آرایشآرایش چشممراقبت از پوست

پاک کننده دو فازی برای پاک کردن آرایش چشم بهترند یا تک فازی‌ها؟

افرادی که اهل آرایش چشم هستند همیشه به دنبال بهترین پاک کننده آرایش چشم هستند. چرا که اگر پاک‌کننده آرایش چشم خوب نباشد و فشار زیادی به مژه‌ها و پوست اطراف چشم بیاید، هم باعث ریزش مژه و هم چروک اطراف چشم می‌شود. پاک‌کننده دوفازی آرایش چشم یکی از پرطرفدارترین انواع پاک کننده آرایش است. روش مصرف صحیح پاک کردن آرایش چشم اهمیت زیادی دارد. بنابراین با ما همراه باشید تا این کار را اشتباه انجام ندهید.

پاک کننده‌های آرایش زیادی در بازار وجود دارد که برخی از آن‌ها به‌صورت دوفازی و برخی دیگر به‌صورت تک فازی هستند. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که پاک کننده‌های دوفازی بهترند تا تک فازی‌ها؟ در این مطلب به تفاوت پاک کننده‌های دوفازی و تک فازی می‌پردازیم و تفاوت آن‌ها را بیان می‌کنیم.

پاک کننده آرایش چشم دوفاز مای-خانومی

پاک کننده‌های دوفازی

پاک کننده‌های دوفازی از دوفاز تشکیل شده است که یک فاز روغن و یک فاز آب می باشد. از آن‌جایی‌که محصولات آرایش چشم مانند ریمل، خط چشم و … از چربی زیادی تشکیل شده است، فاز چربی پاک کننده‌های دوفازی، وظیفه حل کردن چربی‌های غلیظ لوازم آرایش را به‌عهده دارند. از طرفی یک لایه نرم و ملایم بر روی پوست اطراف چشم می‌نشاند که رطوبت مورد نیاز پوست را نیز تامین می‌کند.

فاز آب دوفازی‌ها شامل سورفاکتانت‌هایی هستند که آن‌ها هم وظیفه پاک کنندگی را برعهده دارند اما به دلیل کمکی که وجود فاز چربی در پاک کردن چربی های آؤایش می‌کند، مقدار سورفاکتانت‌های فاز آب لازم نیست زیاد باشد و به مقدار کمتری نسبت به تک فازی‌ها از سورفاکتانت استفاده می‌شود. از این‌رو برای افرادی که پوست حساسی دارند مناسب‌تر است.

پاک کننده‌های دوفازی به دلیل وجود فاز چربی، قدرت پاک کردن آرایش‌های ضدآب را نیز دارند. برخی از دوفازی‌ها یک لایه چربی بسیار ملایم بر روی پوست می‌گذارند که این موضوع خوب است و مانند کرم دورچشم عمل می‌کند. لازم نیست بعد از استفاده از دوفازی، پوست دورچشم را آبکشی کنید.

روش مصرف پاک کننده دوفازی

پاک کننده‌های دوفازی را آرام و ملایم کج و راست کنید و قط در حدی تکان دهید که دوفاز با هم مخلوط شود و به مرحله کف کردن نرسد. کف شامل حباب هوا است که پاک کنندگی ندارد و وقتی کف بر روی پد بیاید، آرایش چشم را خوب تمیز نمی‌کند.

پاک کننده آرایش چشم پریم-خانومی

پاک کننده‌های آرایش تک فازی

پاک کننده‌های آرایشی که به‌صورت تک فازی هستند، معمولا از سورفاکتانت‌های بیشتری استفاده می‌کنند تا قدرت پاک کردن آرایش چرب و غلیظ دور چشم را نیز داشته باشد. از این‌رو کمی خشن‌تر نسبت به دوفازی‌ها هستند. اگر پوست دورچشم حساسی ندارید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید ولی اگر پوست دورچشم شما حساس است، بهتر است از دوفازی‌ها استفاده کنید.

در پاک کننده‌های چشم ،  PH محصول متناسب با Ph چشم طراحی می‌شود تا چشم را نسوزاند و برای چشم ضرر نداشته باشد. در عین حال سعی کنید تا حد ممکن، آرایش پاک کن وارد چشمتان نشود. به‌خصوص اگر چشم‌های حساسی دارید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها: 0 / 5. مجموع آرا: 0

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا