rizzieri» یکی از آرایشگرهای معروف واشنگتن که به شما خواهد آموخت چگونه  در هشت حرکت برای سرکار آرایش کنید:

پیش از همه این کارها فراموش نکنیدکه  مرطوب کننده و ضد آفتاب بزنید.

  • حرکت اول: مخفی کردن حلقه ی تیره دور چشم

مقداری کانسیلر روی انگشت حلقه‌تان بزنید و لکه ها، گودی، چروک  و همه نقص‌هایی که دور چشم‌تان وجود دارد را خیلی سریع از بین ببرید. بهتر است در انتخاب کانسیلر دقت کنید و بهترینش را انتخاب کنید تا دور چشمتان خشک نشود. در انتخاب رنگ هم خیلی دقت کنید، چون رنگ نامناسب کانسیلر افتضاح به بار می‌آورد.

  • حرکت دوم: لمس از پایه

پایین استخوان گونه، کنار بینی، بالای ابرو زیر لب را با کرم تیره خط بیندازید و بقیه نقاط صورتتان رو با کرم پایه‌ای که انتخاب کردید بپوشانید و هر دو رو با هم مخلوط کنید.

این کار رو می توانید هم با دست انجام دهید هم با پد. برای این کار می‌توانید از دو رنگ کرم پودر استفاده کنید که با پوستتان هماهنگی دارد و زیاد هم سنگین نیست. این تکنیک را خوب یاد بگیرید تا برای مهمانی رفتن هم استفاده کنید. البته برای مهمانی می‌توانید از کرم پودرهای سنگین و با دوام یا از کرم کانتورینگ استفاده کنید.

 

  • حرکت سوم: برای آرایش سرکار لکه گیری کنید

اگر هنوز روی صورتتان لکه‌ای باقی مانده باید با دقت با کرم پایه‌ای که روی کل صورتتان زدید، آن را از بین ببرید و مطمئن باشید پایه آرایشتان هیچ نقصی ندارد. لکه‌گیری را می‌توانید با کانسیلرها هم انجام دهید.

 

  • حرکت چهارم : رژگونه فراموش نشود

سرخی گونه حتی به مجسمه‌ها هم رنگ و بوی خاصی می‌دهد. چه رسد به خانم‌هایی که قصد دارند با 8 حرکت خودشان را آرایش کنند. مقداری از رژ گونه‌ای که مد نظرتان است را، روی گونه‌هایتان بزنید و با براش مخصوص پخش کنید و به صورتتان یک تب ملایم بدهید که جذابیت‌تان را چند برابر می‌کند. البته که حتما حواستان هست از رنگ‌های ملایم رژگونه مثل صورتی ، گلی، هلویی و بژ برای حضور سر کار می‌توانید استفاده کنید.

  • با پنجمین حرکت آرایش سرکار برق بزنید

قبل از ریمل یا خط چشم زدن، پشت پلک‌تان را با یک سایه کرمی براق بپوشانید و آن را با دست پخش کنید. این برق ملایمی که با این‌کار در چشمانتان ایجاد می کنید، حسابی با حال و هوای این روزهای بهاری  همخوانی دارد. این کار باعث می‌شود حتی اگر مویی زیر ابروهایتان وجود دارد هم دیده نشود.

  • حرکت ششم: زیبایی مجسمه‌های برنزی

بعد از این‌که کرم براق پشت چشمتان را زدید، با انگشت حلقه یا اشاره، مقداری از سایه پودری برنز مات را پشت چشمتان پخش کنید. حواستان هست که برنز رنگ برگزیده امسال  برای آرایش است؟ با این کار بدون این‌که لازم باشد وقت و دقت زیادی صرف سایه زدن کنید، میتوانید چشم‌هایتان را گیراتر کنید.

  • با حرکت هفتم آرایش سرکار به زیبایی‌تان شدت بدهید

حالا نوبت به گیرا کردن چشم‌ها رسیده؛ با مداد نوک تیز، ریشه مژه‌هایتان را سیاه کنید و بعد مشغول ریمل زدن شوید. ( اگر مشکلی برای حضور در سر کار ندارید وگرنه می‌توانید از این تکنیک برای مهمانی‌ها استفاده کنید و چشم‌هایتان را حسابی جذاب و گیرا کنید.) و با صرف یک دقیقه، دوبار ریمل بزنید تا مژه‌ها پرپشت‌تر و بلندتر به نظر بیایند.
یک راه حل دیگر هم پیش رو دارید: می‌توانید از ژل‌های فرم دهنده بی‌رنگ مژه استفاده کنید.

  • حسن ختام ماجرای آرایش سرکار : یک لب با شکوه

بعد از همه این کارها که انجامشان کمتر از 8 دقیقه طول می‌کشد، باید رژ لب بزنید. استفاده از شاین‌های توت فرنگی و تمشک در فصل بهار جزو بهترین انتخاب‌هاست. اگر هم اهل برق لب زدن نیستید می‌توانید رژ لب استفاده کنید. توصیه ما این است که آرایش سال جدید و بهاری را با رنگ متفاوتی شروع کنید و هم خودتان و هم اطرافیان را شگفت زده کنید.

در پایان فراموش نکنید که به دست‌هایتان کرم مرطوب کننده بزنید، سپس عطر ملایم روزانه‌تان و با داشتن لبخند روزتان را شروع کنید .

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا